Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Natočeno podle stejnojmenného knižního bestselleru. Film vypráví skutečný příběh dvou elitních stíhacích pilotů amerického námořnictva, kteří pomohli zvrátit vývoj v nejbrutálnější bitvě korejské války – Jesseho Browna (Jonathan Majors), prvního černošského letce v historii námořnictva, a jeho spolubojovníka a přítele Toma Hudnera (Glen Powell). Jejich hrdinská obětavost a trvalé přátelství z nich nakonec udělaly nejslavnější wingmeny námořnictva. (KIT.HL)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (29)

Vavča 

všechny recenze uživatele

Zajímavý válečný film, který má nepopiratelné produkční kvality, relativně sympatické charaktery. Zároveň symbolizuje to, co je s USA dnes špatně. Místo, aby se podobně jako u čínských soudruhů vzpomínalo na hrdiny války (byť jakkoliv přehnaně). Celý film je spíše, než pocta veteránům korejské války, pojat jako agistka, jste všichni zlí, bílí rasisti až na některé. A to je to historické poučení, co si z toho děti odneseme... Ta pseudo-neomarxistická úderka zničila a nahlodala i filmový průmysl. Nevím, jak chce US vojenská mašinérie fungovat s filmy, jako tyhle... Výprava pěkná, akčních scén málo, ale potěší, atmosféra studené války celkem slušně navozená, výlet ve Francii a setkání s Liz Taylor je neskutečně vypečený moment:)) Přípravu na válku s Čínou jsem si tedy soudruzi představoval jinak... ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Sympatický bratříček Top Gunu o prvním černém pilotovi během Korejské války. U nás tedy velmi podhodnocené, ale důvod je zřejmý ( Rasismus a většina srovnává s Top Gunem, což je předem prohraný boj), když se od toho odprostíte, čeká Vás příjemný válečný film se stíhačky, kterých moc není. Režisér J.D. Dillard má na kontě spíše levnější filmy, takže Devotion je jeho první větší áčkovější podívaná a rozhodně se s tím popasoval slušně. Co se týče herců, tak tady úplně bez výhrad. Jonathan Majors je mladý talent a Glen Powell byl i v Top Gunu, takže ten se pro tyhle role vyloženě narodil. Vizuálně je to velmi dobré, působí to realisticky a dobře se film sleduje. První hodina je sice pomalejší, máme tu klasické seznamování s postavami a ponoření do děje, ale vyloženě jsem se nenudil, jakmile však začne první akce, tak film nabere slušný spád a je to až do konce jízda. Akční scény jsou velmi povedené a působí velkolepě. Potěšilo mě, že se nebojuje jen ve vzduchu, ale došlo i na pozemní boj, sice krátký, ale atmosféra by se dala krájet. Bavila mě i celá ta finální mise, ze které sálá osudovost i emoce a povedla se i hudba. Takže za mne slušná práce. 7/10. ()

Reklama

Helo 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem o něco víc leteckých soubojů, kterej tady byl nakonec vlastně jen jeden a to ještě ne moc uvěřitelně ztvárněnej, protože pilot MIGu musel asi bejt úplnej retard, když si vybleeduje energii pro manévrovací souboj se dvěma pomalejšíma ale obratnějšíma protivníkama a nebezpečnej nedokáže bejt ani tehdy, když mu filmaři do kanónu, kterým se stačí trefit jednou, nacpali místo historických asi 50 nábojů nějakých 500, aby mohl celou dobu sprejovat a stejně se netrefit. Jinak ale potěšily detaily na fungování letadel, checklisty a vůbec všechno kolem, stejně tak "obsazení" aeroplánů, který se ve filmech moc nevidí (Bearcat!) a nakonec i vizuální stránka. Kolem a kolem procítěnej film, kde konečně i všude cpaná antirasistická linka není nijak rušivá, protože sem prostě patří a dává tu naprostej smysl. Režisér dokázal docela slušně pracovat i s napětím a vykouzlil pár zajímavých záběrů a sekvencí, který dlouho zůstanou v paměti. Ale myslím, že tenhle film má tu smůlu, že vyšel ve stejným roce, co Maverick a proto se sotva dočká nějaký větší pozornosti... ()

bourec 

všechny recenze uživatele

Leteckejch scén je jako šafránu. Natočený jsou navíc dost staticky, a bez většího úsilí diváka přikovat do židle. Ani scény mimo letadel nejsou nijak zajímavý, což je ovšem logický, když přihlédneme k minimální sympatičnosti hlavních postav. Mám pocit že v poslední době filmů s průměrnou kvalitou přibylo, a člověka minimální množství filmů nasere, a nebo ohromí. Filmovej průmysl začíná bejt čím dál tím větší nuda. 50% ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Zapomenutý film o jedné zapomenuté válce, jak poetické. Bylo celkem jasné, že při boji s Top Gunem to tento film vyhrát nemůže, ale že to bude takový provar, to si fakt nezaslouží. Překvapilo mě, jak je Devotion vlastně dost starosvětsky natočený film, jak si libuje v dlouhých záběrech, klidných střizích a velmi volném tempu. Což mě na něm dost bavilo, i když také ne celou dobu a nakonec jsem jej dokoukal nadvakrát. Hlavní dvojce Glen Powellovi (také z Top Gunu) a Jonathanovi Majorsovi (snad se nad nim teď nezavře voda) fandíte od začátku a snad je neúspěch filmu neodradí od náročnějších látek, jež čekají na zfilmování. Jo, není to žádný majstrštyk, ale tak hrubé hodnocení si nezaslouží. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (5)

  • Natáčelo se v americkém státě Georgia, konkrétně v Savannah, Tybee Island a Statesboro od 4.2 do 13.4.2021. (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 12. září 2022 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

Související novinky

Příběh Dennise Rodmana v Las Vegas se dočká filmu

Příběh Dennise Rodmana v Las Vegas se dočká filmu

30.09.2022

Píše se rok 1998, tým Chicago Bulls se podruhé v historii snaží získat třetí zlatou medaili v řadě, když se rázem jeden z důležitých členů týmu a zároveň excentrický divoch Dennis Rodman rozhodne, že… (více)

Reklama

Reklama