Léta panoval mezi lidmi a Cylony zdánlivý klid. Před 40 lety vyhlásili tito lidmi stvoření roboti lidstvu válku, ale během ní záhadně zmizeli. Teď se vracejí. Silnější, vyvinutější, s modely schopnými imitace člověka a s jediným cílem. 12 lidských vesmírných kolonií čelí drtivému a dopředu připravenému útoku, ve kterém se lidstvo brzy ocitne na pokraji zkázy. Pilotní minisérie k stejnojmennému seriálu. (berg.12)

Likan7

Tak dlouho jsem se kolem Battlestar Galactica motal, až jsem se rozhoupal se do toho pustit. Když jsem viděl na čsfd ty související filmy, seriály atp., tak mě to celkem znervóznělo, ale tak nějak se budu snažit tím prokousat. A ačal jsem logicky úvodním pilotním filmem. Je to takový, jaký jsem čekal. Naštěstí se neopakuje atmosféra jakou měl Firefly (děs běs), takže jsem celkem spokojený. Ke konci to dokáže hodně navnadit a doufám, že plnohodnotný seriál ustojí svých skoro až kultovních pověstí. ()

Hellknight12

Pozreté po rokoch. Skvelý úvod a prequel do skvelého seriálu. Táto miniséria, ktorá má 2x90 min veľmi dobre začala a načrtla hneď niekoľko dejových liniek. Skvelé herecké výkony. Príbeh je zaujímavý. Tempo filmu síce je pomalšie hlavne na začiatku ale keď už sa to rozbehne tak je to dobrá jazda. Pochopím ak niekto povie, že je to o ničom, keďže dosť veľká časť filmu je vlastne politika ale nepochopím ak mi niekto začne tvrdiť, že tento film sa nepribližuje Stargate. Podľa mňa obe filmy sú minimálne na rovnakej úrovni. Charaktery postáv sú napísané skvelé, už po tomto filme si človek dokáže určiť kto je jeho obľúbenec a kto nie. To sa bohužiaľ často u prequelovych filmov na seriáli často nestáva. Hudba je priam úchvatná. Popravde nemám čo filmu vytknúť. Úvod k seriálu ako sa sluší a patrí. Jediná vec čo si nedokážem predstaviť je, že ako to muselo prísť dlho ľuďom, ktorý čakali minimálne rok, kým išiel seriál do TV. Celkové hodnotenie za mňa je 100%. Film môžem odporučiť každému kto má rád Stargate. ()

Nix

Velice zajímavý úvod, kterej mne přesvědčil o sledování seriálu. Ono to může působit trochu amatérsky a herci můžou vypadat jak z porna, ale tohle jsou jen takové neduhy. Grafika je trochu upravená, ale líbí se mi provedení. Jo mne to hodně zaujalo, myšlenka i příběh, jsem zvědavej jak se to bude dál rozvíjet, ale potenciál to má obrovský, jen to udržet. No nic jdeme se stát součástí posádky a nasedneme na loď. ()

mirakom

Žádný z předchozích projektů BSG jsem neviděl, takže tenhle restart je pro mě vstup do tohodle světa. Úvodní dvoudílná minisérie nevypadá špatně, až na občas roztřepanou amatérsky působící kameru a bandu nesympatických postav hranou né moc dobrými herci. Mám na to podobný názor jako uživatel Malarkey, také jsem vyrůstal na Hvězdné bráně a tohle je až přehnaně vážné bez humoru. Vesmírné lodě a vizuální efekty až na pár záběrů na tu dobu vypadají dobře. V některých aspektech jde vidět inspirace filmovou sérií Terminátor. Líbí se mi myšlenka, že všichni pochází z jiné planety jménem Caprica a dalších kolonií, které byly vyhlazeny a nyní míří na Zemi. || 7/10 ()

