poster

O princezně Jasněnce a létajícím ševci

 • slovenský

  O princeznej Jasněnke a lietajúcom šustrovi

Pohádka

Československo, 1987, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • swamp
  ***

  Pohádka ještě z dob, kdy Troška točil hezké pohádky. Nejlepší je zde pak duo Růžičková / Blanarovičová. :)(17.12.2012)

 • larelay
  ****

  Tuto rozpravku som zboznovala a kazde Vianoce som na nu cakala viac, ako na darceky pod stromcekom.(8.9.2009)

 • Stegr
  ****

  70%(21.5.2007)

 • Webb
  ***

  Nejlepší Troškova pohádka. Bohužel se tímto filmem naprosto vyčerpal. Na jeho ostatní díla se raději nedívejte.(24.8.2008)

 • Faidra
  ****

  To jsem z toho jelen (a parohy mi ne a ne narůst, zřejmě nedostatek vápníku). Čím to, že režisér Kameňáků a filmů s princeznami, ať už cukrují s drakem nebo jsou ze mlejna, byl schopný natočit půvabnou a chvílemi docela temnou pohádku, navíc nepostrádající originalitu? Nebo bych se spíš měla zeptat, co se to stalo s režisérem, který nám kdysi dal pohádku s mladou a krásnou Míšou Kuklovou, okřídleným ševcem, dvěma neodolatelnými čarodějnicemi a vpravdě oslňující Sluneční paní, a poskytl zábavnou dětskou podívanou prostřednictvím Boty jménem Melichar, abychom pak od něj dostávali spíš facky než slunce a seno, případně jeho zásluhou zjišťovali, že kamenný vtip tíží na krku víc než kámen? Zřejmě nějaká kletba poražených čarodějnic.(3.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace