Mission: Impossible II

Mission Impossible 2

Mission: Impossible II.

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo, 2000, 123 min

Když produkce sváže režisérovi ruce věkovým omezením návštěvníků kin, díky čemuž se dílo mistra skrouhne o bratru dvacet minut, není se co divit, že to jaksi není ono. Ale vzato kolem a kolem - máme kvalitní herce (víceméně:)), super efektní bojové scény (podobné ujetosti byly už v M:I, pamatujete si na Eurotunel, že?), nádhernou hudbu a holubice...rozhodně bych M:I-2 nepohrdal. 70%, ale jiných než u jedničky;)(11.5.2003)

Mno, druhou Mission Impossible stavim zhruba na stejnou uroven jako prvni dil, i kdyz je tohle uz krapet odlisnej film. Woo k nemu pristoupil jako k ciste akcni zalezitosti. Pribeh neni nijak zvlast podstatnej, strasnej virus, kolikrat uz to tu bylo, ale tady jde hlavne o akci. Proto se musi prezit prvni polovina filmu, kde je akce pomalu, i kdyz rozhodne nemuzu rict, ze bych se nudil. Jenze Woo proste umi nejlip akci a ta zacne az v druhe polovine filmu a je tady fakt perfektni. Sice se to neda srovnavat s jeho Hong Kongskejma filmama, tady zadny masakrovani lidi neni, ale choreografie je fakt perfektni. Herci jsou v klidu, skvelej Cruise tu dostal dobryho protivnika v podani Dougray Scotta, takze si vicemene nemam na co stezovat.(1.5.2005)

• Dan9K

Mission Impossible jednička mě příjemně překvapila. Jak svými dvěma mistrovskými scénami v CIA a v tunelu, tak svým krásně překombinovaným dějem, ve kterém se sám divák cítil jako špión, i celkovou atmosférou seriálu. To všechno ve dvojce chybí a navrch přidává hudbu Hanse Zimmera (ehm), patos, trapnou akci, nudu a motorky.(14.1.2007)

• Tom Hardy

Hodně špatný vtip. Woo sice (po delší době) dokázal dát hlavnímu hrdinovi onen božský status, na který jsme u jeho filmů zvyklí, ale bohužel si pro to vybral špatný film. Přeformovat uvěřitelného agenta v neporazitelnou mašinu je dost nešťastné vkročení do série M:I. Jako film Johna Woo s Tomem Cruisem v hlavní roli jde o slušný, leč nijak výjimečný lehký nadprůměr. Ale jako pokračování špionážně/akčního prvního dílu je takhle namachrovaná akční romance docela úlet...(31.8.2002)

Po několika časově vzdálených zhlédnutích začínám této akční podívané s poznávacími znaky Johna Wooa přicházet na chuť. Je zajímavé že v době vzniku tohoto filmu jsem jej málem považoval za odpad a dnes se u něj skvěle bavím. Dokonce na mě půvabně působí i pověstné holubí scény. Jak jsem napsal nějaký pokles formy Ethana Hunta jsem v tomhle díle nezpozoroval.(1.1.2007)