Reklama

Reklama

Dallas

(seriál)
Drama / Romantický
USA, (1978–1991), 286 h 25 min (Minutáž: 34–95 min)

Tvůrci:

David Jacobs

Hrají:

Larry Hagman, Barbara Bel Geddes, Lesley-Anne Down, Patrick Duffy, Linda Gray, Ken Kercheval, Steve Kanaly, Howard Keel, George Kennedy (více)
(další profese)

Série(14) / Epizody(356)

Obsahy(1)

Sága rodu Ewingovcov, bohatej rodiny na čele s patriarchom Johnom Rosssom Jockom Ewingom (JIM DAVIS), zakladateľom naftárskej spoločnosti Ewing Oil. Starý pán má manželku Eleanor Miss Ellie (BARBARA BEL GEDDESOVÁ), ktorá sa oddane stará o rodinné sídlo Southfork Ranch a troch synov. John Ross J. R. Ewing (LARRY HAGMAN) je neobmedzený vládca rodinnej firmy Ewing Oil, ktorú riadi železnou rukou už celé desaťročia. Oženil sa s bývalou Miss Texas, Sue Ellen Shepardovou (LINDA GRAYOVÁ). Bobby (PATRICK DUFFY) je milý a slušný chlapík, ktorý sa oženil s Pamelou Barnesovou (VICTORIA PRINCIPALOVÁ), dcérou Ewingovho obchodného rivala. Tretí syn Garrison Arthur Gary (TED SHACKELFORT) sa tak trocha nevydaril - otec ho považuje za odpadlíka rodiny a preto sa radšej odsťahoval do Kalifornie aj so svojou manželkou Valene (JOAN VAN ARKOVÁ). (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (393)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Bože, jak já se u tohohle seriálu nasmál .... Smůla, je, že tohle ale NENÍ komediální seriál. Jenomže ono prostě nešlo se nesmát, i když tohle tvůrci v úmyslu určitě neměli. Tou nejsměšnější figurkou byl samozřejmě J.R., jenž se stal nadlouho synonymem pro slovo "záporák". Klasický tvrdý byznysmen, který neváhá "ze hry" vyšachovat i vlastní rodinu, se stal takovým předobrazem a vzorem spousty dnešních českých podnikatelů, kteří převzali s naprostou samozřejmostí jeho manýry. ()

Hakha 

všechny recenze uživatele

V mládí jsem sledoval a většinou jsem nevěděl o co se tam jedná, proč jeden nemá rád druhého apod. Sledoval jsem hlavně kvůli herci Larry Hagmanovy a Patricku Duffymu a aniž bych věděl co se v seriálu odehrává, tak jsem se kvůli těmto dvou aktérům na tento seriál těšil. Intro: http://www.youtube.com/watch?v=ADGyV2aUsgw ()

Reklama

Boss321 

všechny recenze uživatele

Náhodou mě tenhle seriál nikdy nevadil a vždy jsem se na něj rád podíval. Nejraději jsem měl toho parchanta J. R., který mi nevím proč byl strašně sympatický :). Jen škoda, že je to tak dlouhé, přeci jenom, když se budete dívat na díl denně, tak vám to zabere přesně rok, ale oproti Tak jde čas je to hodně krátké :-)...... ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Džejáre, vy dokážete každý podraz přeměnit v něco ušlechtilého." To bývaly časy u nás na Southforku, kdy si američtí modelové hráli na farmáře, opilce a naftaře. Byla to nekonečně úspěšná hra, ve které mě bavil báječně podlý J, R., nudil správňák Bobby a okouzlily Pamela, Sue Ellen. Jenna, April a další. Za to prostě dvě hvězdy dát musím. ()

woody 

všechny recenze uživatele

Trapné figurky, hloupé dialogy, "olsnivé" zápletky.A samozřejmě J.R.Ten je tak prohnilý(a směšný) až to pěkné není.Ale ve srovnání s typem těch latinsko-amerických zhovadilostí je to rodinná sága od Viscontiho a tak je mi ctí dát mu tu symbolickou hvězdičku.Ta druhá je z nostalgie a taky z toho že v Česku měl poslední díl sledovanost asi tak srovnatelnou s americkým vysíláním 256. dílu M.A.S.H.e.Jenže tam ho vysílali kvůli jeho kvalitě i na obrazovce na Wall Streat. ()

Galerie (97)

Zajímavosti (66)

  • Postava Steva Kanalyho (Ray Krebs) měla být postupem času ze seriálu vypuštěna. S nápadem, že byl mohlo jít o nemanželského syna Jocka Ewinga (Jim Davis), který zachránil Kanalymu práci, přišel Larry Hagman. (Olík)
  • V první epizodě seriálu Bikie Wars: Brothers in Arms (od r. 2012) je Dallas zmíněn jako oblíbený seriál reálně existujícího prezidenta MC Comancheros Williama "Jocka" Rosse. (Ragatorm)
  • Představitelka Miss Ellie dostala během nátáčení infarkt, a tak místo přerušení natáčení za ní našli na čas záskok, než se zotavila. (cariada)

Související novinky

Dallas plný hvězd

Dallas plný hvězd

15.03.2006

Plánovaná snaha oživit legendu mezi americkými nekonečnými seriály začíná dostávat konkrétnější obrysy. O tom, že se celovečerní verze Dallasu ujme režisér Robert Luketic, fanoušci naftařské rodiny…

To teda bude Dallas!

To teda bude Dallas!

07.10.2005

Dallas je věčný, to všichni víme. Ale bude i jeho celovečerní verze? Herecké obsazení je totiž stále dosti nejisté. Jací jsou zatím kandidáti? J.R.Ewing, John Travolta váhá, Mel Gibson má stále na…

Reklama

Reklama