Dr. T a jeho ženy

Dr. T and the Women

Dr. T a jeho ženy

Komedie / Romantický / Drama

USA / Německo, 2000, 121 min

Co to je? To snad ne!!! Takhle zabít čas?Tak přesně tohle byly věty, keteré jsem si říkal před pár lety, když jsem viděl poprvé tenhle snímek a chtěl mu původně smahnout 1*. (dal jsem nakonec 2 kvůli Helen H.) Prošedivělý R.Gere jako gynekolog (Kudlanky nábožné všech zemí, spojte se, to je pro Vás lahůdka !) proplouvajíc až pitoreskním stylem v neskutečném babinci... Teď jsem jej odstupem času viděl znovu v TV a musím říct ... Jo, má to něco do sebe ... I přes nehoráznou semtam nudu, statrej mazák Altman má za ušima. Je to tak za 70% a počkám nějaký ten pátek a jsem sám zvědav na jakém konečném hodnocení (do třetice všeho dobrého a zlého) se dostanu. I přes to, že ten film je prošpikován hereckými hvězdami s proměnlivými výkony nedosáhl nijak valného komerčního úspěchu a a ani nijak nebodoval u kritiků. Je to dle mého názoru (vlastní zkušenost) tzv. "cammembertový film"... Musí dozrát.... jak časem - s odstupem, tak v mysli, nás diváků...(4.3.2005)

Poprvé se mně tento film líbil víc, ale když jsem ho nedávno viděl znovu po všech těch brutálních, dynamických a krvavých filmech, tak působil jako balzám, protože ani jeden zmíněný atribut neobsahuje. Plyne celkem pomalu, ale nedá se napsat, že by přímo nudil, střídá komické i citlivé momenty a Robert Altman je režisér, který to poskládal pěkně. Gere a spol. mu přitom vydatně pomáhali. Vznikl neobvykle laděný film, i když s průměrným vyzněním 60%(8.11.2011)

Nádejne rozohraný film sprvoti sa javiaci ako nenáročná no pritom inteligentná komédia. V priestoroch ordinácie doktora ,,T“ v podaní Richarda Gerea, dokonalého gynekológa, ktorý ženám rozumie ako nikto iný (hm...:), sa koncentruje zaujímavé ženské herecké obsadenie - pár nápaditých dialógov vzbudí zvedavosť a keďže aspoň matná iskra sa nedá uprieť žiadnej zo star(š)ích tygríc, prvá polovica filmu je fajn... Dobre odvedená práca sa však Robertovi asi málila a slušnej zábave chcel nasadiť ,,hlbší“ zmysel. Asi preto sme sa na konci dočkali Gereho zmäteného emocionálneho jednania a záverečného ,,umeleckého“ záberu zrodu nového života. Navyše z gentlemana doktora ,,T“ sa akoby mávnutím čarovného prútika stal muž, ktorý bez mihnutia oka podvádza svoju manželku trpiacu duševnu poruchou (zavretá v liečebnom ústave sa nedočká ani nejakej tej návštevy z rutinnej manželskej povinnosti...:) Prvá polovica filmu za 4 hviezdičky, celkový dojem za slabšie 3.(23.2.2003)

Altmanovi filmy nenám rád, ale tohle dílko je světlá výjimka, kterou asi ne úplně každý pochopí. Já si to vysvětlil jako film o člověku, kterému ženy šíleným způsobem ničí život, ale jemu přesto nezbývá než konstatovat, že bez nich nemůže žít. Tohle je přesně stav, ve kterém se nacházím většinu života, možná proto se mi tenhle film líbil:)(13.5.2006)

Miluji Helen Hunt! Jediny duvod, proc jsem Doktora "Tí" sledoval byla ona. Richard Gere je sympaticky herec, ale bere taky skoro vsechno a jeho sarm trosicku upada, ale nejsem zenska, nemuzu uplne soudit, takze pokud tomu tak neni, omlouvam se. Ale co vim jiste, ze to neni vubec vtipne a ani dramaticke, proste obrovska slatanina plna klise. 5/10(11.7.2006)

• - Aby režisér Robert Altman co nejvíce ulehčil Farrah Fawcett (Kate) nahou scénu ve fontáně, poslal všechny lidi pryč ze scény a zůstal tam jen on, první kameraman a zvukový technik. K překvapení všech odmítla Farrah natočit scénu bez davu s tím, že se za svoje tělo vůbec nestydí. Zbytek štábu a herců se tedy vrátil na scénu, Farrah odehrála celou scénu kompletně nahá a na konci obdržela od všech potlesk ve stoje. (HappySmile)

• - Prvý hollywoodsky film, kde je explicitne zobrazený pôrod dieťaťa. (misterz)

• - První soudtrack Lyla Lovetta. (HappySmile)