Léta panoval mezi lidmi a Cylony zdánlivý klid. Před 40 lety vyhlásili tito lidmi stvoření roboti lidstvu válku, ale během ní záhadně zmizeli. Teď se vracejí. Silnější, vyvinutější, s modely schopnými imitace člověka a s jediným cílem. 12 lidských vesmírných kolonií čelí drtivému a dopředu připravenému útoku, ve kterém se lidstvo brzy ocitne na pokraji zkázy. Pilotní minisérie k stejnojmennému seriálu. (berg.12)

Mkvenner

Úvod k nejlepšímu sci-fi seriálu všech dob.Utopistický Star Trek a Hvězdná Brána se musí poklonit před tímto velmi reálným skvostem.Díky BSG jsem opravdu docenil krásu sci-fi.Není to jen o velkolepých bitvách, úžasné technologii a mimozemšťanech.Je to o nás, lidech, o tom jací jsme, o lidských problémech ale taky o našich chybách.BSG toto perfektně vystihuje ve čtyřech sériích a 2 filmech.Tvůrci seriálu vytvořili nezapomenutelné dílo se skvělým dějem, dokonalým hereckým obsazením a právě velkou uvěřitelností.Seriál má pouze 4 série, což je veskutečnosti velmi chytré(vyhli se tak stereotypu a nedotaženým nápadům jak tomu je u jiných seriálů).Moje hodnocení je 100% ale za ten neuvěřitelný konec by seriál zasloužil alespoň 150% ()

Figuto

No. Tak bylo to dlouhé a nudné. Hudba (bubínky) umrtvující. Postavy nevýrazné. Tempo vražedné (pomalé). Atmosféra mizivá. Začátek seriálu slabý. Zkusím další díly, ale popravdě si nedovedu představit, čím by mě mohly zaujmout. 2* asi za přitažlivý název + pěkný béčkový plakát. ()

Austy

Hojnost současného filmařského průmyslu nabízí z každého žánru desítky seriálů, né-li více. Ale i hejnu ryb se najde jednou za čas ta zlatá. A tím je battlestar galactica. Seriál, který je tajemný jako hrad v Karpatech a přesto lákavý jak zmrzlina za horkého letního dne. Co se stane, když člověk vynalezne umělou inteligenci a ta se vzbouří proti němu? I toto je dosti ohrané téma, jenže v podání galacticy nadstandartní. Osudy lidí jsou nyní pod ochranou jedné válečné lodi a přeživší unikají před jasným nepřítelem – Cylony. ()

bycer

Perfektní, mrazivé, noir, hyper, biomecha, sexy, zkrátka dokonalé, tak jako celý tento seriál, nejlepší sci-fi seriál! ()

TONYNKO

WOW ! Ja nie som žiadný mega fanúšik Sci Fi a dlho som tomuto seriálu odolával. Teraz som s ním konečne začal. Moje pocity sú prevažne pozitívne. Hudba je úžasne epická, herci dobrí, príbeh temný a strhujúcy, akcia a triky na TV úplne úžasné ! Mám len dve výtky. Prvá za to že pilotný film ( miniserál ) má tri hodiny a je iba prolog čiže je jasné že sa do 3 hodín prebojovalo trochu vaty. A druhá výtka za to že síce je zničenie základov ludskej civilozácie temné a depresívne, na lodi sa správajú ako by ím to bolo jedno. O to menej je emocionálny záver kde Adama dáva ludom volu žiť. A to je proste škoda ! Ale toto je len začiatok. Od seriálu čakám obrovské veci. Nech som neni sklamamný :-). Pilot 8/10. ()

scottt1

Prva cast sa len zoznamujem s hercami a sledujeme ako to cele vsetko zacalo. Druha cast sa uz docela dobre rozvyja. Z celkoveho pohladu tejto miniserie som dost v ocakavani, co nas caka dalej. ()

modrapapaja

V rámci televizní produkce je to velmi dobrý film, možná jeden z nejlepších. Má nějaké chyby, ale ty se mu dají odpustit. Rozhodně za 5 hvězdiček. Člověk sedá k filmu, aby ho pobavil. Tady to šlo. Problém je v tom, že seriál se nedrží v úvodním filmu nastolených témat a stylu a postupem času se propadá do odpadu a už na přelomu první a druhé třetiny (cca. 25. díl ze 70) se na něj nedá dívat, člověk je rozladěn z každého dílu, protože je plný nesmyslů a melodrama. ()

viax

Bavila jsem se po celou dobu filmu, neztratila souvislosti ani soustředění ani v případě, kdy jsem musela přerušit sledování. Líbí se mi myšlenka cesty do Země Nezemě, protože člověk opravdu vždy musí mít nějaký cíl. To v životě poznáme všichni. Charaktery, provedení, efekty - vše v pohodě. Překvapení na konci je skvělé a hned jdu na další díl. ()

Rhaegar

Tento film nestojí sám o sobě. Nemá ukončený příběh. Je to trojnásobně dlouhý pilotní díl rozsáhlé vesmírné ságy. A tento úkol plní perfektně. Máme tady ukázku toho kam se bude příběh ubírat a výborně napsaných mnoharozměrných charakterů. ()

Z Iron Mana je sirotek

Z Iron Mana je sirotek

18.12.2010

Třetí díl totiž přišel o režiséra. Dvojka byla sice úspěšná, ale sklidila spíš kritické reakce, takže je možná opravdu čas na změnu. Jon Favreau skutečně odchází. On tvrdí, že už jej nebaví být… (více)