Svět zítřka

• USA Sky Captain and the World of Tomorrow (více)

Gotham City, 30. léta 20. století. Životem kypící metropoli nečekaně napadne armáda obřích robotů. Ve městě vypukne panika. Kdo stojí za vražedným útokem? A proč v poslední době záhadně zmizelo hned několik světově proslulých vědců? Prvotřídní stíhací pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózní reportérka deníku Chronicle, Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásná mariňačka Franky Cook (Angelina Jolie) spojí své síly, aby zjistili, kdo má zdrcující útoky na svědomí. Zdá se, že za vším stojí tajemný doktor Totenkopf. Útok jeho robotických monster je jen první bitvou války o nadvládu nad světem. Sky Captain a jeho odvážné společnice podniknou dobrodružnou výpravu řadou exotických míst až do Nepálu, kde má Totenkopf svou tajnou základnu. Dokáží šíleného vědce a jeho roboty zastavit? Film, jehož vědeckofantastická zápletka je originálně situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, nabídne divákům dosud nevídanou podívanou. Díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí je snímek již od prvních zkušebních projekcí považován za přelomový v rámci žánru, podobně jako kdysi původní Hvězdné války George Lucase. (oficiální text distributora)

sledge

Velmi velmi stylova zalezitost. Ten old-style 30-roky vzhlad celeho snimku ma uplne dostal. Tak ako ma Down with love dostal do 70. rokov, tak Svet zajtrajska ma transportoval este dalej do minulosti. Herci podali podla mna velmi dobry vykon. Sci-fi korenie to cele perfektne zavrsuje, aj ked si myslim ze na takomto vizualnom podklade by fungoval asi hocijaky namet, ale toto bolo uplne skvele. Jo, a po poslednej vete filmu som sa skoro popukal od smiechu. ()

Wencek

Jakožto fanoušek sci-fi a komixů musím říci, že mě tento film docela potěšil. Čekal jsem od tohoto filmu málo a dostalo se mi příjemné zábavy. Oceňuji dobré zpracování a dobré herecké výkony hlavních hrdinů v čele s G.Paltrow a A.Jolie (ach ta páska přez oko je tak sexy) a samozřejmě i J.Lawa. Dal bych i " **** ", ale i přez dobré zpracování a herecké výkony to není film, na který bych koukal několikrát. ()

Respex

Velice si zakládám na svérázném zpracování a někdy jsem ochoten přimhouřit oči tam, kde je film slabší. Zde k tomu všemu hraje můj oblíbenec Jud Law a tak hodnocení bude celkem vysoké. S lepším scénářem by z toho mohl být film o mnoho úspěšnější. Přesto musím dát 4* a doporučení. ()

Rudyamon

Přijdou bez varování. Zautočí bez slitování. Zmizí beze stopy. Tak praví distributor tohoto fenomenálního DVD na obalu a má pravdu. Tenhle film ke mně přišel bez varování, zastihl mně nepřipraveného a bezbranného. Zautočil bez slitování - na mou psychiku, která utrpěla ohromné ztráty a na mou víru, která se zhroutila ve víru děje, který postrádal logiku, smysl a i ten kousek kvality, kterou by člověk snad očekával za ty peníze, které do toho dal. A tak i tento film, tak jak praví třetí věta ze začátku, zmizel beze stopy z mé filmotéky, z mého života a časem snad i z mé paměti. A ta jedna hvězdička? To je jen pro Angelinu, jako vyjádření naděje, že se už podobného projektu nikdy nezúčasní. ()

Veseldaa.!

Vizuální orgie se stylovým retro soundtrackem! Příběh mě přes svou jednoduchost ani tolik nevadil, dá se říct, že i pobavil. Pobavil tak jako vhodně doplněné vtipné dialogy dvou hlavních postav. Těším se, co nám debutující režisér Kerry Conran představí za své další dílko. ()

fandalehy

Blbost, kterou jsem po dvaceti minutách stornoval. Asi po měsíci jsem se rozhodl ji dokoukat. Jen kvůli tomu abych ji mohl zhodnotit. Podařilo se mi to až na třetí pokus. Tenhle rádoby poloanimovaný scifák křížený fantasy a kdo ví čím ještě byl pro mne zkrátka zklamání a na DVD se kupí prach. ()

Shakaar

V době kdy světové kinetografii vládnou především počítačová grafika, která je mnohdy upřednostňována na úkor příběhu a rovněž i kvality se těžko hledá nějaký film který by našel jistý kompromis. Sky Captain je opravdu kombinací zdařilé počítačové grafiky, v tomto případě využito originalně v retro stylu a poutavého pro někoho hloupoučkého příběhu který je vylepšený o příjemný humor a popichování hlavních hrdinů. Popravdě film si na nic nehraje, spíš bych řekl že dává hold starým románům jako jsou Vernovky či filmům z 30. a 40. let. Celý film navíc dokreslili dobré postavy zahrané ještě lepšími herci jako je Jude Law, Gwyneth Paltrow nebo Giovanni Ribisi. Dokonce i Angelina Jolie zde byla snesitelná. Hudba, která se točí vždy kolem jednoho tématu je...no hrdinská (pro mě kombinací Supermana, Batmana či Indiana Jones...ale jinak podle vaší představivosti) a tomto filmu jak vyšitá. Co tedy dodat, snad jen to že pokud se tvůrci snažili udělat na dnešní dobu něco originálního tak se jim to na 100% povedlo. Pokud tedy hledáte něco originálního na večerní shlédnutí, tohleto rozhodně doporučuji. ()

HVM

Ano, je to slušná žánrovka, ano, mohlo to být o trochu kratší, ano, mohlo to mít propracovanější postavy a epičtější finále. Ale. Je to snad poprvé (nebo si ji aspoň nevybavuji), co jsem viděl Jolie ve filmu, a hned taková pecka. Její Franky má největší koule z celého filmu, je sexy a übercool. A hlavně v takovémto námětově vážně nevážném bláznivém filmu vypadá jako jediná uvěřitelně. Když se na plátně poprvé objevil Law, trochu mě zklamal, zachránce světa jsem si představoval jinak, Law prostě vypadá jako hejsek i tady. (A Paltrow kdyby ti roboti ušlapali, tak bych jim snad i zatleskal.) Zato ta Angelina! 6/10 ()

agrimon

Jude Law je v pohode herec, Gwyneth je mojua obľúbena herečka, sci-fi mám tiež celkom rád, ale toto mi absolútne nesadlo. Je mi to ľúto, no nedalo sa to dopozerať. ()

Pavel82

Pokud nechápete úsloví - zvítězila forma nad obsahem - podívejte se na tento kousek...Jako bonus dostanete naprosto nevýrazné, ploché, sterilní výkony ústřední dvojice...A to nepatří k mým neoblíbeným. Částečně je omlouvá ta připitomělost scénáře, protože pokud by se v tomto bezduchém filmu snažil kdokoliv o sebemenší náznak herectví, působilo by to zcela jistě jako přehrávání. S odstupem několika hodin, či dnů už nebudete vědět o čem to bylo, kdo v tom hrál...Jen budete vědět, že to vypadalo zvláštně, zajímavě, divně...To už nechám na Vás. ()

bono22vox

Akce! Napětí! Humor! Láska! Obří roboti! Legendy vstávají z mrtvých! Co ještě chcete? Půvabná retro sci-fi za pomoci moderních technologií skládá poctu starým dobrodružným filmům. A mě se to líbilo... ()

Acrobat

I keď sa nemáme starať o zajtrajšok, pretože dnešný deň má dosť svojich starostí, neubudlo z nikoho z nás, že sme zajtrajšiemu dňu venovali trocha svojho drahocenného času. Návod k použitiu fotoaparátu, milá Gwyneth, prísna Angie, sympatický Jude s pomocou pre všetkých. Go west! a írsky Tomorrow. ()

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení