Svobodník Milan Kouba (J. Langmajer) je nejlepším členem elitní vojenské průzkumné roty. Svou reputaci u velitele kapitána Tůmy (K. Roden) si však kazí svými četnými zálety. Tůma je starý mládenec a vztahy se ženami považuje za překážku ve vojenské disciplíně. Milanovy pozdní příchody a jiné průšvihy ho v tom jen utvrzují. Avšak je to právě Kouba, kdo dokáže uspět jako jediný během náročného cvičení v terénu. Třicetikilometrový přesun průzkumníků po vlastní ose s vojenskými a policejními jednotkami v patách je tou nejtěžší prověrkou bojových schopností Tůmových svěřenců. Jenže během plnění úkolu pozná Milan dívku Vlastu (V. Gajerová), do které se na rozdíl od svých předchozích milenek skutečně zamiluje. To se ovšem kapitánu Tůmovi těžko vysvětluje… (Česká televize)

meave

Romantizujúca komédia o paragánoch je od reality samozrejme na míle ďaleko. Je to celkom tak, ako keď chlapi po štyridsiatich rokoch sedia pri mariáši, alebo pri pive a rozprávajú si, ako to tam kedysi bolo, koľko zjedli slivkových knedlí, v skrini mali "komínky" a vôbec - nepoznám nikoho, kto by to nepoznal z rozpravaní vlastných otcov a dedov. Ale vždy znovu pobaví. Možno aj preto, že Kouba mi tak veľmi pripomína môjho otca, ktorého zápisník z vojenčiny ešte stále niekde mám, aj keď on už tu nie je. Takže - záleží možno aj na tom, kedy ste sa narodili :) ()

Flakotaso

Docela mě překvapila do očí bijící filmařská nekvalita tohoto snímku. Amatérská kamera, otřesný střih, nenavazující scény bez jakékoli dějové kontinuity, na takovou taškařici podivně dramatická hudba a nepříliš fungující a stále dokola se opakující vtipy ("už žádné ženské Kouba!" ha ha ha). Z oblíbeného českého podžánru vojenských filmů je pro mě tenhle jeden z nejhorších, takže mě poněkud udivuje to mohutné sedmdesátipětiprocentní hodnocení, kterého se mnohdy nedočkají ani mnohá mistrovská díla. ()

Gemini

Realita byla asi leckde úplně jiná, ale jako náborové dílko i pro současnou armádu to není vůbec špatné - má solidní zpracování a rozhodně pobaví, což je především zásluha nejen těch hlavních hereckých představitelů. Poslední třetina filmu, která tam prostě být musela, aby vůbec šlo o film s nějakým příběhem a aby se dalo počítat i s ženskou diváckou účastí, je podstatně slabší, ale ani tak se mi Langmajerovic příhody zatím neomrzely. 70% ()

Slartibarkfast

Pokud zde někteří nerozdýchali tuto skvělou komedii, která je pro mne především dobrou zábavou, nikoli agitačním videem, pak je mi jich upřímně líto. Asi by se měli zamyslet nad dalšími skvělými kusy z oblasti militaristických filmů české tvorby a okamžitě jim dát všem odpad. Roden, Langmajer a snad i Jandák, zde mají velmi silné scény. Když to ale shrnu, je film celkově prošpikován legendárními hláškami, které mi utkvěly v paměti. Nezapomenutelný pozitivní zážitek, který si nikdy nenechám v televizi ujít. 90% ()

Martin741

Normalizacia v poslednych rokoch svojej existencie uz len dodychavala, co plati aj o normalizacnych filmoch rokov 1986 - 1989. Tento nie je vynimkou. Dychavicny scenar, priemerna rezia Tuceka, priemerne rozhovory. Prva polka filmu je fajn, ale v druhej nastupuje kopa nelogickych scen, nuda a este raz nuda. 51 % len preto, ze normalizacne filmy/serialy mam dost rad. ()

• „Byl jsem pozvaný do kavárny někde na Vinohradech, kde seděl režisér Petr Tuček. Asi jsem nějak blbě koukal, protože se na mě podíval, ukázal prstem a řekl: ‚Ty to budeš‘,“ zavzpomínal Jiří Langmajer (Kouba) na moment, ve kterém přišel ke své první hlavní filmové roli. (SONY_)
  • Jiří Langmajer (Kouba) šel na vojnu až dva roky po natáčení. „Díky tomu, že jsem si to mohl vyzkoušet nanečisto, byla pro mně má služba jeden velký fajn pobyt,“ prohlásil o svém pozdějším působení. (M.B)
  • Před nástupem do helikoptéry, při rozhovoru kapitána Tůmy (Karel Roden) s desátníkem Koubou (Jiří Langmajer), má Kouba natržené kožené polstrování přilby. V záběrech z vrtulníku již však má polstrování v pořádku. (Mr.Hudson)