poster

Dým bramborové natě

 • anglický

  Smoke on the Potato Fields

Drama / Psychologický

Československo, 1976, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ****

  Totální československá poctivá lidská melancholie v podání nejlepšího herce, který kdy v naší kotlině žil - pana Rudolfa Hrušinského.(7.12.2014)

 • Flakotaso
  *****

  Neuvěřitelně ponurá atmosféra, výtečná kamera, tradiční Liškova hudba a bezchybný Hrušínský. Ano, pan Vláčil, to je můj šálek kávy.(24.1.2010)

 • misterz
  ****

  Pocitovo veľmi bohatý snímok, kde kraľuje hlavne pocit všadeprítomnej melanchólie a nostalgie. Film o ľudskosti a pravých hodnotách, ktoré na staré kolená hľadá vo svojom rodisku v zahraničí uznávaný doktor Meluzín. Vo svojej podstate ide vlastne o pozitívnu vec, pretože snímok ukazuje, že aj v prostredí všeobecnej nedôvery a malosti je možné presadiť ľudskosť a láskavým prístupom tak získať duchovnú rovnováhu a úctu všetkých. 85/100(6.10.2015)

 • movie
  ****

  Hrušinského metoda hraní pouhým bytím. Nevim jak jinak to popsat.(20.1.2014)

 • gudaulin
  ***

  Cožpak o to, František Vláčil a jeho kouzlení s kamerou a vytváření atmosféry je z filmu zřetelně cítit, nicméně přes všechno jeho mistrovství a přítomnost Rudolfa Hrušínského, který téměř nezmizí z hledáčku kamery, se jedná o film, který se ani vzdáleně neblíží kvalitám Vláčilových filmů z předchozího desetiletí. Vláčil sice z problematické předlohy získal, co mohl, ale 70. léta se skrytou cenzurou a autocenzurou ve spojení s celkově pokřivenou dobou nejrůznějšími dohlížecími komisemi a zákazy zkrátka udělaly svoje. Za vidění tenhle kousek stojí, ale nemůžu si pomoct, oproti nedávno zhlédnuté Adelheid je to jen poloviční zážitek. Celkový dojem: 60 %.(29.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace