Vojín Kouba hlásí nástup! Skvěle naivní komedie s neméně skvělým Jiřím Langmajerem v době, kdy mně byl ještě sympatický. Spolehlivým protihráčem byl zde jemu rovněž skvělý Karel Roden. Takhle ideálně a hravě pochopitelně vojna za "bolševika" nevypadala ani náhodou. Zde jsou dva roky nesmyslného vězení v zeleném suknu prezentovány, jako to nejlepší, co může chlapa v jeho životě potkat, a i když je to podáváno zábavnou formou, tak realita byla zcela odlišná. Natočeno celkem zručně, i když po technické stránce (ozvučení, kamera), to má velké rezervy. Do kin se film moc nehodil. Zesnulý Petr Tuček inklinoval, a hlavně ovládal, spíše televizní styl režírování. 60%(23.2.2009)

Pokud se vám zdá, že je to propaganda, pak vězte, že si tenhle film opravdu zaplatila československá armáda. 45 minut těch bojových her je skvěle vygradovaných a vtipných, poslední půlhodinka je pak docela nudná.(24.4.2003)

Tuhle českou komedii mám docela rád a vždycky se na ní rád podívám když běží v TV. Hlavně ten "lov" na vojáky mám opravdu rád a je to jediná scéna u které lituji, že mě vojna minula.(9.8.2008)

Samo o sobě už spojení Langmajera a Rodena (mých jediných oblíbených českých herců) slibuje skvělý zážitek. Sledovat mladého záletníka Koubu a jeho frajeřiny je více než humorné. A to i po stém shlédnutí :)(28.11.2011)

Prostá zápletka vojenského cvičení natočená humorně a místy snad i tak nějak "poeticky“ :-) Člověk hned dostane chuť zakousnout ty děsné Klubové sušenky, co tam Karel Roden stále chroupá. Není to však až zase takový unikát, aby ho televize musela vysílat 10x ročně. Už ne!(13.10.2003)