Série(4) / Epizody(26)

Stephen Fry a Hugh Laurie společně napsali a uplatnili svůj břitký intelektuálský humor v komediální britské "sketch show" A Bit of Fry & Laurie. (Pawlinkaaa)

filmmovier

Zatím jsem viděl jen první dva díly, ale nebojím se dát tomu plný počet. To, co dokážou tihle dva, totiž umí jen málokdo, dokonce i Monty Pythoni mi přijdou méně vtipní. Fry a Laurie jsou prostě sehraná dvojka, která nikdy neomrzí, a tyhle jejich skeče jsou originální, skvěle vypointované a hlavně ohromně vtipné. Za mě tedy 100% a já jsem rád, že jsem našel další britský seriál, u kterého se můžu příjemně pobavit. A jen tak mimochodem, z těch dvou je lepší Stephen Fry... :D. ()

fabecc1222

Úvodem je třeba říct, že obecně nejsem příliš fanda skečového formátu, ale na toto mě nalákala ústřední dvojice protagonistí, a určitě nelituji. Neříkám, že úplně všechny scénky jsou 100% povedené, ze začátku mě příliš nebavili hlavně "vstupy z ulice", ale i ty se časem zlepšili. Oproti tomu je tu ale i velké množství scének, které se dostatečně dostanou pod kůži každému fandovi kvalitního Britského humoru. Takto namátkou jsou hodně povedené třeba scény s prodejcem koberců jako sponzorem seriálu (2. série), řešení jména na úřadě (1. série), Fry a jeho neskutečné taneční pohyby při výrobě "koktejlů (3. série). P.S.: Viděl jsem pouze první tři série, jelikož ke čtvrté nejsou nikde k sehnání titulky. Tak apeluji na všechny titulkáře, ujměte se toho někdo, ať si to můžeme užít komplet! :). ()

BuryGol

Jen málo z nás dokáže ocenit břitkej briskej humor a angličtinu v podání Frye a Laurieho. Jazykový přesmyčky, scénky k popukání i vtipný songy z jejich repertoáru mě snad nikdy neomrzej. Tohle se prostě musí vidět...the garden is looking very homosexual this morning! ()

Sdoom

Chápu, že se to většině lidem líbí, Fry i Laurie jsou výborní herci a určitě i baviči, ale když se u toho nesměju a některé scénky musím dokonce přetrpět, nemůžu tomu dát víc. Prostě a jednoduše to není absolutně můj šálek čaje, takže pilot + první série mi stačí a dále se trápit nebudu. ()

jasiska

Títo týpci sú proste geniálni. Hoci väčšina srandy vyplýva so samotných dialógov, čiže ide o slovný humor, nedá mi nespomenúť aj tie neskutočné ksichty, akých sú Fry a Laurie schopní. A geniálne na tom je aj to, že si jednotlivé diely môžete púšťať znovu a znovu a stále sú vtipné. ()

Rose.Tyler

Stephena Frye by bylo možno směle přirovnat k nějakému druhu božstva, Hugh Laurie oplývá tolika talenty, že spousta umělců musí blednout závistí. Dohromady tvoří jednu z nejlepších komediálních dvojic. Jednoduše - geniální! ()

simply

Utáhnout ve dvou lidech celý pořád, to smekám klobouk dolů. Oba i Hugh i Stephen jsou úžasní...ale stejně nechytlo mě to tak u srdce jak MP. Chybí mi tady takový ten skeč, co si budu pamatovat i po hodně dlouhé době a budu se smát už jen při vzpomínce na něj. ()

cherita

Hello, welcome to photocopying my genitals with... Hugh Laurie i Stephen Fry patří oba dva k mým oblíbeným hercům (trochu se mi to označení příčí, protože v nich zdaleka nevidím jenom herce) a přestože mám slabost pro cokoli, na co sáhnou, přece jen mám pocit, že jeden bez druhého nejsou tak úplně kompletní. Nejraději je vidím spolu právě v téhle show, kde dostali možnost dokonale se vyřádit. V duchu tradice anglického humoru jim samozřejmě nic není svaté. Dělají si legraci ze všech žánrů, kultur, náboženských, národnostních, politických a věkových skupin a v neposlední řadě i sami ze sebe, parodují všechno možné i nemožné, a když už si myslíte, že vás nemůžou překvapit, vytasí se Hugh s nějakou ujetou písničkou (já mám nejradši tuhle ). Když si občas pro zvednutí nálady pustím nějakou svou oblíbenou scénku, málokdy to skončí jenom u jedné, a přestože je jejich humor založený převážně na slovních hříčkách, ve skutečnosti jsou k popukání, i když jim vůbec nerozumíte (vyzkoušeno na příbuzných). Pokud jde o tu zmiňovanou sestupnou kvalitu jednotlivých sezón, řekla bych k tomu asi tolik, že ta první je jako celek asi opravdu nejlepší, ale v té poslední se zase objevují moje nejoblíbenější skeče, takže tak. ()

Greg25

Mám tu dvojici strašně moc ráda. Dobrousili humor Monthy Pythonů s vlastní invencí a vznikly z toho jedny z nejužasnějších skečů a scének vůbec. Vlastně to přirovnání k létajícímu cirkusu není úplně tak přesné, prrotože Laurie s Fryem jsou prostě sví, originální a zábavní. Pokračují v tradici typického britského humoru. U mě vítězí dalece před Monthy Pythonama. Srdeční záležitost. 100% ()

KOZEL84

Mě to přišlo i lepší než Monty Pythoni.Taky je zajímavé vidět mladého Dr.House jako čistokrevného komedianta;-). ()

raelz

Naprosto vážně: Nejiteligentnější humor na světě - z dob, kdy lidé ještě chápali, že humor nemusí nutně být scénka s jednou punch line, která vás roztrhá (ne, že by na tom stylu bylo něco špatného). Tedy až na příšernou čtvrtou řadu. Sice právě odtamtaď pochází většina kultovek na internetu (all we gotta do, například), ale celkově ta řada ztratila 99% inteligentnosti předchozích, jen se naštěstí stále občas trefí do černého. ()

palmrus

Pilotní díl: výborný. 1. série: spíš průměr 2. série: nadprůměrná 3. série: výborná 4. série: nadprůměrná ()

RajAthen

Britský humor je zkrátka těžké předčít, na druhou stranu tito pánové dávají na frak i řadě jiným britským komediálním sériím. Zařadil bych je nad Pythony, ale pod Mitchella a Webba, jejichž sketche mohu sledovat víronásobně s týmž požitkem. Ale kdo ví, po čase s k těmto talentovaným komikům možná také budu vracet. ()