Svět zítřka

• USA Sky Captain and the World of Tomorrow (více)

Gotham City, 30. léta 20. století. Životem kypící metropoli nečekaně napadne armáda obřích robotů. Ve městě vypukne panika. Kdo stojí za vražedným útokem? A proč v poslední době záhadně zmizelo hned několik světově proslulých vědců? Prvotřídní stíhací pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózní reportérka deníku Chronicle, Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásná mariňačka Franky Cook (Angelina Jolie) spojí své síly, aby zjistili, kdo má zdrcující útoky na svědomí. Zdá se, že za vším stojí tajemný doktor Totenkopf. Útok jeho robotických monster je jen první bitvou války o nadvládu nad světem. Sky Captain a jeho odvážné společnice podniknou dobrodružnou výpravu řadou exotických míst až do Nepálu, kde má Totenkopf svou tajnou základnu. Dokáží šíleného vědce a jeho roboty zastavit? Film, jehož vědeckofantastická zápletka je originálně situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, nabídne divákům dosud nevídanou podívanou. Díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí je snímek již od prvních zkušebních projekcí považován za přelomový v rámci žánru, podobně jako kdysi původní Hvězdné války George Lucase. (oficiální text distributora)

Haymar

Film, který ze sebe dělá něco co není. Nemůžu si pomoct, ale za všemi tolik opěvovanými "novými star wars" vidím jen nudnou a sterilní "céčkovou" podívanou bez duše s mizernými triky, postrádající jakýkoli děj. Jediné co to celé fiasko zachraňuje, je výborné obsazení a skvělé herecké výkony. A propo, film, natáčený na modrém pozadí, není v 21. století zas nic tak neuvěřitelně originálního a už vůbec ne kultovního. ()

Teabag

Skvělá a zábavná blbina vykrádající kdeco, která prostě plyne a s logickými lapsy si hlavu nedělá. K tomu zajímavý vizuál a krásná Gwyneth a je z toho velice překvapivý kousek (alespoň tedy po pročtení zdejších rozporných komentářů). Dokonce ani Jude Law mi vůbec nevadil. 7/10. ()

derryl

Velmi zajímavé pojetí, které Vás vtáhne do příběhu, který bohužel chybí, pěkně se na to kouká, ale obsah notně pokulhává. Zrození Laurence Oliviera je také zvláštním způsobem podivné a krásné zároveň. 4* jsou za vizuální stránku, hudbu a herecké výkony, scénář si zaslouží pouhé 3*. Člověk, který má rád filmový svět, musí ocenit snahu o znovuvytvoření odlesku Zlatého věku Hollywoodu, ale jen to nestačí, film musí mít duši a ta v tomto díle chybí... Pocta starým filmům je ve 21. století velmi důležitá, duše také. Není to zklamání, je to jen povzdech nad tím, co už se do starého dobrého Hollywoodu nevrátí. ()

Itar

Tohle je srdcovka. A také neuvěřitelně podhodnocený snímek. A jediný film svého druhu. A tak... škoda Kerryho Conrana, který mohl do budoucna určitě myslet na ještě větší bijáky. Takhle mu pravděpodobně zůstane jenom tenhle jediný (byť skutečně blyštivý) klenot. Vizuál, režie, scénář, herci, hudba... všechno pasuje přesně tak, jak má! ()

Spectre

No čo na to povedať... Práve som to dopozeral, a každopádne som bol milo prekvapený. Conran nám vo filme poskytuje veľké sústo akčnej zábavy obalenej do prekrásnej výtvarnej stránky filmu. V rámci žánru sci-fi sa však nejedná o žiadne prelomové dielo a 2001 Vesmírnu odyseu za tým rozhodne nikto nečakajte. Pokiaľ Conran priberie schopných scenáristov, má veľké šance stať sa uznávanou osobnosťou v štýle Lucasa, alebo Spielberga. Skutočne, scenár na tomto filme pokulháva najviac a autor sa inšpiruje v mnohých filmoch, od Indiana Jonesa, cez bondovky až po staré Béčka. Komu by to však vadilo, veď je to popcorn, ktorý nasýti žalúdok a pohľadí na duši, vzhľadom na dnešné zábavné filmy skutočne nadpriemer. ()

willis

Vždycky se rád podívám na stylové udělaný komiksový film. Svět zítřka je udělaný jako retro komiks z padesátých let a tohle mě opravdu baví, včetně scénáře který k tomuhle druhu pulpu prostě patří. (5.6.2005) ()

Alf

dokonalá výtvarná stylizace a tomu odpovídající příběh, co víc si přát, snad jen ostřejší obraz na DVD, ale i ta lehká neostrost je vlastně stylová... ()

lukasd

Krásná vizuální stránka, ale velice jednoduchý scénář, který je tak plný klišé, že nemůžu dát víc jak tři hvězdičky. ()

Macik

Evidentně se tu pan režisér soustředil víc na formu než na obsah.. Scénář je zezačátku docela napínavý, ale zachvíli začne film docela nudit a stává se zbytečně dlouhým.. Ke konci mi to už bylo šumafuk.. Nehledě na to, že Gwyneth je tu více než trapná a rozhodně tomu nepomůže fakt, že na ní není delší záběr než 4s a kde neřekne víc než jednu větu :-) Verdikt: Další film, kde forma zvítězila nad obsahem.. Navíc triky sem tam pokulhávaly (viz. probíhající Paltrow pod nohama robotů) ()

petrfox

Vizuální lahůdka, úžasná atmosféra, perfektní soundtrack, brilantní dialogy nepostrádající vtip... Jude Law je skvělý jako neohrožený Sky Captain a Gwyneth Paltrow jako Polly Perkins je ideální volbou, do filmů odehrávajících se ve 30. letech se hodí naprosto dokonale... ()

Dragonlanc odpad!

Filmy takéhoho typu skutočne nemusím. Triky ako spred 100 rokov. Takéto "Sci-fi" sa točili v 20. a 30. rokoch minulého storočia, kedy jeden zlý, podlý, zamindrákovaný vedec chcel zničiť celý svet. A Anjelina Jolie s páskou cez oko vyzerala ako totálna krava. Herečka jej kvalít určite nie je odkázaná na takéto paškvily. ()

matmanX

Tohle bylo jedno obrovské zklamání. Další debilní příběh o zničení světa, nudné a občas až trapné dialogy, ani ty efekty nejsou zas tak úžasné, navíc je z velké části kazí špatně postavená kamera. Když už nic, čekal jsem aspoň nějakou noir atmosféru, která sice ze začátku vypadala slušně (schůzka v kině), ale záhadně vyprchala při první akci a dál už je film skoro k nerozeznání podobný Lize vyjímečných nebo Van Helsingovi. Jestli tímhle chtěl režisér složit nějakou poctu starým béčkům, tak tohle se mu nepovedlo. ()

gocatgo

Po vizuální stránce senzační. Stylizovaná třicátá léta a investigativní novinářka k sobě totálně sedí. Záporák co neexistuje je dost dobrý motiv, který se málokdy vidí. Zas další komiksák, co se povedl. ()

sona123

Úžasná animace, u které jsem si opět říkala - no jo, tohle jsem měla vidět v kině....Normálně na takový ptákoviny do kina chodit nechci, a pak často doma lituji...Líbilo se mi to moc. Jasně, byla to parodie a retro a touhle optikou je třeba se na to dívat. Některé hlášky by jinak byly pěkně směšné a trapné. Všichni hráli dokonale a hudba byla víc než přiléhavá. No, dostala jsem, co jsem čekala a ještě víc. Jo a ta Angelina, ta byla opět úžasná, opět v roli, která jí sedne, jako žádné jiné. Ať žijí 30. léta. ()

laepus

Nádherná pocta všemu, co film dovede, stejně tak i všem starým filmům i comicsům + skvělí herci v čele s "nestárnoucím" Sirem Laurencem Olivierem ;-) Napínavé, krásně barevně zastřené, skvělá kamera i střihy. Jude Law hláškuje jako Bruce nebo Arnie v nejlepší formě. Škoda že té Andělky Pittovej tam není trochu víc ;-) ()

Yardie

Určitě zajímavý nápad, hlavně co se týká vizuálního zpracování. Připomíná mi to pojetím trošku Sin City, či možná 300: Bitva u Thermopyl. Ale ani příběh není úplně marný. Takže vizualizace zajímavá a filmu to dává jisté zlepšení. Co film trošku sráží je taková naivita, řekl bych komediálnost, či lépe řečeno fraškovitost. Kdyby se to pojalo více "seriózně", mohlo z toho být slušné sci-fi. Takhle je to příliš jednoduché, lehkomyslné a v podstatě je film takovou jednohubkou, která ve vás nic nezanechá. Stačí vidět jednou a na film už potom ani nemyslíte, ani si nevzpomenete. Je to škoda, protože vizuál i námět jsou fajn. Takhle jen průměr na jeden kuk. Howgh! ()

Strike

Vizuální stránka filmu je skvělá. Poprvé mě zaujala Gwyneth Paltrow, které to s Jude Lawem skvěle šlapalo a parádně se doplňovali. Hlavně od tý doby co se setkala s Angelinou z ní byla super ,,stíhačka". škoda, že Angelina nedostala více prostoru. ()

A. Murray

časy kdy sci-fi vypadalo jako od Verna jsou naštěstí pryč. Tak proč se k nim vracet? Na to že příběh je z tohoto desetiletí byl opravdu dost o ničem. ()

Kingpin

Poradte mi nekdo, za co tomu mam tech dat 71%, pro ktere se rozhodli ostatni hodnotitele a opravdu je ten film ode me dostane. Do te doby je to pro me spise parodie na film a parodie na to, co by se to teoreticky pokusilo parodovat... ()

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení