Škola hada

• Česko Had ve stínu orla (více)

Akční komedie plná strhujících bojových scén a choreograficky dokonalých čísel umění kug-fu s Jackie Chanem a od choreografa filmu Tygr a drak. (oficiální text distributora)

MJMilan

Klasika, kterou jsem od prvního shlédnutí na někdejší stanici RTL neviděl cca 20 let, ... Jackie Chan a jeho pozorování kočky, vytvoření vlastního stylu, ... legendární :-) ()

eye candy

Spojení s Woo-ping Yuenem bylo pro Jackieho dost zásadní. Díky jeho filmům se stal hong-kongskou akční hvězdou a zároveň se zbavil nálepky Bruce Lee 2. No ani Yuen z toho nevyšel s prázdnou. To že je dnes kapacitou ve světě choreografie asi málo kdo ví (filmy na kterých se podílel ani nestojí za řeč). Snake in the Eagle's Shadow je jen o vlásek slabší než jeho opilé dvojče (jediné v čem podle mě předčila Škola hada Drunken mastra je ústřední hudební motiv), dějem a obsazením si je ale tato dvojice nestárnoucích klenotů martial artu velice blízká. Snejk je kung-fu hostina s celou řadou bizarních bojových stylů a s tolika souboji, že kdyby jich bylo jen o 2,3 více, tak už by děj ani nedával smysl. ()

maxxxim odpad!

Toto dielko vie zaujať aj uraziť. Dialóg majúci kontúry virvaru sprevádzajúceho bitku o krupicovú kašu niekde v zariadení pre slabomyseľných alebo zvukové efekty pripomínajúce čatu tapetárov ohadzujúcich stenu lepom. Na priblíženie toho o čom tu je reč, dedko pravdepodobne dávny majster kung-fu leží na lane (medzi dvoma stromami, alebo to boli nejaké kôly už neviem) sledujúc svet okolo seba, sa nechá nasupiť partou komárov poletujúcich po miestnosti sem a tam. V hlave mu odrazu blyskne geniálna myšlienka: "či by som ja vlastne nebol aj schopný ich pochytať jednou rukou na jeden raz". Bohužiaľ bol schopný a to čo nasledovalo je azda najväčší chmat v dejinách bojových umení od Uralu po Marakeš za posledných 15 tisíc rokov. Jediným rýchlym možno by sa dalo povedať až ľstivým pohybom ruky, chytil do dlane kolóniu komára piskľavého, čím zbavil Podunajskú nížinu problémov tak na 9 rokov, pretože jeho biotop sa nebude mať šancu za čas kratší spamätať. Potom hodil úsmev potvrdzujúci jeho skill a komáre nemilosrdne rozpučil na hašé. Film pozerateľný a zároveň relax poskytujúci do takej miery, že jedna časť mozgovej pologule sa môže bez problémov venovať niečomu inému, zatiaľčo druhá vstrebáva kopy od výmyslu sveta špička čelo prípadne brada a naopak. Ale aby som nebol len kritický, dávam nula hviezd čiže odpad za nepochopenie zámeru filmárskeho kolektívu. ()

Vecko99

Klasický Jackie Chan připomínající film Mistrův syn. Scénář jako kdyby z oka vypadnul ještě pár dalším filmům, ale to vůbec nevadí, na takový film se stejně moc nekouká kvůli příběhu. Soubojů je plno, vlastně skoro celý film a i když nejsou tak originální jako v novějších filmech, tak rozhodně nenudí. ()

lennyd

Před mnoha a mnoha a mnoha lety, stará Čína. Mistr školy Orla chce vyhladit ze světa všechny, kteří používají styl školy Hada. Již zbývá jen starý učitel, kterému se ale nemůže dostat na kobylku. Ten v nestřežené chvíli potkává mladého (kapku zaostalého) Chien Fu, který působí v jedné kung fu škole jako uklízečka (a fackovací panák), který jej zaujme a tak se ho starý učitel rozhodne naučit starodávnému umění. A konečně dochází k finálnímu souboji dvou stylů, kde (pro jistotu) Chien Fu svůj styl hada okoření stylem kočičí pracky... Ehm, ve své době to musela být naprostá bomba, ale dneska tento film působí hodně hloupoučce - ať již hodně naivní scénář, trapné dialogy, díry ve scénáři a protivná hudba. Ale za co si tento film zaslouží alespoň dvě hvězdičky, je (již tenkrát) perfektní Jackie Chan nebo jeho učitel Siu Tien Yuen, a jejich dokonalá choreografie (tenkrát ještě nepodpořená počítačovými triky, ale všechno pěknou dřinou). Takže aspoň tak.. ()

haj

Jackie se poprvé odpoutal od Lo Weie, spojil se s režisérem a choreografem Yuenem Woo Pingem a společně natočili první hit, na který hned navázali ještě úspěšnějším Drunken Masterem. Oba patří v žánru komediálních kung-fu filmů ke špičce. ()

