• Radek99
  **

  Podprahově propagandistická náborová komedie, kterou podle hodnocení mnoho lidí zbožňuje, ale já skutečně nevím, kvůli čemu... Nadruhou stranu, podobné ,,vymývárny" se točily v té době i na druhé straně železné opony (vzpomeňme obdobně stupidně propagandistickou náborovku Top Gun), není tedy za co soudit... Prostě podprůměrná komedie obsazená několika skvělými herci (tím myslím tedy hlavně Karla Rodena...) o tom, jak vojna u výsadkářů v 80. letech byla prostě fajn...(30.11.2007)

 • paascha
  **

  Já se na vojnu nikoho ptát nemusím, mně si stačí vzpomenout. Taková sranda to tedy nebyla. Propagační kousek, zamaskovaný komediální košilkou, místy pobaví, misty zamrazí. Ale to asi jen pamětníky...fuj(24.3.2006)

 • genetique
  ***

  Naozaj príjemná parodicko-zábavná vojenská komédia, ktorá na mňa pôsobila, napriek svojmu pomerne primitívnemu nápadu, celkom dospelo. Hlavne spracovanie bolo na veľmi vysokej úrovni, škoda však, že humor nedostal viac priestoru. 70%.(25.2.2009)

 • Marigold
  ***

  "Ještě nikdy jsem nepocítil tak silnou chuť vstoupit mezi soudruhy do naší lidově-demokratické armády, jako právě při sledování tohoto filmu. Vždyť, co takovému soudruhovi ve zbrani chybí? Má dobrodružství, kamarády, ženy i slepice! A čerstvý vzduch! A slouží vlasti! A nikde žádná faleš, buzerace, ponižování. Ano, to je naše lidově-demokratická armáda!" ... Slušná normalizační komedie s dobrými herci a trochu zatuchlým agitačním podtextem, ale naštěstí smrad není odpuzující, spíše lehce úsměvný ve vší naivitě a bukolické stylizaci. Mimochodem, soundtrack Petra Hapky je opravdu příšerný, tak příšerný, že utkví.(15.3.2005)

 • sud
  ****

  Na jedné straně zkreslenost a zábava s kvalitou na straně druhé. Pro mě jasně vítězí druhá strana. Film je to dostatečně svižný, vtipný a ani na chvilku nenudí. Zvláště bojovka je velmi vydařená i s hudebním doprovodem. Pohodová komedie se sympatickým "uchem" Jiřím Langmajerem.(21.3.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace