Dallas

(TV seriál)
Drama / Romantický
USA, (1978–1991), 286 h 25 min (Minutáž: 34–95 min)

Tvůrci:

David Jacobs

Larry Hagman, Barbara Bel Geddes, Lesley-Anne Down, Patrick Duffy, Linda Gray, Ken Kercheval, Steve Kanaly, Howard Keel, George Kennedy, (více)

Série(14) / Epizody(356)

Sága rodu Ewingovcov, bohatej rodiny na čele s patriarchom Johnom Rosssom Jockom Ewingom (JIM DAVIS), zakladateľom naftárskej spoločnosti Ewing Oil. Starý pán má manželku Eleanor Miss Ellie (BARBARA BEL GEDDESOVÁ), ktorá sa oddane stará o rodinné sídlo Southfork Ranch a troch synov. John Ross J. R. Ewing (LARRY HAGMAN) je neobmedzený vládca rodinnej firmy Ewing Oil, ktorú riadi železnou rukou už celé desaťročia. Oženil sa s bývalou Miss Texas, Sue Ellen Shepardovou (LINDA GRAYOVÁ). Bobby (PATRICK DUFFY) je milý a slušný chlapík, ktorý sa oženil s Pamelou Barnesovou (VICTORIA PRINCIPALOVÁ), dcérou Ewingovho obchodného rivala. Tretí syn Garrison Arthur Gary (TED SHACKELFORT) sa tak trocha nevydaril - otec ho považuje za odpadlíka rodiny a preto sa radšej odsťahoval do Kalifornie aj so svojou manželkou Valene (JOAN VAN ARKOVÁ). (oficiální text distributora)

Boss321

Náhodou mě tenhle seriál nikdy nevadil a vždy jsem se na něj rád podíval. Nejraději jsem měl toho parchanta J. R., který mi nevím proč byl strašně sympatický :). Jen škoda, že je to tak dlouhé, přeci jenom, když se budete dívat na díl denně, tak vám to zabere přesně rok, ale oproti Tak jde čas je to hodně krátké :-)...... ()

Hakha

V mládí jsem sledoval a většinou jsem nevěděl o co se tam jedná, proč jeden nemá rád druhého apod. Sledoval jsem hlavně kvůli herci Larry Hagmanovy a Patricku Duffymu a aniž bych věděl co se v seriálu odehrává, tak jsem se kvůli těmto dvou aktérům na tento seriál těšil. Intro: http://www.youtube.com/watch?v=ADGyV2aUsgw ()

Jara.Cimrman.jr

"Džejáre, vy dokážete každý podraz přeměnit v něco ušlechtilého." To bývaly časy u nás na Southforku, kdy si američtí modelové hráli na farmáře, opilce a naftaře. Byla to nekonečně úspěšná hra, ve které mě bavil báječně podlý J, R., nudil správňák Bobby a okouzlily Pamela, Sue Ellen. Jenna, April a další. Za to prostě dvě hvězdy dát musím. ()

woody

Trapné figurky, hloupé dialogy, "olsnivé" zápletky.A samozřejmě J.R.Ten je tak prohnilý(a směšný) až to pěkné není.Ale ve srovnání s typem těch latinsko-amerických zhovadilostí je to rodinná sága od Viscontiho a tak je mi ctí dát mu tu symbolickou hvězdičku.Ta druhá je z nostalgie a taky z toho že v Česku měl poslední díl sledovanost asi tak srovnatelnou s americkým vysíláním 256. dílu M.A.S.H.e.Jenže tam ho vysílali kvůli jeho kvalitě i na obrazovce na Wall Streat. ()

Radyo

Bože, jak já se u tohohle seriálu nasmál .... Smůla, je, že tohle ale NENÍ komediální seriál. Jenomže ono prostě nešlo se nesmát, i když tohle tvůrci v úmyslu určitě neměli. Tou nejsměšnější figurkou byl samozřejmě J.R., jenž se stal nadlouho synonymem pro slovo "záporák". Klasický tvrdý byznysmen, který neváhá "ze hry" vyšachovat i vlastní rodinu, se stal takovým předobrazem a vzorem spousty dnešních českých podnikatelů, kteří převzali s naprostou samozřejmostí jeho manýry. ()

• První epizody měly klasický charakter oddělených, uzavřených dílů. Poté přešli tvůrci k systému navzájem bezprostředně na sebe navazujících epizod. (L_O_U_S)
  • Linda Gray (Sue Ellen Ewing) a Larry Hagman (J. R. Ewing) byli i v osobním životě třicet pět let nejlepšími přáteli. (JoranProvenzano)