Svět zítřka

• USA Sky Captain and the World of Tomorrow (více)

Gotham City, 30. léta 20. století. Životem kypící metropoli nečekaně napadne armáda obřích robotů. Ve městě vypukne panika. Kdo stojí za vražedným útokem? A proč v poslední době záhadně zmizelo hned několik světově proslulých vědců? Prvotřídní stíhací pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózní reportérka deníku Chronicle, Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásná mariňačka Franky Cook (Angelina Jolie) spojí své síly, aby zjistili, kdo má zdrcující útoky na svědomí. Zdá se, že za vším stojí tajemný doktor Totenkopf. Útok jeho robotických monster je jen první bitvou války o nadvládu nad světem. Sky Captain a jeho odvážné společnice podniknou dobrodružnou výpravu řadou exotických míst až do Nepálu, kde má Totenkopf svou tajnou základnu. Dokáží šíleného vědce a jeho roboty zastavit? Film, jehož vědeckofantastická zápletka je originálně situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, nabídne divákům dosud nevídanou podívanou. Díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí je snímek již od prvních zkušebních projekcí považován za přelomový v rámci žánru, podobně jako kdysi původní Hvězdné války George Lucase. (oficiální text distributora)

Bulish

Efekty pěkné, herecké výkony vydařené a jistý druh humoru, který se mi zalíbil. Bohužel filmu chybí pořádný příběh, ale i tak děj rychle skáče dopředu, takže na nudu není většinou čas.. Není to nejspíš film, na který se budete koukat znovu a znovu - ale za podívání to stojí. ()

Stejšn

Todle se mi fakt líbilo. Příběh sice skřípe, ale je to tak krásně staromódní, že je fakt radost na to koukat. Steampunková orgie. Co na tom, že triky dneska vypadají jako z horší počítačové hry. ()

Kubi21

Mám hodně oblíbených filmů, ale srdečních záležitostí je jen pár a tenhle film k nim rozhodně patří. Miluji jeho báječnou atmosféru, spád, humor. Každý ždibíček ve mně vyvolává slastné pocity. Ať si kdo chce co chce říká, ať si matka slzy utírá, tenhle film patří do mého zlatého fondu jako k dikobrazovi trny. ()

kiros179

Film při kterém na vás dýchá atmosféfa starých černobílých filmů, stylově naprosto dokonalé. Chápu, že pro fanoušky sci-fi to nemusí být taková pecka, ale to se určitě nedá říci o mě. Příběh není zrovna něco objevného, ale vizuál, ona svělá atmosféra i oba hlavní hrdinové (oba výborní) to svěle dohánějí. Trošku jiná popcornovka, proč ne? 80% ()

Caliboss

klady: skvělý nápad, že se sci-fi filmy nemusí odehrávat pořád jen v budoucnosti, skvělé efekty a vizualizace, už jen proto stojí za zhlédnutí zápory: slabý příběh, trapné dialogy, přehnaný heroismus hl. postav hodnotím zážitek pro oko, nikoli pro ducha ;-) ()

Jehan

Nedoceněný úlet, který neprávem poněkud zapadl. Svérázný hold přelomu 30. a 40. let s řádně přehnanou dávkou steam punku v alternativní historii. Body za vizuální pojetí. Podařená taškařice! ()

johnsnow

Poriadne vydarený film na to, že režisér debutoval. Vydarený počin a fakt super obsadenie. Koniec mohol byť napínavejší ale nevadí. A záverečná Judova veta ma poslala do kolien. ()

Hawaj

Je to fajn futuretro projekt, který vznikl z nadšení jednoho člověka a skončilo to holywůdskou produkcí i hvězdama. Je to slabé, ale je to film kterýmu fandím. ()

mrclTV

Nebyť netradičného spracovania, film by nemal čím zaujať. A to je trochou málo. Nevýrazný guláš, ktorému sa ujdú tesné dve. ()

wopi

Vytýkat tomuhle filmu nelogičnosti scénáře nelze. Je to hra. Vzpomněl jsem si, jak jsem coby děcko objevil na půdě štos prastarých magazínů a publikací. Stejným neskutečnem jsem byl vtáhnut i zde. Chápu, že každého tohle neosloví, ale komu kdy prošla rukama kniha od Trosky či zábavný kalendář z doby před sto lety a zaujalo ho to, ví o co asi jde. ()

Marg

Moc, moc pěkný komiks. Výtvarně dokonalé. Chemie mezi Judem a Gwyneth funguje výborně, hodně "vážných filmů" by si tady mělo vzít inspiraci. Spousta akce, dobrých nápadů, retro atmosféra, retro barvičky, prostě pastva pro oči. ()

Fallout

skvělé retro se všemi klišé a neduhy filmů kterým vzdává hold. Jeden z mála filmů, u kterého mi nevadí jeho "počítačovost". ()

Rajo

Ano, je to naozaj skvely film so skvelym hereckym obsadenim. Skoda, ze Angelina si zahrala az od viac ako polovice filmu ale ani nechybala. Ked som to zacal pozerat, povedal som si ze co to sakra mam?? Takmer ciernobiely obraz, stare prostredie.. ale postupom som si na vsetko zacal zvykat, Jude Law to proste zahral na urovni azda Gwyneth mi tam nejak nesedela neviem preco ale zdala sa mi odmerana ako keby ju niekto nutil hrat v tom filme no neviem ale Sky Captain je naozaj dobry film ktory odporucam kazdemu, no napriek tomu si myslim ze by nemal dostat plne hodnotenie, ale je to velmi tesne. ()

Weirdman

7/10... Vizuál je síce pekný, ale až príliš pózerský a film nemá srdce ani dušu... Ale stále je na tom lepšie ako podobne zlyhávajúce Sin City... UPDATE: Tak po cca 4 rokoch som si Sky Captaina zopakoval a už mi vadili len 2 veci. Poprvé je celý vizuál síce celkovo fešný, strašne vybledný, čo by nebol problém keby sa to všetko často nezlievalo do jednej machule. A podruhé ma rušilo nelogické plynutie udalostí v čase a ešte pár ďalších logických lapsusov, ktoré som jednoducho nedokázal prekusnúť (ale oheň pod hladinou neriešim :D ) Inak adventure jazda jak má byť a veľká škoda, že finančné fiasko filmu nadobro odrovnalo kariéru Kerryho Conrana. Scenárista nie je bohvieaký, ale ako tvorca námetov a režisér mohol ešte svet prekvapiť... ()

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení