poster

Paní Piperová zasahuje (TV film)

Komedie / Krimi

Česko, 1999, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marthos
  ****

  Role pavlačových drben, prahnoucích po získání jistého uznání a důstojnosti, či postarších ženštin zvládá Jiřina Bohdalová se záviděníhodnou výmluvností, ať již se v ní odráží laskavost srdce či naopak závistivost. Erbovní příležitost Bohdalové přineslo dvojí televizní zpracování proslulé Idiotky (1967 a 1977), která určila základní okruh výrazových prostředků, nasazení hlasu, mimiky i gestikulace. Bohdalová své uklízečce, ženě nabroušeného jazyka i pozorovacího talentu, poskytla uhrančivé množství kresebných plošek, rozehraných v rámci jediného výstupu. Je požitkem sledovat, jak přesně dokáže postihnout všechny vrstvy této mimořádně životné postavy a s jakou rozkoší tak činí. Podobné role Jiřině Bohdalové dokonale sedí a na jejím výkonu je to znát. A dalším důkazem velikosti této herečky je i její schopnost při vší té herecké exhibici neodsouvat spoluhráče do rolí pouhých přihrávačů. Václav Postránecký svého inspektora Baxtera nejprve modeloval do polohy stále zoufalejšího flegmatika, téměř prchajícího před Piperovou do zdánlivého bezpečí své kanceláře, aby posléze uznal přínos její pomoci. Paní Piperová zasahuje je zručně natočenou inteligentní komedií, v níž dobře napsané charaktery a vtipné dialogy dávají značný prostor hercům. I příběh sám je natolik poutavý, že snese podobu pouhé klasické studiové inscenace a divák se přitom necítí nijak ochuzen. Příklad té nejlepší televizní zábavy.(11.7.2010)

 • Olík
  ***

  Léty ověřená divadelní konverzačka Jacka Popplewella, přešitá přímo na tělo Jiřině Bohdalové jejím dvorním televizním režisérem Zdeňkem Zelenkou, který na zdánlivě komplikované detektivní zápletce s lookem staré Anglie vystavěl mrakodrap komických situací, v kterých se živelná legenda české komiky pohybuje jako ryba ve vodě.(20.1.2012)

 • mirkaaa
  *****

  Vynikající detektivka, která stojí a padá na samotné Jiřině Bohdalové. Ostatní herci jsou tam spíše "do počtu." Film má dobrou zápletku a nepostrádá vtip. Sledovat Jiřinu Bohdalovou, coby agilní paní Piperovou, jak se s vehemencí a zvědavostí sobě vlastní plete do vyšetřování vraždy, to zkrátka nemá chybu.(12.7.2009)

 • manonfire
  ****

  Vynikající komedie, kde krimi nehraje ani druhé housle, spíš poskytuje prostor k hravému herectví dvojice Bohdalová-Postránecký. Popplewellova britsky stylová předloha si se Zelenkovo citem pro herce a situační komiku padla do náručí v podobně graciézní tanec jako se mu to povedlo při neodolatelně ztřeštěném Brouku v hlavě. 80%(9.7.2016)

 • PavelZava
  *****

  V detektivní komedii Jacka Popplewella je to přesně tak, jak říká šéf inspektor Harry Baxter: Jsou osoby, na které nelze zapomenout. Jasně mluvím o pitoreskní uklízečce Lily Piperové, kterou geniálně ztvárnila Jiřina Bohdalová a plně vynikla . Objeví zavražděné a hned je z ní “slečna Márplová“, která motá, plete se i pomáhá vyšetřování. Všichni si myslí, že je potrhlá, slečna Selbyová : Snad jedině ta Piperová, to je naše taková firemní rarita, slovo je u ní rychlejší než myšlenka.. Nedá mi to, abych necitoval, jak byla vyšetřována Harrym : Von pan Marshal dal Fredovi výpověď před týdnem. Ale jděte, a proč ? Tak že prej ne-nemá to správný chování na správce budov jo, no já se mu ale nedivím, protože von dost často Fred byl zabranej do tý svý zájmový činnosti takže … zapomínal topit A copak dělal tak důležitýho ? Ale, chlastal jako duha no von von je taková nešťastná nátura, von prostě neumí dělat dvě věci najednou, von buď pije anebo topí no … Bohdalka naprosto maximální !(6.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace