Svět zítřka

• USA Sky Captain and the World of Tomorrow (více)

Gotham City, 30. léta 20. století. Životem kypící metropoli nečekaně napadne armáda obřích robotů. Ve městě vypukne panika. Kdo stojí za vražedným útokem? A proč v poslední době záhadně zmizelo hned několik světově proslulých vědců? Prvotřídní stíhací pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózní reportérka deníku Chronicle, Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásná mariňačka Franky Cook (Angelina Jolie) spojí své síly, aby zjistili, kdo má zdrcující útoky na svědomí. Zdá se, že za vším stojí tajemný doktor Totenkopf. Útok jeho robotických monster je jen první bitvou války o nadvládu nad světem. Sky Captain a jeho odvážné společnice podniknou dobrodružnou výpravu řadou exotických míst až do Nepálu, kde má Totenkopf svou tajnou základnu. Dokáží šíleného vědce a jeho roboty zastavit? Film, jehož vědeckofantastická zápletka je originálně situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, nabídne divákům dosud nevídanou podívanou. Díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí je snímek již od prvních zkušebních projekcí považován za přelomový v rámci žánru, podobně jako kdysi původní Hvězdné války George Lucase. (oficiální text distributora)

gumbo

45% - když člověk přetrpí začátek, tak se to dá celkem ustát. Po grafické stránce je ale první polovina filmu naprosto příšerná. ()

Darkslayer

Tnto film má fakt skvelú vizuálnu stránku ale to je tak asi všetko. Ostatné elementy sú podpriemerné (tým myslím hlavne príbeh). Prvých 20 minút som s nadšením okukoval efektný zajav, ale potom som sa 80 minút neuveritelne nudil - príbeh je nadmieru stupídny, zdĺhavý a nudný. Nebyť vyzuálnej stránky padá film do hlbokého podpriemeru a ani pes po ňom neštekne. Tento film je živým príkladom, jednostrane zameraného filmu len na "oko". ()

Vodny

Hodně nezáživný film, který si své rozporuplné hodnocení plně zaslouží. Záleží na tom, zda-li vás osloví jednak netradiční vizuální zpracování filmu jakoby ze 30.let, jednak jednoduchý příběh a v neposlední řadě fakt, že se jedná vlastně o sci-fi. U mě asi takto: Vizuální hostina se rozhodně nekoná a srovnání s Hvězdnými válkami je hodně zcestné a odvážné. Příběh je opravdu "o ničem". Jedinou záchranou je tak herecké obsazení, pár dobrých vtipů a fakt, že film uteče jak voda. ()

Puol

Forma vysoko nad obsahom a inovátosrský vizuál navyše. Úmyselne naivná pocta starým filmom a komiksom. ()

TETŘEF

Nedokoukáno. Stylizace bohužel nefunguje a triky jsou předpotopní. Je vidět, že celo CGI stárne rekordně rychle a uvidíme jak to bude vypadat s Avatarem za šest let. Každopádně tady se šetřilo opravdu zle a jelikož režisér si rozhodně nechěl odpustit svůj epic look, tak dolary chybí v každé scéně. Takže se budeme prát o jednu hvězdičku, kterou dám za panoramata alternativního New Yorku během přistání vzducholoďe. ()

DHDV

První zhlédnutí bylo pěkné. Druhé už ne tak zábavné. Alternativní svět je opravdu zajímavě podán, ale bohužel jen to. Herecké výkony, nejsou. Atmosféra žádná tak proč si ten film pouštět vícekrát. Originalita se ale nezapře…..(a hudba jako by tam nebyla) ()

gogoroxy

Jsem nadšena. Celý film je zabalen do zvláštního matného, šedomodrého efektu, který nádherně prozářil celý děj. Spojení stíhacího pilota Sky capitana v podání Juda Lowa a ambiciózní reportérky Polly ( Palthrow ) bylo výborné a vtipné. Děj je sice jednodušší ale pro tento typ filmu perfektní, bavila jsem se každou minutku při všech dobrodružstvích v tom nádherném světě. A musím dodat, že Angelina nebyla snad nikdy víc sexy. ()

Akana

Hodně příjemná je výtvarná retro stylizace, která dává vzpomenout na nesmrtelné "zemanovky" a vyvolává otázky, jestli by dnes Karel Zeman s danými prostředky tvořil podobně. S dějem je to už slabší, nedočkáme se ničeho nečekaného, jen standardních zápletek a omšelých rozuzlení. Je ale pravda, že pod roztomilým vizuálnem tahle výtka ztrácí na důležitosti. ()

Hapretor

Sci-fi ani náhodou, akce ne, dobrodružství žádné, thriller je někde jinde. Jo, dokoukal jsem to, protože, když už si nějakej film vyberu a zapnu, nerad si sám sobě přiznávám, že jsem vybral špatně. ()

Rockerman

Nemohu si pomoci, ale tato fantasmagorie mě velmi bavila. Skvělé triky, roboti a další technické blbinky to je to co tento film zdobí. Samozřejmě je to pohádka a kdybych měl tak o 40 let méně byl bych tímto filmem doslova nadšen! Protože je to film hlavně pro odrostlejší děti. Obří roboti, kteří drtí New York nebo letadla "létající" pod vodou, no řekněte můžete tento film nemilovat? Třešnička na dortu: Angelina Jolie jako jednooká Frankie, perfektní!!! ()

SkyCaptain

Tak tohle je opravdu film podle mého gusta. Takovéhle stylově šestákové retro, které si na nic nehraje mám snad ze všeho nejradši. Obsahuje perfektní herecké výkony, krásné vizuální scény, DOKONALÝ SOUNDRACK a vychytanou akci. Úžasné - chtělo byto mnohem více takových krásných retro filmů! ()

boul

chápu lidi co dávájí 2 a 3* tomuto filmu, někomu dost těžko pochopitelný a někomu zas originální a bezchybný.. kamerový nádech vypadá na půl jak z 2 sv. války a z další půlky jak komix, ze začátku mi to docela vadilo ale pak jsem se do toho tzv. kresleného děje dostal a vtáhlo mě to, líbila se mi role Jude Lawa a stím jak to celé probíhalo.. bylo to zase jiné než všechny filmy co znám a podobné SIN CITY, to moc v lásce nemám ale stejně se mi Svět zítřka líbíl a za to jak to skončilo 4* 75% :) ()

Rikky007

Moc pěkné retro se stylovým střihem a vyprávěcím stylem. Jude Law a Gwyneth Paltrow se do takového filmu vyloženě hodí. Škoda jen, že příběh byl poněkud slabší , bez většího napětí a v podstatě předvídatelný. Milovníci komiksů asi dají víc, mě to zas tolik nenadchlo. ()

GOREGASM

Dechberoucí retrostylizace, která přestože vím, že se našim hrdinům v duchu pravidel žánru nemůže nic stát, baví každým filmovým políček natočeným před zeleným, modrým, či kdovíjakým pozadím. Přirovnání ke kouzlu Verneovek je absolutně věcné a tvůrce Kerry Conran natočil svého Sky Captaina na milimetr dle svých představ. O tom jsem přesvědčen, protože z tohoto odkazu klasickým scifi snímkům první poloviny 20. století sálá obrovská radost a pokora zároveň a já s neméně rezonujícím nadšením přijímám. 85% ()

Qeo

Po hodně vlažném začátku, se příběh docela slušně vyvíjí. I když je pravda, že nobelovku za termonukleární štěpení atomů by asi nedostal. I tak je vizuální stránka působivá a baví mnohem více než přímočarý děj s pokusy o humor, který se dokonce i párkrát povede. Prostě oddechovka. ()

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení