Batman: The Long Halloween, Part One

Batman vyšetřuje vražedné řádění, které se odehrává o svátcích.. (JasonCZ)

NiaWolf

Asi nejstupidnější odhalení Batmanovy identity - prostě Batmana na veřejnosti oslovíte ,,Bruci!". Tohle teda ne vážené DC. Animace jsou dobré, ale příběhově to zase pokulhává... dobré časy DC animáků už jsou ty tam. ()

J.e.r.e.c

Netopýří muž po sté a zase trochu jinak. Tahle verze se snaží o detektivku prolínající se silnou osobní „backstory“ Harveyho Denta a docela se jí to daří. Vizuálně je to oldschool, který by klidně mohl být dvacet let starý, ale svému účelu animace poslouží a k šedivé a ponuré atmosféře Gothamu vlastně docela sedne. Největším kamenem úrazu je zbytečně moc komiksových propriet a hlavně postav – daleko víc by mě bavilo, kdyby se tvůrci věnovali jen té hlavní mafiánské linii a v jejím rámci šli do ještě větší hloubky. Ty povinné a notoricky profláklé figury jako Joker, Scarecrow nebo Posion Ivy do příběhu nic nového nepřinesly a jejich eskapády ho jen zbytečně ředily a natahovaly. No a pak taky finální odhalení... To byla prostě blbost na n-tou! 72 % ()

Dejvecd

Konečne tu je tá poriadna komiksovka, na ktorú sme tak dlho čakali. Drsný detektívny thriller v ktorom sa Batman snaží odhaliť Sviatkového Zabijaka si mňa osobne získal a myslím si, že nie som jediný. Osobný život Bruce Waynea je tu síce pomenej, ale zato dostávame prepracované vedľajšie charaktery. Krásna animácia plná epických momentov len dopĺňa zaujímavý dej. Popcorno žrúti si tiež prídu na svoje, pretože sa tu dočkajú veľa akčných scén, na ktoré je skrátka krása sa pozerať. Odporúčam každému, kto si chce užiť poriadny superhrdinský snímok. 9/10 ()

vimluk_CZ

Batmanovi komiksoví fanoušci mohou jásat, získali další dvou-dílný přídavek do knihovničky. The Long Halloween - part 1 vcelku bravurně zvládá popisovat vyšetřování maskovaného Batmana, dost se zaměřuje i na vedlejší postavy. Tak nějak film plynul a já se kolem půlky přistihl, že u něj usínám... Díkybohu se objevil Joker a jeho charisma mě udrželo bdělého. Akčními fight-scénami se nešetří a je to dobře. Nicméně mi tenhle styl filmového Art-worku nevyhovuje (nebaví mě, nudí mě), ale chápu, že někdo to má naopak. :) Po konci filmu jsem tak nejásal, ani nebyl zklamaný - 65% ()

Megahead

Celkom slušne napísaná prvá časť príbehu, ktorý sa točí okolo mafiánskej rodiny a nevyjasnených vraždách. Nie je to úplne môj žáner, ale je to pozerateľné. ()