Melvin Udall je nepříjemný muž, který se nesnese s žádným člověkem ve své blízkosti. Jeho soused homosexuál Simon je umělec, který má rád život a žije se svým pejskem Verdelem. Když Verdel proběhl Simonovi na chodbu a vyčůral se nedaleko Melvinových dveří, tak ho Melvin vyhodil odpadovou šachtou. Melvin trpí psychickou nemocí, kvůli níž se chová tak nepřátelsky k ostatním živým tvorům a neustále je častuje hrubými výrazy. Během boje s touto nemocí pokročil tak daleko, že je schopen denně vstoupit do jedné restaurace, kde si dává snídani, ale jen za podmínky stravování u samostatného stolu, s vlastním umělohmotným příborem a obsluhy pouze servírky Carol, s níž se baví i o jejím nemocném synovi, Spencerovi. Simon je ve svém bytě napaden, odvezen do nemocnice a Simonův kamarád Frank, jenž vystavuje Simonova díla, vnutí Melvinovi Verdela s tím, že tak může odčinit své hrubé chování.  Problém Melvinovi nastane, když Carol není v práci a on se dozví, že už asi nikdy nepřijde, jelikož se Spencerova nemoc zhoršila. Melvin se nechce nechat obsloužit jinou servírkou a dožaduje se stále Carol. Majitel restaurace ho vyhodí, Melvin si sežene Carolinu adresu a navštíví jí v jejím bytě. Chce, aby se vrátila do práce, ale svým chováním Carol naštve a ta ho vyhodí. Melvin potřebuje Carol v restauraci, tudíž se rozhodne požádat specialistu, aby Spencera vyšetřil. Po několika vyšetřeních specialista zjistil příčinu Spencerovi nemoci a Carol, která je sice nadšená, se rozhodne navštívit Melvina, aby zjistila, co za to Melvin chce. Melvin jí řekne, že potřebuje, aby ho obsluhovala v restauraci, a o nic jiného nejde. Simon je propuštěn z nemocnice, vyzvedne si Verdela u Melvina, ale Melvinovi přirostl Verdel k srdci. Simon nemá zdravotní pojištění a účty za nemocnici se dostal do finanční tísně. Simonova hospodyně požádá Melvina, zda by mohl Verdela venčit, což Melvin velmi rád přijme. Melvin si se Simonem začnou rozumět, a když Frank požádá Melvina, aby Simona odvezl k jeho rodičům, Melvin to na radu Carol přijme. Melvin požádá Carol o doprovod, která po připomenutí vděčnosti nakonec souhlasí... (TV Prima)

Dok

Lepší už to nebude. Jak často si toto sami říkáme… jak nám ukázal sám hrdina tohoto filmu, kdo ví, lepší to být může. Jack Nicholson… já prostě tohoto herce zbožňuju. Jeho mimika, gesta a další projevy, to se prostě nedá naučit, to musíte mít v sobě. Tak jako jsem z něj měla stísněný a mrazivý pocit v Osvícenství, tak zde mě protáhl znechucením až po překvapení z jeho změny, prostě umí. Ale samozřejmě, bez dobrého scénáře a sekundantů Helen Hunt a Greaga Kinneara by to nebylo ono. ;) ()

RenataD

Oskara by si zasloužíl především malý psík. Tento roztomilý pejsek si mě získal svýma hrásnýma očima. Byl to skvělý herec. Ale i ti lidští herci byli výborní. Proti protivnosti Malvina Udalla stáli dva nesmírně milí lidé Carol a Simon. Moc pěkná romantická komedie. ()

myself24

Co kdyz uz to vazne lepsi nebude, musite si u tohoto filmu rikat castokrat. Nicholson tu zahral dle meho nejlepsi svou roli a je nezapomenutelny. Nikoho vhodnejsiho si nemohli tvurci vybrat, tak dobre zahraje neurotika se vsemi obscesemi prave on na jednicku. Dostal tady prostor na opravdovy mistrovsky vykon, kdy se divak smeje a zamysli zaroven. ()

john.taylor

dnes jsem viděl Lepší už to nebude, po šesté nebo po sedmé. Po každé mi to připadá lepší a lepší. Myslím, že tak skvělý film Nicholson nikdy nenatočil a už ani nenatočí. I když je to hlavně Jackova zásluha, ani ostatní nezůstávají pozadu. Helen Hunt moc nemusím a Grega Kinneara nesnáším, ale tady jsou skvělí a občas se mihnoucí Cuba Gooding sem taky zapadá. "Pojďte dál a nezkažte to jen proto, že jste to vy" ()

flamboyant

Velmi civilní romance, která se rodí pouze jako druhý plán, ale o to větší má rezonanci. Hlavní devizou jsou herecké výkony trojice Nicholson - Hunt - Kinnear, kteří se umně vypořádali s hrozící karikaturizací svých postav. ()

brondy

naozaj nechcem aby sa nikto urazil, ale ľudia ktorí tomuto filmu dajú 3 a menej musia mať fakt smutný život :-) ()

Tereza11

Nicholson je opravdu velký pán co se týče hraní...a jelikož je v tomhle filmu takřka nepřetržitě...výhra zaručena... Víc originální romanci jsem asi neviděla...Helen Hunt je taky skvostná... ()

dasl

Nebudem sa opakovať po tom čo tu už bolo popísané a hodnotiť herecké výkony je to super film . No veľmi ma mrzí nadabovanie (CZ) Helen Hunt to je niečo príšerné . ()

Rajca

Absolutne d o k o n a l e! Text, obsadenie, prevedenie, skratka vsetko! Idealny mix humoru, sarkazmu, romantiky a sentimentu. Jack Nicholson, Helen aj Greg absolutne presvedcivi. Tento film mi vzdy vycari usmev na tvari a vieru, ze aj ti najvacsi mizantropi tuzia jednoducho po laske. Ak ste este nevideli, rozhodne musite! MŇAM! ()

Mountain

Perfektní snímek o tom, jak se okolí musí vypořádávat s nelidumilem a samotářským potížistou, ale především o tom, jak se tento nemocný potížista musí vypořádávat se svým okolím. Skvělé prolnutí několika myšlenkových pochodů v jedné scéně nutí k hlubšímu zamyšlení a i přesto, že často staví Melvina spíše za negativní příklad, lze ho vidět i z cela jiné (upřímné,otevřené) stránky. Člověk je přece jen člověk... ()

Rathe

Trojice v podání Jacka Nicholsona, Helen Hunt a Grega Kinneara je senzační. Hlavně teda výkon J. Nicholsona je pozoruhodný (jako vždy). Ten prostě dokáže bavit hodiny a hodiny. Strašně hodně filmů se soustřeďují na vztahy mezi lidmi. Ale ne vždy to vyjde nebo baví. Tady se ale osudy a vztahy 3 hrdinů tak divně a zajímavě promotávají a téměř celou dobu baví. Bohužel mi film přišel moc dlouhý a posledních 15 minut jsem si říkal, aby už byl konec. Kéž by to bylo jen o těch 15 - 30 minut kratší. :( ()

bohus75

Než bych se někdy díval na romantickou komedii, radši půjdu plít trávu ze záhonků. Nicméně každé pravidlo má svoji vyjímku, a mezi rom-comy je to právě tahle. Ne, že bych se celý film řezal smíchy, to ani od komedie nechci. Celé to ale bylo od začátku do konce takové pohodové. Jack se zase vyšvihl, Helen byla opět vynikající, a Grega Kinneara jsem tady taky udýchal...a to je co říct. Pro mě jedna z nejlepších komedií a jedinná romantická, které říkám jednoznačně ano! ()

honza.g

Oficiální text distributora je příšernější než obvykle, mate tak, že na jeho základě bych film vynechal. Spisovatel, jehož vnější nerudnost stojí na duševní dispozici hraničící s chorobou (autismem), je samozřejmě snadný zdroj zápletek do scénáře a herci taková role dává široký prostor. Nicholson jej vyplnil podle očekávání, tedy skvěle. Ostatní postavy zdařile sekundují, a film nedrhne v žádné ze svých komponent. Takže 90%, plný počet nedávám jen proto, že motiv je příliš snadný a děj poněkud předvídatelný. ()

petruska777

Tak toto je jedna z nejlepších romantických komedíí. Jack Nicholson v hlavní roli mrzouta Melvina v ní naprosto exceluje a Helen Hunt v roli servírky Carol mu skvěle sekunduje. Skvělé herecké výkony, povedený scénář a úžasný pes Verdell...Ačkoliv jsem tento film viděla již několikrát, pořád mě baví. ()

dansimon

Obecně romantické komedie moc nemusím, ale tuhle ano. Možná proto, že se trochu liší od těch ostatních. Základem úspěchu je geniální Jack Nicholson v hlavní roli, kde exceluje. Nezaostává ani Helen Hunt s Gregem Kinnearem. Ve filmu je pár horších pasáží, ale jinak vtip střídá další vtip. Hodnotím 90%. ()

andydufrsn

Film ve mně vlastně zanechal jen jeden dojem – všichni hrají mizerně, aby vyniklo Nicholsonovo umění. Nevím, jestli se mi to zdá, nebo to byl záměr (ale mistr přeci nepotřebuje slabé nahrávače, vynikne i mezi silnými) každopádně Nicholsonova tradiční pozice nerudného dědka, je zde malinko obzvláštněna jeho (možná) vědomou touhou stát se lepším člověkem, což je prima. Vše ostatbní je slabé, dokonce i ta Helča Huntojc, je sice dobrá, ale že by to bylo na Oscara? ()