poster

Dr. T a jeho ženy

 • Česko

  Doktor T a jeho ženy

 • USA

  Dr. T & the Women

 • Německo

  Dr. T and the Women

 • Slovensko

  Dr. T a jeho ženy

Komedie / Romantický / Drama

USA / Německo, 2000, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kleopatra
  ****

  "Mnoho psů, zajícova smrt". Altman jako obvykle použil plejádu hereckých hvězd, přirozené lidské dialogy. Nechápu to rozhořčení a nízké hodnocení, ale to je můj problém. Richard Gere je v roli uštvaného doktora výborný, režie jemná citlivá ......Altmanův přístup je jak na mě šitý, škoda, že nás není víc.(4.3.2005)

 • gudaulin
  ***

  Zdánlivě to vypadá, aspoň podle současného hodnocení na ČSFD, že snímek je jeden velký průšvih a Altman se na stará kolena dostal do bezvýchodné tvůrčí krize. To by potvrzoval i nejeden rozladěný komentář. Můj dojem je poněkud odlišný, viděl jsem slušný 3* film. Zlatá éra Altmanovy tvorby spadá do 70. let, později si sice podržel svou tvůrčí metodu mozaiky lidských osudů a motivů se spoustou vedlejších postav, jenže ke stáru už tak vlažné tempo ještě zvolnil, zatímco filmový svět kolem výrazně zrychlil. V současné klipové kultuře vypadají jeho filmy jako čistý anachronismus. Altman navíc připomíná fotbalového hráče, který k nelibosti publika pomalu krouží po hřišti, mazlí se s míčem a trénuje techniku, zatímco zapomíná, že fotbal se hraje na góly, a na bránu za celý zápas ani nevystřelí. Protože ale nikam nespěchá, stačí si všímat změn společnosti, které předbíhají setrvačnost v myšlení. A tak zatímco se v médiích stále bojuje za práva žen, společnost se výrazně feminizovala a ženskými právy se nejčastěji ohánějí dobře situované paničky z vyšších vrstev. Úspěšný gynekolog dr. T. je obklopen ženami a i když je rozený diplomat nadaný nadprůměrnou empatií a mohl by být vyhlášeným vzorem milujícího manžela, stále víc mu ženský svět přerůstá přes hlavu a nakonec ho donutí k potupnému útěku. Altman je dobrý pozorovatel a jednotlivé scény se vyznačují jemnou ironií. Představitel hlavní role Richard Gere sice nikdy nebyl a nebude Dustinem Hoffmanem, ale typově se do role uhlazeného elegána hodí dokonale. Celkový dojem: 65 %.(12.2.2013)

 • fakáč
  ****

  Film chtěl pravděpodobně pojmout tolik témat, že to nakonec dopadlo úplně obráceně - nerozvine se zde pořádně vůbec nic. Každé společenské téma film pouze naťukne a jde dál. Je to takový milý film s přirozenými okamžiky i dialogy, který ale v člověku nezanechá téměř nic, pokud nemáte zvláštní smysl pro podobně laděné filmy. Snad jediné, co oproti jiným filmům zaujme, je vyobrazení chování žen v přechodu. Film má problém s publikem - pro ženy je nezáživný ("my chceme opravdové romantické filmy a komedie"), pro muže to je kupodivu o trochu lepší. Pro mužské diváky ale malá rada na závěr - bezprostředně po zhlédnutí filmu si domluvte nějakou pánskou jízdu s kamarády...(25.2.2007)

 • Sarkastic
  ****

  No, takže u tohoto snímku budu patřit mezi tu menšinu, která ho hodnotí kladně. Musím říct, že v kůži doktora T. bych se asi zbláznil, anebo utekl (pokuď bych se přes ty zástupy štěbetajících žen dostal). Ale sledovat to pěkně z křesla, člověka pobaví. Má to svůj vtip, nápad a navíc výborné herecké obsazení (samozřejmě dominuje Richard Gere). Díky těmto bodům, film už není jen průměrná komedie, ale něco, co si zaslouží zhlédnout a ohodnotit 4*.(17.12.2007)

 • MacGyver
  ***

  Nádejne rozohraný film sprvoti sa javiaci ako nenáročná no pritom inteligentná komédia. V priestoroch ordinácie doktora ,,T“ v podaní Richarda Gerea, dokonalého gynekológa, ktorý ženám rozumie ako nikto iný (hm...:), sa koncentruje zaujímavé ženské herecké obsadenie - pár nápaditých dialógov vzbudí zvedavosť a keďže aspoň matná iskra sa nedá uprieť žiadnej zo star(š)ích tygríc, prvá polovica filmu je fajn... Dobre odvedená práca sa však Robertovi asi málila a slušnej zábave chcel nasadiť ,,hlbší“ zmysel. Asi preto sme sa na konci dočkali Gereho zmäteného emocionálneho jednania a záverečného ,,umeleckého“ záberu zrodu nového života. Navyše z gentlemana doktora ,,T“ sa akoby mávnutím čarovného prútika stal muž, ktorý bez mihnutia oka podvádza svoju manželku trpiacu duševnu poruchou (zavretá v liečebnom ústave sa nedočká ani nejakej tej návštevy z rutinnej manželskej povinnosti...:) Prvá polovica filmu za 4 hviezdičky, celkový dojem za slabšie 3.(23.2.2003)

 • - Film v roce 2000 otevřel Mezinárodní filmový festival v Chicagu. Moderátor Bill Kurtis tento film uváděl dvakrát, protože poprvé omylem řekl "Pan T a jeho ženy". (HappySmile)

 • - Celý dialog v dlouhé a komplikované úvodní scéně byl improvizovaný. Trvalo 5 dní, než byl natočen. (HappySmile)

 • - Inspirováno knihou "Book of Job". (HappySmile)