poster

O princezně Jasněnce a létajícím ševci

 • slovenský

  O princeznej Jasněnke a lietajúcom šustrovi

Pohádka

Československo, 1987, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • juta
  ***

  Zdeněk Troška natočil "pohádku", která je opravdu hodně drsná. Mučení, mlácení, nadávání, nesnáze kladných postav, to není úplně to pravé pro prcky, ale dospělý divák si to užije a jako celek působí dobře.(1.6.2014)

 • Faidra
  ****

  To jsem z toho jelen (a parohy mi ne a ne narůst, zřejmě nedostatek vápníku). Čím to, že režisér Kameňáků a filmů s princeznami, ať už cukrují s drakem nebo jsou ze mlejna, byl schopný natočit půvabnou a chvílemi docela temnou pohádku, navíc nepostrádající originalitu? Nebo bych se spíš měla zeptat, co se to stalo s režisérem, který nám kdysi dal pohádku s mladou a krásnou Míšou Kuklovou, okřídleným ševcem, dvěma neodolatelnými čarodějnicemi a vpravdě oslňující Sluneční paní, a poskytl zábavnou dětskou podívanou prostřednictvím Boty jménem Melichar, abychom pak od něj dostávali spíš facky než slunce a seno, případně jeho zásluhou zjišťovali, že kamenný vtip tíží na krku víc než kámen? Zřejmě nějaká kletba poražených čarodějnic.(3.8.2007)

 • AngelAngie
  ****

  Krásná klasická česká pohádka.(27.5.2008)

 • larelay
  ****

  Tuto rozpravku som zboznovala a kazde Vianoce som na nu cakala viac, ako na darceky pod stromcekom.(8.9.2009)

 • HoneyBunny
  ****

  O třídu lepší než Princezna ze mlejna. Jenom ta Míša Kuklová by se konečně mohla naučit víc než dva looky.(18.2.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace