Černý telefon

• USA The Black Phone (více)

Finney Shaw je normální třináctiletý kluk, kterému změní život sadistický vrah, jenž ho unese a uvězní ve zvukotěsném sklepě, kde nemá smysl volat o pomoc. Jenže pak zazvoní na zdi visící odpojený telefon a na Finneyho začnou ze sluchátka mluvit předchozí únoscovy oběti. Ty mají jeden společný cíl – postarat se o to, aby Finneyho příběh neskončil tak tragicky jako ten jejich. (Cinemart)

matous20063

Není to nějak moc extra horor, celkově jsem se lekl jen jednou a příběhem to taky není nic velkého. Některé věci z děje jsem do teď nepochopil a to mě celkem sere páč to mi to ničí celý zážitek z filmu a jeho konce. Nápad tohoto filmu je ovšem zajímavý a originální. 60% ()

Tak.normal

Nechala jsem se zlákat trailerem a výkřiky, že to má být zase po delší době super horor, a taky že Ethan Hawk je brilantní. Jako on tam je. Ale nudnej, tuctovej, směšněj, až jakoby dělal parodii. Brilantní? Kde? Kdy? Stopáž mi řekněte, scénu mi řekněte, marně hledám. Maska je hezká. Těšila jsem se na klasickou lekačku, ale lekla jsem se jednou. To když mi doma zastěkal pes, co se lekl něčeho zvenčí. Postavy sympatické jen ty mrtvé, kterým bylo dáno málo prostoru. Otec alkoholik málo uvěřitelný. Jedině ségra byla dobrá, uměla se ohánět. Takže za tu má film jednu hvězdu. ()

ggggg

Vzhledem k hodnocení jsem byl ve velkém očekávání, které se změnilo v lehké zklamání.  Trailer vypadal velmi dobře, nápad nebyl taky úplně nejhorší, i když tu byl už milionkrát v lehce změněné podobě. Film byl řemeslně natočen opravdu kvalitně a vše fungovalo dobře, ale čekal jsem větší a delší gradaci finále. Vlastně bylo po všem během krátký roztržky ve sklepě a byla to hrozná škoda. Očekával bych větší zapojení policie, honbu za úchylem i s uneseným klukem nebo něco podobného.  Jak tu někdo psal předemnou, je to hrozně basic. Každopádně mohu doporučit, hodina a půl utekla u tohoto filmu jako voda a určitě film zkrátí dlouhý večer. ()

K19XX

Musím uznat, že dle ukázek jsem čekala možná o chlup více akce a příběhu. Každopádně po shlédnutí jsem z kina odcházela spokojená a film dle mého měl skvělou a napjatou atmosféru. V kině jsem jsem celý film “hltala” a čekala, jak všechno dopadne a co se bude dít dál. Nemohu vynechat také to, že jsem s sebou několikrát během filmu pěkně škubla a i když jsem čekala na základě ukázek asi trochu víc, tak určitě nejsem zklamaná a klidně bych na tento snímek zašla znovu! :) ()

melmoth

The Black Phone je nadpriemerný hororový príspevok. Má pomerne sympatickú hlavnú postavu, vynikajúcu atmosféru a človek sa pri ňom nenudí, no kvalita z ranku famózneho Sinister sa nekoná. Summa summarum si najnovší Derricksonov zárez v rámci tohtoročných „veľkých hororových udalostí“ vytiahol krátku slamku – rozháraný scenár a predovšetkým mizerná práca s na pohľad zaujímavými postavami, ho kvalitatívne zráža až za piaty diel Scream a Westove X. Viac tu ()

Grázl83

Velmi slabé, napínavé vůbec. Sračkoidní scénář se spoustou nesmyslů. Bratr si nevšimne, že si tam brácha tahá děti do sklepa, policie neumí najít černou dodávku, kluk ví, že únosce má černou dodávku, ale stejně k němu jde, prostě nesmysly pro puberťáky. Bohužel až na pár dobrých záběrů i režie stala za nic. Absence hororové atmosféry, dokonce jsem si u toho párkrát klimbnul. ()

BStone

Scottova novinka Černý telefon přináší zprávu o kvalitativním sestupu jeho filmů, aneb budu v poho, protože mě mrtví kámoši prozvoní… Ve srovnání s famózním Sinisterem, který představuje naopak vrchol Derricksonovy tvorby, Černý telefon neobstojí.  Žádné prokreslení postav, jen touha natočit něco tak dobrého jako Sinister. To nevyšlo. Derrickson filmy točit umí, nebo uměl, tak i tento vypadá velmi dobře, forma ale výrazně vítězí nad obsahem. 50% ()

AmunRa

Na údajnou událost roku hodně slabá káva. Není to vyloženě špatné, ale je to jaksi nehotové a vypadá to jako skládačka motivů lepších tvůrců, kterou se nedaří skloubit dohromady. Asi nejlepší části jsou ty nehororové - školní drama, šikana, teen drsňáci, kteří jsou až parodicky vykreslení ve stylu karate Kida a drsných mladých rockerů s džínovými vestami a vystřelováky. Hororové scény s únosem a duchařinou jsou vloženy bez vysvětlení, bez motivů, bez důvodů. Nejdivnější je, že se všichni teenageři chovají strašně dospěle a jakoukoliv situaci řeší s ledovým klidem. Celé je to takový podivný slepenec. ()

Miroslav.Zac

solidní thriller s prvky hororu, ale čistý horor určitě ne. Chyběly mi tu šokující zvraty, nebo prostě něco, u čeho si řeknu: ty vole! Taková obyčejná cesta z A do B, kdy vás během ní, krom několika hlasů z nefunkčního telefonu a sestry, která má sny, nic nevytrhne. A ta atmosféra sedmdesátých let by se dala taky líp využít. ()

Chicharron

Pozitivně hodnotím nápad s vyměnitelnými částmi masky pedofila, jinak je film jen směsicí již několikrát viděné duchařiny s telefonáty ze záhrobí s dost značným počtem hluchých míst. Takže za mne jedna hvězdička za masky a druhá za finále, které o chlup zvedlo dramatičnost filmu. ()

JJaannee

Nevím co na to říct. Ještě, že jsem na to nešla do kina. Byla bych ještě víc zklamaná. Hlavní padouch je nudný, bez dějových linií, jak přijde, tak odejde. Proč je násilný není vysvětleno, nějaké vykreslení dalších postav také chybí. Chybí mi tam jakákoliv akce mezi hlavními postavami. Občas se leknu duchařinek, ale to je vše. A přitom na začátku se to hezky rozjíždí. Čekám, že na konci bude něco vysvětleno, ale také nic. Slabší 3 hvězdy. Líbilo se mi zasazení příběhu do 70 let. ()

cheesephobia

tento film sa môže zdať nezmyselný, ak nepoznáte pôvodný príbeh, podľa ktorého bol natočený. bola to krátka poviedka Johna Hilla, syna kráľa hororu Stephena Kinga. ak si pamätáte na román To od Stephena Kinga, bol tam zlý klaun, ktorý unášal deti. román výrazne ovplyvnil Johna Hilla a bol mu aj venovaný (a ostatným Kingovým deťom). záporák vo filme je odrazom tancujúceho klauna Pennywisea v Hillovej fantázii. nedostatok našej obľúbenej "motivácie zloducha" sa dá vysvetliť tým, že niektorí ľudia sú jednoducho zlomyseľní. v autorovom detstve bolo unesených alebo zabitých veľa detí a môžeme si domyslieť, že rodičom týchto detí by bolo jedno, prečo sa to stalo. chceli len, aby ich deti boli v bezpečí a zdraví. naozaj sa príliš zameriavame na záporákov, chceme vedieť, prečo robili hrozné veci (vezmite si napríklad, aké populárne sú seriály o Jefferey Dahmerovi a iných maniakoch). film nie je zlý, ale mohol byť lepší s trochu viac detailov. a na záver, odporúčam prečítať poviedku Johna Hilla aby pochopiť viac, než vidíme na obrazovke. непогано, 5 мертвих дітей із 10. ()

Little_Sawy

Taková delikátní záležitosť která je skvĕlě a hlavnĕ napínavĕ natočená, takže jsem sledovala a mé napĕtí by se dalo krájet, když jsem čĕkala každou chvíli co bude následovat dál. Medzi hlavné postavy se kterými budeme disponovať jsou sourozenci Gwen a Finney ...mega divný jméno..já bych mu žíkala posero..protože byl posrán až za ušima když, borec s jeho partou mu chtĕli uštědriť malou lekci. Ve mĕstĕ záhadnĕ, začnou mizet dĕti, i když některý jsi to vyloženĕ zasloužili. Jenomže Finn bohužel moc mozgu nezdĕdil, tak se skámoši s jedným borcem s šatkou, který bude jeho anďĕl strážny. Buddhožel, dlouho létat nebude. Když Finneya unese magor na černé balónky kde ho vtáhnou do dodávky a následnĕ se probudí v temný ošarpaný místnosti, kde bude počuť hlasy, černej telefón, a to né všechno se bude dít v jeho makovici..hlavně se mi líbila komunikace medzi mŕtvymi obětmi, skrze černej telefón, kterej údajně dle Grabbera, nefunguje.. Jo, Bavilo. I když se mělo jednať o horor, já byla spokojená, nebyla tam krv, ale to napĕtí, to já zbožňuju. ()

Skylwalker42

Hororový průměr. Mělo tu správnou atmosféru a nějaké fakt strašidelné scény..ale vše nějak bylo omezeno..a Ethna jsem si prostě neužil. ()

Milo384

Celou dobu jsem si říkal, že mně to připomíná knížky od S. Kinga, pak se kouknu zde a předloha podle povídky Joe Hilla. Takže tušení správné. Jinak k filmu - je to dobře natočené, dětské postavy jsou sympatické. Po celou dobu napínavé. Je zde i dobře použité nadpřirozeno. Přímo horor to není, ale já jsem spokojený 3-4* ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (více)

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení