Svět zítřka

• USA Sky Captain and the World of Tomorrow (více)

Gotham City, 30. léta 20. století. Životem kypící metropoli nečekaně napadne armáda obřích robotů. Ve městě vypukne panika. Kdo stojí za vražedným útokem? A proč v poslední době záhadně zmizelo hned několik světově proslulých vědců? Prvotřídní stíhací pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózní reportérka deníku Chronicle, Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásná mariňačka Franky Cook (Angelina Jolie) spojí své síly, aby zjistili, kdo má zdrcující útoky na svědomí. Zdá se, že za vším stojí tajemný doktor Totenkopf. Útok jeho robotických monster je jen první bitvou války o nadvládu nad světem. Sky Captain a jeho odvážné společnice podniknou dobrodružnou výpravu řadou exotických míst až do Nepálu, kde má Totenkopf svou tajnou základnu. Dokáží šíleného vědce a jeho roboty zastavit? Film, jehož vědeckofantastická zápletka je originálně situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, nabídne divákům dosud nevídanou podívanou. Díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí je snímek již od prvních zkušebních projekcí považován za přelomový v rámci žánru, podobně jako kdysi původní Hvězdné války George Lucase. (oficiální text distributora)

Praxis

Rozhodně audiovizuální potěšení.Efekty jsou pastvou pro oči. Noare styl filmu prospěl. A ten konec:) Máš tam krytku:)) Vtipnější filmový konec jsem už dlouho neviděl ()

JJ.Gibson

Sci-fi pohádka, ale taková hodně specifická. Příběh filmu je takový podivný... Po celou dobu sledování snímku, jsem mu nepřišel na chuť. Taky bylo hodně vidět, že se točilo před zeleným pozadím a ani se to nesnažili moc maskovat, takže to opravdu bilo do očí. Herecké výkony byly v pořádku, akorát jsem doufal, že Angelina stráví ve filmu více času. ()

Džejkop

Sci-fi z minulosti, zní to podivně ale je tomu tak. Z dálky krásné, z blízka už nikoliv. Kdybych to měl hodnotit jako pouhou vizuální pohlednici třicátých let...je to za pět, moc pěkně se na to dívá. Pestrá příroda a živelné barvy se zde vyskytují v hojném množství. Škoda, že podobně pestrý průběh nemá dějová linie, která, bohužel, zaujme jen z poloviny toho co vizuální stránka. Kolikrát byl ve filmu svět v ohrožení, témata typu apokalypsy jsou poněkud omšelá. Ani to jiskření mezi novinářkou a stíhacím pilotem nepůsobí natolik vášnivě abych si z toho sednul na zadek. Co se týká Angeliny Jolie, tak její mariňačku, s páskou přes oko, bych nazval spíše štěkem, než nějakou zásadní rolí. Dá se říci, že se všechno točí kolem dvou postav a ostatní jsou jen do počtu. ()

GodComplex

Mily denicku, pred lety jsem na tohle sel s 2 fascinujicimi a neuveritelne sexy osobami do kina a stal se z toho historicky jediny film, u ktereho jsem kdy v kine natahnul backory. Zacal jsem zarezavat klokany a muj mozek se odebral do eterickych sfer fialove mlhoviny a poletujicich ruzovych prasatek. Dal sem si nekompromisniho slofika, coz je s podivem, kdyz vsude kolem hrmi prebuzeny kinovy sound system. V prvni rade se tedy jedna o kultovni uspavaci snimek, vhodny pro chvile odpocinku. Magicke ovecky si to diktovaly po dobu cca 75% filmu, takze o nem vim kulovy a me hodnoceni tudiz neni zcela objektivni. Objektivita ale neni vzdy prinosem a ku prospechu veci. Obcas je smysluplnejsi hodnotit veci na zaklade intuice, sesteho smyslu a v tomto pripade snu, dominujicich v case spanku. Sny jsou ovlivneny nejcerstvejsimi zazitky, takze to vstrebalo inspiraci z uvodni pulhodinky filmu, kterou jsem jeste videl a ktera byla vizualne nadherna. Navic behem spanku mozek podvedome absorbuje sonicke vjemy, zejmena hudbu a dodava tak momentalne aktivnim snum potrebny soundtrack. Kdyz clovek usina a je na hranici upadnuti do bezvedomi, stejne tak bezprostredni chvile po procitnuti zpet do reality jsou extremne halucinogenni momenty, takze neni divu, ze ve me Sky Captain ve vysledku zanechal velmi zajimave pocity, ktere si i po letech pamatuju analyticky presne do dnes. S tim se mnohe filmy nemohou pochlubit, prestoze jsem je narozdil od tohohle peclive vnimal, takze good job pane kapitane. 6/10 ()

Laxik

No, všechny tři díly Mumie štrejchnutý Indianou Jonesem, Jurským parkem a pár záběrů jak vystřižených z Ligy výjimečných. Prostě vykrádačka jak má být (no, třetí z Mumií spíš vykradla tohle, ale to je detail). Nic to nepřineslo, nic to nevzalo. Jedno zkouknutí ale stačí, pak se na to vykašlete. ()

PKD

Sir Laurence Olivier hraje ve filmu i 16let po své smrti. Z toho až mrazí. Co se týče filmu samotného, já prostě miluju takový druh vizuálních lahůdek. Obsazení je též bez výhrad. Ústřední dvojice je bezchybná. A pro bystré bulvy tu máme několik špeků...když Polly utíká před obřími roboty, na markíze kina máme název filmu, který se v něm hraje: Na Větrné Hůrce. A při sequenci pod vodou tu máme záběr na 2 vraky slavných lodí: Titanic a Venture z King Konga;-) A aby toho nebylo málo, tak Tottenkopfův ostrov jest kříženec Ztraceného Světa a Ostrova Lebek.;-) ()

jondzavid

Krásne retro sci-fi očarí osobitým vizuálom, ako aj dobre obsadenými postavy - chémia medzi Judom Lawom a Gwyneth Paltrow(snáď najlepšia postava u nej za posledné obdobie) funguje na výbornú, vedľajšie postavy sú takisto správne charizmatické (G.Ribisi, či už tradične skvelá Angelina Jolie). Príbeh nie je podstatný - je to odkaz na klasiku, ktorý však v novom vizuáli pôsobí neskutočne sviežo. A jednoduchosť scenára len pôsobivo podfarbuje fantastickú atmosféru filmu, ktorý je tou najlepšou poctou starším béčkovým filmom. Proste zhrniem to od Sky Captain som čakal výborné sci-fi a to som dostal v plnej miere. ()

buldock

Výborná akční jízda v nádherném vizuálním retro stylu , plná velmi dobrých efektů , s jednoduchým a přímočarým příběhem , výborným hereckým obsazením , no prostě a jednoduše velmi dobrá popcornová zábava pro celou rodinu. Film: 78% ()

Vojcl

Zajímavý projekt, který stojí za vidění. Výtvarná stránka filmu je úžasná. Úplně na vás dýchá atmosférou staré doby. Samotný děj mi trochu připomínal Indiana Jonese. Na nedostatek akce ani vtipu si taky rozhodně stěžovat nemůžeme. Jen mi tu chybí nějaká nezapomenutelná scéna, něco co jsme již neviděli někde jinde. A potom mne trochu zklamalo herecké obsazení, od něhož bych rozhodně čekal víc. Jude Law je trochu prkenný, stejně tak Gwyneth Paltrow už odehrála daleko lepší role. Kromě toho film prakticky postrádá hlavního záporáka. Jediný kdo mě nezklamal byla Angelina, které to sluší i s jedním okem:-) bohužel si ji užijeme jen asi v posledních deseti minutách, takže v celkovém součtu pozitiv a negativ je to takový lepší průměr, jenž měl určitě na víc. Škoda! ()

