Cesta do pravěku

• Československo Cesta do praveku (více)

zulvisek

Nemohu uvěřit že tento film je bezmála šedesát let starý. Podle mě je to na tehdejší dobu výborně natočený film.Koukala jsem na Cestu do pravěku se synem který je zvyklý na Jurský park a dokonalou techniku - dokonale vypracované dinosaury a přesto byl z CDP uchvácen stejně jako já. ()

laco176

Toto je podľa mňa doteraz neprekonaný majstrovský kúsok. Zeman bol ozajstný majster. V tej dobe natočiť také trikové zábery. Klobúk dolu pán režiser. ()

Dedeha

Klasika československého sci-fi filmu od guru československého trikového filmu Karla Zemana. Úžasný dobrodružný príbeh chlapcov, ktorí sa plavia po rieke a posúvajú v čase od doby ľadovej až k prvohorám. Na svojej ceste sa stretávajú s rôznymi predhistorickými zvieratami. V dobe keď Zeman tento film točil, jeho filmárske nápady na poli trikového filmu predbehli mnohých svetových režisérov trikového filmu. Film, ktorý aj dnes dokáže zaujať a človek si ho rád pozrie od začiatku po koniec. ()

Vonter

Pjostě pjo mě a myslím že i pjo mnoho dalších jeden z nejlepších českých filmů. A to je pjavda. Film jak čtyji kjuci jedou pjoti pjoudu času od čtvtohoj až do pjvhohoj a potkaj na svý cestě jůzný pjavěký potvoji je pjostě skvělej. Koukal jsem na něj jako malej kjučina a koukám na něj i dneska. A víte co? Chutná jako tenkját. ()

NikoKovac

Tak toto je nostalgie a klasika. Jeden z prvních filmů, co jsem viděl, navíc na svou dobu neuvěřitelně technicky vyspělý, holt Karel Zeman uměl. A možná nejsem daleko od pravdy, když právě zde se vzala inspirace na Jurský park.. ()

zsh3

U nás doma u dětí tenhle film dává jurskému parku těžce na prdel. Nejsou to efekty, ale příběh, který drží mladší diváky u obrazovky. A vůbec nevadí loutkové zpracování oproti počítačové technice. :-) ()

Dr.S

Na 55. rok a ještě k tomu české scifi, to si troufne natočit jenom frajer :-D Klobou dolů, mam ten film rád... ()

arnysimilar

Výtvarné spracovanie na tú dobu je skutočne úžasné. Má to svoje čare, je to milé, nápadité. Horšie je na tom už ale scenár, ktorý je veľmi lineárny. Pripadá mi to akoby som pozeral dokument, nie hraný film. A najhoršie sú na tom herecké výkony štvorice chlapcov. Paradoxne najlepšie hrá ten najmenší, tí starší to proste recitujú ako básničku. ()

mpet

Když jsem byl malý, tak jsem tento film miloval. A dnes ho považuji za českou klasiku. Bohužel ale také musím přiznat, že když jsem ho nedávno viděl, už mě nijak zvlášť nezaujal a to nadšení z mých klukovských let také vyprchalo. Ze sentimentality hodnotím čtyřmi hvězdami. ()

Regeindy

Smekám před Zemanem a Pazderníkem, jedinečné dílo české kinematografie, které umí pobavit, vzdělávat i fascinovat. ()

smajki

Tohle museli všichni vidět povinně, minimálně v rámci přípravy na hodinu dějepisu. Pan Karel Zeman natočil jeden z nejskvělejších filmů české/československé kinematografie. Nápad na námět, kdy se parta kluků vydá do pravěku obdivovat tehdejší floru a faunu byl opravu ryzí perlou. ()

bohus75

Absolutní bomba, se kterou si Karel Zeman sáhnul na filmový olymp a zapsal se mezi nesmrtelné. Už jako mrňous jsem na všechny ty stegosaury civěl s otevřenou klapačkou. Dneska už sice sklapnu, ale sledovat toto dílko je stále požitkem...bravo!!! ()

Paradax

Jeden z nejlepších trikových filmů své doby. Vyrůstaly na něm generace kluků a učili se z něj filmaři po celém světě. Dokáže oslovit dětského diváka ještě dnes po šedesáti letech od svého vzniku. Pro současného diváka i pro celý film je dobře, že se už tenkrát v roce 1955 točil v barvě. ()

Miriablo

Na tohle téma si z dětství pamatuju tři věci. Nádherné české knihy na téma pravěk s dodnes okouzlujícími vyobrazeními a malbami, hrabání v hlíně motyčkou v sousedových základech a půdu plnou keramiky z ní vytahané a Cestu do pravěku u které jsem na konci brečel že končí. Zemanovky obecně nepotřebují komentář ale tahle mě zasáhla nejvíce. Supr příběh, super provedení a čím hloubějc parta putuje tím je film hutnější až do finále..počátku. Dodnes můžu film zhlédnout s úžasem místo pošklebného úsměvu který jinak někdy s odstupem času vyvolávají. ()

Cecko

Jako obvykle přihlížím k době vzniku filmu. Rok 1955, krušná to doba. Doba, která něpřála nikomu a ničemu a právě tehdy vznikl film, který mě osobně dokáže zaujmout i dnes, po 60 letech. Karel Zeman natočil s nízkým rozpočtem fantastický film, který dokázal zaujmout i v zemích neobehnaných dráty s elektrikou. Dokonce i v samotných USA, kde si dotočili nějaké vlastní scény a předabovali do angličtiny a to už mluví za všechno. Tenhle film snese po trikové stránce srovnání s o třicet let mladším Soubojem titánů a to je další plus. Takže asi tak! ()