Dallas

(seriál)
  • USA Dallas
USA, (1978–1991), 286 h 25 min (Minutáž: 34–95 min)

Tvůrci:

David Jacobs

Larry Hagman, Barbara Bel Geddes, Lesley-Anne Down, Patrick Duffy, Linda Gray, Ken Kercheval, Steve Kanaly, Howard Keel, George Kennedy, Jenilee Harrison (více)

Série(14) / Epizody(356)

Sága rodu Ewingovcov, bohatej rodiny na čele s patriarchom Johnom Rosssom Jockom Ewingom (JIM DAVIS), zakladateľom naftárskej spoločnosti Ewing Oil. Starý pán má manželku Eleanor Miss Ellie (BARBARA BEL GEDDESOVÁ), ktorá sa oddane stará o rodinné sídlo Southfork Ranch a troch synov. John Ross J. R. Ewing (LARRY HAGMAN) je neobmedzený vládca rodinnej firmy Ewing Oil, ktorú riadi železnou rukou už celé desaťročia. Oženil sa s bývalou Miss Texas, Sue Ellen Shepardovou (LINDA GRAYOVÁ). Bobby (PATRICK DUFFY) je milý a slušný chlapík, ktorý sa oženil s Pamelou Barnesovou (VICTORIA PRINCIPALOVÁ), dcérou Ewingovho obchodného rivala. Tretí syn Garrison Arthur Gary (TED SHACKELFORT) sa tak trocha nevydaril - otec ho považuje za odpadlíka rodiny a preto sa radšej odsťahoval do Kalifornie aj so svojou manželkou Valene (JOAN VAN ARKOVÁ). (oficiální text distributora)

V.Silver

Už jenom vzkříšení Bobbyho si zaloužilo 1 hvězdičku!! :) Jinak tenhle seriál nebyl až takový peklo jako "Tak jde čas" a o zbytku bych se opakoval s tím, co jsem napsal u "Esmeraldy". Babička tento seriál komentovala vskutku nezapomenutelně. Něco jako když jde v US do kina a sednete si vedle černošské dělnice (vivat stereotypy:) ()

RadimFišer

Pro mě první americký seriál. Je tak skutečný a zasvětil celý náš stát do bohatství ameriky. Podle mě lidé co jedou do Texasu, tak tam jedou kvůli tomuto seriálu. Je to opravdu zasvěcený film. Modlil jsem se, aby mě mamka pustila z postele a já se mohl dívat. Klidně jsem spal odpoledne, abych se mohl dívat na mého oblíbeného Bobbyho a Suelin. Postupně jak jsem dospíval jsem si však uvědomil, že ve světě je více vyjímečný a obdivovaný Jear. Ano, ten velký vůdce ropné společnosti, který po nějaké době přijede ve velké limuzíně a převezme kontrolu nad společností. Nikdo neví kde byl, jenom on sám. Nikomu to nevysvětluje pořádně, on je pro mě vzor muže. Nasadil sám sebe na lajnu svého otce, který byl velmi tvrdý a mrzelo mě, že musel zemřít. Společně dělali s Jearem skvělou dvojku, když ho usměrnoval. Líbili se mi jeho boje s konkurencí, jeho jízlivá kritika, která druhé naprosto umlčovala a dostávala na kolena k zemi. Jear navěky !! ()