hiczech

Rád bych zhodnotil krátce první sezónu tohoto moc dobrého seriálu. Ale napřed... Jo, jo, jo! To je ono! Paráda!. Promiňte, nemoh jsem si pomoci a zajuchal jsem radostí. Konečně seriál, kde se děje vše normálně, kde se neuvidí křečovité, vyumělkované úsměvy. Bez vtipných narážek, bez kudrlinek... a světe div se! Jde to! Funguje to. Kamera téměř dokumentární, jakoby občas užitá roztřesenou rukou dokumentátora. Jakoby bez zásahu střihu, jakoby bez zásahu režisérské gumy. A opravdu to jde. Vypadlo nám dílko, která bude kultovním seriálem i u nás. Cítím to. Nenašel jsem zjevné chyby v jednotlivých epizodách první sezóny a proto dávám za 5. ()

casef

Podle hodnocení tady jsem čekal daleko více a dost jsem zklamán. Jsem odkojen "Stargate SG-1" a "Stargate: Atlantis", takže jsem čekal něco v tomto duchu, což byla zřejmě chyba a zkazilo mi to celkový dojem a navíc celá posádka je dost nesympatická. Uvidim, s čím příjde seriál, rád bych mu dal šanci, ale pilot mě tedy dvakrát neuchvátil. ()

Krwel

Nostalgická vzpomínka na seriál, který moji rodičové natočily na "pár videokazet" v německym dabingu, tušim z TV stanice ZDF či jiného tenkrát trochu zrniteho kanalu, me přivedla zpátky k tomuhle báječnýmu scífku. Pro fandy monotoně hučícího vesmíru, odhodlaný posádky na palubě a velkejch kovovejch kraksen rozličnejch tvaru s těma parádnima malejma světýlkama v docích a kajutách prozrazujících, že loď žije svým životem - povinnost. ()

Doomer

Docela dobrý pilot k seriálu, hned jdu na první díl. Jinak hledaní země a vůbec konec byl dost kýč za to jsem strhnul hvězdu. ()

lobodlak

Geniální předkrm ke geniálnímu(tedy pro mně) seriálu. Skvěle rozehraný příběh se špičkovými postavami. XO ožrala, pilotní eso ženská s chováním nesnesitelného fracka, presidentka, které spadne úřad do klína tak nějak omylem, komandér a "JEHO LOĎ" a hlavně geniální sobecký děvkař Gaius Baltar. Navíc skvělá kamera a hudba, kde i ticho má svůj význam. ()

Black3R

Normálne ma tento film nabudil k pozretiu seriálu. Výborne je spravený, má dokonalý príbeh a výbornú animáciu, už na tú dobu. Aj keď má 3h tak má čo ponúknuť, pozrel som ho s 2-ma menšími prestávkami. Som zvedavý a nedočkavý na novšie diely......85% (13.3.2010) ()

Vanguard77

Upřímně musím přiznat, že po prvním shlédnutí by to na 5 hvězdiček asi nevyšplhalo. První hodina a půl byla celkem nudná a hodně jsem se v tom ztrácel. Galactica mi přišla ošuntělá, prostě něco, co už patří do muzea (k čemuž i měla sloužit v brzské době). Potom zaútočí Cyloni a film nabere trochu obrátky a začalo mě to bavit. Původně jsem se obával, že jsem těch 40 euro za první dvě série vyhodil zbytečně, ale druhá část filmu mi dala naději. A ve světle událostí následujících člověk tak nějak shledá, že i začátek pilotu měl svůj smysl a na druhé shlédnutí, když si pouštíte celý seriál znovu, už je výsledný dojem mnohem lepší. Máte pouto jak k Adamovi staršímu tak Adamovi mladšímu, ke Kaře, k Boomer, Helovi, Tyrolovi... Jak tu někdo psal, že si nedokázal oblíbit žádnou postavu, to nechápu. Právě postavy jsou to, co dělá Galacticu Galacticou. Na málokteré sci-fi (kromě Červeného trpaslíka) se dívám víc než jednou. Žádné Stargate a podobně. A za film jako součást celku dávám pět hvězd. ()

vitac.

Viz hodnocení seriálu. Pilotní film je možná ještě o fous lepší, protože zatím divák netuší o co jde a působí uceleně. A taky obsahuje scénu, která se mi při vyslovení slov Battlestar Galactica vybaví - ano, stanice "Příměří"... ()

Nessos

Škoda, že jsem nechal sledování tohoto seriálu na tak "pozdní" věk, protože už zkrátka nemůžu být tak unešený, jako bych zcela určitě byl, řekněme v nějakých 15ti letech. ()

Vocoun

Docela spokojenost. Dost dlouho mi trvalo se k tomu odhodlat (přeci jen, 3 hodiny pilot je docela dost záhul), ale spokojenost. Na plný počet to není, má to dost chyb a mezer jak v příběhu tak v tempu, ale rozhodně hodně slušný rozjezd seriálu i samotný snímek. První hodinka a půl je hodně dobrá, i když možná trochu utahaná alespoň do vypuknutí války, ale chápu, že byla potřeba trochu obeznámit s postavami a celkovým konceptem. Potom se to teda dost zaseklo, zejména díky "géniovi" Gáiovi a jeho představám (?), to působilo teda hrozně a vůbec se to tam nehodilo. Dost to brzdilo děj a sekvence byly příliš dlouhé, navíc všichni mu podezřele rychle všechno žrali ( cítím už teď, že on bude moje nejméně oblíbená postava). Pak ale zase byla bitva a hodně slušný až nečekaný konec. Respektivě čekaný, jen jsem nevěděl, kdo bude onen Cylon na palubě. Obsazení vybráno hodně slušně, každému role docela sedí. Trochu zamrzí dost málo informací o Cylonech a celkově jejich slabá účast a interakce ve filmu, ale předpokládám, že od toho je tu seriál a bude na to spousta času :) Taky trochu doufám, že přeci jen bude více akce, protože ve filmu toho upřímně zas tak moc nebylo až na pár leteckých mini scén. Ale jak bylo řečeno, chápu že úvodní monstr film byl spíš seznamovací a na detaily a akci by měl být spíše následný seriál. Není potřeba to dál protahovat, Pilot zkrátka navnadil, tak hurá na seriál. 4* 79% ()

axik

Hodně, hodně dobrý scifi seriál... škoda, že díly nejsou vyvážené. Zcela nepodobné jinému sci-fi (Star Trek, Star Gate...). Postavy jsou skvěle psychologicky propracované, jsou reálnými lidmi... Dobře natočeno. ()

Ondar

NO, nedá mi to, abych se tu nevyjádřil, k některým předchozím komentářům, protože BSG patří mezi mé oblíbence. K uživateli Superpero - no comment, jeho nick hovoří za vše. No a bych využil nahrávky uživatele Paldini. Wow, variace na Star Trek, větší blbost jsem snad neslyšel. Asi mi něco uniklo, ale ve Star treku se někdy oběvilo něco jako hlubší vyprofilování postav? Nevím o tom, postavy tam mají pěkně své škatulky a jsou tak ploché, že hrdinové prvních plošinovek na PC jsou proti nim plnoštíhlí. Ale zpět k BSG, tam se každá postava vyvíjí a žádná není černobílá. Pravda, Lee byl dluho aspirant na titul Mirek Dušín. Narozdíl od Star Treku BSG nepotřebuje stovky cizých ras, které se jen liší umělohmotnou maskou, kterou na sebe ti herci navlečou a jejichž zpracování je ostudné až hanba. Máme tu lidi a roboty. Roboti jsou prostě technologicky vyspělejší a nakopou lidem zadky, a těm nezbyde, než ztáhnout ocas a utéct. Z miliónů, či možná miliard lidí, přežije necelých 50 000. Krásná katastrofická vize budoucnosti, která působí reálně. A jistou originalitu bych tam taky viděl. No a Gaius Baltar je asi nejlépe zahranou postavou celé BSG, takže komentář o antivýkonu jeho představitele budu brát s nadsázkou, tak, že jeho pisatel se asi uhodil do hlavinky. Celkově jde podle mě o výborný úvod, k ještě lepšímu seriálu. Proto 5 hvězd. ()

Z Iron Mana je sirotek

Z Iron Mana je sirotek

18.12.2010

Třetí díl totiž přišel o režiséra. Dvojka byla sice úspěšná, ale sklidila spíš kritické reakce, takže je možná opravdu čas na změnu. Jon Favreau skutečně odchází. On tvrdí, že už jej nebaví být… (více)