Mělký hrob

David, Alex a Juliet hledají spolubydlícího. Mezi šílenci, počítačovými fanatiky a jinými asociály, kteří mají o pokoj zájem, působí Hugo jako zjevení. Sympaťák na první pohled. Pohoda ale končí hned druhého rána, kdy objeví Huga v posteli bez známek života. Ještě než úmrtí nahlásí úřadům, najdou vedle jeho těla kufřík plný peněz. Svědomí velí volat policii, jenže vidina hromady peněz je lákavější. Během několika dnů projde jejich přátelství těžko uvěřitelnou zkouškou a cena, kterou za ohromné bohatství zaplatí, bude vysoká. (Bontonfilm)

Callas

8/10 Jediné, co mi trochu u Shallow Grave vadilo, je fakt, že jsem neměl dost prostoru, aby se mi všechny postavy stihly včas dostat pod kůži, což mi občas ubíralo na intenzitě zážitku. Hned několik dalších prvků mi ale tenhle nedostatek vynahradilo. Jednak to byly pěkně zpracované proměny jednotlivých postav v závislosti na získaných penězích. Taky celková atmosféra, která se s přibývajícími minutami stávala hustší a schizofreničtější, aby na konci vybuchla drastickým krveprolitím. A v neposlední řadě musím říct, že jsem nikde jinde neviděl realističtěji zachycenou fyzickou bolest, než tady v podání Ewana McGregora. Danny Boyle si bez pochyby zaslouží díky za oba jeho skvosty (Trainspotting, Shallow Grave), ala také za to, že nám přinesl Ewana McGregora. ()

B4TM4N

Decentně horrorová komedie, kterou z bahna průměrnosti tahá pouze mladý McGregor a typicky boylanovský "Ewan-všechny-ojebe-a-shrábne-cash" konec. ()

showxman

Myslíte si, že peníze kazí charakter? Ať už je vaše odpověď jakákoliv, podívejte se na tento film, neprohloupíte. Bude vám dopřán filmový zážitek, který je o něčem. O přátelství, zkratech, penězích, strachu. Nepamatuji si, kdy sem naposledy viděl film, ve kterém se postavy takto rozvíjejí a překvapují nás až do samého závěru, připočtěte k tomu místy mrazivou atmosféru, pěknou řádku napětí a máte Shallow Grave. ()

cab

Tri spolubydlici a pratele hledaji ctvrteho najemnika, a kdyz ho nachazi jejich zivoty se hrouti, protoze nedokazi odolat nejvetsimu lakadlu lidstva - rychlemu a snadnemu zbohatnuti. Nekolik zajimavych dialogu a zacinajici (Ewan McGregor). 60% ()

matias32

Milujem podobné filmy. Malé, brutálne, trefné v podstate nejde o žiadne veľké umenie, ale nie nadarmo sa hovorí, že v jednoduchosti je krása. Dajte medzi psov kosť a pozabíjajú sa navzájom. P. S. Že by hľadal Danny Boyle inšpiráciu u Coenovcov? ()

Hanys_

Černohumorný příběh (komedie se celkem zdráhám použít) o trojici vykutálených spolubydlících. Protože když jde o prachy, jsou přátelé až na druhém místě. Boylův a McGregorův fain debut, ale ta pravá jízda přišla až o 2 roky později. 6.5/10 ()

bloodline

Explicitne drzý a šalamúnsky prefíkaný lišiak Danny Boyle. Mať na svedomí Shallow Grave chce poriadnu dávku guráže a... výčitky svedomia? V takýchto výsostných vodách si pán režisér od nepamäti nevytýčil akčný rádius. Nápad hodný jeho kolegu Guya Ritchieho rozomlel z jednoduchosti na drobné bizarnosti, pridal svieži mix exhibicionizmu s prvkami morbídnej mystiky, aby len tak z roztopaše naservíroval scenáristicky mimoriadne funkčný a herecky kompaktný debut súci veľkej pochvaly. ()

aquiver

Námět mě sice moc neoslovil, ale oceňuji, že režisér nesklouzne do béčkových vod a naopak se mu daří budovat napětí. Ten film zkrátka funguje, a to není málo. 75 % ()