selfesteem

Já miluju Dallas!!! Po příšernostech typu Ordinace v Růžové zahradě, Ulice, Doktoři z Počátků, Cesty domů, Pojišťovna štěstí a jiných podobných ptákovin, na které se člověk dlouho dívat nevydrží, protože je to prostě HROZNÝ, je Dallas příjemná podívaná. Je trochu kuriosní vídat za každých okolností překrásně vypadající paničky, které pomalu ani neví, jak uvařit, nebo vůbec pochybují, že by to někdy dokázaly (vždyť přece na Southforku je vše tak jednoduché a dostupné). Je paráda ráno vstát, mít dost času na to upravit se k dokonalosti, posnídat u bazénu, dítě odložit chůvě a povečeřet doma, jako by to bylo v restauraci. Ale to je jen trochu legrace. Ve skutečnosti není snad na Southforku nikdo šťastný a podle toho kolik to má dílů, asi nikdy nebude. Co mě baví na Dallasu je nenapodobitelná krása a elegance všech žen, které v něm vystupují, která se od dob 80. let už nikdy nevrátí a je to škoda. Taky hlášky věčně kousavého J.R. jsou k popukání. Vždy mě pobaví, když se herci vrátí z prázdnin a v dalším díle, který navazuje, je najednou někdo ostříhán, opálený, s trvalou a přitom má stejné oblečení a co se změnilo, je jen, že z noci je den. Děj moc neprožívám, tím spíš, když je každý díl ukončen v tom nejlepším (to si říká o infarkt!). A co mě také baví je, že tam všichni pořád s velkou chutí od rána popíjejí tvrdý alkohol, až by na to člověk měl taky chuť, i když ví, jak nedobré to ve skutečnosti je (alespoň tedy pro mě), a přitom jsou schopni normální konverzace. Do poloviny seriálu to má spád, vše se vyřeší (až na nějaké výjimky - sprcha, Pam, sny a skutečnosti a tak podobně :)), a dá se na to koukat, druhá polovina už je hodně slabá, a proto tahle luxusní klasika ode mě má jen čtyři hvězdy. "Moc, tu ti nikdo nedá, tu si musíš vzít!" Jock Ewing. "Možná bys měla říct tomu svému plastickému chirurgovi, aby ti udělal nový obličej, ale bez pusy." J.R. ()

Radyo

Bože, jak já se u tohohle seriálu nasmál .... Smůla, je, že tohle ale NENÍ komediální seriál. Jenomže ono prostě nešlo se nesmát, i když tohle tvůrci v úmyslu určitě neměli. Tou nejsměšnější figurkou byl samozřejmě J.R., jenž se stal nadlouho synonymem pro slovo "záporák". Klasický tvrdý byznysmen, který neváhá "ze hry" vyšachovat i vlastní rodinu, se stal takovým předobrazem a vzorem spousty dnešních českých podnikatelů, kteří převzali s naprostou samozřejmostí jeho manýry. ()

arcticsky

Tento seriál byl jakžtakž slušnou předzvěstí záplavy nemožných 100x nastavovaných sraček, které se nezadržitelně řítí z obrazovek....Alespoň občas tu herci něco hrají - Patrick Duffy a Larry Hagman v protikladných rolích bratrů Ewingů vynikají....A úvodní melodie mi utkvěla v hlavě. V kontextu dnešní nabídky seriálů slušných 40%. ()

• Představitelka Miss Ellie dostala během nátáčení infarkt, a tak místo přerušení natáčení za ní našli na čas záskok, než se zotavila. (cariada)
  • Linda Gray byla ze seriálu vyhozena poté, co žádala producenty, aby stejně jako Larry Hagman a Patrick Duffy mohla režírovat. Hagman však prosadil, aby se vrátila, protože cítil, že bez Sue Ellen by to nebylo ono. (Kulmon)
  • V díle 85 (české verze) ve 23. minutě dochází k rozdělení 100% akcií Ewing Oil. Podíly v rodině jsou rozděleny následovně: Eleanor Southworth Ewing 30%, John Ross Ewing II 20%, Bobby James Ewing 20%, Garrison Arthur Ewing 20%, Ray Crabbs Ewing 10%, John Ross Ewing III 10%. Což je dohromady 110%. V následujícím díle ale Garrison v rozhovoru s J.R. říká, že má 10% hlasů. (Pavlátko)

Související novinky

Dallas plný hvězd

Dallas plný hvězd

15.03.2006

Plánovaná snaha oživit legendu mezi americkými nekonečnými seriály začíná dostávat konkrétnější obrysy. O tom, že se celovečerní verze Dallasu ujme režisér Robert Luketic, fanoušci naftařské rodiny… (více)

To teda bude Dallas!

To teda bude Dallas!

07.10.2005

Dallas je věčný, to všichni víme. Ale bude i jeho celovečerní verze? Herecké obsazení je totiž stále dosti nejisté. Jací jsou zatím kandidáti? J.R.Ewing, John Travolta váhá, Mel Gibson má stále na… (více)