Město podivínů

• Česko Freaks (festivalový název) (více)

Sedmiletá Chloe, která žije s otcem zavřená v domě, žije ve strachu a fascinaci z vnějšího světa. Protože je jiná než ostatní, je pro svět nebezpečná a svět zase pro ni. Aspoň tak jí to bylo řečeno. Přes zákaz otce jednoho dne vyjde z domu k autu starého zmrzlináře. Stařec je jejím dědečkem a věří, že jeho dcera, Chloeina matka nezemřela, ale žije. Chloe brzy přichází na to, že pravda není tak jednoduchá. Zjišťuje, že otec má v něčem pravdu, když se probudí její schopnost telepatie. Nebezpečí je opravdu reálné. (JOJ Cinema)

EvilPhoEniX

Alespoň jednou za rok výjde film, od kterého nikdo nic moc nečeká, ale ve výsledku je příjemným překvapením a Freaks byť za menší peníz, tak přináší mnoho muziky. Nádherně vymyšlené mystérium, které je od začátku podivné, znepokojivé, tajnůstkářské, ale zároveň i napínavé a zábavné. Film nastolí několik zajímavých otázek a v průběhu filmu je postupně zodpovídá nečekanými a nápaditými zvraty. Herecký výkon malé Lexy Kolker je snad nejlepší dětský herecký výkon po Jacobu Tremblayovi z Roomu a finále je nečekaně dost akční i krvavé. Pokud by film měl dejme tomu o 20 milionů větší rozpočet, tak všichni sedíme nyní v kině a tleskáme, ale třeba se toho dočkáme u případného sequelu! Čím méně vítě, tím lépe pro Vás. Nejlepší mysterióso letošního roku. 8.5/10. ()

UhLee

(7/10). Příjemná sci-fi jednohubka, která parádně funguje ve chvíli, kdy o filmu absolutně nic nevíte.. Potom vás pohltí naprosto divný a tajemný Emile Hirsch a jeho obdarovaná dcera.. K nim se pak přidá napůl pedofilní dědeček a mamka, která je tak napůl Superman.. Zní to šíleně? To je teprve začátek.. Tento film bych však šel natáhnout na víc dílů.. A to se neodvažuji tvrdit u moc filmů.. ()

TheEvilTwin

Do filmu jsem šel naslepo, bez zkouknutí trailerů, s nicneříkajícím popiskem a čistě jen na základě kladných hodnocení. Zpočátku psychologické drama, které místy nedává smysl, ale když divák obětuje 30 minut nechápání, tak zbytek filmu do sebe celý zacvakne a film se z psychologického "One house" filmu změní v luxusní scifi řežbu, která od poloviny až do finále graduje a bombarduje všechno ve filmu doteď vytvořené. Vizuálně perfektní, schopnosti Freaks jsou promyšlené a nápadité a samotný koncept filmu, kdy podivní žijou tajně mezi normálními mě taky zaujal. Stopáž tak akorát, filmařsky i herecky kvalitně zpracované a ačkoliv to má průměrnější zakončení, tak jsou Freaks příjemným, inovujícím a originálním scifi překvápkem. ()

Anderton

O Freaks som si vopred nič nečítal a dobre som urobil. Prvé desiatky minút potom divák vôbec nevie, čo ho čaká a zvyšuje to expotencionálne napätie. Vôbec ani nevadí, že scenár pracuje s obohratou témou, pretože pravidlá fikčného sveta sú šikovne vymyslené a aj pri takto nezávislom filme tvorcovia ukázali, ako to ide aj s nižším rozpočtom. Poteší napríklad filozofia akéhosi antihumanizmu, kedy postavy musia konať v rámci prežitia taktiež násilne ako druhá strana a Freaks sa rozhodne nesnažia tento postoj smerom ku koncu upravovať. Nejde pre mňa síce o žiadne extra prekvapenie roka, ale aj tak je pre mňa nepochopiteľné, prečo ide o tak neznámy kúsok. ()

JASON_X

Festivalový film s nenápadným a divácky poněkud nevstřícným rozjezdem, s nevysokým rozpočtem a s málo známými herci (mezi kterými ovšem září jedna úžasná malá holka), no a co se z něj nakonec vyvrbí... Dlouho jsem ani nevěřil tomu že půjde o sci-fi, jako spíš o nějaký rafinovaný psychologický horror. No, popravdě to vlastně pravověrná sci-fi opravdu není, když už tak radši třeba temná fantasy. Pointa je vyjevována hodně hodně pozvolna a když si o filmu nebudete předem nic moc zjišťovat (tak jako já), užijete si ho myslím ještě mnohem líp (tak jako já). Jeden malý spoiler si však neodpustím: zapomeňte na poslední vyměklé a komerční X-Meny pro děti, tohle je strčí do kapsy. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo v kanadskej provincii Britská Kolumbia. (MikaelSVK)
  • Celosvětová premiéra proběhla na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu 8. září 2018. (rafix)

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019