Léta panoval mezi lidmi a Cylony zdánlivý klid. Před 40 lety vyhlásili tito lidmi stvoření roboti lidstvu válku, ale během ní záhadně zmizeli. Teď se vracejí. Silnější, vyvinutější, s modely schopnými imitace člověka a s jediným cílem. 12 lidských vesmírných kolonií čelí drtivému a dopředu připravenému útoku, ve kterém se lidstvo brzy ocitne na pokraji zkázy. Pilotní minisérie k stejnojmennému seriálu. (berg.12)

Xatrix

Jako film BG opravdu nezaujal. Efekty jsou prumerne, ale chapu ze jde spis o pilot nez o film. Herecke vykony jsou na urovni, avsak nic uzasneho. Co vsak opravdu kazi dojem jsou neskutecne klisoidni sceny, ze ktery tece patos az na pudu. V celku (jako serial) je to s BG lepsi, ale pilot jako celek je opravdove torzo. Pro fanousky star-treku je to povinnost, ale ostatni by meli preci je zvazit. ()

illy.cz

Tenhle 180 minut dlouhý miniseriál jsem viděl vcelku...no a prostě mě dostal...všechno je skvěle představeno a už se jen vrhnout na první sérii...a ta je ještě lepší než pilotní film. Efekty jsou na výborné úrovni a když se do toho pořádně zažerete, není problém skouknout i 7 dílů za den...jako já..už se nemůžu dočkat druhé série, protože tohle je prostě návyková látka ()

Yojimbo

Nenazval bych to strhující podívanou, ale v rámci scifi určitě výjimečně dobrou. Jako nováčka mě pilotní film rozhodně navnadil a jsem zvědav, jak si povede Battlestar Galactica v seriálu. Tudíž svůj účel tenhle snímek rozhodně splnil. ()

Fat'Fatal

Perfektní film k perfektnímu seriálu. Poprvé jsem se zde setkal s komandérem Adamou nebo mým oblíbencem Baltarem, a samozřejmě se Starbuck. ()

MartX

Úžasný, dokonalý, perfektní!!!! Hudba je tu velkolepá, nápady scénaristů neznají meze, každým okamžikem očekáváte zvraty, konce se nedají předvídat, charaktery postav jsou dobře zahrané a propracované. Každý si najde oblíbence i postavy které by uškrtil hned. A ta loď, tu si prostě zamilujete. ()

goni

Ak cakate super napinave sci-fi s brutalnymi efektami, tak asi budete sklamani, tak ako ja. Film sa skor sustredi na jednotlive postavy a vztahy medzi nimi. Pribeh aj spracovanie je na jednotku, ale mne tam tie akcne sceny proste chybali. Skoda, lebo film mal fakt skvely potencial a od zaciatku vyzeral velmi dobre [43/2013]. ()

ortoncz

Neznal jsem předchozí serial ani nic z tohoto univerza. Na tv produkci velmi ucházející efekty a kvalitní provedení. Herecké obsazení super. Scifi se moc netočí, ale jsem rád že vzniká aspoň ta trochu . 80% ()

LordMysti

Úvod do děje jednoho z nejlepších seriálů. Osobně mám rád vesmírná sci-fi a BSG je přesně má krevní skupina. Navíc přidává nádhernou práci kamery, výborné vesmírné souboje a halvně prvek, který třeba chybí podobným seriálům jako např. Stargate - postavy ve filmu jsou cyhbující smrtelníci, kteří mají nejen své klady, ale i stinné stránky, slabosti a dělají spousty chyb a špatných rozhodnutí. ()

Dan

Možná je to mým vztahem k žánru sci-fi a jeho typickým zápletkám, ale nejsem schopen tento film hodnotit příliš pozitivně. Mám rád efekty a jejich zpracování je pro mne příjemnou odpočinkovou podívanou. Ale jinak mi přijde scénář plný klišé typických pro tento žánr: od námětu (boje lidstva s osamostatnělými roboty) přes předvídatelné průběhy bitev a střety mezi armádou a civilním vedením až po nadějivzbuzující závěr. Tedy, příjemné zpestření nemocného odpoledne, ale nikoli materiál, ke kterému bych se chtěl příliš vracet... ()

hlína

Skvělá pozvánka, díky které chci rozhodně tenhle seriál vidět a věřím, že u mě bude aspirovat na plné hodnocení. Jako samostatnému filmu to ale nemůže stačit na plné hodnocení, abych tento film zařadil například po bok Matixu a jiných sci-fi legend. ()

E lan

Skvělý námět, na televizní film výborné triky ve hvězdných bitvách, vcelku povedení hlavní hrdinové a mnoho dalšího. V tomhle prvním dlouhém díle prostě všechno funguje dohromady, tak se nedivím, že je tento seriál kult.... ()

Withree

Ještě ve druhé hodině jsem tu chtěl fláknout tři hvězdy, ale závěrečná bitka a úplný konec mě přesvědčily o opaku. Je moc dobře, že BSG se nedrží té hrdinné linie, kdy všichni klaďasi musí bezpodmínečně přežít a zničit emzáky za každou cenu. Tady máme střety zájmů v podobě "Musíme vést válku proti Cylonům, okamžitě rozdrtit!" a na druhé straně "Musíme utéct a začít rodit děti". Postavy nejsou bezchybné, všechny mají své "duchy ve skříních", který se ještě určitě rozvinou v seriálu. Pochválit musíme i dost zajímavou hudbu. Nezbývá nic jiného, než zkouknout TV seriál. Čest a zdar Cylonům. ()

Mik_e

Zase po dlouhé době seriál, který se alespoň dle mého rozhodně vyplatí sledovat. Napínavé a propracované sci-fi, vedle kterého (minimálně prozatím) Star Trek působí jako uhlazená přehlídka manekýnů v pyžamech a StarGate jako přiblblé důchodové připojištění pro MekGyvera. Lidská rasa má problémy se zachováním samotné své existence a je odkázána na kočovný život ve vesmírných plavidlech, doufajíc v nalezení útočiště.. Po pravdě řečeno, vaše sympatie si Galaktika nejspíš nezíská hned. Všechny charaktery totiž rozhodně nejsou tak typicky trekkovsky kladné, mají mezi sebou spory a působí tak živěji. Navíc to působí dost "televizně" a design je jak z devadesátkovýho Wing Commandera, což není zrovna eso v rukávu. Přesto seriálu moc rád dám šanci, pilotní minisérie byla skvělá. ()

Idahou

Po letech jsem se do toho znovu pustil a to očividně s jakousi rozšířenou verzí pilotního dvoj-filmu. Těžko říct, zda je o tu jednu hvězdičku lepší, nebo jde prostě o současnou produkcí snížené standardy. Tak či tak, pět hvězdiček a už se klepu na samotný seriál! ()

Z Iron Mana je sirotek

Z Iron Mana je sirotek

18.12.2010

Třetí díl totiž přišel o režiséra. Dvojka byla sice úspěšná, ale sklidila spíš kritické reakce, takže je možná opravdu čas na změnu. Jon Favreau skutečně odchází. On tvrdí, že už jej nebaví být… (více)