Valentin McKee a Earl Batess pracují jako údržbáři v městečku o čtrnácti obyvatelích. Jednoho dne se rozhodnou odejít a vydají se na cestu přes poušť za vyhlídkou lepšího zaměstnání. Tam se setkají s Rhondou LeBeckovou, seismoložkou, která měří podzemní aktivitu. A ta právě nyní nevysvětlitelně stoupla. Po cestě najdou starého Edgara, který nehnutě sedí na sloupu elektrického vedení a nepochybně se tam před něčím schovává. Pak nacházejí mrtvoly svých spoluobčanů. To už není legrace, v kraji se děje něco záhadného. Val a Earl se vracejí do městečka. Z Changova obchodu se snaží zavolat do nejbližšího většího města, spojení ale nefunguje. Mezitím už zjistili, že je pronásledují podivní obrovití červi, kterým z otevřené tlamy vylézají chapadla. (TV Nova)

Ruut

Tak u tohodle jsem se opravdu parádně bavil. Nenáročné béčko se spoustou akce, homoru a sem tam i dobrými hláškami. V subžánru zvířecích hororů rozhodně čerstvý vítr do plachet. A co je hodně neobvyklé, film vůbec nejede v zaběhnuté šabloně podobných snímků. ()

Allien.9

Úžasně zábavné, plné nadsázky a neohrožených gagů pronášených z (relativního) bezpečí střech. Takhle ano.;-) ()

misterz

Som celkom milo prekvapený. Dejovo celkom vydarený film, aj keď trikové efekty neboli bohvieaké. Vzhľadom na to, že ide o pomerne starší film sa to ale dá prepáčiť. Na filme sú však najlepšie podarené hlášky a príjemný, nenútený humor. Ten ma teda dostal. Preto dávam 4* ()

Goldbeater

Nesmírně zábavná hororová komedie, která mě v době zhlédnutí opravdu neskutečně bavila. Skvělej Kevin Bacon v hlavní roli a mnoho dalších výborných postav (v čele s vesnickým balíkem Fredem Wardem a militantním paranoikem Michaelem Grossem). Mám rád horory, které se odehrávají v poušti a tohle je prostě můj šálek kávy. Zvlášť, když se můžu ještě pěkně nasmát. Je to sice prostě béčko jak cip a každému hororovému fanouškovi se smyslem pro humor se to musí líbit. Já se královsky bavil a určitě bych uvítal víc takových snímků. Jsem zvědavej na pokračování. Myslím, že na tomto tématu není co zkazit. Zábava to musí být v každém případě. ()

kingik

Když se režisér nedokáže rozhodnout, jestli natočit čistokrevný horor, nebo vtipnou komedii, tak u mě pohoří. Největším překvapením je Kevin Bacon, který je natolik dobrý, až zaplácne to prázdné nic, ale stejně je ho škoda pro takové slátaniny. Snaha nebrat se příliš vážně je sice sympatická, ale rozkol filmu odpustit nemůžu. Nedalo se bát, nedalo se smát. Pak už zbývá třetí možnost a sice dokoukat to do konce a zapomenout. Z hlediska dnešních hororů jsou pouštní červi už poněkud passé. Mé hodnocení: 40% ()

Omnibus

"Kdo ví proč? Čert ví proč... napadnul mě červotoč! Obří, slizký, smrdutý... žere i lidi obutý. Žere i auta a ovce... vrtá si kam se mu zachce." Je to kvalitně hnusné a současně i veselé, hravé a dravé. Jo a taky nádherně smrduté, páchne to jako nepozorností kuchaře připálená smaženice žížal na cibulce. Naprosto blbounký filmeček, nahláškovaný a zábavný, který jsem viděl už několikrát, protože se mi zavrtal do hlavy jako nějaký s prominutím perverzní červ mozkožrout. Jako nějaká přerostlá a sympaticky rozdivočelá hladová žížala bez očí (teď jsem nemluvil o tom mém "nádobíčku", čuňata :-) . Plus hororový bonus, balení holky s červy v zádech a slast (chlapsky zaslouženého) prvního polibku – více viz komentář uživatelky rikitiki, ten je taky TOP, stejně jako film. ()

Šakal

Zaplaťpámbu za to, že na zahradě na chatě nám řádí „pouze" slimáci. Jsou to sice bestie, co dokážou řádně zkrouhnout úrodu, nicméně proti těmhle červům jsou to úplní nevinní beránci a začátečníci. Na druhou stranu (si) musím přiznat, že (narozdíl od zdejší většiny) si JÁ užiju mnohem větší zábavy při jejich likvidaci rozdupáváním popř. rozpouštěním v soli než u sledování tohoto snímku. Tremors je (možná) roztomilá blbůstka, která (ne)urazí, na druhou stranu ani nijak nenadchne. P.s. když už jsem zmínil ty slimáky, pokud si chcete užít zábavy, sáhněte raději po tomto kousku http://www.csfd.cz/film/216247-slimak/ p.p.s za jedno, ale tomuto snímku Rona Underwooda vděčím. Konečně jsem přišel na to, kde Sergej Bubka trénoval na svůj světový rekord. Jj, Rusáci byli vždy vynalézaví a „mistři motivace“. ()

Webb

Nejlepší díl v této řadě o přerostlých písečných červech s nadsázkou a tady se sympatickou mladou hvězdičkou Kevinem Baconem. Chvění znám už od mala, takže nostalgie určitě působí. ()

Anderton

Ron Underwood chcel zrejme nakrútiť film ako Roger Corman a to sa mu dokonale podarilo. Skôr ako o horor a komédiu ide o neo-western, kde namiesto pištoľníkov útočia podzemné monštrá. No a tie asi najviac pripomenú päťdesiatky, keďže osemdesiatky boli omnoho krvavejšie. Ako komédia je to priemerné, ako horor málo drastické, takže na mňa osobne najviac zapôsobila práve tá westernová atmosféra. Že ide o absolútne zbytočný a vo svojej dobe zameniteľný film asi netreba pripomínať, to si zrejme uvedomujú aj jeho fanúšikovia. ()

Frajer42

Párkrát jsem se sice usmál, ale celkově se jedná o dosti nudnou a žalostnou podívanou. Parta nesympatických vidláků vzdoruje přerostlým červům. Oceňuji, že snímek je přeci jen trošku originální. Na druhou stranu není příliš zajímavý. Béčková jednohubka. Nic víc nečekejte a nejspíš nebudete zklamaní. ()

AllShallFall

To je jeden z těch super komediálních hororů které mám strašně rád. S lidožravímy červíky je zábava. Stejně tak jsou u mě nastávající díly. Pro mě jasných 5. ()

PetrPan

Těžko říct, nakolik byly některé repliky míněny skutečně s nadsázkou, ale ve výsledku je to jedno. Chvění je parádní nevážný horor s neméně parádními monstry s mnoha jazýčky ve tvaru Muppetů. A když vás kousne maňásek, není to žádná prdel! Roztomilá a kultovní blbinka. ()

Vitason

Kdyby krtek viděl, tak vyleze na povrch, aby se mohl podívat právě na tento film, kde to konečně někdo z podzemí nandává stvořením z povrchu. Tremors je určitě zábavné béčko, které možná rozvádí písečné červy z Beetlejuice :-D, ale rozhodně se nejedná o nejlepší díl série, protože první díl se nemůže rozhodnout, kterým směrem se má vydat. Na horor je tu nevýrazná atmosféra a na komedii to také není. Hlavně v porovnání s velice zábavnými pokračováními je tu málo odlehčujících momentů. Tremors je prostě vtipný dobrodružný snímek, který stojí na výborných tricích (nejlepší ze série) a zajímavých postavách v podání dobrých herců (Za pozornost stojí v té době ještě né tolik známý Kevin Bacon a Michael Gross, který má sice málo prostoru, ale v dalších dílech se z něj stal tahoun série). Takže ve finále dávám 3* a budu rozhodně opatrně našlapovat. ()

iamek

Fantastické béčko se začínajícím Kevinem Baconem, ale moje nejoblíbenější postava je jednoznačně Michael Gross a jeho manželka kteří se zničím nepářou. ()

klerik

Príjemný film z "gremlinsovských" čias. Neviem na koľko to brali tvorcovia ako komédiu, ale dnes to vyznieva príjemne úsmevne (nie že by som sa rehotal, ale je to zábavne naivné). Herci občas prehrávajú, občas sú westenovo cool. Dnes už jednotlivé útoky nemajú ten drajv ako kedysi (chýba lepšia akcia i gore), preto to občas pôsobí rozvláčne. Inak fajn žánrovka... ()

dopitak odpad!

Asi jsem k tomu slyšel jiné dialogy, nebo nevím, každopádně větší kravinu jsem za poslední... asi tak tři měsíce neviděl. Horor a komedie mi k sobě moc nesedi, i když jistě by se našly výjimky. Sci-fi je na tom jedině snad hodnocení kolegů. Ani dabing pro Novu to nespasí. ()

SeBig odpad!

69% aha.. Uřvaná vidlácká sračka s broukama podzemí.. jak svůdné a originální že? A má to dalších vosmdesát děvet dílů.. takovýhle námět by zasloužil i normálně seriál! Z toho se dá přece tolik vytěžit! Buřty s cibulí.. haha ()

VenDulin85

Správně vyšinutá sci-fi komedie typu Bé (no co, tak je tu trochu více mozku na silnici než obvykle) o záchraně jedné malé vesnice, u které děláte "fuj" a "eee" a pak si řeknete, že to nebylo špatné. Ty nenažrané hnusné podzemní potvůrky byly tak nechutné, až se mi líbily a vidím, že ostatním rovněž. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Další celovečerák podle seriálu

Další celovečerák podle seriálu

07.07.2009

U nás jsme jej nikdy kdovíjak neznali, ale „na západě“ platil v 80. letech za jeden z nejpopulárnějších policejních seriálů. T. J. Hooker. Když zalovíte v paměti, možná se vám vybaví úvodní scéna z… (více)