poster

Mission: Impossible II

 • USA

  Mission: Impossible II

 • Německo

  Mission Impossible 2

 • Slovensko

  Mission: Impossible 2

 • Velká Británie

  Mission: Impossible II

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo, 2000, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dudek
  **

  John Woo se ukazuje jako velice schopný režisér, který dokáže díky svému umění i prakticky bezduchý film. Ano je to tak, tvůrci se rozhodli, že Mission Impossible II. musí být lehčí na pochopení, než první díl, proto dostal snímek tak jednoduchý děj bez většího množství složitějších odboček. Bohužel i do více-méně kvalitního scénáře se podařilo scénáristovi nasypat hromadu různých nelogických věcí a chyb. Kromě špatných scén dokáže filmy ale překvapit i scénami velice dobrými, jako příklad uvedu třeba přestřelku v laboratoři (samozřejmě mám na mysli její první část), choreograficky a scénáristicky precizně odvedená práce, ale to co dělá scénu tak úžasnou je hudba Hanse Zimmera. Tóny jaké u akčních scén většinou nebývají, mají náznak romantizmu, jímž je scéna samotná také dost okořeněna. Jenže co se celkového ražení filmu týče, jedná se o typický sequel, kde je překvapivě dobrých záběrů jen velice málo. Je fajn, že se Tom Cruise natočil různé bojové kousky, především salto-kop (nevím jak se ten chvat (?) nazývá), bohužel nám je ale předvádí po celý snímek pořád dokola. Různé nelogičnosti jsou i v situacích, kdy záporák prostě vydrží mnohem více než jeho poskokové a ještě má tendenci překvapit, s tím se ale musíme samozřejmě vyrovanat, neboť to je věc, který se nachází ve skoro každém akčním snímku - a nejen akčním. Dost se mi nelíbil poněkud chabý konec, ano myslím ten tríček se zbraní, ne že by to bylo nějak moc špatné, jen mi tam opravdu nesedělo snímání kamery, které záběr poněkud pokazilo, navíc vypadá dost plasticky. Jako jednoduchý film pro odlehčení těžkých dnů je M:I-2 skvělým adeptem.(29.1.2006)

 • Matty
  ***

  Tenhle film jsem musel vidět asi 3-krát, než mi došlo, že za těmi efektními záběry na zpomaleně letící holubice a jinýmy "lahůdkami" se skrývá ( přesněji tiše krčí) bezduchá, na logiku zcela rezignující odlehčená, nenáročná blbost. Což není až tak špatné skóre. 70% Zajímavé komentáře: hirnlego, ripo, Cornon, maeb(6.4.2005)

 • paascha
  ***

  O pořádný kus horší, než jednička, ale lahev z minulého týdne ještě zbyla, takže i tentokrát pomohla k tomu, že jsem to vydržel i bez Prahy:-)) Jak dopadne trojka, to je ale ve hvězdách?(1.5.2010)

 • gudaulin
  *

  Bezkonkurenčně nejslabší díl série, naprosto bezduchá a trapná podívaná výhradně pro nadšené fanoušky akčního žánru, která rezignuje na jakoukoliv logiku. Celkový dojem: 20 %.(9.5.2007)

 • Tuxedo
  **

  Johne, vrať se do Hong Kongu!!!(25.2.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace