I přesto, že si tento film zaslouží jednoznačně 5hvězd, dávám jen 4. Dusivá atmosféra socialismu je tu tak silná a herecké výkony tak dokonalé/přiznejme si to, Dušek tu hraje rozhodně největší svini ve svém životě/, že jsem po zkončení filmu byl nějaký ten pátek v docela slušné depresi. Až moc sugestivní dojem na mě!(6.4.2008)

• poz3n

Možná je to tim, že v době vzniku filmu sem sice na světě už byl, ale vnímat atmosféru doby sem nemoh. Nechápu kdy to má bejt sranda a kdy ne, nechápu přehnaně hraný dialogy, nechápu proč se tam zpívá, když se tomu ani zpěv řikat nedá, protože zpívat neumí a texty se furt opakujou (zřejmě to má smysl, kterej mně uniká). Vůbec sem nepobral charakter hlavní postavy a hlášky všech postav, který mají bejt vtipný. Bohužel. Stejně jako ostatním, nejvíc se mi vrejvá do paměti Arnošt a jeho disko a ponurá atmosféra, která tehdejší dobu ztělesňuje více než úspěšně...(16.6.2009)

Pro mě jeden z nejlepších českých filmů. Nesmírně osobitý, se skvělým humorem a chytlavými písničkami (navzdory všeobecnému pobláznění božím Arnoštkem a jeho "Je to fajn" se mi pod kůži nejvíc dostalo "Hele kotě"). Ovšem je zarážející, jak moc je Arnoštkova písnička výstižná... "Máme se dneska fajn, je nám hej, přijel k nám pan diskžokej"... Lidem stačilo málo...(13.12.2007)

Těžko bych hledal film, který mě tak fascinoval jako Vorlův KOUŘ. Naprosto mě roztrhala a učarovala mi jeho atmosféra, kterou vytváří špinavý tovární komplex se všemi upadlými formami kulturního vyžití. Možná to někomu přijde zvrácené, ale já bych si chtěl aspoň na chvíli naživo vychutnat všechen ten hnus, který z filmu čiší. Zajít si do zaplivané putyky na pivo čepované v masivních kryglech, dát si startku z měkké krabičky (a to jsem nekuřák), navštívit Arnoštovu odvazovou diskotéku, přespat na ubytovně a porozhlédnout se po všech temných zákoutích fabriky. Chvíli trvá, než si zvyknete na afektované herectví protagonistů, ale to k tomuhle filmu prostě patří, stejně jako ta odporná a zároveň fascinující atmosféra a skvělá hudba. A jak příznačný konec! Snad jediné, co mi vadí, je postava pesimistického topiče. "Víš, Bedřichu, přiznám se. Již několik dní jsem nepil." ... "Jsem jeden z nejlepších tanečníků disco!" (162.)(17.3.2007)

Skvělá absurdní komedie. Sice jsem se u toho nesmál od začátku do konce, ale pokud člověk přistoupí na humor divadla sklep a na styl, ve kterém je film natočen, vyloupne se plno úžasně vtipných momentů a skvělých hlášek (Proč ne? Můžeme si rovnou tykat:-)). Jednoznačně nejlepší byl přiteplený DJ Arnošt.(27.11.2008)

• - O hlavní ženskou roli se ucházela také Lucie Bílá. (Kamkon)

• - Přestože je film mimo jiné kritikou socialistického zřízení, nezazní v něm ani jednou pojmy jako "komunista", "socialistický", "strana", "soudruh" nebo "StB". Stejně tak není nikdy zmíněno, jak se průmyslový podnik jmenuje a co vyrábí. (L_O_U_S)

• - Film byl natáčen v prostorách tehdejších Vítkovických železáren Klementa Gottwalda. (L_O_U_S)