Utajený pasažér

• USA Stowaway (více)

Utajený pasažér omylem poškodí základní systémy podpory života vesmírné lodi, která letí k Marsu. Zásoby docházejí, důsledky pro misi můžou být fatální a posádku čeká nelehká volba. (Netflix)

Kushina

Sakra! Jsem překvapený, jak mě podceňovaný film z vesmíru (které jinak bytostně nesnáším) fakt bavil a dal mi víc, než jsem od něj očekával. Jo, pravda, sice je to relativně nudné a nemá to žádnou hlubší zápletku a pořád se to točí kolem jedné věci, ale realizace příběhu, emoce, pocity, tohle je tam krásně vyobrazené a končí to, smutně, ale s nadějí. 70% ()

Mangano

!!! V první řadě chci vyzvat některé nevychované uživatele ČSFD, aby si odpustili své naprosto nemístné rasistické poznámky o "černých pasažérech" a pravých důvodech přežití přeživších členů posádky. Chce se mi z vás zvracet. !!! Tááák... Velmi pěkný klidný snímek, který lze i tak označit za dobrý thriller. Film nabízí zážitek z dobře vystavěného děje a chemie mezi postavami a to i bez zbytečně rušivých uměle nadsazených akčních momentů tolik typických pro běžná hollywoodská katastrofická Sci-fi tohoto druhu. Možná bych ocenil o ždibíček více napětí kolem poloviny stopáže, ale rozhodně si nestěžuji. Co se týká konce, tam jsem velmi spokojený s výběrem inkriminované postavy. Na základě mých vlastních sympatií bych nevybral jinak. Pokud by scénář nabídl jinou možnost výběru, byl bych zklamaný. Ty úplně poslední scény mi pak bohužel nepřišly moc dobře režijně zvládnuté, z toho se určitě dalo vytěžit víc. Hudební podklad průměrný a nijak zapamatovatelný. ()

Tr0nic

Dej prázdny, postavy nezaujímavé , dĺžka prepalená. Zastúpenie všetkých etník dodržané. Počet ľudí čo si na film o mesiac spomenie sa dá vyjadriť na jednej ruke. ()

AndysSsek

Asi máme jiný pohled na věc než všichni tady. Herecké výkony nám přišli dobré, ač jsme se báli, že Anna bude ve filmu působit příliš komicky, zapadla do něj jako prd*l na hrnec. Toni v roli tvrdé velitelky také. Nevysvětlená přítomnost pasažéra na palubě nás trápila pár minut, pak už jsme si na to ani nevzpomněli a film si užívali. Za nás (koukali jsme ve dvou) příjemně strávený večer u tohoto filmu. ()

joker211

Čakal som napínavé vesmírne dobrodružstvo, ale toto bolo všetko, len nie dobrodružstvo. Film veľmi nudný, v podstate sa tam nič nedeje, len nudné konverzácie. Žiadny inštinkt prežitia, ani nevieme, prečo tam ten čierny pasažier bol, ako sa tam dostal, ani nič. Proste sa doslova prepadol. Čakal som oveľa lepší film, toto bolo spravené len tak, aby sa naplnil program Netflixu, bez nápadu, bez vášne, bez emócií. Slabota, ale keďže vesmír je moja srdcovka, dávam 2 hviezdy, ale je to fakt slabota. ()

bigmatko

zodpovední pracovníci na netflixe by si mali začať asi lepšie čítať scenáre kým niečo zafinancujú. Toto bolo hrozné. Netflixové scifi filmy majú štatistiku že jeden z desiatich je možno dobrý. Za poslednú dobu ma žiadny nepresvečil o opaku. Utajený pasažier ma aj utajený dej aj utajený záver. v tom filme nie je nič čo by ma zaujalo. Celý čas som pozeral na to a rozmýšľal že o čo tam vlastne ide a o čom to celé je a to som fanúšik scifi filmov. toto však nemalo žiaden zmysel. ()

SMIRE

Pre mna vyborny film. Napatie, postavy, psychologia, sympaticki herci, vizual fajn. Naozaj nechapem to nizke hodnotenie. ()

Zdenecek odpad!

Miluji scifi a filmy odehrávající se na cestách vesmírem, ale tohle byla tak šílená nuda, že jsem to musel vypnout. ()

cist

Ať se Vám ten film líbí nebo ne, ať jste rasisti (uživatel grizly007 je fakt nechutnej) nebo ne, ten film má jednu závažnou technologickou vadu, která mě hned bouchla do očí a je zajímavý, že to tu nikdo nezmínil: při pohledu z okna je vidět, že vesmírná loď rotuje, aby vytvořila umělou gravitaci, ale pozice venkovního světla a stínů se nehne ani o píď. Možná jsem něco zaspal a v budoucnosti už dokázali, že Slunce rotuje spolu s raketou. ()

LordMalak

Za mě po delší době povedené Netflix sci-fi, které si sice neodpustí už docela běžnou solární bouři, ale jinak velmi povedené a dobře zahrané. ()

Mukade

keď šplhali po kyslík, tak to bolo (asi) nepríjemnejšie sledovať ako Gravity, ako sa tam neistení (ako Shiffrinovej otec...) motlali, džíz !! ..................... Sorry, ale kôli tomu IDIOTIZMU s neprichytením sa, padaním a stratou fľaše strhávam zo 4* na 2*. (Voči tomu je somarina "náhodného" pasažiera šuviks, nad to sa dalo povzniesť) Proste neodpustiteľné a nestráviteľné. Mali to vymyslieť ináč a nie takúto lacnú drámu zbúchať. ............ Po skončení filmu - nakoniec by som aj bez tej chyby dal asi len 3* a nie 4. ()

raru

Ešte že v poslednom čase moc nedám na tunajší priemer hodnotení,ktorý pri tomto sníku nie ja ani 50%...čo je naozaj pre mňa nepochopiteľné,pretože je to príjemný zážitok,ktorý mám po zhliadnutí. Áno,je tam pár vecí,ktoré sa dajú tomuto filmu vytknúť,ale príbeh,výstup do otvoreného vesmíru,vynikajúca hudba dotvárajúca podmanivú atmosféru,ako aj celkový dojem,je u mňa v pohode na štyri hviezdy. A v konečnom dôsledku u mňa sto krát lepšie ako česká,tunajšími kritikmi ospevovaná gay story Šarlatán. ()

kotrlak

Uprchlíci jsou prostě všude. Černej si splet kamion do GB s kosmickou lodí a místo u Břeclavi vypad někde na cestě k Marsu. A najednou je tu hrozba že dojde kyslík. Ale jak sto hoven, když ani sliz profesora Hočimina nepomáhá?, ....zkrátka žádná pecka se nekoná.... ()

Ajfist

Zoufalost. Scénáristovi ani režisérovi evidentně nic neříká fyzika. Ve stavu beztíže ve volném prostoru se dva astronauti pustí do šplhání k nádrži s kapalným kyslíkem a bez ohledu na to, že by vlastně prakticky nemuseli vynakládat žádnou těžkou fyzickou námahu, protože je netíží jejich vlastní váha, šplhají jak kdyby lezli po laně v tělocvičně s plnou polní. Poté naprosto nesmyslně doktorka i s lahví kyslíku padá zpět jak kdyby byla na Zemi. Při naprosté absenci sebemenší gravitace, holý nesmysl. Vůbec to celé byl takový slepenec plný jalových filosofických úvah, že to bylo spíš k pláči. ()

Bolex

Je nutné ignorovat řadu technických nelogismů, například absenci záloh nejdůležitějších přístrojů, pak film nenudí. Nenaladí ani přímočaré plnění podmínek současné americké filmové produkce: ženské hrdinky, černoch, žlutý spoluobčan. ()

Oxiduji

Spojler-bojler-Velké zklamání. Miluju filmy z vesmíru a z Marsu, Měsíce či jiné nehostinné prdele...ale tohle? Velitelka brečí jako kráva, doktorka zná tajemství všeho a vrahem chce být zahradník, jenže smolíček. Čtvrtina filmu je o soukání se po laně - a jak by řekl Verbal: "natahujou to, jak puboš předkožku".  Nakonec se musí obětovat Krnda a její velké zuby. Spálená šance, škoda. ()

fricek12

Titulek "Černý pasažér" by to vystihl lépe. Opakující se americké klišé o obětování se pro tým společně s řadou vesmírných chyb jako polární záře ve vakuu. Kdy už se lidstvo poučí a začne počítat zaměstnance vesmírného programu před startem mise? ()