Svět zítřka

• USA Sky Captain and the World of Tomorrow (více)

Gotham City, 30. léta 20. století. Životem kypící metropoli nečekaně napadne armáda obřích robotů. Ve městě vypukne panika. Kdo stojí za vražedným útokem? A proč v poslední době záhadně zmizelo hned několik světově proslulých vědců? Prvotřídní stíhací pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózní reportérka deníku Chronicle, Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásná mariňačka Franky Cook (Angelina Jolie) spojí své síly, aby zjistili, kdo má zdrcující útoky na svědomí. Zdá se, že za vším stojí tajemný doktor Totenkopf. Útok jeho robotických monster je jen první bitvou války o nadvládu nad světem. Sky Captain a jeho odvážné společnice podniknou dobrodružnou výpravu řadou exotických míst až do Nepálu, kde má Totenkopf svou tajnou základnu. Dokáží šíleného vědce a jeho roboty zastavit? Film, jehož vědeckofantastická zápletka je originálně situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, nabídne divákům dosud nevídanou podívanou. Díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí je snímek již od prvních zkušebních projekcí považován za přelomový v rámci žánru, podobně jako kdysi původní Hvězdné války George Lucase. (oficiální text distributora)

husokachna

Krásně stylizovaná a ukrutně stylová filmová lahůdka, která však není plnohodnotným chodem. Spíš takový talíř s jednohubkami. Když ale hned ze začátku přistoupíte na jeho hru, tak se těch jednohubek naperete až k prasknutí a budete velmi spokojeni. A já se do těch kulinářských metafor nějak zamotal. Radši se na to podívejte sami, málokdo bude dle mého litovat. ()

Blue.Shark

Nádherné retro sci-fi, které dokáže upoutat od začátku do konce. Moc se mi líbilo, že se pořád něco děje, ale na druhou stranu jsem byl čas od času trochu zmatený rychlostí střihů. Na plný počet tomu stále něco chybí. Hudba byla taková standardní a někdy mi přišlo, že herci trochu přehrávají. Celkově je to ale hodně slušný snímek, jehož druhý díl bych si náramně nechal líbit. ()

Cartman

Film předčil všechna má očekávání, vynikající zpracování které však zároveň nepostrádá příběh. Jestli takhle dopadl debut, tak jsem velice zvědav na další dílo. PS: doufám, že výroba příštího Conranova filmu nebude trvat stejně dlouho jako tohohle:o) ()

Šmoula

Rozmýšlel jsem se jestli mám tento film ohodnotit dvěma nebo třema hvězdičkama. Nakonec jsem udělil tento počet, protože zatím nikdo nenatočil film v podobě tohoto retra. Děj byl velice jednoduchý, nudný a místy až komický. Škoda, že A. Jollie nedostala více prostoru. V poslední době má jen drobné filmové role, což je u této herečky škoda. ()

Berry

Zajímavá podívaná je to hlavně kvůli tomu, že prostředí "neexistuje". Místy to trochu připomíná Star Wars a místy je to až moc temné. Zachraňují to však přestřelky mezi Gwyneth Paltrow a Judem Lawem. Bohužel jsem však čekala trochu víc... ()

axiom

Film mně rozhodně nenudil, tak nějak bych si představoval dobré scifi filmy ze třicátých let. Asi je míň naivní, ale to mu své kouzlo neubírá. Obrazově a trikově mně také uspokojil, no a herecké výkony, ty byly takové topornější, ale k tomuto filmu to celkem sedělo. ()

tomashrabek

Odveký sen jedného režiséra pretavený do silno atmosférickej chuťovky, z ktorej na vás dýchajú staré dobré sci-fi v štýle Wellsa, vzducholode, parné stroje, drsné charaktery a diabolskí záporáci. Kašľať na naivný príbeh, toto je pastva pre oči a pohladenie po sentimentálnej časti nášho ja. ()

H4N1CK4

Skvěle vizuálně zpracované retro sci-fi s poněkud jednodušším dějem, což však vůbec není na škodu, spíš naopak! A přestože mi Gwyneth Paltrow většinou připadá jako herečka nemastná neslaná, podařilo se jí dát postavě Polly šťávu, jiskru a šmrnc. A Jude...ách, no nemá on ten nejhezčí úsměv?? (slint:)) ()

Saur.us

Pocta scifi 30. let v audiovizuálním hávu 21. století. Zábavné, hrdinské, dobrodružné. Škoda jen, že CGI zestárlo tak strašně moc. ()

KoleckoR

Obstojná sci-fi parodie, do které tvůrci namíchali vše, co je snad napadlo. Přemodernizované 30. léta v New Yorku, špetka nacistické ideologie, trocha tibetské filozofie v Šangrile, šílený vědec, který chce spasit svět tím, že ho zničí a vyšle do vesmíru archu. Šílený natolik, že je už vlastně mrtvý a celé jeho počínámí řídí jeho "děti" - roboti. Hlavní hrdina létá ve Spitfiru, který má vlastnosti Batmana a občas se z letadla stane i ponorka. Prostě takový bláznivý chaos, až stojí za zhlédnutí.... ()

Viperine

Moje slabost pro Steampunk a retro vizuál moje hodnocení možná vykopla o hvězdu výš, než je záhodno.. těžko říct.. :) ()

Bozvav

Díky skvěle odvedené řemeslná prác na tomto filmu divák skoro ani nepostřehne, jak slaboduchý a naivní je scénář. Taková Ukradená vzducholoď versus Ocelové město v Holywood vydání. Krásně se na to kouká, herci výborní. Dokonce mi ani nevadilo, že v tom hrají dvě nejméně sympatické fifleny Holywoodu, Gwyneth a Angelina. Hudba super, vizuál mňam. Za mne 85%. ()

kostej_

Formalne, remeslne i vizualne uzasne, vsechno to velmi inteligentne slape dohromady. Presto se mi zda, ze pribeh, ac citlive vypraveny, jednoduse nema silu, ktera by ze vsi te dokonalosti udelala vic nez jen lehce nadprumerny zazitek. ()

Va55ago

No newim, prislo mi to jako totalni kra*ina :/ Celou dobu sem se modlil aby to konecne skoncilo, pac to pro me bylo vylozene utrpeni.. Nebejt tam Angelina, tak to je s bidou na pul * ... nechapu z ceho jsou vsichni tak moc uneseni ;) Ale co, kazdej mame vlastni vkus :) ()

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení