Reklama

Reklama

Cyrano

  • Velká Británie Cyrano (více)
Trailer 1

Básník Cyrano z Bergeracu (Peter Dinklage) oslní hravými slovními hříčkami při ústním souboji i brilantním šermem v duelu. Kvůli svému vzhledu je však Cyrano přesvědčen, že není hoden lásky oddané přítelkyně, zářivé Roxanne. Když Cyrano konečně plánuje vyjádřit své city, Roxanne se na první pohled zamiluje do rekruta Christiana. Vědom si svých nedostatků, Cyrano z Bergeracu pomáhá mladému Christianovi získat srdce půvabné Roxanne, byť je do ní sám vášnivě zamilovaný. (Forum Film CZ)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (40)

Streeper 

všechny recenze uživatele

Režisér Joe Wright se mi někdy trefí do chuti, někdy ne. Cryano je tak na půl. Je to velmi dobře zpracovaná divadelní hra/muzikál. A jsem nadšená, že hlavní roli ztvárnil Peter Dinklage, je to úžasný herec, který by měl dostávat víc příležitostí. Je tam pár scén, které mi přišly zdlouhavější a  pro dějovou linku zbytečné, vůbec bych je tam nedávala. Muzikál hodně drží nad vodou herecké obsazení, ať už skvělý Dinklage nebo Mendelsohn, u kterého jsem měla velké potíže ho poznat. I tak ale to vyloženě není film, který se mi zaryje do paměti. Jsem ráda, že jsem ho viděla, nelituji toho, ale nic velkého a dokonalého to není, i když konec je zpracovaný krásně. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Napriek tupým woke prvkom sa mi táto verzia páčila. Bol som spokojný hlavne s tým, že napriek žánru muzikál nebol film veľmi presýtený spevom a tancom. Spievalo sa tam, kde to bolo vhodné a pesničky boli fajn. Samozrejme ústredná trojica trpaslík, bleduľa a Afričan pasuje k sebe ako soľnička a očná buľva, no v tomto prípade to ospravedlním. Skvelé kostýmy a hlavne to posolstvo, že strach z odmietnutia nás môže zbytočne poraziť, Cyranove emócie sa dali cítiť. Opáleného rytiera radšej prehliadnem. ()

Reklama

Dadel 

všechny recenze uživatele

Po katastrofě s West Side Story jsem málem zanevřel na muzikály, a to by byla chyba. Tohle je muzikál jak má být, klasiku mírně upravil v mezích zákona, a to hlavně skvělým obsazením Petera Dinklage. No a druhým a největším kladem je hudba od členů skupiny The National (jedna z nejlepších skupin všech dob, to jako bez debat), která se hodí do historického filmu, ale zároveň zní moderně, v čele s nejkrásnějším duetem všech dob - Overcome: https://www.youtube.com/watch?v=C1fBG9OQVBE ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Viděla jsem Cyrana, kdy ho hrála holka. Viděla jsem Cyrana, který se odehrával u hasičského sboru. Viděla jsem Cyrana na divadle. Je to má oblíbená hra, ALE NIKDY neuvěřím Cyranovi v podání Petera Dinklage. On je dobrý herec a mám ho ráda, ale při své výšce mě nepřesvědčí, že by mohl patřit k nejlepším šermířům své doby, který se dokonce utkal najednou ze stovkou soupeřů. Prostě ne. V tomhle podání by na ně ty kordy leda tak mohl házet z věže. ……  Kromě tohoto zjevného nesmyslu mi vadily drastické úpravy v ději, které byly jednoduše pitomé (zejména konec, ale nebudu spoilerovat) + to, že celá veršovaná hra je najednou v próze. Přišla tím o kouzlo a není k tomu ani žádný důvod, zvlášť, když jde o muzikál, ke kterému verše patří. To se jako autoři báli, že divák nepozná, kdy herci hrají a kdy už začali zpívat? Ostatně i ty písničky byly bez nápadu a šťávy. Jediná si mě získala emocionálně velmi dojímavá píseň na rozloučení před bitvou. Ale ta bitva potom, to byla taky slabota, žádná řež, jen chudičké plácání po sobě ve sněhu. SHRNUTÍ: Cyrano bez pořádného nosu, kterému k velikosti chybí opravdu hodně. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Rostandova hra o Cyranovi z Bergeracu je veľmi obľúbená, a tak sme sa už dočkali množstva adaptácií a variácií. Čo sa týka tejto novej adaptácie, mám z toho zmiešané pocity. Čo sa týka vizuálnej stránky filmu, tá je znamenitá, a to najmä vynikajúcim kulisám, kostýmom a celkovo výprave. Dej je samozrejme pôsobivý (ale to je predovšetkým Rostandova zásluha). Avšak veľké výhrady mám k obsadeniu. Liliput (Peter Dinklage) ako Cyrano? Černoch (Kelvin Harrison Jr.) ako Christian? To akože vážne? Áno, chápem, že chceli priniesť niečo revolučné, ale toto je fakt mimo... A ani tie piesne neboli zrovna chytľavé. Takže z tohto pohľadu trochu sklamanie. ()

Galerie (78)

Zajímavosti (2)

  • Podľa úvodných správ o produkcii filmu, Brian Tyree Henry bol jedným zo štyroch hercov obsadených do filmu. Ten bol však neskôr nahradený v úlohe kapitána Le Breta hercom Bashir Salahuddin. (drake31)
  • Film bol natočený na ostrove Sicília (Taliansko). (Arsenal83)

Související novinky

79. Zlaté glóby - nominace

79. Zlaté glóby - nominace

13.12.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 79. ročník Zlatých glóbů, které každoročně uděluje Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA). Předávání cen se má uskutečnit 9.… (více)

Reklama

Reklama