Souhvězdí Panny vypráví prostý příběh o lásce a kamarádství, který se odehrává v prostředí vojenského letiště. Za vojínem Standou Urbanem přijíždí jeho dívka Jana, tato schůzka má být rozhodující pro celý jejich další život. Na letišti je však vyhlášena pohotovost a jsou zrušeny všechny vycházky. Kamarádi z ošetřovny mají pochopení a zorganizují akci na pomoc nešťastnému Standovi… Povídku "Ošetřovna" Milana Uhdeho do filmové podoby realizoval režisér Zbyněk Brynych. Mladou dvojici hrála Jaroslava Obermaierová a Josef Čáp, kamarády v neštěstí pak Vladimír Pucholt a Jiří Wimmer, z dalších herců jmenujme Ivana Vyskočila, Rudolfa Jelínka, Jiřího Adamíru a Jana Libíčka. Hudbu k filmu složil Jiří Sternwald. Premiéra v kinech se konala 14.10.1966, film však byl kvůli jménu scenáristy a autora předlohy uveden na televizní obrazovce až po sametové revoluci v roce 2001. Diváky jistě potěší neznámá role Vladimíra Pucholta, kterému úspěšně sekunduje Jiří Wimmer, pamětníky i písnička „Schody do nebe“ Karla Kopeckého a Jindřicha Faktora. (Česká televize)

Schlierkamp

Tak tohle se nepovedlo. Film mě vůbec nezasáhl, nepochopil jsem smysl, ani jsem se nebavil. Neustálé překřikování dvojce Pucholt-Wimmer bylo až únavné, podivná atmosféra kasárenského prostředí a nedostatečně vykreslené postavy filmu rovněž neprospěly. Pouze pohled na mladou J. Obermaierovou snese vyšší nároky. Od Z. Brynycha jsem žádné veledílo nečekal, ale tohle je opravdu slabé. Dvě hvězdičky za JO a mého oblíbence R. Jelínka. ()

tranquill

"No ale mně je fakticky skoro každej den blbě..." Ta písnička k erotické pasáži, ač velice známá, působila až bizarně 😁 Za toho zpívajícího Pucholta hvězda navrch. ()

Rattlehead

"Rozčilovat se znamená mstít se na vlastním zdraví pro blbost jiných". Scénář Uhdeho a Brynycha opravdu moc poutavý není, ale zajímavá kamera a nádherná Jaroslava Obermaierová nemohou zklamat. Kladem jsou i hezké písničky. ()

Fajt

Neuvěřitelný Uhdeho úlet, který asi viděl vojnu z rychlíku. Taková blbárna je naprosto nemyslitelná u letištního bojového útvaru, no a lampasácký komplot pro jednoho vojína ??? A Brynych mu to zbaštil. Jedna hvězda pro Obermajerovou. ()

Kosir

Co na to říct? Dnešní předseda televizní rady a již zesnulý režisér se moc nevyznamenali. Hloupý film, co měl dělat křoví dvěma erotickým scénám, v českém filmu tehdy nevídaným. Diváci Ulice aspoň mohou na vlastní oči vidět jak je krása pomíjivá. Jana a Jarka byly takové svěží květinky mezi trapnými bodláky (včetně Pucholta), to vše orámované zašlými kachličkami a řadou zaparkovaných "třpytivých" letadel. Škoda, že se nesvlékla i Pokorná (která u Šípa práskla na Brynycha jeho zájem o soukromé vyučování), to bych dal ****. Za eroticky "poněkud" přehrávající Obermaierovou pak ***, protože jinak to je odpad. ()

Ziral

Tento bizarní paskvil mohl vymyslet jedině rádoby literát a politik M. Uhde a spol, kteří nemají ani potuchy co je to život vojenský. Sled nesmyslů podporovaný vše chápajícím a tolerantním Adamírou. Obrmajerka s Čápem předvádí postelovou smršť, kterou asi nikdy nezažili, tak nemají co předvést. Svojí nahotou si zajisté pootevřela dvířka své budoucí kariéry. Osobně jsem sloužil na voj. letišti Planá u Č.B. tak velice dobře vím co je možné a co je fantasmagorie. Špinavé prostory ošetřovny a nejen ty, by snad mohly reprezentovat parizánský bunkr a ne vojenské prostory u prominentního útvaru !!! ()