O princezně Jasněnce a létajícím ševci

• slovenský

O princeznej Jasněnke a lietajúcom šustrovi

Pohádka

Československo, 1987, 87 min

Pohádka ještě z dob, kdy Troška točil hezké pohádky. Nejlepší je zde pak duo Růžičková / Blanarovičová. :)(17.12.2012)

Hezká a nekýčovitá pohádka. Je docela vtipné, žev tom hraje Růžičková, Kuklová, Podhůrský, režíroval to Troška, a přitom to je fakt dobré. Život je plný paradoxů, což? Kdo by to do nich řekl...(5.7.2007)

Tak je to celkem slušná pohádka, ale ničím vyjímečná není. Pohádkové prvky a scény jsou velmi dobré, ale příběh nic extra. Tohle prostě slátanina menší, která se nepochybně chtěla přiživit na úspěch starší a lepších pohádek jakou jsou třeba Princ a večernice nebo Tři ořížky pro popelku. Přesto to dokáže zaujmout, ale plnohodnotná pohádka to není. Herecké onsazení je dobré, hudba průměrná. Takže mé celkové hodnocení je 60% = ***(27.11.2012)

• WANDRWALL

Trochu zajímavé, dost o ničem.(8.8.2010)

Troška se v těch pohádkách vysloveně našel. Škoda ale, že od něj jsou všechny na jedno brdo. Nicméně je potřeba uznat, že tahle byla první. Každopádně u mě měla smůlu, že ke mně první nepřišla, ale byla až v sérii za daleko lepšími. A jelikož si švec taky mohl odpustit to tílko na styl pohádkový středověk a stejně Troška si mohl odpustit některé záběry, ve kterých nebylo vidět nic jiného, než záblesky slunce, nemůžu jít víc, než na tři hvězdy.(25.12.2015)