Reklama

Reklama

Cyrano

Trailer 1

Básník Cyrano z Bergeracu (Peter Dinklage) oslní hravými slovními hříčkami při ústním souboji i brilantním šermem v duelu. Kvůli svému vzhledu je však Cyrano přesvědčen, že není hoden lásky oddané přítelkyně, zářivé Roxanne. Když Cyrano konečně plánuje vyjádřit své city, Roxanne se na první pohled zamiluje do rekruta Christiana. Vědom si svých nedostatků, Cyrano z Bergeracu pomáhá mladému Christianovi získat srdce půvabné Roxanne, byť je do ní sám vášnivě zamilovaný. (Forum Film CZ)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (46)

levente

všechny recenze uživatele

Cyrano je moje slabost. Myslím si, že to jeden z nejlépe napsaných příběhů vůbec. Nabízí mnoho možností, kudy vést děj a dalším a dalším autorům může pomoci ke slávě. Cyráno pana Wrighta je originální a to nejen nápadem, kdy se nic netočí kolem nosu, ale kolem výšky. Je těžké to téma zpracovat, protože se neubráníte srovnání, kdy už úvodní scéna v divadle dostává od původního zpracování těžce na frak. Při poslání Tě bodnu už tu není ničím nahrazeno, jen nezáživným dialogem. Trochu to vylepší šermířský souboj, ale v pasáži, kde jde Cyrano proti 100 absence zápalu zamrzí. A tak je to se vším. Viděl jsem Cyrana ve všech zpracováních. Ve všech. A tohle je jedno z nich, které na začátku drobátko vybočí z průměru, aby se do něj zase zařadilo. Stojí za shlédnutí. Ale neodbourá.... ()

Arach.No 

všechny recenze uživatele

Nejsilnější stránkou filmu je Peter Dinklage v titulní úloze. Jeho Cyrano je působivý ve všech polohách a už kvůli němu stojí za to film vidět. Bohužel romantická linka mezi Roxanne a Christianem není moc přesvědčivá, obě postavy jsou poměrně mdlé. Ben Mendelsohn jako hrabě de Guiche bavil, kostýmy vynikající, pár písniček silných, většina mě příliš nezaujala. Vizuálně je film propracovaný, jak se dalo od Wrighta očekávat. Velká část Dinklageových scén je výborná - představení Cyrana, šermířské i slovní souboje, divák dokonale cítí jak moc přes všechno navenek ukazované sebevědomí trpí. Škoda jen ostatních nevýrazných postav, které za celé dvě hodiny nedokážou zaujmout. ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Napriek tupým woke prvkom sa mi táto verzia páčila. Bol som spokojný hlavne s tým, že napriek žánru muzikál nebol film veľmi presýtený spevom a tancom. Spievalo sa tam, kde to bolo vhodné a pesničky boli fajn. Samozrejme ústredná trojica trpaslík, bleduľa a Afričan pasuje k sebe ako soľnička a očná buľva, no v tomto prípade to ospravedlním. Skvelé kostýmy a hlavne to posolstvo, že strach z odmietnutia nás môže zbytočne poraziť, Cyranove emócie sa dali cítiť. Opáleného rytiera radšej prehliadnem. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Viděla jsem Cyrana, kdy ho hrála holka. Viděla jsem Cyrana, který se odehrával u hasičského sboru. Viděla jsem Cyrana na divadle. Je to má oblíbená hra, ALE NIKDY neuvěřím Cyranovi v podání Petera Dinklage. On je dobrý herec a mám ho ráda, ale při své výšce mě nepřesvědčí, že by mohl patřit k nejlepším šermířům své doby, který se dokonce utkal najednou ze stovkou soupeřů. Prostě ne. V tomhle podání by na ně ty kordy leda tak mohl házet z věže. ……  Kromě tohoto zjevného nesmyslu mi vadily drastické úpravy v ději, které byly jednoduše pitomé (zejména konec, ale nebudu spoilerovat) + to, že celá veršovaná hra je najednou v próze. Přišla tím o kouzlo a není k tomu ani žádný důvod, zvlášť, když jde o muzikál, ke kterému verše patří. To se jako autoři báli, že divák nepozná, kdy herci hrají a kdy už začali zpívat? Ostatně i ty písničky byly bez nápadu a šťávy. Jediná si mě získala emocionálně velmi dojímavá píseň na rozloučení před bitvou. Ale ta bitva potom, to byla taky slabota, žádná řež, jen chudičké plácání po sobě ve sněhu. SHRNUTÍ: Cyrano bez pořádného nosu, kterému k velikosti chybí opravdu hodně. ()

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele

Nemám rád muzikály, to říkám rovnou. Je to pro mě přesně ten mem typu „jak zkazit film každých 10 minut“. U Cyrana jsem se rozhodl udělat výjimku a i když jsem měl sto chutí se hned na začátku první hudební vložky zvednout z jinak úplně prázdného sálu, setrval jsem a viděl... takový zajímavý film o tom, jak charismatický, byť nesebevědomý (nebo spíš hrdý) trpaslík nedokáže vyznat své city dívce a vykompenzuje si to tím, že svůj básnický um propůjčí prostředníkovi, který naopak jediným, čím oplývá, tak vzhledem. Písničky mi nakonec ani tolik nevadily, nebyly moc dlouhé a lišily se styly - ze začátku tu bylo i něco jako moderní „rap“. Jen o ty české titulky se mohl postarat někdo, kdo měl aspoň trochu básnické střevo, protože v originále se text úžasně rýmoval. Popravdě jsem si v hlavě udělal během sledování obrázek, jak asi může samotný příběh dopadnout a někdy ve tříčtvrtině to tam i směřovalo. Jenže následoval zajímavý zlom, který celý děj trochu otočil. Závěr se mi, popravdě, zase tak moc nelíbil, ale neznám klasiku, na níž je celý příběh založený. Rozhodně si do hledáčku zařadím i ostatní zpracování, toto mě nenadchlo, ale ani zvlášť neurazilo. Dinklageův výtečný herecký výkon mě nicméně sám o sobě vtáhl do děje a už jen to si zaslouží o tu hvězdu navíc. ()

Galerie (78)

Zajímavosti (2)

  • Podľa úvodných správ o produkcii filmu, Brian Tyree Henry bol jedným zo štyroch hercov obsadených do filmu. Ten bol však neskôr nahradený v úlohe kapitána Le Breta hercom Bashir Salahuddin. (drake31)
  • Film bol natočený na ostrove Sicília (Taliansko). (Arsenal83)

Související novinky

79. Zlaté glóby - nominace

79. Zlaté glóby - nominace

13.12.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 79. ročník Zlatých glóbů, které každoročně uděluje Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA). Předávání cen se má uskutečnit 9.… (více)

Reklama

Reklama