O princezně Jasněnce a létajícím ševci

• slovenský

O princeznej Jasněnke a lietajúcom šustrovi

Pohádka

Československo, 1987, 87 min

Jeden z dobrých snímků Zdeňka Trošky. Pohádka určitě patří mezi ty výborné. Každopádně a bezesporu je Helena Růžičková a Yvetta Blanarovičová největší srandou celého příběhu.(1.1.2012)

Viděno 4x cca - 50%(30.1.2009)

Troška se v těch pohádkách vysloveně našel. Škoda ale, že od něj jsou všechny na jedno brdo. Nicméně je potřeba uznat, že tahle byla první. Každopádně u mě měla smůlu, že ke mně první nepřišla, ale byla až v sérii za daleko lepšími. A jelikož si švec taky mohl odpustit to tílko na styl pohádkový středověk a stejně Troška si mohl odpustit některé záběry, ve kterých nebylo vidět nic jiného, než záblesky slunce, nemůžu jít víc, než na tři hvězdy.(25.12.2015)

Hezká a nekýčovitá pohádka. Je docela vtipné, žev tom hraje Růžičková, Kuklová, Podhůrský, režíroval to Troška, a přitom to je fakt dobré. Život je plný paradoxů, což? Kdo by to do nich řekl...(5.7.2007)

Krásná klasická česká pohádka.(27.5.2008)