Město podivínů

• Česko Freaks (festivalový název) (více)
Trailer 2

Sedmiletá Chloe, která žije s otcem zavřená v domě, žije ve strachu a fascinaci z vnějšího světa. Protože je jiná než ostatní, je pro svět nebezpečná a svět zase pro ni. Aspoň tak jí to bylo řečeno. Přes zákaz otce jednoho dne vyjde z domu k autu starého zmrzlináře. Stařec je jejím dědečkem a věří, že jeho dcera, Chloeina matka nezemřela, ale žije. Chloe brzy přichází na to, že pravda není tak jednoduchá. Zjišťuje, že otec má v něčem pravdu, když se probudí její schopnost telepatie. Nebezpečí je opravdu reálné. (JOJ Cinema)

Trailer 2

Martrix

Aby jste si tuto kanadskou lahůdku užili beze zbytku, stačí nemít žádná očekávání...tzn. nečíst synopse a nedívat se na trailery... . Možná budete prvních dvacet minut zmatení, ale odměnou vám bude společně s pochopením oč jde, také gradující akce, emoce i herecký výkon Lexy Kolker...v té době devítileté superherečky. A dohromady s pěknými trikovými scénami, to udělá sice nízkorozpočtové, ale vysokojakostní sci-fi. Společně s australským Upgrade, jde o filmy, které jsou jasným důkazem, že na dobré sci-fi netřeba stovky milionů dolarů, ale "stačí" kvalitní scénář a nechat tvůrce pracovat bez zásahů kravaťáků s kalkulačkami. Originální přístup k látce, je tady zásadní. Velká radost pro fanoušky nejen žánru, ale i dobrých filmů. ()

Xmilden

Ocitáme se v blízké budoucnosti, kde otec z neznámých důvodů nechá svou dceru, aby se nabiflovala svou novou identitu, nesmí chodit ven a dokonce jí zakazuje koukat se z okna. Divák tak nějak stále tuší, že věci nejsou vůbec takové jaké se zdají být. A taky, že nejsou.... Nebudu prozrazovat co z filmu nakonec vyleze a kterým směrem se bude děj ubírat. Podobných snímků totiž není nikdy dost a jejich největší síla právě tkví v absolutní nečekanosti zápletky nebo případně jejího uchopení a jinakosti. 75% ()

UhLee

(7/10). Příjemná sci-fi jednohubka, která parádně funguje ve chvíli, kdy o filmu absolutně nic nevíte.. Potom vás pohltí naprosto divný a tajemný Emile Hirsch a jeho obdarovaná dcera.. K nim se pak přidá napůl pedofilní dědeček a mamka, která je tak napůl Superman.. Zní to šíleně? To je teprve začátek.. Tento film bych však šel natáhnout na víc dílů.. A to se neodvažuji tvrdit u moc filmů.. ()

Kothy

Dost zvláštní a zároveň originální nezávislý film. Je těžké o něm napsat něco bez spoileru. Jako mnoho dalších polemizuje nad myšlenkou, jak by asi náš svět vypadal, kdyby v něm žili lidé se schopnostmi. Chovali by se k nim ostatní hezky nebo spíš naopak? Příběh se zaměřuje na otce, který se se svou dcerou skrývá před okolním světem. Snaží se ji chránit, ale zároveň jí dost věcí tají. Je tedy pouze otázka času, než se malá Chloe bude chtít podívat ven. "Nejsem zrůda!" ()

Pilda17

Horor? To zase asi ne, ale jelikož jsem nic neočekával, tak se vše příjemně rozjelo. Divák nejdříve moc netuší, ale pak to začne dávat smysl. Nejde toho moc napsat, protože když napíšu víc, budu spoilerovat a to by v tomto případě byla velká škoda. Doporučuji jít do filmu bez informací a nejlépe bez traileru. 7/10 = 75% ()

• Filmovanie snímky prebiehalo v kanadskej provincii Britská Kolumbia. (MikaelSVK)
  • Celosvětová premiéra proběhla na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu 8. září 2018. (rafix)

Související novinky

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

18.02.2019

6. ročník festivalu science fiction filmů a kultury letos v únoru a březnu postupně zavítá do 4 českých měst. Těšit se můžete na mezigalaktické novinky i legendy žánru, které si znovu vychutnáte na… (více)