poster

O princezně Jasněnce a létajícím ševci

 • slovenský

  O princeznej Jasněnke a lietajúcom šustrovi

Pohádka

Československo, 1987, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sepp
  ***

  Tradicni ceska pohadka, udrzujici standart nasi pohadkove produkce velmu vysoko.(4.9.2003)

 • Jacinda
  *

  jak téhle pohádce může dát někod tak vysoké hodnocení?Jedinní dobří herci (a současně postavy) na téhle hrůze jsou Helena Růžičková a představitelka Sluneční královny (za to je ta jedna hvězda!). Druhá čarodějnice ztvárněná tuším Blanarovičovou je příšerná a (opět) uřvaná..je vidět že Blanarovičová neumí nic jiného než řvát, což už nám dokázala v Princezně ze Mlejna. Vrcholem je opět kráva Kuklová. Někoho tak neschopného, debilního a trapného jsem fakt jakživo neviděla. Myslela jsem si, že je příšerná jen ve Z pekla Štěstí 1 a 2, ale ona je hrozná všude. Nevím jestli jí to nakazoval scénář, ale fakt nechápu proč pořád jenom hekala, brečela a vzdychala (ve ztemnělém sklepě to pak vypadá, jako by si tu svíčku, která má ukázat Jindřichovi cestu, strkala mezi nohy...) a v zásadních scénách, jako je třeba útek před plameny, se prostě za hlasitého vzlyku svezla na zem a volala Jindřicha, místo aby prostě utekla. Je mi z ní na blití a Nechápu, proč ji Troška pořád tak prosazuje. On vůbec cpe do svých filmů stejné (a strašné) herce...svědčí to o jeho vkusu a pár dobrých herců to už prostě nezachrání. Navíc mi tohle nepřijde ani jako pohádka. Malé děti z toho musí mít spíš hrůzu, protože větší depresi jsem nezažila a několikrát se ukáže, že polovina postav jsou fetišisté, kteří s uspokojením inhalují propocené střevíčky Kuklice....Rozhodovala jsem se tedy mezi Odpadem a * a v přihlédnutí k 2 dobrým obsazením a jedné vysloveně směšné postavě chůvy (co to měla proboha na sobě?!) jsem se rozhodla k jedné hvězdě...Ale s odřenýma ušima Troško!(30.1.2009)

 • Darth Sidious
  ****

  Jeden z dobrých snímků Zdeňka Trošky. Pohádka určitě patří mezi ty výborné. Každopádně a bezesporu je Helena Růžičková a Yvetta Blanarovičová největší srandou celého příběhu.(1.1.2012)

 • Ilicka
  ****

  Nejlepší Troškův film, působivý a jednoduchý. Navíc létající švec je švarný mládenec a žádný prťavec:)(6.11.2007)

 • Zíza
  ***

  Zřejmě jedna z nejlepších pohádek, co Troška režíroval, ale mně se stejně moc nelíbí. Horší 3*.(28.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace