For ME 87%(23.1.2008)

Nikdy nezapomenu úvahu naší učitelky na světovou literaturu o tom, že Jiří je nejlepším herce své generace. Bylo to sice trochu mimo mísu, ale kdo by se nad tím tehdy pozastavil... hlavní bylo vypuštění aktuálního učiva. Druhá nesmrtelná úvaha o tomto filmu je pak k nalezení na DVD, kde nám všem Petr Hapka vysvětlil, jak to bylo doopravdy.(10.3.2009)

Lehce naprůměrný film ze zcela nerealisticky (ani ne tak nerealisticky jako úplně smyšleně) popsaného prostředí československé armády. Kdyby existovaly podobné bojovky, rozhodně bych u AČR zůstal. Langmajer a Roden jako mladá ucha, už v té době jsou si však důstojnými soupeři a na jejich handrkování a „souboj“ o ženu je příjemný pohled. Silnější 3 hvězdy.(2.3.2008)

Tahle honička má něco do sebe, a já si reprízu budu dávat klidně každých pár let.(26.2.2009)

Jeden z těch lepších a zábavnejch českejch filmů. Langmajer je tady celkem pohodář a jak ho jinak moc nemam rád, tak tady je i sympaťák a celej příběh dokáže mile zabavit(2.4.2007)

• - Ve filmu se objevuje masokombinát. Jedná se o klatovský podnik. Před kamerou se objevili i skuteční zaměstnanci podniku. (cariada)

• - Během scény prvního cvičení se objevují záběry na různá jedoucí auta, načež následuje záběr na interiér vozidla Praga V3S, během nějž si lze všimnout, že tachometr neukazuje žádnou rychlost. Důvodem je skutečnost, že záběr byl pořízen ve chvíli, kdy auto stálo. (Cheeker)

• - Ve scéně rozhovoru kapitána (Karel Roden) a Vlasty (Veronika Gajerová) v kuchyni jejich bytu, která začíná nevinnou otázkou kapitána: "Co bude dneska k večeři?" lze v pravém horním rohu spatřit velmi nápadný stín mikrofonu. (Reyak)