Melvin Udall je nepříjemný muž, který se nesnese s žádným člověkem ve své blízkosti. Jeho soused homosexuál Simon je umělec, který má rád život a žije se svým pejskem Verdelem. Když Verdel proběhl Simonovi na chodbu a vyčůral se nedaleko Melvinových dveří, tak ho Melvin vyhodil odpadovou šachtou. Melvin trpí psychickou nemocí, kvůli níž se chová tak nepřátelsky k ostatním živým tvorům a neustále je častuje hrubými výrazy. Během boje s touto nemocí pokročil tak daleko, že je schopen denně vstoupit do jedné restaurace, kde si dává snídani, ale jen za podmínky stravování u samostatného stolu, s vlastním umělohmotným příborem a obsluhy pouze servírky Carol, s níž se baví i o jejím nemocném synovi, Spencerovi. Simon je ve svém bytě napaden, odvezen do nemocnice a Simonův kamarád Frank, jenž vystavuje Simonova díla, vnutí Melvinovi Verdela s tím, že tak může odčinit své hrubé chování.  Problém Melvinovi nastane, když Carol není v práci a on se dozví, že už asi nikdy nepřijde, jelikož se Spencerova nemoc zhoršila. Melvin se nechce nechat obsloužit jinou servírkou a dožaduje se stále Carol. Majitel restaurace ho vyhodí, Melvin si sežene Carolinu adresu a navštíví jí v jejím bytě. Chce, aby se vrátila do práce, ale svým chováním Carol naštve a ta ho vyhodí. Melvin potřebuje Carol v restauraci, tudíž se rozhodne požádat specialistu, aby Spencera vyšetřil. Po několika vyšetřeních specialista zjistil příčinu Spencerovi nemoci a Carol, která je sice nadšená, se rozhodne navštívit Melvina, aby zjistila, co za to Melvin chce. Melvin jí řekne, že potřebuje, aby ho obsluhovala v restauraci, a o nic jiného nejde. Simon je propuštěn z nemocnice, vyzvedne si Verdela u Melvina, ale Melvinovi přirostl Verdel k srdci. Simon nemá zdravotní pojištění a účty za nemocnici se dostal do finanční tísně. Simonova hospodyně požádá Melvina, zda by mohl Verdela venčit, což Melvin velmi rád přijme. Melvin si se Simonem začnou rozumět, a když Frank požádá Melvina, aby Simona odvezl k jeho rodičům, Melvin to na radu Carol přijme. Melvin požádá Carol o doprovod, která po připomenutí vděčnosti nakonec souhlasí... (TV Prima)

Untouchabl

Jako vždy geniální Jack Nicholson, ale především mimořádně výjimečný herecký výkon Helen Hunt. "Napadlo mě že byste se třeba mohla vyspat se Simonem" :o) ()

Ondrish

Tak ako je neskutočný príbeh tohto filmu, rovnako "neskutočný" je výkon Jacka Nicholsona. Helen Hunt mu sekunduje ako vidiecka ochotníčka a ešte za to dostala aj Oskara. Prečo sa mi príbeh javí tak neskutočný? No skrátka starý, chrapúnsky obsedant, ktorý je navyše pomerne bohatý a známy spisovateľ, sa len sotva začne meniť kvôli hysterickej servírke a kvôli malému roztomilému psíkovi. Keď si však odmyslím túto nepravdepodobnú storyline, tak film je veľmi príjemný, hudba je fajn a Jack Nicholson kraluje. Nebyť toho trochu prehnaného citového vydierania cez dobitého homosexuála Simona, tak bez problémov za 4*, ale aj tak je to film, ktorý sa dá pozerať viackrát a vždy pobaví. ()

madpepek

James L. Brooks má pravdu : lepší už to opravdu ani nemohlo být. Skvěle napsaná, režírována a odehrána komedie. Jack Nicholson v jednom ze svých nejlepších filmů.Viděl jsem to asi šestkrát a ještě mně to neomrzelo.Kdykoli to dávají v TV, rád se opět koukám. ()

boda13

tak tenle film davali nedavno v tv a tak jsem si na nej udelal cas a mislim ze to bylo uricte dobre ale take myslim ze je to skvele drama s Jackam Nicholsonem ktery zaslouzi obdiv moc pekny film 82% ()

