Pokud se vám zdá, že je to propaganda, pak vězte, že si tenhle film opravdu zaplatila československá armáda. 45 minut těch bojových her je skvěle vygradovaných a vtipných, poslední půlhodinka je pak docela nudná.(24.4.2003)

kdybych měla vybrat z Československé tvorby nejlepší komedii.. Copak je to za vojáka.. by u mě vítězil :) víc snad nemusím dodávat.. prostě nekompromistně skvělej humor.. Roden a Langmajer vynikají herci.. a nezapomenutelná hláška: "Šlapetka, nešlapejte tady vodu a dejte si odchod!" :-D(6.4.2009)

50%(14.10.2007)

• sepp

Obcas je to sranda a chapu, ze nekdo se v tom dokaze i najit, pro me to ma vsak hroznou socialistickou pachut. A tak moc zabavne to zas taky neni :)(4.3.2004)

• MM_Ramone

Názov toho snímku znie "Copak je to za vojáka...". Ja si však kladiem trocha inú otázku: Co pak je to za vysoké hodnotenie, čo sa tu dostalo tomuto podradnému filmečku? Nemám pocit, že by to bolo niečím výnimočné. Dokonca sa mi to nezdalo ani nijak zvlášť zábavné. Podpriemerná komédia snímaná televíznou kamerou s miestami dosť otrasnými hereckými výkonmi. Jiří Langmajer nikdy nezahral žiadnu postavu presvedčivo a tak je tomu aj v tomto prípade. **(14.2.2008)

• - Kečupové - byl slangový výraz mírně pejorativního charakteru pro průzkumáky (dnes paragáni). Nosili totiž červené barety. Mezi klasickými útvary a paragány byla určitá řevnivost, kdy se běžné jednotky snažily ukrást paragánům jejich barety. Vrtule - slangový název pro paragány. Ve filmu ho použije Daniel Landa. (grovik.net)

• - Během scény prvního cvičení se objevují záběry na různá jedoucí auta, načež následuje záběr na interiér vozidla Praga V3S, během nějž si lze všimnout, že tachometr neukazuje žádnou rychlost. Důvodem je skutečnost, že záběr byl pořízen ve chvíli, kdy auto stálo. (Cheeker)

• - Před nastoupením do helikoptéry při rozhovoru kapitána Tůmy (Karel Roden) s desátníkem Koubou (Jiří Langmajer) má Kouba natržené kožené polstrování přilby. Na záběrech z vrtulníku již však má polstrování v pořádku. (Mr.Hudson)