Léta panoval mezi lidmi a Cylony zdánlivý klid. Před 40 lety vyhlásili tito lidmi stvoření roboti lidstvu válku, ale během ní záhadně zmizeli. Teď se vracejí. Silnější, vyvinutější, s modely schopnými imitace člověka a s jediným cílem. 12 lidských vesmírných kolonií čelí drtivému a dopředu připravenému útoku, ve kterém se lidstvo brzy ocitne na pokraji zkázy. Pilotní minisérie k stejnojmennému seriálu. (berg.12)

Mkvenner

Úvod k nejlepšímu sci-fi seriálu všech dob.Utopistický Star Trek a Hvězdná Brána se musí poklonit před tímto velmi reálným skvostem.Díky BSG jsem opravdu docenil krásu sci-fi.Není to jen o velkolepých bitvách, úžasné technologii a mimozemšťanech.Je to o nás, lidech, o tom jací jsme, o lidských problémech ale taky o našich chybách.BSG toto perfektně vystihuje ve čtyřech sériích a 2 filmech.Tvůrci seriálu vytvořili nezapomenutelné dílo se skvělým dějem, dokonalým hereckým obsazením a právě velkou uvěřitelností.Seriál má pouze 4 série, což je veskutečnosti velmi chytré(vyhli se tak stereotypu a nedotaženým nápadům jak tomu je u jiných seriálů).Moje hodnocení je 100% ale za ten neuvěřitelný konec by seriál zasloužil alespoň 150% ()

Figuto

No. Tak bylo to dlouhé a nudné. Hudba (bubínky) umrtvující. Postavy nevýrazné. Tempo vražedné (pomalé). Atmosféra mizivá. Začátek seriálu slabý. Zkusím další díly, ale popravdě si nedovedu představit, čím by mě mohly zaujmout. 2* asi za přitažlivý název + pěkný béčkový plakát. ()

Austy

Hojnost současného filmařského průmyslu nabízí z každého žánru desítky seriálů, né-li více. Ale i hejnu ryb se najde jednou za čas ta zlatá. A tím je battlestar galactica. Seriál, který je tajemný jako hrad v Karpatech a přesto lákavý jak zmrzlina za horkého letního dne. Co se stane, když člověk vynalezne umělou inteligenci a ta se vzbouří proti němu? I toto je dosti ohrané téma, jenže v podání galacticy nadstandartní. Osudy lidí jsou nyní pod ochranou jedné válečné lodi a přeživší unikají před jasným nepřítelem – Cylony. ()

bycer

Perfektní, mrazivé, noir, hyper, biomecha, sexy, zkrátka dokonalé, tak jako celý tento seriál, nejlepší sci-fi seriál! ()

TONYNKO

WOW ! Ja nie som žiadný mega fanúšik Sci Fi a dlho som tomuto seriálu odolával. Teraz som s ním konečne začal. Moje pocity sú prevažne pozitívne. Hudba je úžasne epická, herci dobrí, príbeh temný a strhujúcy, akcia a triky na TV úplne úžasné ! Mám len dve výtky. Prvá za to že pilotný film ( miniserál ) má tri hodiny a je iba prolog čiže je jasné že sa do 3 hodín prebojovalo trochu vaty. A druhá výtka za to že síce je zničenie základov ludskej civilozácie temné a depresívne, na lodi sa správajú ako by ím to bolo jedno. O to menej je emocionálny záver kde Adama dáva ludom volu žiť. A to je proste škoda ! Ale toto je len začiatok. Od seriálu čakám obrovské veci. Nech som neni sklamamný :-). Pilot 8/10. ()

scottt1

Prva cast sa len zoznamujem s hercami a sledujeme ako to cele vsetko zacalo. Druha cast sa uz docela dobre rozvyja. Z celkoveho pohladu tejto miniserie som dost v ocakavani, co nas caka dalej. ()

modrapapaja

V rámci televizní produkce je to velmi dobrý film, možná jeden z nejlepších. Má nějaké chyby, ale ty se mu dají odpustit. Rozhodně za 5 hvězdiček. Člověk sedá k filmu, aby ho pobavil. Tady to šlo. Problém je v tom, že seriál se nedrží v úvodním filmu nastolených témat a stylu a postupem času se propadá do odpadu a už na přelomu první a druhé třetiny (cca. 25. díl ze 70) se na něj nedá dívat, člověk je rozladěn z každého dílu, protože je plný nesmyslů a melodrama. ()

viax

Bavila jsem se po celou dobu filmu, neztratila souvislosti ani soustředění ani v případě, kdy jsem musela přerušit sledování. Líbí se mi myšlenka cesty do Země Nezemě, protože člověk opravdu vždy musí mít nějaký cíl. To v životě poznáme všichni. Charaktery, provedení, efekty - vše v pohodě. Překvapení na konci je skvělé a hned jdu na další díl. ()

Rhaegar

Tento film nestojí sám o sobě. Nemá ukončený příběh. Je to trojnásobně dlouhý pilotní díl rozsáhlé vesmírné ságy. A tento úkol plní perfektně. Máme tady ukázku toho kam se bude příběh ubírat a výborně napsaných mnoharozměrných charakterů. ()

Z Iron Mana je sirotek

Z Iron Mana je sirotek

18.12.2010

Třetí díl totiž přišel o režiséra. Dvojka byla sice úspěšná, ale sklidila spíš kritické reakce, takže je možná opravdu čas na změnu. Jon Favreau skutečně odchází. On tvrdí, že už jej nebaví být… (více)

Časové pásmo bylo změněno