Reklama

Reklama

65

Trailer 5

Obsahy(1)

Po nouzovém přistání na neznámé planetě pilot Mills (Adam Driver) rychle zjistí, že se nachází na Zemi... před 65 miliony let. Jelikož Mills a další přeživší, Koa (Ariana Greenblatt) mají na záchranu jediný pokus, musí se při svém epickém boji o přežití vydat napříč neznámou krajinou plnou nebezpečných prehistorických tvorů. (Falcon)

(více)

Videa (3)

Trailer 5

Recenze (369)

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Hutný námět a velmi snaživý Adam Driver bohužel nestačí zachraňovat neskutečně tuctovou režii a nenápaditou práci se scénářem, která splňuje jen to holé dramaturgické minimum, aby se tomu dal říkat survival thriller. Snímek je to relativně krátký a některé scény z traileru v něm dokonce chybí, přesto i tak působí vycpaně a pár komediálně laděných scén za doprovodu hudby jako z Looney Tunes je opravdu na pozdvihnutí obočí. Téhle zápletce by slušelo béčkovější, drsnější, eRkové zpracování, klidně s méně dinosaury a více nočními scénami, kterými by se dala schovat nedokonalost efektů, ale tvůrčí ambice ukázat co nejvíc se zde bohužel skloubily se schopnostmi vyprávět co nejmíň a nejméně zajímavě, a nejsem si tím pádem jistý, čím a na koho to má ve finále vlastně udělat nějaký dojem. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Adam Řidič tedy kosmické lodě řídit fuckt neumí a měl by si minimálně zopáknout raketoškolu! A tak jen kvůli nepatrným hrbolům ve vakuu nevybere na Mléčné dráze zatáčku a naprudko to v roli ufonské panspermie napálí rovnou do konce křídy na jedné bezvýznamné Zeměplacce. A to víte, mezozoikum je mezozoikum! Všude samej týreks, vedro jak v teráriu, pro různý raptory není kam plivnout a jednoho navíc furt hryžou ňáký přerostlý prahovada. A navíc mít v týhle éře ještě na krku prepubertálního fuckana, to je snad větší vopruz než řízení mezi pražskejma kokotama na Jižní spojce, vole … No, žádná arcihitparáda to sice nebyla, scénář „dostat se v meteorickém dešti z bodu A do bodu B přes druhohorní safari“ taky žádný mozkový trust patrně nezacyklil, ovšem mohlo to být i horší. Křída je mile křídová, skrovná monstra vcelku monstrózní, a kdyby ubrali na otravném bejbysytyngu a rodinných hovnotách humanoidních mimozemšťanů a přidali na zábavných trampotách s veleještěry, klidně bych i přitvrdil. ()

Reklama

Othello 

všechny recenze uživatele

Nejlínější film na světě, ať už z hlediska scénáře, profilace postav, výpravy, konceptu, formy či triků. Působí jako by byl přímo nadesignovaný pro to, aby nebavil nikoho, kdo s ním přišel do jakéhokoli kontaktu - od prvního storyboardisty po posledního diváka. Druhou hvězdu přidávám jenom proto, že tam nehraje Jaden Smith, ale fakt si sakra říkám, zdali bych od sebe neměl chtít víc. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Spoilery. Blbina, ale trvá len hodinu a pol a ak nečakáte Miloša Formana, alebo Spielberga, ale nenáročné akčné sci-fi dobrodružstvo s dinosaurami, zarasteným chlapom s puškou a malým dievčatkom, ktorému musí chlap striedavo pomáhať a striedavo zo sra*iek ťahá ono jeho, mohli by ste byť v rámci možností spokojní. Žiadny zázrak, ale ani katastrofa. Mix Jurských parkov, Hyamsových Lovcov dinosaurov (ehm) a Shyamalanovho Po zániku Zeme (ehm ehm). Za mňa vcelku chytľavé a kvitujem, že sa to na nič nehrá, nemyslí si to o sebe nič viac, než čím je a ani sa len zjavne nesnaží byť niečím viac. Je si to skrátka vedomé svojich vlastných limitov. Asi tuším, čo na tom lákalo Adama Drivera. Narodil sa v San Diegu a v tomto americkom meste ako všetci vieme sa odohráva veľkolepé finále dvojky Jurského parku. Tak si Adam po pár desaťročia zrejme povedal, že nastal čas natočiť si vlastné dinodobrodružstvo. Triky sú fajn, výprava tiež. Celé je to ale také neskutočné klišé, až ma to fakt prekvapilo. V tom filme nie je snáď ani sekunda originálna. Všetkého, čo budete čakať, sa na 99% dočkáte. Je to také predvídateľné, až ma to fakt miestami zaskočilo. Produkcia Sam Raimi. Kytka! ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Mohlo to byť lepšie a čakal som to lepšie (keď je to s produkcie Sama Raimiho), no keď vidím ten maličký rozpočet, tak som vlastne aj spokojný s tým čo sme dostali. Je to krátke, dizajnovo pekne spravené, príbeh je šikovne vymyslený a dinosaurov mám rád od čias Jurského parku. Je to akčné, krátke, Adam Driver je sýmpaťak a ja som sa vlastne ani moc za tu hodinku a pol moc nenudil. Fajn jednohúbka. 75% - 4* ()

Galerie (23)

Zajímavosti (8)

  • Název filmu se objeví až v 17. minutě. (OJan)
  • Natáčení začalo 16. listopadu 2020 v New Orleans. V lednu 2021 se natáčelo také v Národním lese Kisatchie ve Vernon Parish v Louisianě a v jižním Oregonu, včetně lokací v Gold Beach a Powers. (LukasFilm)
  • Výstražný zvuk, ktorý vydal lodný počítač tesne po havárii, bol prvýkrát použitý pred 70 rokmi ako zvukový efekt pre kolonizátorov Marsu v roku 1953 v produkcii Paramountu Vojna svetov. (Arsenal83)

Související novinky

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Scenáristům Scottu Beckovi a Bryanu Woodsovi se v roce 2018 podařilo výrazně prorazit díky úspěšnému a chválenému Tichému místu a letos poslali do kin nejen svůj společný režijní počin pod názvem 65,… (více)

Reklama

Reklama