Léta panoval mezi lidmi a Cylony zdánlivý klid. Před 40 lety vyhlásili tito lidmi stvoření roboti lidstvu válku, ale během ní záhadně zmizeli. Teď se vracejí. Silnější, vyvinutější, s modely schopnými imitace člověka a s jediným cílem. 12 lidských vesmírných kolonií čelí drtivému a dopředu připravenému útoku, ve kterém se lidstvo brzy ocitne na pokraji zkázy. Pilotní minisérie k stejnojmennému seriálu. (berg.12)

majxik

Pilotní film k serialu navazující na děj Battlestar Galactica. I mimo pilotní filmy je nadstandartem v kategorii sci-fi. Pro mě srdcový a nezapomenutelný kousek který mě navnadil k seriálu. ()

noriaki

Po všech stránkách brutální seriál. Od námětu, přes děj, postavy, až po vizuál. A zároveň konečný důkaz že dělat remaky má smysl, pokud ovšem přidáte něco svého. Zatímco původní Battlestar Galactica je ploché dobrodružné sci-fi plné černobílých postav a atmosféry prodchnuté patosem a naivitou, tato nová verze je emocionálně vyčerpávající, drastické, psychologické a labilní drama ve kterém se z hrdinů stávají svině, z podrazáků spojenci, a z idolů odporní lotři bez špetky sympatie. Vyberte si komu budete fandit, garantuji vám že víc než pár dílů vám tato volba nevydrží, a vy budete dělat kompromisy, budete hledat omluvy, a přijde čas na relativizaci pevně daných jistot. Snad v žádném jiném seriálu jsem neměl takový pocit opravdovosti postav. Zapomeňte na to znáte, tohle je BSG a lidé tu skutečně žijí, rvou se s osudem, trudně živoří, zarputile odmítají přijmout svůj úděl, či postupně rezignují na humanitu. Každý podle své těžce zkoušené osobnosti. Ale hlavně musí pokračovat dál, protože jediná další alternativa je smrt v boji s nelítostným nepřítelem. BSG není lehké sledovat, vtáhne vás, přetvoří podle svého, a vyplivne trochu jiného. ()

Aven

Zbytečně dlouhé, dost vykrádající (hlavně blonďatá rajda je sedmá z devíti jak když ji vysmrkne) a občas až nepříjemně patetické. Zatím jsem zklamán, ale první sérii dám šanci. ()

Imune

Přes 80%? Za co? Nebýt toho zajímavě rozvíjejícího se konce tak bych si asi ohryzal nehty i s rukou. Musím uznat, že se mi tam docela líbila myšlenka génia, kterej všechno zavinil a vždycky přežije a ještě navrch se mu z neznámích důvodů zjevuje pěkná cylonka. Ale to je pomalu všechno, průměrný děj, připomínající Star Trek mě ničím jiným nezaujal. 50% ()

Natabar

Po dlouhé době v žánru sci-fi inteligentní, nepřímočarý, promyšlený scénář s ne učebnicově primitivně průhlednými postavami. Jsem zvědav na seriál... ()

drackula

Táto úvodná miniséria ma na seriál skvele navnadila. Videl som už kvantum scifi seriálov, ale asi žiadny ma takto dokonale neočaril už pri pilote. Som spokojný prakticky zo všetkým - postavy, vizuál, príbeh, zápletka... Naozaj sa teším na seriál a štve ma, že som túto pecku tak dlho obchádzal! // Update 2023 - Dal som si repete a zažívam podobné nadšenie ako pred rokmi. Sky Showtime 100 % ()

Avari.73

Škoda New age agitky a Jamese Callise jako Dr. Baltara. Nesympatický moula, co ze sebe nedokáže vypustit souvislou větu, aniž by se nezakoktal. Tím dostává na prdel i logika seriálu, protože mít ve středu někoho takového a vědět, že nepřítel může vypadat jako člověk, tak pojmu silné podezření, zda s tím nemá něco společného. Ze seriálu jsem viděl zatím jen pět dílu, ale tenhle komentář platí i na ně. Na slušné úrovni je mytologie, triková stránka (na svou dobu) a některé postavy (Jamie Bamber). Film je na horší čtyři hvězdy, seriál zatím na tři. 7/10 ()

Molir

Tato MINISERIE je "jen" predehrou, poslouzila "jen" jako sonda jak divaci zareaguji na kompletni prekopani klasicky... a divaci zareagovali nadsene, tim padem se rozjel serial... jehoz zaznam na CSFD najdete pod oznacenim "Battlestar Galactica" (2004) ;-) ()

Madlene

Jako sci-fi fanda mohu pouze stručně konstatovat: Pěkné sci-fi, zajimavý námět i zpracování. Jednoznačne za čtyři. ()

mancika.n

"Battlestar Galactica" no čo dokáže chrípka ツ keď ma prikovala k posteli po znovu zhliadnutí som prehodnotila a zvyšujem hodnotenie na ★★★★ proste sci-fi je môj štýl a vesmírne boje ma uchvátili. ()

Smileface

Skvělý úvod ke skvělému seriálu. V tříhodinové minisérii se dozvíte o tom jak Cyloni (Roboti) napadnou pět planet obývaných lidmi a jak padesát tisíc přeživších utíká hledat zemi o jejíž existenci však není její kapitán přesvědčený. Samozřejmě efekty se nemohou rovnat špičokovým hollywoodským filmům ale to co chybí na efektech to autoři přidali na ději, spádu a výborné atmosféře. ()

BMAJTZ

Uvodni miniserie je krasna ukazka toho jak by sci fi melo zacinat. Uprimner receno takovy najezd jsem necekal a nic podobneho jsem ani neocekaval tohle me proste dostalo. Kdybych mel porovnat uvodni miniserii s pozdejsim serialem tak tahle miniserie spolecne s prvni serii je o neco lepsi nez zbyle serie. Presto se jedna o paradni nastup pro me velice kvalitniho sci fi serialu. 90% ()

Marty89

Celkem se to dalo, ale čekal jsem trochu rychlejší odraz a některé postavy mi tam tak úplně nesedly (aspoň teda zatím). Uvidíme, jak se to vyvine v seriálu. ()

slovan1

No, doufám, že tohle je jen slabší navození do seriálu. Míň kecu, víc vesmíru a je to O.K. Takhle to opravdu zavání SG-U, ale nechcu dělat po pilotu závěry. Doufám ve větši "sajnc-fikšn" celého seriálu. Na herce si snad zvyknu, těším se , jak se budou projevovat Cyloni mezi lidmi. Vesmír mi přišel v pohodě, ale bitvy mohli byt "šťavnatější" a víc hlukově propracovanější než jen hvízdání a zvuky větru... Tohle jasný průměr. ()

tempus

3 hodiny je až příliš na toto dílo, nejlepší je si ho rozkouskovat na 3 části. Zajímevé komentáře: DVCAM, Seti, Reanmated. ()

Z Iron Mana je sirotek

Z Iron Mana je sirotek

18.12.2010

Třetí díl totiž přišel o režiséra. Dvojka byla sice úspěšná, ale sklidila spíš kritické reakce, takže je možná opravdu čas na změnu. Jon Favreau skutečně odchází. On tvrdí, že už jej nebaví být… (více)