Ještě ani ne osmnáctiletý Ondra přijede se svým kamarádem Markem na pionýrský tábor. Ondra si slibuje, že právě tady přijde konečně o své panictví. Marek se tam vloni seznámil se svou zdravotnicí Vendulkou a to je důkaz, že pionýrský tábor je pro sexuální začátky tím pravým místem. Už seznámení s vedením tábora je pro Ondru velkým zážitkem. Tábor vede svérázný Bizon, který má k ruce několik vedoucích, zdravotnici Vendulku a táborovou uklízečku. A tak Ondra během následujících dvaceti dnů zažije šmírování ve sprchách, sundávání vlajky ze stožáru, zapalování ohně či táborovou diskotéku. Marek po hádce s Vendulkou z tábora odjede, a tak má Ondra volné pole působnosti. Tou pravou, která by ho mohla připravit o panictví, je právě Vendulka. Jenže o ni stojí i jiní, a tak má Ondra co dělat, aby se prosadil. Jeho situaci komplikuje i dívka Lucie, která se právě do něj beznadějně zamilovala... (TV Nova)

cinemaboy7

První shlédnutí 2hvězdy, 2-4 shlédnutí 3hvězdy, 5-6 shlédnutí 4hvězdy, 7 a více 5hvězd. A to přísahám na Old Shatterhanda, na svůj herbář, na mír, na pionýrský šátek i odznak, na doláče, na lásku, na France Kafku, na Boba, na upřímný srdce a hlavně na svoje tři bratři a na svojí ségru a na nejstaršího bráchu co je na vojně a umí čarovat jako tady Suzane. A ať si někdo dovolí porušit přísahu! ()

Pafnuc

Dadaisticky bizarní. Patrně nejnedoceněnější český film všech dob, kterému snad nelze vytknout naprosto nic. Výtrysk čiré geniality jako odraz doby. ()

ziesel

Režijní prvotina Ondřeje Trojana patří do sbírky mých nejvtipnějších (a to nejen) českých filmů. Hořká komedie, která si bere do svého hledáčku způsob života v dobách před revolucí a přenáší ho do prostředí letního dětského tábora, z kterého víc než mocně dýchá atmosféra „Absurdistánu“ minulého režimu. Oblíbené postavy jsou všechny. ()

Gejby23

Průměrná komedie? Tak to by mě zajímalo, v čem je tento film průměrný? Pro mně nejvtipnější český film, který byl zatím natočený... ()

Folinka

Zaujala mě táborová tématika, jelikož na to období mám také spoustu vzpomínek:) Ovšem tak nějak mám dojem, že z 90% to byla střela vedle. Zasmála jsem se asi 2x a zbytek mi přišel jako trapné pokusy o vtipy.. a nebo jsem tam ty vtipy nepoznala..co já vím. Každopádně už si film asi nikdy nepustím..jo a ta scéna s pochodem - absolutně jsem nepochopila a byla tak neskutečně dlouhá, že když jsem to přetrpěla, tak jsem si řekla, že už se prostě musím dodívat:) ()

Jaxx84

Úsměvný kaleidoskop střípků z letního tábora konce socialismu. Ve chvílích, kdy nechá režisér hrát samotné děti, je film nejvtipnější. 7/10. ()

Lupes

Socialismus jak jej známe, doba dospívání i emocí 80tek, jak ji pamatujeme... ale nejen to. Výborná komedie ze sklapáckého ranku. Je veliká škoda, že vrchol Sklepáků přišel v devadesátkách a národ lačný po americkém Dallasu nějak minul tyto skvosty exaltovaného herectví, asociačního humoru a absurdní nadsázky. Vlastně jde o produkt předlistopadové éry, nejen svým námětem, ale celým směřováním divadla, které vykvetlo jako endemický druh, aby bylo posléze v éře bezduché konzumace nepochopeno, vytěsněno a zapomenuto. Jo, a Vávrovy koláže jsou skvělé, jen si občas potřebujete zastavit obraz, abyste si je vychutnali. První role Ani Geislerové, táborová diskotéka, dva týdny stavěný drak, který neprojde dveřmi, či Bobovo volání "Vodu, vodu," to vše a mnohem více ukrývá tento zapomenutý drahokam. ()