fragre

Natočit v současnosti o Světě budoucnosti, jak ho viděli v minulosti, toť nápad vynikající. Stejně vynikající je i provedení. Teď kdyby se tohoto nápadu chytil zdatný domorodý tvůrce, který by po námětech mohl zapátrat ve skvělých literárních škvárech J. M. Trosky. ()

zipper111

Pecka! Přesně tento svět, konec 19-tého století, začátek dvacátek, taková ta průmyslová revoluce, kulisy džungle a ohrmoných parních strojuů...to žeru jako nic jinýho! ()

Wolodja

Krasny vizualni zazitek!! Z filmu je citit podobny tvurci entusiasmus, jako u trilogii Indiana Jonese, Star Wars (puvodni trilogie) nebo Back to the Future. Doufam, ze ani Svet zitrka nezustane osamocen a brzy mu pribude alespon jeden bratricek, a pokud tomu tak bude, tak moc moc moc prosim o venovani vice prostoru postave Franky, ktera je proste uzasna ;) ()

Bat55

Dodnes nechápem,prečo ma tento film nijako extra nenadchol.Zaujímavá myšlienka a aj celkový scenár by tu bol.Asi mi na um nepristalo to spracovanie.Sci-fi typu mimozemská invázia žeriem,no v tomto sci-fi mi to nič nehovorilo.2 a pol hviezdy by bol ideál,ale prikláňam sa k dvom hviezdam.A samotná Jolie sa vo filme zdržala veľmi málo,i keď mala slušnú úlohu.Dá sa na to pozerať,ale pre mňa je film slabý. ()

anniehall

3,5* Svůdná stylizovaná žánrová hříčka, která je roztomile naivní poctou starým filmům. A k tomu všemu ty oči... ()

italka63

Sci-fi se musí brát absolutně specificky . Pro mně už to bylo zajímavé obsazením. Nesnáším - Paltrow, bez chuti a bez zápachu - Law, můžu - Jolie, mám ráda - Ribisi. A teď si to užijte, že? A miluju retro... ()

YURAyura odpad!

Jakozto velky fanousek SF jsem se na cpt. Ameriku tesil jako decko na novou hracku. Bohuzel velke zklamani - technicke vizualni zpracovani je sice na dechberouci urovni, ale zapletka je slaba jak pigi caj. Herci hraji na modrem pozadi jako o zivot, ovsem prave zivot jako by se ze sterilniho prostredi tohoto snimku zcela vytratil. Pocitacova grafika je sice nadherny vyrazovy prostredek, ale neni schopna dotvorit smysluplnou myslenku, a tak se stava jenom prazdnou formou. Vsem, kterym je podobne tema alternativni minulosti blizke bych radsi doporucil stravit delsi cas nad vybornym RPG zvanym Arcanum se super ceskym prekladem od Birdmana... ()

PogoJoe

Režie:***, Scénář: ***, Herci: ****, Atmosféra/Efekty: *****, Hudba:***, Celkově tak tři a půl. || K. Conran s bráchou i ostatními si dali opravdu záležet a vypiplali se se spoustou detailů, přesto: kromě úchvatné stylizace toho film příliš dalšího nenabízí: průměrný neoriginální scénář, několik hluchých míst, na druhou stranu párkrát člověk pozvedne svůj koutek při nějakém tom ojedinělém vtípku, párkrát užasne nad precizní výtvarnou stránkou filmu a parádními roboty, fanoušci letadel si tu porochní blahem a Gwyneth je roztomilá. ()

Damiel

Škoda, že tvůrci trochu víc nezapracovali na příběhu. Vizuální retro stránka posazená do budoucnosti mě nadchla, takže když člověk rezignuje na hledání hlubokých poselství, tak si u toho dobře zarelaxuje a pobaví se. ()

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení