Reklama

Reklama

Město podivínů

  • Česko Freaks (festivalový název) (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Sedmiletá Chloe, která žije s otcem zavřená v domě, žije ve strachu a fascinaci z vnějšího světa. Protože je jiná než ostatní, je pro svět nebezpečná a svět zase pro ni. Aspoň tak jí to bylo řečeno. Přes zákaz otce jednoho dne vyjde z domu k autu starého zmrzlináře. Stařec je jejím dědečkem a věří, že jeho dcera, Chloeina matka nezemřela, ale žije. Chloe brzy přichází na to, že pravda není tak jednoduchá. Zjišťuje, že otec má v něčem pravdu, když se probudí její schopnost telepatie. Nebezpečí je opravdu reálné. (JOJ Cinema)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (221)

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet CAD2,000║ Tržby USA $276,591║ Tržby Celosvetovo $368,410▐   Veru podivná šialenosť. Úvod riadna ponurá psycho depka. Tento skôr komorní snímok  predstavuje všetko možné v očiach diváka. Prvú tretinu to riadne zamotáva rozum, neviete pomaly ktorá bije. Potom ale kameň po kameni to začne zapadať, až to teda riadne zamáva. Výborne prešpikované. Dostalo to do kolien skoro ako podobne nízkorozpočtový Uprgrade. Niekedy je menej viac, oplatí sa vidieť. /80%/ ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Nejoriginálnější zpracování motivů hollywoodských blockbusterů do malého indie filmu, který si od nich současně drží odstup, a svým důvtipem na ně kouká sezhora. Překvapení roku. Vymyšlené tak, aby nejdříve vzbuzovalo otázky a umně lhalo tělem, pak překvapovalo odkrývaním originálního filmového světa, a následně emocionálně angažovalo a nejférovější možnou hrou s divákem - bez jediné pouze-na-efekt scény - zprostředkovalo bombastický zážitek s vodopádem neotřelých nápadů. Výborný herecký výkon malé Lexy Kolker. Nekoukejte na trailery, nečtěte dějové synopse! [Sitges FF] ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Kdyby si někdo tenhle koment četl jako první, tak tu radši hned na začátku zopakuju radu od dřívějších komentujících: Pokud o tomhle filmu nic nevíte, tak si o něm ani nic nezjišťujte a hlavně proboha nekoukejte na trailer. Minimálně celá první polovina filmu totiž výrazně těží z toho, že vrhne zmateného diváka do víru podivného děje, kdy člověk netuší nic - kdo, co, proč, jak? Zpočátku jako diváci víme jen tolik, že malá holčička jménem Chloe obývá spolu se svým podivně se chovajícím otcem (?) jakési polorozpadlé stavení a má zakázáno chodit ven. A téhle temné paranoi, která se navíc brzy komplikuje ještě mnoha dalšími různými tajuplnými motivy, je jen velice pozvolna dodáván nějaký řád. Co ovšem není pozvolné ani trochu, je tempo, kterým děj ubíhá kupředu. Ve Freaks se neustále něco děje, zvrat střídá zvrat, nápad střídá nápad. A přestože se ten úplně hlavní motiv nakonec ukáže jako vcelku obyčejný a okoukaný, ale v téhle formě, z tohoto úhlu pohledu a takto s gustem a koulemi podaný, jsme ho ještě asi neviděli. Občas je vidět, že nějaký ten milionek k rozpočtu navíc by neškodil, ale kolem dokola velká paráda. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Alespoň jednou za rok výjde film, od kterého nikdo nic moc nečeká, ale ve výsledku je příjemným překvapením a Freaks byť za menší peníz, tak přináší mnoho muziky. Nádherně vymyšlené mystérium, které je od začátku podivné, znepokojivé, tajnůstkářské, ale zároveň i napínavé a zábavné. Film nastolí několik zajímavých otázek a v průběhu filmu je postupně zodpovídá nečekanými a nápaditými zvraty. Herecký výkon malé Lexy Kolker je snad nejlepší dětský herecký výkon po Jacobu Tremblayovi z Roomu a finále je nečekaně dost akční i krvavé. Pokud by film měl dejme tomu o 20 milionů větší rozpočet, tak všichni sedíme nyní v kině a tleskáme, ale třeba se toho dočkáme u případného sequelu! Čím méně vítě, tím lépe pro Vás. Nejlepší mysterióso letošního roku. 8.5/10. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Divný táta Debile Hirš, který se konečně naučil aspoň trochu předstírat a kreace Jacka Blacka s tasemnicí mu docela jde, krutě nezvládá svého fantasticky hrajícího divného fracka. A je to vůbec celé takové divné, než se na scéně objeví divný pedofilní zmrzlinář a poté divná máma. To náhle divné dílky skládačky zapadnou, objeví se precizně narýsovaný homixový kosočtverec a vy se kocháte dobře naolejovaným, zábavným a nápaditým nízkorozpočťákem, který s ocasem v ruce vyučuje Holý úd, jak měl vypadat správně propečený Brajtbérn. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Filmovanie snímky prebiehalo v kanadskej provincii Britská Kolumbia. (MikaelSVK)
  • Celosvětová premiéra proběhla na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu 8. září 2018. (rafix)

Související novinky

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

18.02.2019

6. ročník festivalu science fiction filmů a kultury letos v únoru a březnu postupně zavítá do 4 českých měst. Těšit se můžete na mezigalaktické novinky i legendy žánru, které si znovu vychutnáte na… (více)

Reklama

Reklama