Moc pěkný film o géniu loci, ale v porovnání s předchozím Vorlovým Kouřem nijak zvlášť zajímavý. Tři a půl, za Synkovou "Chytilovou" zaokrouhluji nahoru.(2.7.2011)

Jako reflexe raného kapitalismu NE, jako sebereflexe nedostačující. Pokud se chcete podívat na něco lepšího, hleďte sem. Ovšem některé výkony (Synkové parafráze Věry Chytilové) či myšlenky (CO CHCEŠ DĚLAT S TĚMA MILIÓNAMA? DALŠÍ MILIÓNY?) byly veskrze zajímavé. Spoluscénáristou byl i Jaroslav Dušek :-) 70%.(20.3.2004)

Krásná záležitost o Karlově mostu a lidech žijících s ním a kolem něj. Bohužel ten genius loci nejen z mostu ale i z dalších míst nějak časem vyprchává... Vorel nám jakoby filmem otevřel své srdce. * * * *(21.1.2015)

"Zase se válí v posteli jako Oblomov !! Pane Bože, proč zrovna já musím mít syna s ruskou duší ?!" ;)(9.2.2016)

• Houdini

Český Lev 1 nominace: Herečka HR - Milena Dvorská(8.9.2004)

• - V lednu 2016 proběhla premiéra režisérské verze snímku po 20. letech od vzniku snímku..Film byl digitalizován, přibyly vnitřní monology hlavní postavy Tomáše a digitální efekty. Film bude promítán pouze v klubových kinech. (sator)

• - Film sa v kinách dočkal veľkého finančného neúspechu a bol aj negatívne prijatý kritikou. Z tohto dôvodu sa Tomáš Vorel st. dostal do ťažkých depresií a uvažoval dokonca aj o samovražde. (Jello Biafra)

• - Postava Jany Synkové až nápadně připomíná známou českou režisérku Věru Chytilovou. (ondey)