Dallas

(seriál)
Drama / Romantický
USA, (1978–1991), 286 h 25 min (Minutáž: 34–95 min)

Tvůrci:

David Jacobs

Larry Hagman, Barbara Bel Geddes, Lesley-Anne Down, Patrick Duffy, Linda Gray, Ken Kercheval, Steve Kanaly, Howard Keel, George Kennedy (více)

Série(14) / Epizody(356)

Sága rodu Ewingovcov, bohatej rodiny na čele s patriarchom Johnom Rosssom Jockom Ewingom (JIM DAVIS), zakladateľom naftárskej spoločnosti Ewing Oil. Starý pán má manželku Eleanor Miss Ellie (BARBARA BEL GEDDESOVÁ), ktorá sa oddane stará o rodinné sídlo Southfork Ranch a troch synov. John Ross J. R. Ewing (LARRY HAGMAN) je neobmedzený vládca rodinnej firmy Ewing Oil, ktorú riadi železnou rukou už celé desaťročia. Oženil sa s bývalou Miss Texas, Sue Ellen Shepardovou (LINDA GRAYOVÁ). Bobby (PATRICK DUFFY) je milý a slušný chlapík, ktorý sa oženil s Pamelou Barnesovou (VICTORIA PRINCIPALOVÁ), dcérou Ewingovho obchodného rivala. Tretí syn Garrison Arthur Gary (TED SHACKELFORT) sa tak trocha nevydaril - otec ho považuje za odpadlíka rodiny a preto sa radšej odsťahoval do Kalifornie aj so svojou manželkou Valene (JOAN VAN ARKOVÁ). (oficiální text distributora)

Jara.Cimrman.jr

"Džejáre, vy dokážete každý podraz přeměnit v něco ušlechtilého." To bývaly časy u nás na Southforku, kdy si američtí modelové hráli na farmáře, opilce a naftaře. Byla to nekonečně úspěšná hra, ve které mě bavil báječně podlý J, R., nudil správňák Bobby a okouzlily Pamela, Sue Ellen. Jenna, April a další. Za to prostě dvě hvězdy dát musím. ()

Boss321

Náhodou mě tenhle seriál nikdy nevadil a vždy jsem se na něj rád podíval. Nejraději jsem měl toho parchanta J. R., který mi nevím proč byl strašně sympatický :). Jen škoda, že je to tak dlouhé, přeci jenom, když se budete dívat na díl denně, tak vám to zabere přesně rok, ale oproti Tak jde čas je to hodně krátké :-)...... ()

Radyo

Bože, jak já se u tohohle seriálu nasmál .... Smůla, je, že tohle ale NENÍ komediální seriál. Jenomže ono prostě nešlo se nesmát, i když tohle tvůrci v úmyslu určitě neměli. Tou nejsměšnější figurkou byl samozřejmě J.R., jenž se stal nadlouho synonymem pro slovo "záporák". Klasický tvrdý byznysmen, který neváhá "ze hry" vyšachovat i vlastní rodinu, se stal takovým předobrazem a vzorem spousty dnešních českých podnikatelů, kteří převzali s naprostou samozřejmostí jeho manýry. ()

Hakha

V mládí jsem sledoval a většinou jsem nevěděl o co se tam jedná, proč jeden nemá rád druhého apod. Sledoval jsem hlavně kvůli herci Larry Hagmanovy a Patricku Duffymu a aniž bych věděl co se v seriálu odehrává, tak jsem se kvůli těmto dvou aktérům na tento seriál těšil. Intro: http://www.youtube.com/watch?v=ADGyV2aUsgw ()

woody

Trapné figurky, hloupé dialogy, "olsnivé" zápletky.A samozřejmě J.R.Ten je tak prohnilý(a směšný) až to pěkné není.Ale ve srovnání s typem těch latinsko-amerických zhovadilostí je to rodinná sága od Viscontiho a tak je mi ctí dát mu tu symbolickou hvězdičku.Ta druhá je z nostalgie a taky z toho že v Česku měl poslední díl sledovanost asi tak srovnatelnou s americkým vysíláním 256. dílu M.A.S.H.e.Jenže tam ho vysílali kvůli jeho kvalitě i na obrazovce na Wall Streat. ()

• Tvůrci nechali Bobbyho (Patrick Duffy) zemřít, což mezi diváky vyvolalo velký nesouhlas a chtěli jej zpátky. Takže tvůrcům nezbylo nic jiného než jej do serialu vrátit a vyřešili to tak, že 29 dílů bez jeho účasti bylo interpretováno jako sen Pamely (Victoria Principal). (cariada)
  • V díle 85 (české verze) ve 23. minutě dochází k rozdělení 100% akcií Ewing Oil. Podíly v rodině jsou rozděleny následovně: Eleanor Southworth Ewing 30%, John Ross Ewing II 20%, Bobby James Ewing 20%, Garrison Arthur Ewing 20%, Ray Crabbs Ewing 10%, John Ross Ewing III 10%. Což je dohromady 110%. V následujícím díle ale Garrison v rozhovoru s J.R. říká, že má 10% hlasů. (Pavlátko)
  • V několika raných dílech byla Lucy (Charlene Tilton) a Ray (Steve Kanaly) zobrazováni jako milenci. Když bylo odhaleno, že Ray je Jockův nemanželský syn, nikdy se tato aférka v seriálu nezmínila. (Kulmon)

Související novinky

Dallas plný hvězd

Dallas plný hvězd

15.03.2006

Plánovaná snaha oživit legendu mezi americkými nekonečnými seriály začíná dostávat konkrétnější obrysy. O tom, že se celovečerní verze Dallasu ujme režisér Robert Luketic, fanoušci naftařské rodiny…

To teda bude Dallas!

To teda bude Dallas!

07.10.2005

Dallas je věčný, to všichni víme. Ale bude i jeho celovečerní verze? Herecké obsazení je totiž stále dosti nejisté. Jací jsou zatím kandidáti? J.R.Ewing, John Travolta váhá, Mel Gibson má stále na…