poster

Dým bramborové natě

 • anglický

  Smoke on the Potato Fields

Drama / Psychologický

Československo, 1976, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LiVentura
  *****

  Tuhé socialistické drama z prostř.malého městečka s "malými" poměry obyvatelstva... Skvělý hudební doprovod pana Lišky. Kniha pana Říhy více rozkryje z osobního života dr.Meluzina, ale film je dramatičtější a musím uznat, že i přitažlivější zvláště tím nepříliš šťastným koncem, to předloha je prakticky úplně opačného vyústění.. Obé však hodnotím velmi kladně a za poslední dobu je to konečně zase kus té poctivé české literatury minulých let, do které jsem se rád vpravil alespoň na malou neuspěchanou chvilku.(28.7.2008)

 • dwi
  ****

  Je dobré, že si František Vláčil vydupal do hlavní role Rudolfa Hrušínského, neboť je to právě on, kdo dodává snímku zvláštní kouzlo. V postavě lékaře dokázal celému ději vtisknout svůj vytříbený herecký koncert. Režisér dokázal věrně vystihnout obraz tehdejšího venkova bez zbytečného zveličování a důmyslně zobrazil psychologii jednotlivých postav. Film stejně zasmušilý jako podzimní počasí.(28.9.2003)

 • Falcor
  ****

  Ten dým je cítit poněkud hořce a štípe do očí...(16.10.2005)

 • Karlas
  *****

  Asi se opakuji, ale Vláčil s Liškou, to je slitina těch nejvzácnějších kovů československé kinematografie, a pak do tohoto drahoceného výtvoru zasaďme drahokam všech mistrů, Rudolfa Hrušinského, co více lze dodat? Dojemný příběh lékaře, který se s teměř otcovskou láskou snaží zachránit existenci jedné zbloudilé ovečky. Hebká sociologická balada 70. let o statečnosti a laskavosti v prostředí nedůvěřivého venkova.(21.4.2013)

 • balba
  ****

  Vyrovnat se s těžkou životní situací není v novém působišti zdaleka lehké.Velký návrat R.Hrušínského k filmu po vynucené mnohaleté přestávce byl opravdu prvotřídní.(10.2.2007)

 • - Na scénáři se podílel též v titulcích neuvedený Vladimír Körner, který je také autorem názvu filmu. (Xell)

 • - Do hlavní role dokázal režisér František Vláčil prosadit Rudolfa Hrušínského, ačkoli ten byl od roku 1972 v nemilosti režimu a nesměl točit filmy. (Haller)

 • - Film byl natočen na motivy románu Bohumila Říhy "Doktor Meluzin" z roku 1973. (skudiblik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace