• Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Vůbec ti vaši hoši jsou plni romantismu - jeden si to spletl s kovbojkou, druhý po sobě nechává šlapat čuníky a třetí plave do Černého moře." Kluci si prostě zahráli na vojáky a já mám na svobodníka Koubu, vojína Šlapetku, vojína Jirsu, četaře Dostála, majora Průchu i kapitána Tůmu jen ty nejlepší vzpomínky. Samozřejmě, že jsem byl na vojně a přesně takhle to tam kupodivu nevypadalo, ale tohle běhání v přírodě jsem vždycky považoval za jeden z nejzábavnějších filmových okamžiků své doby. Přesto jsem ani na chvilku nepomyslel na to, že bych se zařadil mezi vylepané zelené mužíky se zbraní v ruce, takže z pohledu agitky musím tento snímek považovat za neúspěch.(26.5.2016)

 • LiVentura
  ***

  Hlavně zaujme útěk a vleklá průvodní melodie filmu.(13.3.2010)

 • Stegr
  ***

  50%(14.10.2007)

 • Radek99
  **

  Podprahově propagandistická náborová komedie, kterou podle hodnocení mnoho lidí zbožňuje, ale já skutečně nevím, kvůli čemu... Nadruhou stranu, podobné ,,vymývárny" se točily v té době i na druhé straně železné opony (vzpomeňme obdobně stupidně propagandistickou náborovku Top Gun), není tedy za co soudit... Prostě podprůměrná komedie obsazená několika skvělými herci (tím myslím tedy hlavně Karla Rodena...) o tom, jak vojna u výsadkářů v 80. letech byla prostě fajn...(30.11.2007)

 • choze
  ****

  Český TOP GUN sice nemá tak hezké obrázky jako ten americký, ale je rozhodně zábavnější. Aneb dejte se k paragánům, budete jen hrát bojovky, nahánět holky a všechno vám projde. Scéna první bojovky podmazaná Hapkovou hudbou je bezkonkurenční, závěr celkově dost prostinkého filmu uspěchaný a Roden má co dělat, aby tu svou karikaturu uhrál se ctí. Cool lehkonohá apolitická vojenská agitka. A nejlepší český akční film.(27.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace