Doktor Sullivan Travis je velmi oblíbeným gynekologem vyšší společenské vrstvy v Dallasu. Jeho ordinace je neustále plná brebentících žen. Sully si žen váží a má k nim velkou úctu. Po práci ho doma očekává manželka Kate a dvě dcery, Dee Dee a Connie. Dee Dee má před svatbou s Bartholemewem. Connie pracuje v Muzeu věnovaném J. F Kennedymu a provází turisty na místo atentátu. K Travisovým se navíc přistěhuje jeho švagrová s třemi holčičkami. Své volné chvíle tráví Sully s třemi kamarády v golfovém klubu nebo spolu chodí na lov. U Kate se náhle projeví psychická porucha a je internována v psychiatrické léčebně. Ošetřující psychoterapeutka řekne Sullymu, že Kate trpí Hestiiným komplexem, který mají obvykle příliš milované ženy, které mají všechno. Ztrácejí motivaci a duševně se dostanou na úroveň dítěte. Když ji Sully navštíví, Kate ho považuje za svého bratra. Do golfového klubu přijede nová instruktorka Bree. Ostatním ji představí její kamarád Harlan. Bree Sullyho překvapuje. Je zcela emancipovaná a samostatná, Sullyho bere jako obyčejného muže a nic od něj nechce. Po čase schůzek na golfovém hřišti ho Bree pozve k sobě na večeři a oba se spolu vyspí. Sullyho Bree uklidňuje a vyhledává ji. Jeho dcera Dee Dee všem oznámí, že bude mít svatbu venku u jezera a že za svědkyni jí půjde její kamarádka Marilyn z Houstonu. Sestra Connie zrazuje Dee Dee od konání svatby venku. Podle ní může přijít bouřka a svatba bude zkažená... (TV Prima)

igi B.

Další velmi vydařená Altmanova lehká jízlivost, ukazující nám tentokráte spíše něžně obnaženou tu >Nižší vyšší societu< ve všednodenním jejím bytí. Tedy spíše její ženské plemeno. Jó, takový >Hestiin komplex< - to je něco pro přehýčkanou paničku, obklopenou vším a nejvíc blahobytem a Sully Travis má problém... Sully totiž ženy vzývá, je jimi obklopen a přitom paradoxně mezi nimi bezradný a sám. Naštěstí je tu ještě realistka a vůbec milá ženská Bree, co pro krásný úsměv nemusí říkat "sííír" a cesty páně jsou nezřetelné... :-) Tohle není žádná romantická komedie. Výborný film pro dospělé a poučené, nuda pro puberťáky a popkornové kinobloudy - přičemž feministky vpravdě asi taky hýkat radostí nebudou... Dobře jim tak. - - - P.S. Lepší než ty dámské kosti je však nepochybně ten nádherný páně Dra.T. Cadillac DeVille Convertible model 70 barvy slonové kosti. Tyhle skvostné auťáky totiž narozdíl od plytkých dámiček nestárnou :-) ()

kleopatra

"Mnoho psů, zajícova smrt". Altman jako obvykle použil plejádu hereckých hvězd, přirozené lidské dialogy. Nechápu to rozhořčení a nízké hodnocení, ale to je můj problém. Richard Gere je v roli uštvaného doktora výborný, režie jemná citlivá ......Altmanův přístup je jak na mě šitý, škoda, že nás není víc. ()

Oskar

Když jsem byl v kině na tomhle filmu, byl jsem v sále jediný muž. Ze všech stran štěbetaly ženy nejrůznějších věků, zřejmě v radostném očekávání další romantické komedie s Richardem Gerem. Řekl bych, že ani jedna nikdy neslyšela o Robertu Altmanovi a jeho cynickém smyslu pro humor. Postupem času jim tedy mrznul úsměv na rtech a z natěšeného výskání se stávalo pohoršené pokvokávání nespokojených. Ženy se o sobě nerady dozvídají pravdu. ;-) 70 % ()

Tosim

"Představte si člověka, který se sejde s ženou. Třeba kvůli videokazetám. Dá si s ní dvakrát, třikrát kafe, vymění si, co je potřeba, ale protože ona dáma chce jen vyměňovat filmy a dotyčnému pánovi to nedoklapne, začne ji tento volat, psát a posléze nesnášet. Neprávem." Každý máme míru okamžiku, kdy pochopíme určité události, nebo filmy, trošku někde jinde, ale řekněte mi, co poví o ženách snímek, který jen povrchně a ploše nastiňuje charaktery uvřeštěných bab a jen jakoby omylem z něj vytryskne něco smysluplného (svatba Dee Dee?) Konec byl mnou pochopen, leč začátek a prostřek nestojí za nic. Gereovy typicky omezené herecké schopnosti a jeden z nejpřeceňovanějších amerických filmových klasiků. Ne, děkuji, víckrát už nemusím... ()

gudaulin

Zdánlivě to vypadá, aspoň podle současného hodnocení na ČSFD, že snímek je jeden velký průšvih a Altman se na stará kolena dostal do bezvýchodné tvůrčí krize. To by potvrzoval i nejeden rozladěný komentář. Můj dojem je poněkud odlišný, viděl jsem slušný 3* film. Zlatá éra Altmanovy tvorby spadá do 70. let, později si sice podržel svou tvůrčí metodu mozaiky lidských osudů a motivů se spoustou vedlejších postav, jenže ke stáru už tak vlažné tempo ještě zvolnil, zatímco filmový svět kolem výrazně zrychlil. V současné klipové kultuře vypadají jeho filmy jako čistý anachronismus. Altman navíc připomíná fotbalového hráče, který k nelibosti publika pomalu krouží po hřišti, mazlí se s míčem a trénuje techniku, zatímco zapomíná, že fotbal se hraje na góly, a na bránu za celý zápas ani nevystřelí. Protože ale nikam nespěchá, stačí si všímat změn společnosti, které předbíhají setrvačnost v myšlení. A tak zatímco se v médiích stále bojuje za práva žen, společnost se výrazně feminizovala a ženskými právy se nejčastěji ohánějí dobře situované paničky z vyšších vrstev. Úspěšný gynekolog dr. T. je obklopen ženami a i když je rozený diplomat nadaný nadprůměrnou empatií a mohl by být vyhlášeným vzorem milujícího manžela, stále víc mu ženský svět přerůstá přes hlavu a nakonec ho donutí k potupnému útěku. Altman je dobrý pozorovatel a jednotlivé scény se vyznačují jemnou ironií. Představitel hlavní role Richard Gere sice nikdy nebyl a nebude Dustinem Hoffmanem, ale typově se do role uhlazeného elegána hodí dokonale. Celkový dojem: 65 %. ()

• Film v roce 2000 otevřel Mezinárodní filmový festival v Chicagu. Moderátor Bill Kurtis tento film uváděl dvakrát, protože poprvé omylem řekl "Pan T a jeho ženy". (HappySmile)