Bardo, falešná kronika několika pravd

• Mexiko Bardo, falsa crónica de unas cuantas verdades (více)

Uznávaný novinář a dokumentarista vyrazí na velkolepou cestu za poznáním sebe sama. Smíří se přitom s minulostí, přítomností i vlastními kořeny? (Netflix)

JamesSi

Každý slavný režisér si jednou musí natočit svoje 8 a půl. Tohle je Iňáritovo. Nutno říct, že mě to nezaujalo jako Felliniho exibice středního věku. ()

Hanys_

Když člověk přistoupí na to, že tohle vůbec není divácký film a Inarritu si to natočil tak trochu pro sebe, tak se ta výplň mezi krásnými obrazy a místama zajímavými dialogy dá přežít. Nikdy bych ale nevěřil, že půjdu "přežít" Inarritův film. 4/10 ()

Klajnik odpad!

Neměl bych žádný problém s tím, koukat na poněkud osobnější/autorštější film, jehož námětem je protagonistův vztah k Mexiku. Divák z Česka by mohl tvrdit, že je to vyhoněné a že není důvod, aby ho tohle vůbec nezajímalo. Zajímat ho to nemusí, ale neřekl bych, že zajímavější je třeba Batman a jeho rozplétání Gothamské korupce. Autorská vnitřní zpověď a reflexe Mexika mě určitě zajímá víc než nějaká fikční korupce fikčního města. Problém je, že Bardo je příliš bezobsažný a nicneříkající na to, jak dlouhý to je. Gasparu Noeovi by možná šlo vyčíst totéž, ale nutno mu přiznat větší dravost a hravost - ten to prostě audiovizuálně utáhne a zbytečně neroztahuje. Bardem jsem se ale pronudil. Sice je pěkně natočený, ale v tomto ohledu si bohatě stačí pustit ty dva trailery, které mě namlsaly na jinak nudný film. AGI měl po Birdmanovi a Revenantovi skvělou pozici, ale pak 7 let nic a teď přijde s timhle? ()

Muel

| Netflix | Uznávaný novinár a dokumentarista vyrazia na veľkolepú cestu za poznaním seba samého. Zmieri sa pritom s minulosťou, prítomnosťou aj vlastnými koreňmi? To sa vo filme úplne nedozvieme, každopádne je to skôr priemerný film, kde keď som sa snažil tam som sa snažil, aby sa mi to páčilo, neobstálo to. Obsahuje to zopár zaujímavých myšlienok a kamera je tu veeeľmi pekná, ale to je asi tak všetko, čo vám film poskytne. Chcel som väčšiu pecku od Iñárritua. Viac TU. | Hodnotenie: 5/10 | ()

nonick1

Mistr imaginace opět na scéně. Tentokráte prostřednictvím postavy uznávaného mexického žurnalisty diváka doprovází tajemnými místy lidského nitra a neuchopitelnými zákoutími magického realismu. Jeho prolínání časových rovin a snových vizí s realitou má nezaměnitelný mistrovský rukopis – a pokud by někdo měl, mohl či dokázal zfilmovat Marquézův román Sto roků samoty, nenapadá mě nikdo jiný, než právě Alejandro González Iñárritu. ()

Rockerman

Alejandro Gonzálesi býval si mým velkým oblíbencem a třeba za Amores Perros, ale i jiné filmy bych dal ruku do ohně. Už Birdman mě nenadchnul a tento fantaskně vyprávěný příběh stárnoucího novináře, který natočil dokument, jehož scény, sny a představy se prolínají do skutečného života mě až na pár silných momentů nebavil. Doufám, že to brzy napravíš. ()

rivah

BARDO je buddhistický stav mezi smrtí a znovuzrozením....Tentokrát jde o technicky brilantní, ale vnitřně vyprázdněné obrazy ze života a mysli mexického novináře žijícího si pohodlně v americké Kalifornii. Surreálně pojatá krize identity i reflexe současnosti formou napodobující přední mistry, které ovšem nikam nevedou a jen kradou náš čas. ()

Davidos305

Nejnovější a taky nejdivnější film režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárrita. Tímhle smínkem se fakt překonal je zvláštněší jako nikdy předtím a narovinu se přiznám nepochopil jsem to, ale to nevadí, bavilo mě to a chápu pana režiséra, kdybych já dělal film, udělal bych ho přesně na tenhle styl. Ale vadilo mě že to mělo děj na ten se měl vykašlat u takového filmu. ()

AnthropOcean

Abstraktno surreálne snové scény plné symboliky popretkávané realitou filozofickej odyssei o živote, smrti a strate vlastnej identity, osobnej, i tej umeleckej a to všetko zachytené z technickou virtuozitou a vizuálom, ktorý sa priblizuje filmovym velikanom ako Bergman, ci Tarkovskij. 4.5* ()

bonovox

Alejandra mám rád…a s odstupom času musím uznať, že Bardo má niečo do seba. Už úvodná pôrodná scéna je skvelá a ak sa správne naladíte, dostane divák netradičný filmový zážitok. Áno uznávam, celkovo to pôsobí ako umelecká agitka slávneho režiséra, je to príliš dlhé a ukecané, ale ak vydržíme prvú polovicu v tej druhej krásne všetko do seba zapade…70% ()

Sopholojong

Uz v Birdmanovi a excelentnom Revenantovi boli naznaky, ale touto "snovou bizarnostou" Inarritu uplne "scaraxovatel". Antidivacka onania nad vlastnym technickym kumstom (mne ta akasi VR kamera srala nervy) a pribehovou symbolikou (decko, nemajuce rado tento svet, mexicko - americke vztahy etc.). Vdaka Bohu za tentoraz sudnych akademikov a kritikov, ktori tento "blabol" uplne odignorovali. Matka, tahajuca za sebou pupocnu snuru, najodpornejsou, radoby umeleckou scenou, aku som kedy videl. Podobny pruser ako svojho casu Pasoliniho 120 dni Sodomy. "Art at its worst." ()

vinducha

Některé scény jsou zde pamětihodné , například s otcem na toaletě od zhruba 1:23:40 . Nicméně mohla to být větší jízda . Každopádně je to natočené zajímavě , člověk se u toho nenudí ,ale  jak zde kolegové píšou , točil si to mistr spíš pro sebe. Myslim ale , že měl pan Iňarritu ještě víc popustit uzdu. ()

Bratyslavcan

Áno je to pekné. Vizuálne hranie sa je viac než kreatívne. Umelecká abstraktnosť je pôsobivá. Hudba naozaj super. Príbeh... eh. Bavilo ma to? NIE! Bol som stratený a od polovice som už len čakal na to kedy sa to skončí. Keď som zistil, že som len v polovici, začal som premýšľať nad tým, že to aj vypnem. Milujem Inarritovho Birdmana a tak som sa veľmi tešil aj na toto, no bohužiaľ som sklamaný. Tie 2* sú len za kvalitu filmu. Inarritu to prepálil a až moc uletel. ()

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Co dalšího chystá režisér Revenanta?

Co dalšího chystá režisér Revenanta?

03.07.2021

Je to zhruba šest let od posledního filmu oscarového režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritua (REVENANT Zmrtvýchvstání, Birdman), nyní to ale začíná vypadat, že už fanoušci tvůrce nebudou muset na jeho… (více)

Co chystá oscarový Iñárritu?

Co chystá oscarový Iñárritu?

30.03.2020

Poté, co získal v roce 2016 Oscara za režii filmu REVENANT Zmrtvýchvstání, se režisér Alejandro González Iñárritu na pár let odmlčel. Po tak namáhavém natáčení se mu vlastně nelze divit. Každopádně… (více)