Léta panoval mezi lidmi a Cylony zdánlivý klid. Před 40 lety vyhlásili tito lidmi stvoření roboti lidstvu válku, ale během ní záhadně zmizeli. Teď se vracejí. Silnější, vyvinutější, s modely schopnými imitace člověka a s jediným cílem. 12 lidských vesmírných kolonií čelí drtivému a dopředu připravenému útoku, ve kterém se lidstvo brzy ocitne na pokraji zkázy. Pilotní minisérie k stejnojmennému seriálu. (berg.12)

HaceR

Sklamanie ma sprevádzalo od prvej minúty až do konca. V 80-tych rokoch by som filmu za efekty určite dal vyššie hodnotenie ale takto? Malo to naozaj taký nízky rozpočet na aký to vyzeralo? Niektoré dialógy mi prišli až trapné. Možno to bolo hercami, možno dejom. Každopádne tento film má veľmi nízku úroveň, a to som milovník Sci-fi. Kde sú nápady? Vo veľmi vzdialenej budúcnosti, kedy sú už ľudia natoľko vyvinutý, že stavajú supermoderné vesmírne lode (samozrejme ani jednu z nich neuvidíme), sa vo vesmíre striela raketami? Dokonca atomóvkami? Správy sa predávajú doslova na zdrape papiera. A takto by som mohol pokračovať do nekonečna. Neviem ako ostatní, ale ja si takto budúcnosť ani zďaleka nepredstavujem. ()

Jeremiah

Pilotní díly i následný seriál mne opravdu zaujal. Důvodů bylo hned několik : a/ ačkoliv jde o SCI-FI, postavy jsou zde vykresleny velice věrohodně a chovají se tak, jak lze od lidí opravdu očekávat b/ velký plus vidím i v tom, že hlavní představitelé nejsou samí "krásní" lidé, ale lidé obyčejní průměrného zjevu, mající spoustu chyb a pestré nálady c/ nepředvídatelný děj. A našlo by se ještě více důvodů, proč dávám 4 * . ()

TomasKotlant

Seriál jsem nesledoval. O to více mě překvapil tento film. Tvůrci se s tím nepárali, nechávají umřít děti a spoustu jiných lidí. Aby nebyli úplní surovci, kompenzují to melodramatickými a milostnými scénami. Film dokáže klást spoustu otázek, zejména co se týče oprávněnosti lidí na dominanci v živočišné říši. Technické zpracování sice nezapře televizní vliv, kamera se občas hýbe tak šíleně, až to působí rušivě, ale třeba efekty jsou srovnatelné se sci-fi brázdícími kinosály. Vše doplňuje výborné herecké obsazení. Jo, paní prezidentka hrála v Tanci s vlky, správně. Velmi zajímavou postavou je Cylonka s tváří blondýny, která se snaží působit tak dokonale, až místy působí šíleně parodicky. Ale dobře to odlehčuje vyznění filmu, zejména pokud přijde do záběru po smrti spousty lidí. Jelikož její charakter není jednoznačný, je její postava dobrým příslibem pro následující seriál. Do všeho se ještě plete její milenec, takže o melodramatické výjevy také nebude nouze. Trochu mě vyděsila tříhodinová stopáž, ale na rozdíl od jiných věcí, tento film dokáže celé 3 hodiny bavit. Ač seriály moc nesleduju, tento film mě dokázal navnadit. *** Ve zkratce: Množte se. ()

tragos

První polovina "filmu" byla taková nijaká, ale potom se to rozjelo a přiznám se, že místy i zaujalo :) Srovnání se Star Trekem (jiné podobné seriály neznám) vyznívá rozhodně pro Galacticu. Jsem zvědavý na seriál. ||| Herecké výkony mi kromě Mary McDonnell nijak nadprůměrné nepřišly. ()

Gediman

Sérii nesleduji, takže tenhle film jsem shlédnul spíše jen tak pro informaci. Co chválím: autoři si odpustili klasické sci-fi technologie (štíty, vlečné paprsky, laserové zbraně...) a tím tohle dílko udělali neokoukaným. Nejsou tu také mimozemšťané, ale roboti - což je opět velké plus k unikátnosti. Víc military stylu. Chválím také soundtrack, osobně jsem si oblíbil hudbu "Prelude to War". Ale všechno mi to přijde jako Terminátor ve vesmíru (úvodní jaderná apokalypsa, stroje mají technologickou i početní převahu) kombinovaný s ST: Voyager (dlouhá cesta k Zemi). No dobře, vím, že tohle je remake mnohem staršího seriálu, ale stejně... Na pokoukání dobré, ale zfanatizovat se do toho asi nedá, nevím... Možná kdyby všechny díly seriálu byly stejné nebo lepší jak tenhle film. ()

inutihar

V jednu chvíli dokonale temné sci-fi o tom, jak lidstvo prohrává právo na další existenci, v další chvíli na city hrající telenovela, kdy jsem měl chut vypnout přehrávač a opakoval WTF?. Naštěstí silnější momenty převažují. ()

sadlokan

Tak nějak jsem vůbec nepochopil,proč nějací roboti,kteří si,ještě ke všemu,můžou skákat nekonečnem,kam se jim zachce,se musí štengrovat zrovna do lidí?No budiž jim přáno,asi jsou na ně nějak nasraní.Vždycky mě uklidní/vyděsí,když vidím,že hulí a chlastá se i na vesmírné lodi v budoucnosti.Kam ten svět spěje?Nikam,a to teprve hledají zemi! ()

bangee

Nedávno jsem hledal nějaký seriál (nejlépe nějaké sci-fi fantasy fantasmagórie), který by mě na delší dobu zabavil. A čím dýl jsem hledal, tím jsem byl víc skeptický, tu na csfd vyzdvihovaná série Serenity mě odradila prakticky okamžitě a tak jsem se do BSG pouštěl po špičkách a s opatrností. Nicméně jsem byl nad míru příjemně překvapen. Příběh je ryze sci-fi klasický, lidská rasa si vytvoří UI, která se zbouří a nakonec je náhle přepadne a většinu populace zlikviduje. Přeživší se jakž takž dostanou pod ochranu válečné mateřské lodi a tím začíná cesta (či útěk) do jiné galaxie (vypadá to že k zemi), při čemž UI je samozřejmě pronásleduje. Příběh jako takový je doplněn výbornou hudbou, která tak nenápadně se plouží celým filmem a v určitých napjatějších situacích krásně graduje. Herci mi nevadí, ba naopak mi přídou jako ulití do svých rolí. Tady musím vyzdvihnout Tricia Helfer, která v červených šatičkách vypadá poměrně sexy a zárověň James Callise, který hraje výborně neurotickou egoistickou postavu. Mám pocit, že se v každý minutě musí psychicky zhroutit. No a vůbec celkový provedení, vizualizace a efekty mi přídou na úrovni. Takže jsem zvědavý na seriál, jak a jestli si udrží na nastavenou laťku. ()

Toka

Konečně sem se přinutil na to začít koukat. První dojem byl, že je tam trochu okopírováno z SGU (viz. FTL) a až pak sem si uvědomil, že BSG je starši. Tak uvidíme, jak si povede seriál, jinak pilot si těch 5* zaslouží. Taková akce a napětí hned ze začátku? Nečkal sem. ()

*Colorado

Rozjezd k seriálu v podobě minisérie :) Vzhledem k tomu, jakým směrem se posléze vydal seriál, nelze než dát plný počet... ()

Eluin

Já byl celkem spokojen, pilot mě navnadil na seriál, který se prezentuje trochu jinou vesmírnou cestou než třeba Star Trek. ()

Hapretor

Pokud je viděn seriál, toto není třeba vidět. Já se nedověděl nic podstatného. Seriál sám o sobě je hodně dobrý. Toto a podobné "datadisky" jsou u mě jen zbytečným "moneygainerem" ! ()

Raziel_cz

Seznamovací první hodina je vyloženě otravná, ale jakmile dojde na vesmírné bitvy a děj se rozjede, není si moc na co stěžovat (krom toho, že Katee Sackhoff vypadá a v zásadě se i chová jako chlap). Celkem příjemně mě překvapilo relativně časté brouzdání v šedé zóně mezi dobrem a zlem a z toho pramenící většinová orientace na katastrofálnější rozhodnutí. Na druhou stranu ale musím přiznat, že O'Neillovo heslo: "Své lidi neopouštíme!" je mému srdci bližší, stejně jako značná nadsázka, s jakou se Hvězdná brána (alespoň tedy SG-1 a Atlantis) bere, takže z pozici nejlepšího sci-fi seriálu ji, alespoň pro mě, Battlestar určitě nesesazuje. Nicméně začalo léto, nemám na co koukat a Galactica nabízí nějaké čtyři série vesmírné akce, takže jí asi šanci dám. ()

jirkis

Čekal jsem od toho víc. 3 hodiny téměř bez příběhu a pokud takto vypadá i zbytek seriálu, myslím, že nemá smysl se na něj dívat. Je to jen můj názor a podle názorů vetšiny toto vypadá na kvalitní seriál, já jsem se nechal zlákat a zklamalo mě to. Dialogy jsou dobré, efekty přiměřené TV seriálu, příběh se pomalu rozvíjí (nudí), nápad ujde (ale není podle mě plně využit)...no, film jsem zkoukl a zbytek příběhu si radši domyslím. ()

Z Iron Mana je sirotek

Z Iron Mana je sirotek

18.12.2010

Třetí díl totiž přišel o režiséra. Dvojka byla sice úspěšná, ale sklidila spíš kritické reakce, takže je možná opravdu čas na změnu. Jon Favreau skutečně odchází. On tvrdí, že už jej nebaví být… (více)