Pozemšťan (2007)

Věřte nevěřte roztáhnuté na 90 minut.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

To samé v bledě modrém jako jednička, ale funguje to kupodivu pořád stejně dobře. Má to jak vizuální, tak dějové nápady a na celém Zombielandu je krásně vidět, že ty lidi to baví, ať už před kamerou nebo za ní. 70%

Code 8 (2019)

Svým námětem to připomíná X-meny nebo nedávné Freaks. Upoutávka (Code 8), díky které prakticky vznikl tento film, celkem slušně fungovala, ale měla deset minut. Tenhle celovečerák od Chana má minut skoro sto a to je problém s takhle napsaným scénářem. 50%

Stehlík (2019)

Ansel Elgort je stejně průměrný jako celý Stehlík. Strašně dlouho jsem neviděl, tak moc obsahově prázdnej film, který se ještě ke všemu tváří strašlivě chytře a mysteriózně. Ve skutečnosti to chytré není vůbec a vylézá z toho patlanina, která neví čím chce vlastně být. 30%

Dva papežové (2019)

Jako někdo, kdo nemá vztah k víře jsem se toho pochopitelně bál, ale potěšilo mě, že naprosto zbytečně. The Two Popes jsou velice zručně natočenou a především skvěle zahranou dvou hodinovou konverzací, která se dosti podobá nedávnému filmu Hovory s TGM. Oba filmy mají však jedno společné...nabídnou nám toho strašně málo. 60%

Zaklínač (2019) (seriál)

Jako člověk nepolíbený hrou a knižní předlouhou jsem byl nadšen pouze z prvních tří dílů. Každý další díl byl jen natahovaná a ještě k tomu špatně vyprávěná, nepřehledná nuda. Již několikrát zmiňované CGI mi přišlo relativně ještě adekvátní a nikterak mě až na výjimky nerušilo. Henry Cavill dostal a zahrál s přehledem zatím svoji nejlepší roli a jeho příběhová linie mě bavila ze všech příběhových linií nejvíc. Velká škoda, Zaklínač mohla být seriálová událost roku, kdyby to ale končilo třetím dílem.

Angry Birds ve filmu 2 (2019)

Zbytečné a hlavně obsahově naprosto prázdné až iritující pokračování, které nezahraní ani slet známých songů ve stopáži. Kouknout na to optikou malého dítěte, tak možná budu podstatně spokojenější. Dvě povadlé péra z pěti :) 30%

Jmenuju se Dolemite (2019)

Murphy is back! Dolemite Is My Name je životopisný, velmi obscénní snímek, kde postavu Dolemita velmi dobře a přesně ztvárňuje Eddie Murphy. Murphymu role sedla a je to setsakra vidět. Škoda jen, že Dolemite hraje víc na cenovou strunu a nejde víc divákovi naproti. 60%

Zajatci času (2017)

Scifi béčko, kterému by slušel větší rozpočet. Pomohlo by to především výpravě a lepším hercům (musím ale uznat, že na holky se koukalo pěkně). Time Trap tím pádem zaujme jen "neokoukaným" námětem a to je málo. 60%

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Největším problémem nové trilogie Star Wars je velmi slabý a špatně vyprávěný příběh a od Disneyho to beru jako jeden velký fail. Postavy zůstali nezajímavé a osudovosti se nedočkáme vůbec. Ještě že tu je Abrams, který ze Vzestupu Skywalkera alespoň vykouzlí zábavnou a řemeslně velmi slušnou popcornovku. Pro velký fanboye tahle trilogie není a jako zakončení nejočekávanější vesmírné trilogie je to slabé, hodně slabé.