Mission: Impossible II

Mission Impossible 2

Mission: Impossible II.

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo, 2000, 123 min

Čekal jsem akci akci a taky akci, jenže ta se poděla bůhví kam a zbyl jen debilní scénář s nulovým záporákem. Záporák číslo 2 Richard Roxburgh by byl mnohem lepším záporákem číslo 1 ale proč plakat nad rozlitým mlékem. Tom Cruise podává velice podprůměrný výkon, asi ho bolela hlava nebo co, protože jindy se mi ve filmech většinou zamlouvá. Zato Thandie Newton je opravdu skvělá (a taky fakt hezká) a je to nejlepší z celýho filmu. Když už se nějaká akční scéna objeví tak je dobrá přece jen John Woo je John Woo, ale radil bych mu točit radši další nářezy typu Hard Boiled, protože De Palmova jednička byla tisíckrát lepší.(30.4.2005)

• Anthony

První díl se mi docela líbil. Toto pokračování se ale podle mě vůbec nepovedlo. Je tu pár dobrých akčních scén, zvláště automobilová honička na konci, ale jinak je to nevýrazné a bez nápadu. De Palma byl hračička a jeho vykrádání centrály CIA nebo suita pro vrtulník a TGV byly skvěle propracované scény. Navíc první díl disponoval zajímavými postavami. Woo naproti tomu jen odvyprávěl průměrný příběh průměrným způsobem. Postavy jsou nevýrazné, osud Newtonové mě vůbec nezajímal a mdlý byl i hlavní záporák. Když vidím zas a znovu zpomalené holubice, tak neplesám jako Woovi fanoušci, ale je mi to k smíchu. Navíc se mi vůbec nelíbila hudba (a to mám jinak Hanse Zimmera dost rád) – ad kaka: Zimmer za tohle Oscara stoprocentně nedostal, a je to tak správně. Alespoň, že (patrně jen mně pro radost) se tam na pět minut vyskytuje Anthony Hopkins(26.1.2004)

Po několika časově vzdálených zhlédnutích začínám této akční podívané s poznávacími znaky Johna Wooa přicházet na chuť. Je zajímavé že v době vzniku tohoto filmu jsem jej málem považoval za odpad a dnes se u něj skvěle bavím. Dokonce na mě půvabně působí i pověstné holubí scény. Jak jsem napsal nějaký pokles formy Ethana Hunta jsem v tomhle díle nezpozoroval.(1.1.2007)

• - Odpověď Luthera Stickella (Ving Rhames) "Tak jednoduché?" na vysvětlení Ethana Hunta (Tom Cruise) ohledně viru Chiméra je narážkou na mnohé kritiky ohledně příliš složitého děje prvního dílu. (HellFire)

• - Krycí jméno filmu bylo "Doll House". (LukeN73)

• - Skladba "Iko Iko" ve verzi od skupiny Zap Mama z úvodu filmu, při které Ethan Hunt (Tom Cruise) šplhá po skále, zazněla ve starším provedení již ve snímku Rain Man (1988), kde Cruise také hrál. (krizi)