Mission: Impossible II

Mission Impossible 2

Mission: Impossible II.

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo, 2000, 123 min

Tenhle film jsem musel vidět asi 3-krát, než mi došlo, že za těmi efektními záběry na zpomaleně letící holubice a jinýmy "lahůdkami" se skrývá ( přesněji tiše krčí) bezduchá, na logiku zcela rezignující odlehčená, nenáročná blbost. Což není až tak špatné skóre. 70% Zajímavé komentáře: hirnlego, ripo, Cornon, maeb(6.4.2005)

• movie

Nuda, nuda, šeď, šeď...To co jsem teď napsal není ani zdaleka takový klišé jako tehle hroznej snímek!(6.8.2002)

• H34D

Už v prvních minutách, kde si Tom Cruise doslova pohrává se skálou a vysmívá se tak všem horolezcům, nám musí být jasné, že něco nebude v pořádku. M:I-2 vsází na jakýsi teenage styl vygradovaný až do absurdity, všechny postavy jsou přehnaně cool, technologie přehnaně futuristické, ale hlavně všechny akční momenty jsou tak těsné a náhody tak nelogické, že pojem "z prdele klika" zde nabírá zcela nový rozměr. Špionážní atmosféra i s veškerým napětím je v tahu, scénář je slabší a jedinou režisérskou vychytávkou zůstává slow motion, z celého Cruisova One-man-show se tak stává jen pouhá nenáročná, odpočinková zábava na zrelaxování po rušném dni... Což ovšem nemusí být úplně k zahození. 5/10(2.6.2008)

• - Herec Tom Cruise, který byl také jedním z producentů filmu, si za své účinkování přišel na 75 milionů amerických dolarů. (Mr.Hudson)

• - Ethan Hunt (Tom Cruise) nosí hodinky značky Casio G-Shock DW-6900 a doktor Nekhorvich (Rade Serbedžija) nosí Simon Carter. (dyfur)

• - Scény, kdy Ethan Hunt (Tom Cruise) šplhá po skále,byly natáčeny v Utahu v národním parku Dead Horse Point. Cruise byl jištěn lanem, které bylo poté digitálně odstraněno. (HellFire)