Compadre

osobně mám tyhle staré fláky s Jackie Chanem milionkrát radši než Hollywoodské frašky co točí teď. Škola hada je co do příběhu sice celkem slabá (ostatně který kung fu film se může pochlubit bůhvíjak vymakaným dějem..), ale to, o co jde především - tedy kung fu souboje - to je tady učiněná bomba. Choreografie veškerých soubojů je naprosto dokonalá. Radost pohledět! ()

Brain-D

Naprosto výborné kung-fu bez jakékoliv chyby. Splňuje to vše, co lidé od těhle filmů očekávají. Hlavně ze skvělým Jackie Chanem, který se zde naučí styl hada a po té styl kočičího drápu. ()

Master19

Tohle mě prostě nebere. Jakkoliv to můžete označovat za legendu, stejně je to jen hromada šavlování rukama nohama za zvuků, jako když mlátite prknem do prasečí kýty... Dvě hvězdičky, že jsem se párkrát pousmál a za to, že ta partička tam něco umí. ()

jitrnic

To neuvěřitelně vysoké hodnocení si dovedu vysvětlit pouze tak, že tento film viděli pouze oddaní a nekritičtí fandové kung-fu filmů. Souboje jsou opravdu celkem efektní a scény z tréninku dokonce vynikající, ale to okolo je katastrofální, ať už dialogy (jedna postava bojuje s druhou, přičemž má z nějakého záhadného důvodu v ruce vějíř. Druhý mu ruku zarazí a ucedí - "Nepotřebuju ovívat" apod.) nebo neuvěřitelně přehrávající herci, kterým nepomůže ani hrozný český dabing. ()

mirec88

Vynikajúci Jackieho štandardne vtipno-akčný film. Nasmial som sa neúrekom. Kombinácia Hadieho zovretia a Mačacieho pazúra bola vynikajúca. Páčila sa mi scéna ako chcel šéf Jackieho Chana stúpiť zo zaprášenými topánkami na čistú podlahu a nijak raz sa mu to nepodarilo. Vynikajúca choreografia. Mám rád tieto klasické kung-fuovky, ktoré sú vlastne Chenovky. ()

Dreadd

"Já nejsem žádnej kněz. Jsem bojovník. Z Ruska!" Komedie s tradičně idiotskými zvukovými efekty při soubojích, při které se tvůrci vykašlali na vyprávění příběhu a spokojili se s obvyklým soupeřením o nejlepší školu kung-fu. Co je skutečně k neuvěření je dabing. Vytvořený byl údajně v roce 1997 a nevěřím, že překladatel vůbec věděl, jakým jazykem se ve filmu mluví a ve vytváření dialogů také nebyl příliš zběhlý. Paradoxně tenhle styl dabingu (přestože občas postavy povídají nesmysly a občas dabéři zkoušeli břichomluvectví) dal vzniknout těm nejlepším hláškám a technikám jako Útok na hada. Nejlepší byl ale ultimátní zápas kobra vs. kočka (s umělou prackou). ()

BuryGol

Příběh hodně podobnej jako v Opilém mistrovi, takže více méně o ničem a zase je to všechno o kung-fu. Jackie si to klasicky dává a nedokážu najít dost velkej superlativ, aby ho to vystihlo. Snad jen toho humoru mohlo bejt kapku víc a a chyběla mi tam nějaká scéna, kde by se v boji použily okolní věci. Každopádně parádní film, kterýmu k pěti hvězdám chybí jenom kousíček. Snad jen ten ruskej bojovník byl trošku zbytečnej, ne? ()

miklaras

Hwang Jang Lee si tu nádherně zakopal, k veliké nelibosti Jackieho Chana, který nemiloval jeho tvrdé kopy. Původně měl hlavní roli hrát Alexander Fu Sheng, který ale ležel v nemocnici s oběma zlomenýma nohama a tak se v ní proslavil Jackie. Je to hodně jednoduchý film, jako Fearles Hyena nebo Drunken master, ale funguje. Choreografie jedna báseň a orlí styl Hwanga je parádní. Jak vidno, nejen nohy mu šly pěkně od ruky. ()