Bukiet

Povinný snímek pro všechny vedoucí dětských táborů. Mimochodem i u nás máme na táboře jednoho Boba! A i když taky tenhle film viděl, tak neví, proč se mu tak říká. Je to prostě Bob, ale to už jsem říkal. :-)) ()

KdG

Super filmeček, připomělo mě to mládí na táboře. Jinak ta skvadra herců je fakt boží a celej film má takovou zvláštní atmosféru kterou jsem naposled zažil ve filmu kouř. (kterej je mimochodem taky boží). ()

Rodin

Strašná a téměř kultovní blbina, která mě opětovně velice pobavila při televizní repríze zhruba před rokem. Snad je to i tím, že tehdejší Trojanova ujetost mě prostě oslovila tehdy a oslovuje dodnes. Navíc jsem jezdíval dlouhá léta na pionýrské lágry, nejprve jako oběť, posléze jako praktikant a vedoucí. Mnohé z předkládaného jsem tedy osobně zažil. ()

Ronee

Tento film má niečo do seba. Je to také naivno stupídne všetko, tie táborové hry a dialógy. Je vidno, že postavy sú neherci - ich kostrbaté výkony, ale práve to bolo vtipné. Podobný tábor som si zažila, aj keď nie pioniersky, ale podoba tam je. Ale tento tábor bol dosť nudný pre tie deti, myslím, že to tak chceli tvorcovia aj vyzdvihnúť, tú nudu v pioniesrkom tábore, aj keď ja si myslím, že mnoho detí sa tam aj tešilo. Zaujalo ma trinásťročné dievča, ktoré číta Kafku, ďalšie, ktoré hádže guľou ďalej ako olympijský víťaz a ostatné jedinečné charaktery. Nezabudnem na diskotéku a strašne blbú hru nazvanú HU. Hlavne zábery kamery, hudba, využívajú filmovú reč a preto sa tento film považuje za dobrý. Nebol natočený len za účelom pobaviť diváka. Práca s filmovým jazykom je výborná. ()

renegrido

Tak nevím, čekala jsem od tohoto filmu něco víc. Nijak extra jsem se nepobavila, do děje jsem se nijak nevžila, jen mě občas trochu vytáčelo chování dospělých - podle mě vystižený naprosto přesně, byla jsem párkrát na táboře a tam se k nám chovali podobně. Ale abych nebyla jenom negativní, pár dobrých momentů se taky našlo. ()

montenegro

Tak tohle jsem teda nějak nepobrala, ale asi ta trapnost byla záměrem...a to mám české komedie hodně ráda a na tábory vzpomínám s láskou a nostalgií. Dvakrát jsem se zasmála- tak s odřenýma ušima dvě hvězdy. ()

qvark

Na mne zapůsobil film jako zjevení....o to větší, že za jeho scénářem stojí dnes neplodnější autoři národních a osobních témat Hřebejk a Jarchovský..... satira s patrným sklepácko-pitoreskním nádechem podává nucené soužití nesourodých světů ,vychovatelů ´ a ,děcek´ na letním ( pionýrském ) táboře....ten, kdo nezažil, tak té tragikomické věrohodnosti neuvěří...) ()

xenopus

Divadlo Sklep, jehož film nese významný rukopis, mám rád tak max. dvacet minut, déle se na to koukat nevydržím. Jejich neherectví, přehrávání, příšernou výslovnost a intonaci hlasu téměř nemůžu vystát. Na druhou stranu uznávám jejich smysl pro satiru, trefnost zpracování námětů, zvláštní druh poetiky i výtvarnou stránku jejich práce. Jenže co zbyde z filmu, který má být komedií, když jejich druh humoru se mě netýká a na pionýrském (a žádném jiném) táboře (s výjimkou jednoho skautského, ale tam se mi nelíbillo) jsem nebyl? Darmo mluvit... Tohle může být kult snad jen pro pamětníky, příznivce Sklepáků a pankáče. Nic z toho nejsem -> 2*. Ale Bob je frajer! ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů