Léta panoval mezi lidmi a Cylony zdánlivý klid. Před 40 lety vyhlásili tito lidmi stvoření roboti lidstvu válku, ale během ní záhadně zmizeli. Teď se vracejí. Silnější, vyvinutější, s modely schopnými imitace člověka a s jediným cílem. 12 lidských vesmírných kolonií čelí drtivému a dopředu připravenému útoku, ve kterém se lidstvo brzy ocitne na pokraji zkázy. Pilotní minisérie k stejnojmennému seriálu. (berg.12)

Little

Po pomalém rozjezdu následuje zběsilá jízda, která končí v naprosté beznaději. Pozor, to není negativní kritika ale kompliment autorům. Téma umělé inteligence, která se obrátí proti lidem, je v žánru scifi důvěrně známé. Avšak ještě u žádného podobného počinu, jako je Battlestar Galactica, jsem neměl pocit, že „roboti“ útočí i na mě. Zápletka je jednoduchá. Lidé stvořili umělou inteligenci – Cylony, kteří jim měli pomáhat. Záhy se ukázalo, že Cylon je dobrý sluha ale zlý pán. Hordy nepřátel se teď snaží lidstvo vyhladit a jediná věc, která jim stojí v cestě, je vesmírná loď Galactica. Začátek filmu nás poměrně dlouho seznamuje s postavami a jejich vztahy, nastiňuje temnou atmosféru, kterou ještě podporuje mrazivá hudba Beara McCreavyho. Útok Cylonů na planetu obývanou lidmi v několika okamžicích změní spíš výpravný film na strhující akční snímek. Postavy už známe, divák se dobře orientuje a je to potřeba. Následují totiž prostřihy jednotlivých dějových linií. Cyloni ničící planetu, Cyloni decimující flotilu válečných lodí, Cyloni všude, kam se člověk podívá. A ten správný říz tomu dodávají velmi dobře propracované bojové scény. Přežije jen padesátitisícová hrstka lidí v několika lodích a Battlestar Galactica. Velitel Amada pod tíhou argumentů přiznává, že válka je prohraná. Je čas najít si nový domov Herecké výkony jsou příjemné. Velitel Amada v podání Edwarda Jamese Osmose je velmi charismatický. Není to ale typicky kladná postava, což dokazuje i napjatý vztah se synem - kapitánem Lee "Apollo" Adamou (Jamie Bamber). Mary McDonnell povýšila z pouhé manželky prezidenta (Den nezávislosti) přímo na prezidentku kolonií. Některé filmové fanoušky bude zřejmě rozčilovat její z počátku až přehnaná morální upjatost, to se ale brzy změní. A v neposlední řadě se těšte na Jamese Callise, který ztvárnil postavu dr. Gaiuse Balcara. Jeho vnitřní boj mezi láskou k Cyloňance (Tricia Helvet) a loajalitou k lidstvu je opravdu působivý. ()

Xavy

Další ze skvělích sci-fi seriálů. Tentokrát více dopodrobna rozebíra charakter postav. Zajímavý způsob prolínaní dějů je doprovázen skvělou hudbou a efekty. Po nedokončení stejnojmeného seriálu z roku 1978, kdy bájná země nebyla objevena, můžeme jen doufat, že v tomto skvělém návratu se dočkáme nalezení domova pro lidskou rasu, které hrozí vyhubení od Cylonů. ()

Sekel

Klasicky pilot pri kterem jsou uz videt hlavni technicke i scenaristicke kvality serialu. Seznamujeme se se vsemi herci s pozdejsi dulezitosti a rozehrava se tu hra na paranoiu v hledani cyklonu mezi posadkou flotily. Starbuckova mlati plukovnika Tighe, Dr. Baltar zjistuje pravdu o sve uloze v Cylonskem planu, Chief soulozi s Valerii, o niz se dozvime na konci velke tajemstvi. Vnikajici uvod k vynikajicimu serialu. ()

Trinculo

Pamatuju, že první díl jsme zhltali pomalu i s obrazovkou a pak jsme pokračovali ve velmi intenzivním maratónu. Hudba, postavy, děj, to všechno vneslo nový vítr do plachet sci-fi seriálů, které trpí jistou sterilitou (jako Star Trek), kde mám občas pocit, že sleduju stylizovanou loutkohru, anebo úplnou debilitou jako například Andromeda s velkým Dylanem Huntem. Cesta, kterou nastoupila tahle první minisérie bude za chvíli končit a já mužu říct, že jsem rád, že jsem byl u toho a seriál sledoval. Byl to celkem zážitek. ()

Lipps...

Bohužel mně tento film nezaujal, jak by měl. Přiznávám, že seriál nesleduji, takže možná nejsem obeznámena se všemi fakty, ale přesto nemám důvod, hodnotit tento snímek kladně. Námět se mi zdá skvělý, provedeni také a proto ani mě samotné nejde na rozum, proč se mi ten film tak nelíbil. Ale je to tak. Neměl zápal, sled ani akci a to je to, co bych od takovéhoto filmu očekávala především. ()

gu-staff

Kdybych tenhle film hodnotil z hlediska obecného, asi by to byly 4*. Ale jako pilot k seriálu je přesně takovej, jako má bejt. Prostě vás donutí se na seriál podívat, vše vás směruje k tomu, že budete chtít vědět, co bude dál, jak se vše vyvine. Jinak efekty hodně slušný, celkový zpracování bitev, a samotných plavidel je nádhera. Herecky nic neruší.90% ()

redalert21

Ný, ný, ný...docela nepovedeny uvod k serialu, zbytecne dlouhé, protahované (nechapu proc) a celkove nezabavne....efekty z 80 let a pohledy do stihacek ve vesmíru byly k smíchu. Srovnání se Star gate neni naprosto na míste...uplne jíná dimenze jak žánrová tak i humorová...jak srovnat neco co srovnat nejde...i tak proste je Star gate lepší. Začátek zajímavý i poutavý kolem té hodiny a půl to zacala byt velká nuda...ke konci zase lepší ale ten infantilni zaver tomu zase dal...doufam ze serial bude mnohem lepší, akcnejsi, zabavnejsi a hlavne zajimavejsi...protože to co ukazal tento film blyo šílene málo vzhledem k stopáži, jestli se mám dockat za 45 minut jednoho dilu to co tady, tak ronou muzu hodnotit odpadem...uvidime jak se to vyvine... ()

The_God

Tak k tomuhle můžu dodat jenom jednu větu: To byla síla! Zkouknul jsem to na jeden zátah a pak ještě první dva díly seriálu (moc jsem se nevyspal, ale to nevadí). Jen jedno téma na film/seriál je silnější než pomsta - přežití. A když jde o přežití celého lidstva (nebo alespoň toho, co z něj zbylo), pak je to ještě dramatičtější. Tvůrci do BSG navíc implementovali svým způsobem i filosofii, jak dlouho si můžeme hrát na bohy a přidali spoustu skvělých prvků (hudba, triky, herci) a tentokrát nevznikl dort Pejska a Kočičky, ale, když zůstanu u toho jídla, specialita připravená Gordonem Ramseym. ()

musculimus

Naprostá bomba. Tato pilotní minisérie je sice "jen" taková návnada na seriál samotný, ale už zde se ukazuje, jak nepřekonatelný scénář je. Ač jsem velkým fanouškem SG série, tak musím přiznat, že už 180 minut s Battlestar Galacticou u mě takový kult, jakým SG nesporně je, převálcovalo. V sci-fi seriálech jsou vždy lidé znázorňováni jako páni vesmíru, kteří musí odrážet stále nové slabé nepřátele. Při průletu letky mlhovinou u zbraňové základny mi zůstala pusa dokořán a zíral jsem na preciznost zpracování. Při střetech s Cylonskou mateřskou lodí jsem poprvé za celou dobu, co sleduji vesmírné seriály, pocítil, že se také lidské posádce může něco stát, že není nezranitelná, jako obvykle. Výborná je také hudba, Všechny melodie jsou jemné a, dalo by se říci, chudé, ale právě tato skromnost dodává seriálu neskutečné grády. ()

peaceNwar

Jeden z najlepších pilotných filmov, aký som kedy videl. Má všetko, čo vynikajúci video film potrebuje mať; komornosť autentické prostredie, uveriteľné postavy, napätie, príbehové zvraty, efektnosť, nejakú tú múdru vetu, atraktívnu zmes space opery, thrilleru a soapky, no hlavne geniálny námet. Battlestar Galactica je naozaj inteligentný seriál. ()

Deganawidah

Seriál jsem zatím neviděl, ale tímto pilotním snímkem jsem byl velmi přijemně překvapen. Dle mého pohledu jde o perfektní sci-fi se vším všudy sahající se svým příběhem i světy mírně až k fantazi. Líbila se mi hudba i chytře a citlivě volené zvuké efekty ve vesmíru, které působí jen pro efekt, nikoli však směšně pro diváká, jenž ví, že ve vesmíru se zvuk nešíří. Myšlenka je slušná, děj stále otevřený, v mnoha ohledech se postupně vyjasňující, v jiných stále zůstává nepoznaný. Akční scény, kosmické lodě výborné, neotřelé, ani klišé. Jediné, co mi možná malinko vadilo, že jsem se nedozvěděl více ze světa cylonů. Na seriál jsem zvědav. ()

Merenre

Otřesní herci, kreténské dialogy a hlavně brutální nuda. Od první minuty jsem se nudil a ani v průběhu mě nic nedokázalo ani na moment zaujmout. Samozřejmě jsem tu ukrutnou stopáž nepřetrpěl, takže bez hodnocení. Je to asi opravdu jenom pro ty nejskalnější fandy sci-fi. ()

Desmi

Pilotní film by měl především upoutat pozornost a pokud možno diváka co nejvíce "namlsat". To se myslím podařilo, jen bych ocenil popis historie vývoje cylonů. Divák totiž přijde vlastně k hotové věci, kde se začnou ihned vyhlazovat planety aniž by věděl pořádně proč... Nicméně svoje kouzlo to má. Roboti, kteří jsou k nerozeznání od lidí.. ()

BarkaS

Za normálních okolností bych dala čtyři, ale když to člověk srovná s těmi "přeakčnělými" a přiblblými sci-fi, co jsou v poslední době v kinech, musím dát pět a těšit se na seriál. WOW ()

Arcisit

Rozhodně se považuju za scifi fanouška. Mám rád v podstatě všechny známé scify seriály i filmy. Bohužel o Galactice tohle říct nemůžu. Spousta nelogičností, umaštění a nesympatičtí herci, prázdný vesmír, to je to co mi na tomhle seriálu vadí asi nejvíc. ()

Z Iron Mana je sirotek

Z Iron Mana je sirotek

18.12.2010

Třetí díl totiž přišel o režiséra. Dvojka byla sice úspěšná, ale sklidila spíš kritické reakce, takže je možná opravdu čas na změnu. Jon Favreau skutečně odchází. On tvrdí, že už jej nebaví být… (více)