• Německo

Mission: Impossible 2

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo, 2000, 123 min

• hirnlego

John Woo je debil. Asi budu blinkat...(14.1.2007)

• Anthony

První díl se mi docela líbil. Toto pokračování se ale podle mě vůbec nepovedlo. Je tu pár dobrých akčních scén, zvláště automobilová honička na konci, ale jinak je to nevýrazné a bez nápadu. De Palma byl hračička a jeho vykrádání centrály CIA nebo suita pro vrtulník a TGV byly skvěle propracované scény. Navíc první díl disponoval zajímavými postavami. Woo naproti tomu jen odvyprávěl průměrný příběh průměrným způsobem. Postavy jsou nevýrazné, osud Newtonové mě vůbec nezajímal a mdlý byl i hlavní záporák. Když vidím zas a znovu zpomalené holubice, tak neplesám jako Woovi fanoušci, ale je mi to k smíchu. Navíc se mi vůbec nelíbila hudba (a to mám jinak Hanse Zimmera dost rád) – ad kaka: Zimmer za tohle Oscara stoprocentně nedostal, a je to tak správně. Alespoň, že (patrně jen mně pro radost) se tam na pět minut vyskytuje Anthony Hopkins(26.1.2004)

• Dudek

John Woo se ukazuje jako velice schopný režisér, který dokáže díky svému umění i prakticky bezduchý film. Ano je to tak, tvůrci se rozhodli, že Mission Impossible II. musí být lehčí na pochopení, než první díl, proto dostal snímek tak jednoduchý děj bez většího množství složitějších odboček. Bohužel i do více-méně kvalitního scénáře se podařilo scénáristovi nasypat hromadu různých nelogických věcí a chyb. Kromě špatných scén dokáže filmy ale překvapit i scénami velice dobrými, jako příklad uvedu třeba přestřelku v laboratoři (samozřejmě mám na mysli její první část), choreograficky a scénáristicky precizně odvedená práce, ale to co dělá scénu tak úžasnou je hudba Hanse Zimmera. Tóny jaké u akčních scén většinou nebývají, mají náznak romantizmu, jímž je scéna samotná také dost okořeněna. Jenže co se celkového ražení filmu týče, jedná se o typický sequel, kde je překvapivě dobrých záběrů jen velice málo. Je fajn, že se Tom Cruise natočil různé bojové kousky, především salto-kop (nevím jak se ten chvat (?) nazývá), bohužel nám je ale předvádí po celý snímek pořád dokola. Různé nelogičnosti jsou i v situacích, kdy záporák prostě vydrží mnohem více než jeho poskokové a ještě má tendenci překvapit, s tím se ale musíme samozřejmě vyrovanat, neboť to je věc, který se nachází ve skoro každém akčním snímku - a nejen akčním. Dost se mi nelíbil poněkud chabý konec, ano myslím ten tríček se zbraní, ne že by to bylo nějak moc špatné, jen mi tam opravdu nesedělo snímání kamery, které záběr poněkud pokazilo, navíc vypadá dost plasticky. Jako jednoduchý film pro odlehčení těžkých dnů je M:I-2 skvělým adeptem.(29.1.2006)

• tron

Tým pôsobivejšie, čím viac pochopíme, že John Woo umelecky zomrel na nakrúcaní TVÁRE TOHO DRUHÉHO a odvtedy ide na neutrál dole kopcom a dúfa, že kopec nikdy neskončí. Charizmou a sympatickou namyslenosťou presiaknutý dlhovlasý Tom Cruise nás viac i menej spoľahlivo prevedie nabúchaným akčným trilerom bez krvi a kvalitných zloduchov (vďakabohu, že sa nemožný Dougray Scott pri nakrúcaní ťažko zranil a musel odmietnuť Aragorna v PÁNOVI PRSTEŇOV), zato s riadnou porciou dusnej atmosféry (Austrália, tango). Svojho času obrovské sklamanie (keď som vychádzal z kina do horúceho letného podvečera, dal by som maximálne 40%), ale čím viac sa divák odosobní od faktu, že režíruje TEN Woo (holubice a naháňačka áut v kopcoch sa zmietajú v kŕčoch paródie), tým je vyššia šanca, že sa mu to bude celkom pozdávať. A k tomu skvelá päťminútovka fascinujúco Anthonyho Hopkinsa (fakt). Kino Považan 2000(13.11.2004)

Když produkce sváže režisérovi ruce věkovým omezením návštěvníků kin, díky čemuž se dílo mistra skrouhne o bratru dvacet minut, není se co divit, že to jaksi není ono. Ale vzato kolem a kolem - máme kvalitní herce (víceméně:)), super efektní bojové scény (podobné ujetosti byly už v M:I, pamatujete si na Eurotunel, že?), nádhernou hudbu a holubice...rozhodně bych M:I-2 nepohrdal. 70%, ale jiných než u jedničky;)(11.5.2003)

• - Scény, kdy Ethan Hunt (Tom Cruise) šplhá po skále,byly natáčeny v Utahu v národním parku Dead Horse Point. Cruise byl jištěn lanem, které bylo poté digitálně odstraněno. (HellFire)

• - Scénárista Robert Towne tvrdí, že scénář byl tvořen okolo akčních scén, které si John Woo přál natočit. To je i na akční filmy neobvyklé. (LukeN73)

• - Ethan Hunt (Tom Cruise) nosí hodinky značky Casio G-Shock DW-6900 a doktor Nekhorvich (Rade Serbedžija) nosí Simon Carter. (dyfur)