Dr. T a jeho ženy

Dr. T and the Women

Dr. T a jeho ženy

Komedie / Romantický / Drama

USA / Německo, 2000, 121 min

Filmy Roberta Altmana mají většinou něco do sebe (moc se mi líbilo Dědictví tety Coockie), ale ztvárnění je dosti problematické. Konkrétně zde mi přišly scény např. při rodiném setkání ženského osazenstva nebo na gynekologii až příliš hlučné a tím pádem nepřehledné. Naproti tomu scény s Richardem Gerem a Helen Hunt měly šmrnc. Celkově film působí rozpačitě a nevyrovnaně, ale má dobrý námět, občas vtipné scénky apod. Hodnotit se dá těžko, ale 3* jsou asi nejvhodnější.(6.3.2005)

• Pavlínka9

Pro mě zvláštní film od Roberta Altmana, jelikož mi okolo něj přijde, že je okolo něj zbytečně mnoho povyku...Prostě to nelahodilo mému oku. Mnoho problémů, rychlé střihy a plácání jednoho přes druhého. Svatba sice výborná a nejspíš bych si taky vybrala Liv a ne ženicha, který vypadal, že je na svatbě omylem. Ale způsob provedení filmu mi přišel příliš nudný a nevystižený.(13.3.2013)

Když jsem byl v kině na tomhle filmu, byl jsem v sále jediný muž. Ze všech stran štěbetaly ženy nejrůznějších věků, zřejmě v radostném očekávání další romantické komedie s Richardem Gerem. Řekl bych, že ani jedna nikdy neslyšela o Robertu Altmanovi a jeho cynickém smyslu pro humor. Postupem času jim tedy mrznul úsměv na rtech a z natěšeného výskání se stávalo pohoršené pokvokávání nespokojených. Ženy se o sobě nerady dozvídají pravdu. ;-) 70 %(11.4.2003)

Film chtěl pravděpodobně pojmout tolik témat, že to nakonec dopadlo úplně obráceně - nerozvine se zde pořádně vůbec nic. Každé společenské téma film pouze naťukne a jde dál. Je to takový milý film s přirozenými okamžiky i dialogy, který ale v člověku nezanechá téměř nic, pokud nemáte zvláštní smysl pro podobně laděné filmy. Snad jediné, co oproti jiným filmům zaujme, je vyobrazení chování žen v přechodu. Film má problém s publikem - pro ženy je nezáživný ("my chceme opravdové romantické filmy a komedie"), pro muže to je kupodivu o trochu lepší. Pro mužské diváky ale malá rada na závěr - bezprostředně po zhlédnutí filmu si domluvte nějakou pánskou jízdu s kamarády...(25.2.2007)

Miluji Helen Hunt! Jediny duvod, proc jsem Doktora "Tí" sledoval byla ona. Richard Gere je sympaticky herec, ale bere taky skoro vsechno a jeho sarm trosicku upada, ale nejsem zenska, nemuzu uplne soudit, takze pokud tomu tak neni, omlouvam se. Ale co vim jiste, ze to neni vubec vtipne a ani dramaticke, proste obrovska slatanina plna klise. 5/10(11.7.2006)

• - Film v roce 2000 otevřel Mezinárodní filmový festival v Chicagu. Moderátor Bill Kurtis tento film uváděl dvakrát, protože poprvé omylem řekl "Pan T a jeho ženy". (HappySmile)

• - Aby režisér Robert Altman co nejvíce ulehčil Farrah Fawcett (Kate) nahou scénu ve fontáně, poslal všechny lidi pryč ze scény a zůstal tam jen on, první kameraman a zvukový technik. K překvapení všech odmítla Farrah natočit scénu bez davu s tím, že se za svoje tělo vůbec nestydí. Zbytek štábu a herců se tedy vrátil na scénu, Farrah odehrála celou scénu kompletně nahá a na konci obdržela od všech potlesk ve stoje. (HappySmile)

• - Claire Danes bola ponúknutá rola Connie Travis. (misterz)