Bývalý detektiv se ujme vyšetřování záhadné vraždy, ke které došlo na americké vojenské základně. Pomáhat mu přitom bude mladý kadet z West Pointu jménem Edgar Allan Poe. (Netflix)

koty2201

Z traileru som mal pôvodne pocit, že by mohlo ísť o dobrý mysteriózny krimi triler a možno trochu až horor. A vyzeralo to z tej ukážky naozaj dobre. Ale vo výsledku sa podarilo všetko tak polovične. Herecky ma najviac zaujal nečakane Harry Melling, ktorého bohužiaľ zatiaľ poznám len zo série Harry Potter. Som rád, že zisťujem, že má všeobecne veľký herecký talent. Christian Bale takéto úlohy tiež zvláda veľmi dobre, ale tu nijak nevyčnieval zo svojho štandardu. Zvrat v týchto prípadoch vrážd som ako tak aj očakával, takže škoda, že nedošlo k nejakému prekvapeniu. Zasadenie do USA v 19. storočí mám rád, ale nemal som z toho taký dobrý pocit. Čakal som, že sa s tým vyhrajú viac kreatívnym spôsobom. Ani tie sety nepôsobili, že sa im snažili nejak vdýchnuť dušu a dobrú atmosféru. Čakal som triler a áno, ten som aj dostal a rovnako aj kriminálku. Ale celý prípad pôsobil dosť obyčajne a nie veľmi zaujímavo. Občas som sa začal trochu nudiť a bolo to zdĺhavé. Atmosféra možno občas dobrá, ale naozaj to ostalo v priemeri. Keď už som začal vnímať určité okultistické pozadie vrážd, tak som sa tešil na nejaký hororový prvok alebo trochu fantasy. A nakoniec to bolo len o uzdravení sa za pomoci rituálu a obetovaní ľudí. Čiže opäť ma Netflix nedokázal maximálne potešiť. Ako taká jednohubka možno fajn, ale viackrát by som si to už nepustil. A určite na to dosť rýchlo aj zabudnem. ()

PlysovyMacko

Slabšia dobová detektívka s mysterioznym nádychom, ktorá sa môže pochváliť pochmúrne zasneženou atmosférou. Škoda, že samotné vyšetrovanie nemá žiaden spád ani napätie a film je natahovany. Rozuzlenie je to, čo za niečo stojí a vôbec som ho nečakala. Herecké výkony neurazia. ()

Pitryx odpad!

Tak jsem si po hodině sledování podíval na čas a s hrůzou zjistil, že od začátku neuběhla ještě ani celá půlhodina. Za celou tu dobu se stále a stále kecalo. Pak jsem si také všiml stopáže a ztratil chuť na to koukat. Ale šanci jsem tomu ještě dal. Nudil jsem se tedy dále a musím se přiznat k rychloposunu, ale jen malému abych stíhal titulky. Snad by se dala dát desítka za to překvapení na konci, ale to se mi zdá zbytečné. No, nechám ji. I přes to, že jsem se dvě hodiny nudil.  10 %  ()

liquuid

Par zajimavych zvratu, ale jinak jde o celkem prumerne krimi, ktere je ale zasazeno do doby, kterou mam rad a stare techniky k dopadeni vrahu jsou zkratka nejlepsi. Vizualne mi prijde tento kousek jako jeden z dalsich low budget filmu, nebot je zde jen par efektu, jinak vse tocene v prirode, takze vzhledem rozhodne nenadchne. Hudba na styl zaklinace, coz je prijemne a zde hejtena dejova linka, scenar a konec mi prijdou v pohode. Kdyby byl budget, vic zajimavych hercu, vice napeti a pretavili by to do vetsiho smyslu a rozmeru, tak jsme mohli mit vskutku prijemnou podivanou. V tomto podani ovsem prumer. ()

jprmusic

K uzoufání nudné s naprosto tragickým Harry Mellingem v jedné z hlavních rolí. Potěší snad jen Scully a pěkná dobová atmosféra. ()

wallax

Priemerná kriminálka s tu priemerným Baleom. Pozerateľné, neunudilo, nenadchlo, jedno pozretie a upadne do zabudnutia. A spracovaním, atmosférou mi to pripomenulo to Sleepy Hollow a tiež Vidocq-a. ()

cerdax2

Zbytecne dlouhe, hororove asi stejne jako prenos ze snemovny :). Milym prekvapenim byl Harry "Dursley" Melling jako E. A. Poe. 60% ()

kacir

Naťahujúca sa dráma, ktorá okolo hororu ani nešla a vypúlené oči Harryho ma vytáčali do nemoty. Nikdy viac. ()

Charvy.666

Tvářilo se to jako temná kriminálka ze zajímavého prostředí West Pointu ale nebylo to vůbec temné a krimi jen trochu. Giilian Anderson výborná, Bale tam prostě byl... Nedávné Ravens Hollows na podobné téma a také s postavou E. A. Poe, mi sedlo o dost víc. Škoda ()

kubilov

Celkem průměrná a roztahaná dobová detektivka. Nijak extra mě to nezaujalo, přestože Christiana Balea mám moc rád. Měly to být hodně slabé 3*, nakonec z toho ale víc než 2* neudělám. ()

mata77

Komorná atmosféra a vystihnutá doba sa tomuto filmu určite nedá uprieť. Nasvietenie scén bolo skvelé, hlavne v noci so sviečkami, kostýmy ošetrené perfektnou patinou, herci nastajlovaní v účesoch a pózach, používajúci dobovú angličtinu a v pozadí všetkého tohoto tiahly hudobný podmaz. Vizuálna báseň. Námet je výborný, ale scenár je z nejakého dôvodu naplnený vatou, príbehu chýba svižnejší nábeh na finálne rozuzlenie. Edgar A. Poe bol zakladateľ hororového a detektívneho žánru a tento film je milou poctou jeho tvorbe a neľahkému životu. ()

mkee

The Pale Blue Eye bol...tak trochu "pale" (angl. pren. chabý), zachraňovať to musel Bale (poet pun intended). Na druhej strane, ide zrejme o jednu z mála, ak nie prvú poeticko-historickú detektívku (alebo teda, aby som bol presnejší, detektívku s prvkami poézie). Chýbalo mi však paradoxne viac poetických scenérií (a teda výraznejšia kamera či hudba, veď to prostredie predsa malo čo ponúknuť), čo je možno dôsledok prílišného dôrazu na dialógy. Taktiež väčšia hĺbka vedľajších postáv (v podstate 90-95% filmu ťahajú dve hlavné postavy) či razantnejšia gradácia deja. Bale však nesklame - nemusí ísť o excelentný film na to, aby to bolo pútavé, pozerateľné a zanechalo dojem patričnej kvality. ()

Petaz

Nuda v Brně bez sebemenší špetky napětí kterou nezachraňuje ani Christian Bale , bídu podtrhuje Harry Melling (mladý E.A.P) který ve mě vyvolal nemalou averzi , přitom rozmazlenýho buřtíka v Harry Potterovi hrál výborně :) . Tohle se fakt nepovedlo. ()

Sebule

Skvělí herci, skvělá kamera a celkově skvělé zrežírované. Tady přichází to ALE, film mě vůbec nebavil, bylo to zdlouhavé, nudné, bez napětí a bez nějakých emocí. První půlka se mi docela i líbila říkal jsem si, že mě čeká super temná detektivka, ale pak to se někde zlomilo a ten děj byl vlastně o ničem, tam se nic nedělo, trochu jsem si přál, ať už je konec... Mělo to velký potenciál a těšil jsem se, ale bohužel zklamání, tak jak už je ve zvyku od Netflixu v poslední době. Hodnocení: 4,5/10 ()

xxmurphyxx

Na jedno pozretie prečo nie, ale aj tak sa to dalo podojiť lepšie. Je to taká, neviem, moc televízne v tom horšom slova zmysle, na veľké plátno celkom zbytočnosť, ktorá nemá žiadnu silnejšiu scénu, ktorá by to dokázala predať. Inak výkony aj obsadenie fajn, len všetko okolo toho pôsobí až moc obyčajne. Ale tie spomínané výkony, archaická angličtina a rozuzlenie jednej z postáv to dokázali potiahnuť na tri. ()

Skrivan

Bledé modré oko mě uchvátilo z několika důvodů. Ten, který je doslova vidět, je skvostná vizuální stránka - ať už jde o atmosférické prostředí, nebo autenticky působící kostýmy a účesy. Zápletka a způsob vyprávění (včetně mnohými zde zatracované délky) dokonale vystihují Poeovy povídky, což je ve spojení s jeho postavou zkrátka geniální. Při sledování jsem měl jednoduše pocit, jako bych četl jednu z jeho povídek. Vše tu bylo, nic mi nechybělo, herecké výkony parádní. ()

J.Mayen

Film opravdu balancuje na hraně odpadu, na to se opravdu nedalo moc dívat, ale dal jsem film bez Přetáčení až do konce. Nakonec jsem se rozhodl pro jednu hvězdu ale to jenom díky ponuré zimní atmosféře jinak na filmu nehledejte nic co by vám dlouhodobě utkvělo v hlavě a nebo co by vás mohlo v nějakým případě alespoň trošku bavit. Film si bez diskuse zaslouží odpad, ale jak jsem psal ta zimní atmosféra se mi celkem zamlouvala. Pokud máte rádi 90% filmu unylýho a bezvýznamnýho žvanění, tak je film právě pro vás. ()

Ironhead

Asi budu opakovat, co už tu napsal i jiní. Ten film měl potenciál, zajímavou zápletku i kvalitní herce, ale už méně zajímavého režiséra a asi i dramaturga, neb se to nějak celé příliš nepovedlo a táhlo. Ch. Bale špatně hrát neumí, takže je dobrý ostatně jako vždy. Problém jsem měl ale s Mellingem (i s jeho trochu na sílu vloženou postavou), který byl asi dobře obsazený typově/vzhledově, ale naprosto šíleně svou roli přehrával. Dokonce v určitých místech (hlavně na úplném konci) přehrával tak moc, že tam kde to mělo být dramatické, šokující nebo dojemné, tak to díky jeho výkonu bylo trochu směšné, bohužel. ()

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

02.12.2021

Režisér Scott Cooper (Crazy Heart, Nepřátelé) přibližně před měsícem v kinech představil svůj dlouho odkládaný horor Paroží s Keri Russell a Jessem Plemonsem v hlavních rolích. V současné době však… (více)