Arry

Ejha tak tu som naozaj na pochybách ... JN famózny ... ale ako ho poznám, proste mu ten prerod - nežeriem ... škoda ... ale dá sa na to pozrieť ()

jarod13

Nevrlý stárnoucí uspěšný spisovatel Jack Nicholson a mladá servírka Helen Hunt. Skvělá komedie o tom, jak se lidé dokáží změnit. Celý film srší úžasným humorem Jacka Nicholsna. Vřele všem doporučuji. ()

popisek

Velmi kvalitní zpracování starýho mrzouna v podobě J. Nicholsona. Výstižný situační humor vystupňovaný hereckým uměním... Holt zkušenosti herce dělají své ()

Daninja

Nicholson je opravdu sázka na jistotu! Předložte mu nijak neoslňující scénář o stárnoucím spisovateli a vznikne vám z toho pětihvězdičkový film. Dokonce ani dabing to moc neshodil, ikdyž originál by byl určitě lepší. A pokud jste to ještě neviděli, můžete se radovat: Bude to lepší, než byste na první pohled od romatické komedie čekali. ()

Sedy89

Můj oblíbený herec v hlavní roli, hrající podivného morouse... První půlka má švih, humor, krásně odsýpá. Druhá už je dle mého trochu utahanější/horší, ale stejně se jedná o skvělý film. ()

adooo

Nicholson potvrdzuje, že je živou legendou holywoodskeho plátna. Prvých 30 minút bol tak nepríjemný, že normálne ma deprimoval, potom bolo zaujimave sledovať ako sa vyvýja jeho vzťah so psom a aj samotný záujem o Carol. Síce zakaždým triafal neskutočne otravné a úražlivé poznámky, ale dokonale to dokázal zahrať. Skrátka výkon hodný Oscara. Samozrejme aj Helen Hunt zahrala skvelo ťažko skúšajucu matku, Greh Kinnear bol ako homo umelec úplne skvelý a Verdeen bol neskutočne zlatý havo :) k tomu hudba Hansa Zimmera, réžia Jamesa Brooksa a hne´d mám jednu z najlepších romantických komédii vôbec! :) ()

NickSloterSG

Jack Nicholson v hlavní roli je zárukou kvality. V každém okamžiku si můžeme užít neskutečné charisma tohoto vynikajícího herce, který patří mezi mé oblíbené. V tomto snímku hraje úspěšného spisovatele Melvina Udalla, který svojí neurotickou a pesimistickou povahou znepříjemňuje svému okolí život. Na první pohled mě v tomto filmu docela odpuzoval svým chováním k okolí, ale postupem času musí všem přirůst k srdci. V průběhu děje se odkrývají jeho hezké stránky povahy. Pomáhá číšnic Carol Connellyové (Helen Hunt) a jejímu nemocnému synovi, spřátelí se s dříve nenáviděným homosexuálním sousedem Simonem (Greg Kinnear) a oblíbí si jeho psa, o kterého se musí v době Simonovi rekonvalescence starat. Celý film je nabit legračními, dramatickými i romantickými momenty. Vedlejší roli si zde vystřihne Cuba Gooding Jr., který se taky zapíše několika pěknými scénami do vaší paměti. Výborný scénář a herecké ztvárnění postav dělá z filmu nepřehlédnutelný snímek, který všem vřele doporučuji. ()

bazmo

Moc ma mi to páčilo, taký "kretén ignorant" a nakoniec je z neho "normálny" človek s obrovským srdcom..A ako to zahral!! Bravo Jack! ()

Dodge-I

Tak nádherný magor, jakého si střihnul Jack Nicholson se jen tak nevidí - spolu s ostatními předvádí svoji nejlepší roli. ()