Léta panoval mezi lidmi a Cylony zdánlivý klid. Před 40 lety vyhlásili tito lidmi stvoření roboti lidstvu válku, ale během ní záhadně zmizeli. Teď se vracejí. Silnější, vyvinutější, s modely schopnými imitace člověka a s jediným cílem. 12 lidských vesmírných kolonií čelí drtivému a dopředu připravenému útoku, ve kterém se lidstvo brzy ocitne na pokraji zkázy. Pilotní minisérie k stejnojmennému seriálu. (berg.12)

Hrabka

Úvodní film pro nadcházející seriál se mi líbil. Není to sice nic, co by mě nějak dostalo, ale celých 180 minut jsem se bavil dobře. Naprosto úžasný nápad natočit seriál o lidech, kteří vlastně nepochází ze Země. Právě část, když komandér Adama prohlásí, že někde ve vesmíru je planeta, kde žijí také lidé - Země, a že to je jejich naděje pro přežití, je naprosto úžasná a přejede vám mráz po zádech. Výborný nápad, o kterém už asi hodně z nás přemýšlelo. Zdali je ve vesmíru i jiný život. Kolem každé hvězdy je to přeci možné pokud tam jsou ty správné podmínky jako u nás... Úžasný námět, no ale vraťme se k filmu. Ten působí na jednu stranu perfektně zajímavavě, na tu druhou ho trochu kazí jakási nedokonalost. Ať už se jedná o jednotlivé scény, bitvy ve vesmíru nebo rozhovory působí to na mě lacině. Je to asi tím, že je to "pouze" seriál a tvůrci si nemohou dovolit výtečné efekty, lepší kameru, herce,... Prostě a jednoduše to těm hercům nevěřím a samotné akci už vůbec. Ani nemluvě o těch scénách, jako že poslední 2 letouny ovládané dvěmi hlavními postavami zbydou až na konec a hrdinně se zachrání z bezvýznamné situace. To jsou šílený klišé, by se jeden pos*al. Tyhle scény jsou někdy v pohodě, ale nic se nemá přehánět! Dobrý začátek všeobecně oblíbeného seriálu. Já jsem zatím zhlédl pár dílů první série a docela se děsím a nudím. Snad bude líp. Uvidíme. 80% ()

Paldini

Nedá mi to, ale musím srovnávat se Star Trekem. Sice je tohle jen pilotní předseriál, ale čekal jsem něco jiného než právě jen variaci na Star Trek. A oproti Star Treku, kde každá postava byla perfektně charakterizována, mi tady chybí detailnější vyprofilování hlavních postav, i když času na to je spousta. Všechny postavy jsou si podobné a připomínají členy armády (i když jimi vlastně jsou). Děj není také nikterak objevný (viz. komentář Djkomy) a vesmírné bitvy, v nichž je nesporná síla tohoto seriálu, mě nikdy nebraly a jsem spíše pro konflikty mezi postavami, kde jasně vítězí Star Trek. No a doslova strašný je herecký antivýkon Jamese Callise v roli Dr. Gaiuse Baltara. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Efekty 10/10/// +má to fenomenální nástup, na TV film úžasné efekty a nevídanou vesmírnou akci, všemu však vévodí dynamická a napínavá hudební část, má to úzkostný příběh plný pesimismu a zároveň i nadějí -no nejsem si jist jak dlouho si budu zvykat na herce, problém mi dělal slovenský dabing/// Prvních pár desítek minut jsem si nebyl vůbec jist, jestli tohle nakonec bude seriál pro mě. Přeci jen jako fanoušek Hvězdné brány si dost těžko budu zvykat na úplně jiný "vesmír" se všemi jeho novými zákonitostmi, příběhem, postavami a dějem. Netrvalo však o moc déle a tento úvodní film mě začal naprosto pohlcovat jako černá díra pohlcuje vše kolem. Už dlouho, vlastně vůbec nikdy jsem u (úvodního!) filmu neviděl tak ohromující a napínavou atmosféru, tak drsné a efektní vesmírné bitvy a přitom vše v tak uvěřitelných a reálných kulisách. Naprosto tu chybí prvek "mi jsme hrdinové, my zvládneme všechno a dostaneme se odevšad". Nic takového tu nenajdete. Všude tu jsou normální lidí, kteří se jen snaží zachránit sami sebe a v neposlední řadě lidskou rasu. Teď už jen napjatě očekávám první díly a možná v tomto vesmíru najdu novou seriálovou vášeň./// Celkem 91%/// ()

HAL

Ne zas až tak špatný úvod seriálu, ale neustále jsem při jeho sledování měl pocit že z daného tématu by se dalo vyždímat mnohem víc. 7/10 ()

liskam

Dlouho jsem se Battlestar podvědomě bránil, přestože jsem veliký fanda sci-fi. Teď už vím, že to byla chyba. Jako první ze všech filmových počinů na toto téma jsem si vybral tenhle snímek a zjevně jsem neudělal chybu. Časem se vrhnu na seriál, a doufám, že mě bude bavit alespoň tak, jako tento film. Za mě 4 hvězdy a 77% ()

k212

Při sledování jsem si říkala: "Ha, narazila jsem na evropský nadstandardní pilot k seriálu". Ó jaké pak bylo moje zklamání (ale taky nadšení), že tenhle depresivně-realistický scífkový skvost natočili Amíci. Fakticky. Základní premisa je klasicky jednoduchá - válka mezi lidmi a roboty, které stvořili. Co je však unikátní ... tenhle boj nesledujeme přes jeden úhel pohledu, nýbrž přes politická rozhodnutí, vojenské akce, skrz život obyčejných přeživších lidí, přes letce, techniky, velitele ... Tohle všechno je nasnímáno v zajímavém vizuálním, ale hlavně dynamicky-dokumentárním kamerovém stylu, se všemi reality nešvary typu brutální zooming, otáčení kolem vlastní osy, roztřesený či zrnitý obraz, nesystematický pohyb, přeostřování. A pak je tu zásadní věc (pokusím se to pojmenovat) - kruhové nájezdy kamery, které dominují hlavně během leteckých bitev - těžko popsat slovy, to se musí vidět. Tohle všechno evokuje neustálou akci, pohyb, nervozitu, napětí ... (i ve chvílích, kdy tomu tak není). Battlestar Galactica Pilot je dechberoucím ukázkou "špinavé" filmařiny, která stírá hranice mezi televizní obrazovkou a plátnem. Je to výlet do krajin zásadních rozhodnutí (nejen správných), lidských slabostí, špatností ale i odvahy, výlet smutný a často brutálně realistický, absentující na vznešený idealismus. A to je prostě něco extra. 85% ()

HoneyBunny

Apokalypsa, bitvy vesmírných lodí, vzpoura robotů, rodinné vztahy, láska, lidské hodnoty - to všechno nabalené na kostru regulérního nevyměklého válečného filmu. Osobně mě fascinuje seriálový svět Galactiky. Vesmírem se tu létá rychlostí světla, roboti jsou k nerozeznání od lidí, hrdinové ale používají spoustu věcí, které denně využíváme i my - telefonní sluchátko, lodičky, hrnky, doutníky. Žádné fasery, lodní štíty a herci s divně namaskovaným čelem. To všechno by ale bylo nanic, kdyby se scénáristům tak nepovedly hlavní postavy: charismatický admirál Adama (vynikající Edward Olmos s na poslech velmi příjemným - až trailerovým - chraplákem), starostlivá prezidentka Roslinová (to přetahování o moc mezi ní a Adamou se mi moc líbí), trochu moc sebestředný doktor Baltar (s tím úžasným maniakálním výrazem) a jeho cylonská blond přítelkyně. Na začátku filmu se vám postavy pletou, ale po třech hodinách, během kterých s nimi prožijete skoro vyhlazení lidstva, se z nich stanou vaši známí. A vy je chcete vidět příští týden v další čtyřicetiminutové chuťovce. Takhle přesně má pilotní film seriálu zapůsobit - jako měkká návyková droga. Proto dávám za pět. ()

klerik

Ak raz Zem zničia mimozemštania (alebo cyloni :)) a na vzdialenej stanici sa zachráni len reprezentačná hŕstka ľudí, toto je film, ktorý by som im pribalil, aby nezabudli, aký bol filmový TV svet na Zemi krásny. Konečne žiadne laseríky ani elasťáky, a hrdinovia, z ktorých dýcha život... Film, ktorý nie je bezchybný, ale rozoberá témy, ktoré berú dych... ()

Tommy987

Ako film to dokonalé nie je, ale ako intro k následnému seriálu je BG jedným z najlepších pilotov, aké som videl. Výborne načrtnuté univerzum a jeho mytológia, charaktery postáv a vzťahy medzi nimi a napokon cieľ, kam celá "odysea" bude smerovať. Takže u mňa maximálna spokojnosť a natešenosť na 4 série podľa všetkého výnimočného seriálu. P.S.: Za úvodnú vyše trojminútovú prechádzku Galacticou v jednom zábere by som dal aj 6*. ()

Chrustyn

Vysoce oceňovaný sci-fi seriál, který započal tímto tříhodinovým filmem je pro mě ohromným zklamáním a utvrzuje mě v tom, že nejspíše nejsem seriálový divák. Nevím jak to bude fungovat (a popravdě se mi seriál moc začínat nechce) v 50-ti minutových dílech ale úvodní film mě nebavil. Jediné co jsem si odnesl je slušná výprava a kvalitně napsané postavy ale příběhově mě film opravdu nudil a "etapové" dokoukávání pro mě občas bylo utrpením. Zkusím prvních pár dílů ale moc šancí tomu nedávám. ()

Yardak

Velmi slušný pilot k seriálu. Na TV produkci výborné efekty a slušní herci. Pilot opravdu dobře naladí na seriál:). Myslíte, že najdou Zemi? :o) 82 %. ()

Caszidy

Úvod k suveréně nejlepšímu sci-fi seriálu všech dob! Troufalé tvrzení, ale stojím si za ním, jelikož v podstatě jediné, co jsem z "první ligy" sci-fi seriálů neviděl je Babylon 5. Tudíž, pokud považujete za nejlepší právě ten, tak se Vám upřímně omlouvám za svou troufalost. Galactica je natolik jiná, že by pravděpodobně mohla konvenčního diváka i odradit. Přeci jen, nejsou tu žádné štíty, teleportace, paprskomety a "kýbly technoblábolů". Naproti tomu se zde hojně vyskytuje opravdová psychologie postav, otázka náboženství, společenského zřízení, zrada, zbytečně nepřeháněný patos a morální dilemata. Rozhodnutí, jež postavy musí činit nekončí vždy dobře a situaci v poslední chvíli nezachraňuje náhoda či "deus ex machina". Ještě zpátky k technice a jejímu fungování - musím souhlasit, že řešení pohybu Viperů volným vesmírem je tím nejelegantnějším a zároveň nejreálnějším, jaké se nám kdy dostalo. "Tak pravíme!" ()

Johny_fork

Nízkorozpočtovost je místy znát a 3 hodinová stopáž je zkrátka moc, na to co se odehraje, nicméně jako úvodní díl k seriálu vypadá BG velmi slibně a nastíněná mytologie se mi vcelku zamlouvá. ()

JohnCZ

"Megalomanský úvod do světa BSG," tak bych shrnul první dojmy z této minisérie. Od parádních efektů (na TV seriál obzvlášť) a povedeného hudebního doprovodu až po hutnou atmosféru mrazivého vesmíru budovanou za pomocí velmi slušných hereckých výkonů s důrazem na psychiku postav a jejich tlačení do velice nepříjemných voleb ze kterých je jedna špatná a druhá ještě horší. Mytologické možnosti jsou velké a jsem velice zvědav, jak s nimi seriál naloží. Rozjezd rozhodně navnadil... ()

M.Macho

Poněkud "znepokojivá" stopáž pilotního dílu, se kterou jsem se opravdu zatím nesetkal - 180 min mě lehce vyděsila. K mému překvapení ovšem tento čas byl zejmě nezbytný pro otevření základního "okruhu témat", kterými se v Galactice budou zaobírat. Už v pilotu je zřejmé, že prohánění tvůrců špejlemi v akváriu hlavních postav bude natolik komplexní, že vesmír přestane s rozpínáním. Každá z načrtnutých avšak i prokreslených postav nabízí plno ambivaletních otázek. Nejde o nějaké ploché figurky, ale o plastické charaktery, které si věru musí poradit v "nelehké situaci" a jejich rozhodování není bezduchým plácnutím, ale problematickým řešením bez ideálního východiska. Naladil jsem se na příběhovou frekvenci a jsem napjatý, kam se Galactica vrhne... ()

Z Iron Mana je sirotek

Z Iron Mana je sirotek

18.12.2010

Třetí díl totiž přišel o režiséra. Dvojka byla sice úspěšná, ale sklidila spíš kritické reakce, takže je možná opravdu čas na změnu. Jon Favreau skutečně odchází. On tvrdí, že už jej nebaví být… (více)