Já, legenda

I Am Legend

Ja, legenda

Som legenda

Drama / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 2007, 101 min (Alternativní: 104 min)

Je to hodně ambiciózní projekt, bohužel ale skončil dost bezživotně. Vzhledem k tématu to je možná plus, ale mě nestačí hodinu koukat na Willa Smithe jak chodí po městě. Když posiluje nebo střílí je dobrej, ale neříkejte mi, že jste mu někdo věřil toho vědce. Scénář je dost klišoidní a ta ženská s klukem mi tam moc neseděli. Navíc Smithova postava chvíli mluví jako magor (hrabe mu z tý samoty) a pak z ničeho nic je zas schopen naprosto normální konverzace. Nic proti tomu ale ten motiv magorství bych tak trochu víc rozvedl, byla to jediná zajímavá věc ve filmu (scény se Shrekem či slaninou rulez). Bob Marley potěšil.(15.1.2008)

Děj filmu se pomalu táhne, ale pohltí. Je zajímavý, napínavý a město je skvěle zpracované. Will to úplně v klidu táhne sám. S blížícím se závěrem člověk čeká grandiózní vyvrcholení. To, co příjde, je velkolepé, ale hovno. Konec zklame, protože po skvělé hodině a půl by si film zasloužil důstojnější zakončení.(29.8.2009)

Lawrenceov cit pre obraz vybuduje výbornú atmosféru vyľudneného mesta v prvej polovici filmu, bohužiaľ scenár je vzhľadom na nedostatok interakcií s čímkoľvek živým doslova “prázdny” a v druhej film kazí Annino tlachanie o Bohu a prvoplánové boľačkové zábery na fotky pozostalých. Digitálny nightwalkeri sú skutočne slabinou vizuálu, herci v maskách by vyzerali určite lepšie. Lawrence údajne plánuje sfilmovať bibliu palahniukofilov “Survivor” a po tom čo som videl Constantina a I am legend, začínam veriť, že by to nebola až tak celkom katastrofa….ale aj tak nech to dajú radšej Fincherovi. Slabšie štyri hviezdy 7/10(30.12.2007)

Docela prijemny prekvapeni, na film jsem se sice tesil a byl na nej zvedavej, ale narozdil do ostatnich sem nebyl z traileru uplne hotovej a proto me vysledek potesil. Film ma jen par chybicek, nejak se mi nelibili v uvodu lvi, vypadali nak divne, pak je ve filmu sem tam naka nelogicnost a v prvni pulce by obcas tvurci mohli pritlacit na pilu, misty je to zbytecne rozvlekly. Jinak samotnej pribeh sice neprinasi nic moc novyho, ale je zpracovanej skvele, kulisy vylidnenyho mesta jsou naprosto uchvatny, hudba prijemna a perfektni napinava atmosfera, kdy nektery momenty jsou fakt o nervy. Obludky jsou udelany taky solidne, akorat nechapu, proc tam musel bejt nekdo hlavni. Co se tyce Willa, sice je hodne namakanej a s pistoli to umi, nicmene nehraje zadnyho hrdinu, ale je spis vystrasenej, vetsinu casu mu mirne hrabe, zkratka krapet jina role, nez je u nej obvykly. Tudiz mel prilezitost vyzkouset celou skalu emoci a musim rict, ze to zvlad naprosto perfektne, takhle dobre jsem ho uz dlouho hrat nevidel. Co se tyce zaveru, prislo mi to jako jediny mozny reseni, takze mi naprosto vyhovoval. Film ma sice sem tam hluchy mistecko, ale vetsinu casu je to fakt parada, takze lepsi 4*. Tak po zkouknuti alternativni verze, ktera se patrne lisi jen koncem, musim rict, ze puvodni kinoverze je lepsi, ten novej konec mi vubec nesed.(1.2.2008)

Vylidněný New York, flashbacky do dob, kdy se epidemie rozjela, ale i hrozivé zapadání Slunce či útok těch zmutovaných bytostí - to byly pro mě úžasné scény. Téma, kdy nějaký virus zabije většinu lidí na planetě, mi přijde hodně zajímavé. Film má skvělou atmosféru, Will Smith táhne film povětšinou sám statečně kupředu a potěšila působivá hudba Jamese Newtona Howarda. Naštval mě, jako zde většinu komentátorů, závěr plný náboženských keců.(21.1.2008)

• - Poprvé je ve filmu možné vidět nový transportér Stryker. (Witta)

• - Snímek byl do kin distribuován pod krycím názvem Blood Allies. (J*A*M*A*L)

• - Film, který vrací Will Smith v půjčovně do regálu, jsou Mafiáni od Martina Scorseseho mj. od společnosti Warner Bros, stejně jako Já, legenda. (Chrustyn)