Adramelech

Zajímavým záběrem je napouštění vody do vany v 0:09:07. Ve Velké Británii neznají směšovací vodovodní kohoutky. Mají prostě dva: z jednoho teče teplá, z druhého studená a smíchá se to až ve vaně. Proto tuto bývalou koloniální mocnost řadím mezi rozvojové (čti: zaostalé) země. Anglická kinematografie je však navzdory tomu překvapivě vyspělá, jak dokazuje třeba Peter Greenaway. Ani tento film Dannyho Boylea není vůbec špatný, ba je přímo znamenitý, zvláště když jej člověk sleduje bezprostředně po filmu Vlčí bouda od Věry Chytilové, jako se to poštěstilo mně. To je, panečku, propastný rozdíl! V psychologické kresbě a hloubce, v dramatičnosti a napínavosti děje a vůbec ve všem. Přitom námět je v principu stejný: morální dilema. Jak my k tomu přijdeme, že Angličané dovedou točit tak dobré filmy? To nám snad dělají naschvál. ()

Ještěřák

Danny Boyle mě potěšil úplně stejně jako u Trainspottingu. Danny Boyle mě děsil řehotající se atrapou lezúně. Danny Boyle zbytečně neplácá o etice, a proto jsou jeho pošahané filmy příjemně krátké. Danny Boyle vykrádá Mafiány. Danny Boyle scénáristicky chybuje, ale přesto si v 1001. hodnocení SHALLOW GRAVE na CSFD odnáší hvězdičkový fullhouse - 90%. ()

venom14

4,ale jsou to opravdu silné 4,možná nejsilnější 4 co jsem kdy dal :-).Prostě mi tenhle film sedl a bavil mě po celou dobu.Hlavně jsem film s tímhle tématem hledal už opravdu dlouho(peníze můžou zničit i to nejlepší přátelství).A ten konec jak se to všechno vyřeší,no prostě parádní.Dalo by se i říct,že je to takový předchůdce Trainspotting,filmy jsou si v lecčem velmi podobné. ()

unagi

Vynikajúci príbeh, ktorý nám reálne ukazuje meniacu sa ľudskú psychyku v priebehu obdobia. Človeku sa otvoria nové možnosti vďaka financiám a je donútený k morbídnemu konaniu, ktoré spôsobí zmenu osobnosti na psychopata. Kamarátsvo prestáva byť kamarátstvom. Životný zvrat, ktorý bol možno trošku filmársky nadsadený, ale vôbec to nezávaňalo niečim umelým a osobne som sa dostal do deja a ma utvrdil v tom, že väčšie množstvo peňazí je väčšie množstvo zmien a nedobrých skutkov. Perfektný film hodnotím na 5 * ! ()

Itar

Danny Boyle byl zkraje skutečně vyjímečný režisér. Mělký hrob vedle Trainspottingu nemá tak silné téma, nicméně co do atmosféry ho překonat dokáže. Hudebně je to taky klasický Boyle, no a Evan McGregor už ve své první velké roli dokázal, že má velký potenciál. ()

Zero_Signal

Film začína trošku pomalšie a snád i nudnejšie, ale to nič nemení na celkovom zážitku z tohto diela. Danny Boyle nám navaril skvelú zmes thrilleru a humoru, sprevádzanú brilantným, napínavým soundtrackom. Jednoducho skvelý film. ()

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

09.05.2011

První film, kterým na sebe upozornil, byl téměř hitchcockovský Mělký hrob. O svém příštím počinu nazvaném Trance tvrdí, že půjde o podobně temný, sexy, vyhrocený thriller. Scénář podle svého… (více)