Cesta do pravěku

• Československo Cesta do praveku (více)

GoldenGecko

Jako dítě, když jsem neznala všechny ty Jurské parky atd., milovala jsem tohle fantasy (?) jako nic. Napínavé a s hezkým koncem. Prostě klasika :-) ()

Wild

[200%] Zvláštní procenta, že? Inu, díky tomuhle filmu, který – OK, předně ze sentimentálního hlediska – považuji za naprostý vrchol české kinematografie, dnes pracuji se zkamenělinami a absolvuji jednu cestu do pravěku za druhou. Když jsem tento film viděl poprvé, byl jsem tak neuvěřitelně ohromen, že mým jediným přáním bylo, abych se vrátil časem zpátky do roku 1955 a mohl s Petrem, Jirkou, Toníkem a Jendou vyrazit vstříc tajuplné minulosti. Dnes už bych se do padesátých let 20. století vracet nechtěl, ale to, že na mě těch několik málo desetiletí kluci nepočkali, jim mám trochu za zlé. Ach... Díky Mistře Zemane! ()

Petr59

Nevím, ale mě se to moc nelíbilo. Některé filmy z 50.let mám rád, ale toto, protože se pokouší být tak trochu i sci-fi, mi přijde oproti sci-fi filmům z posledních desítiletí, hodně zastaralé, až primitivní. To jen, co se týče triků. Potom se mi nelíbí, ani samotné zpracování filmu. Děj je podle mého soudu nepřehledný, nesrozumitelný. Přijde mi to nezáživné. Navíc, když srovnám kluky z filmu, z dnešními klukama jejich věku, tak mi to připadá absolutně nereálné. Já vím, že v 50.letech, byla společnost založená na určitých hodnotách (ať byly jakékoliv) a že mládež byla v podstatě slušnější, ale když se na tento film dívá člověk, narozený v 90.letech, tak ho to v podstatě zaujmout moc dobře nemůže. Dvě hvězdičky dávám za to, že přece jen, byl ten film svým způsobem nad svoji dobu, triky byly na tu dobu dobré. ()

Víteček

Jako mladý jsem to miloval. A společně s knihou Zdeňka Buriana stál za mou dětskou láskou k dinosaurům. Dnes už to trochu zaostává, ale i z nostalgie si to 75% zaslouží. **** ()

honzic

Klasika, která je i dobře naučná a na svou dobu zdařile ztvárněná mne brala jako dítě. Po dalších zhlédnutích je to přeci jen už slabší, neb příběh a děj je nudnější a vše je příliš dokumentárně pojaté a výukově, což je škoda. Hodnocení: 65 % ()

lobo87

Ako dieťa som tento film miloval, hlavne súboj dinosaurov. Zeman točil nadčasové filmy a toto je jeden z jeho najlepších a najznámejších. Sympatický detský herci, zaujímavá hudba a na svoju dobu fantastické efekty... 80% ()

Sakulnikov

Film, který jsem viděl nesčetněkrát a v podstatě mě přitáhl k vědě (že jsem pak dezertoval k vědám humanitním, je však jiný příběh). Navíc mám ten film spojený se svou první návštěvou Národního muzea, kde vystavovali tyranosaura. Takže i navzdory zvláštnímu konci musím dát plný počet. ()

Gig

Návrat do doby Mamutíka, ale i dávno dávno dřív. Spielberg mohl mít sebelepší počítačovou grafiku, ale Zemanovi se nepřiblížil ani náhodou. Zeman využil ducha Zdeňka Buriana, navíc glanc dobrodružství správné party a přátelsví a klučičin pana Foglara ala Rychlích šípů. ()

ESNYR

Nečekáte ode mně že bych dal míň hvězd něčemu před čím kroutí Hollywood hlavou dodnes, že ne ? Herecké výkony sice nejsou nic extra velkého, ale tady šlo hlavně o tu trikovou stránku, která na tu dobu byla nejlepší co svět mohl nabídnout. 4 hvězdy a velká poklona rejžovy. ()