Reklama

Reklama

Kraj

Trailer
Komedie / Drama / Povídkový
Polsko, 2020, 103 min

Hrají:

Krzysztof Stroiński, Remigiusz Jankowski, Bartłomiej Nowosielski, Jakub Onichowski, Joanna Gleń, Nina Korycka, Tomasz Włosok, Tomasz Schimscheiner (více)
(další profese)

VOD (1)

Obsahy(1)

Poláci s různými životními osudy ve zdánlivě obyčejných situacích, které je ale přivádí na pokraj sil. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Proč tak jezdí? Protože nečtou knihy. Nemají žádnou představivost v povaze. Konec světa nebude kvůli válkám, ale protože nikdo nečte. A ti pitomci si neumí představit, co dělají.“ Podobnost s Divokými historkami čistě náhodná? V hlavních rolích vyhrocenost, absurdita, přepálenost a brutalita. U první povídky s policisty jsem sdílel znechucenost staršího z nich, dost mi mluvil z duše. Ztratit trpělivost a dát to nějakému hovadu sežrat…amen. Druhý příběh je o předsudcích. Jde o nebezpečného magora či otce opravdu zachraňujícího své dítě? Krvavé, napínavé. Třetí povídka je okořeněná humorem (dost infantilním), vyústění je ovšem úsměvné. Čtvrtý příběh je nejslabší. Herecky přehrávaný, vyhrocený a nepříliš zábavný. Předposlední povídka má jinou atmosféru, sází na nevšední romantiku, jejíž konec mě zarazil. Závěrečný příběh byl zvláštní povahou souseda. Souboj ohňostrojů jsem si užil a nenávist se může šířit dál…Dám 4*, Divoké historky jsou přece jen víc propracované a vypointované, přesto na polské poměry dost odvážné. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Na polské filmy se nedívám často, ale když už, jednalo se vždycky o silný nadprůměr. Kraj je výjimka. Zprvu to ještě šlo, ale po prvních dvou vcelku slušných černohumorných povídkách už následují jen povídky nehumorné, či dokonce blbé a trapné. Skoro mi přišlo, jako by to točili Češi, respektive takhle blbý, trapný, rádoby vtipný děj, umocněný navíc nesympatickými a přehrávajícími herci, bych čekal spíš od našinců, libujících si zhusta v plebejských šaškárnách, než od našich severních bratranců. Druhá hvězda za svérázného dopraváka a akci s kladivem v sámošce. ()

Reklama

Endavour 

všechny recenze uživatele

Šílená, dadaistická komedie, kde to někdy vypadalo, jako by si Tarantino udělal výlet do Polska a zastoupil na chvíli scénáristu. Těžko hledat, který z těchto krátkých příběhů byl nejvíc bizarní, zřejmě vyhraje žena oblečená do Adamova roucha tančící na okně v zájmu zachování duševního zdraví. Film však každopádně pobavil! ()

NorseSword24 

všechny recenze uživatele

Žáner "poviedkový" je jeden z mojich najobľúbenejších, ale často sa stáva, že jeden či dva príbehy mi nesadnú a sťahujú hodnotenie dole. Toto je film kde ma všetky poviedky bavili prinajhoršom na slabší nadpriemer ale zato to vyťahovali iné peckovné príbehy ktoré majú 5/5. Takže u tohto to je pre mňa plný počet. Zasmial som sa, plakal som, bol som v napätí, zaujímal som sa a jednoducho som mal toľko rôznych emócií, ktoré sa mi vystriedali počas filmu, že si to iné hodnotenie u mňa nezaslúži. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Rozkokozsny utwórek kinematografii ogólnoabsurdalnej dla wszystkich, którzy kiedykolwiek marzyli rozjebać irytujących emerytów w supermarkecie młotkiem, wpierdolić gigantycznego fajerwerka w dupę idiotycznego sąsiada, pokazać kutasa głupkowatej szczelinie lub rozgniatać aroganckich skurwielów ze skarbowego. Serdecznie polecam. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama