Reklama

Reklama

65

Trailer 1

Obsahy(1)

Po nouzovém přistání na neznámé planetě pilot Mills (Adam Driver) rychle zjistí, že se nachází na Zemi... před 65 miliony let. Jelikož Mills a další přeživší, Koa (Ariana Greenblatt) mají na záchranu jediný pokus, musí se při svém epickém boji o přežití vydat napříč neznámou krajinou plnou nebezpečných prehistorických tvorů. (Falcon)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (47)

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

65 je ukázkou promrhaného potenciálu, na kterém by kdejaká kreativní hlava zvládla vystavit mnohem více, duo Scott Beck a Bryan Woods ovšem jednoduše zklamává za psacím stolem i kamerou a dokazuje, že i výtečný herec může někdy s výběrem svých projektů šlápnout vedle. Zrovna tenhle přešlap díky účasti Adama Drivera skutečně bolí.... Více zde ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Neskutečně předvidatelné dílo. Škoda, že se na vývoj filmu nedalo sázet, protože konečně bych mohl být v balíku. Chápu účas Adama Drivera v tomhle projektu jako fakt že se na sebe rád dívá, horší to už je s divákem, který se rád dívá na napínavé kousky s originálním dějem. Tu sci-fi zaplétku namotanou na hlavní hrdiny, která by sama o sobě byla 100x zajímavější než celé dění ve filmu, tvůrci trestuhodně ignorují, za to nám v hojné míře servirují útoky "....saurů" na dva nebožáky, kteří si jdou džnuglí rovnou za nosem. Pár scén, kde má hlavní slovo Milsovo vybavení + některé zábary patří mezi to nejlepší co se ve filmu dá vidět, všechno ostatní již bylo viděno. Naštěstí film není závratně dlouhý což v dnešní době taky není samozřejmost, že se scénarista zvládne rychle vyslitnat a i to je potřeba ocenit, protože díky tomu šedesát pětka alespoň rychlejí odsýpá. A pokud jde o hvězdičky je to někde mezi 2-3 a to přesně napůl. Čili absolutně nevím, ale jsem známej tím, že jsem dobrák, takže zůstanu verný své pověsti a dám směrem nahoru. ()

Reklama

rollman1 

všechny recenze uživatele

Kylo Ren v napínavém mixu Dino Crysis a Jurského Parku. Přiznám se, že napínavější a zábavnější film s dinosaury jsem dlouho neviděl. Samotný snímek měl rozhodně větší potenciál a je škoda, že tvůrci vsadili spíše na jistotu. I přesto se jim povedlo na plátna kin přinést napínavý biják, u kterého slabší povahy mohou měnit trenýrky. Jako Survival totiž film funguje skvěle a scén, ve kterých by se napětí dalo krájet je bohudík požehnaně. Ať už je to souboj v jeskyních, kde si s Vámi celkem solidně hraje kamera nebo první střetnutí s T-Rexem. Několik pasáží má pak až hororový nádech a překvapivě film obsahuje i několik povedených jumpscarů, které, zaprvé fungují na výbornou a hodně hororů by za tohle vraždilo. Zadruhé, v kombinaci s dinosaury se jedná o svěží změnu. Mimo to funguje i kooperace hlavního hrdiny s malou pomocnicí. Občas máte o ně strach, jindy zas na tváří kouzlí úsměv díky vtipným scénám. I když jsou oba charaktery napsané opravdu základní formou, devízou jsou herci, jenž těmto postavám dodávají šmrnc. Ať už je to sympaťák Adam Driver, o jehož kvalitách není pochyb a je fajn ho vidět i v jiném žánru, kde nedrží světelný meč nebo se nerozvádí se Scarlett Johansson. Také Ariana Greenblatt solidně herecký přihrává a její kariéra určitě časem nabere vyšších obrátek. Už ve filmu Love and Monsters (silně doporučuji) dokázala, že hrát umí. Co není vyloženě chybou, ale spíše na škodu, je, že film sleduje jen dvě postavy. Tón filmu je totiž mířen na dospělejší publikum a kdyby na plátně pobíhalo víc potravy, navrch bychom dostali krvavou jízdu, která se nebojí násilí a odpravovaní hlavních postav, což mě iritovalo v posledním Family-Friendly Jurském Světe. Jedinou výtkou tak zůstává nenaplněný potenciál, který film má. Jede se podle té nejzákladnější šablony, kde se postavy musí dostat z bodu A do bodu B a přitom je čeká několik hladových překážek. Je to předvídatelné, nepřekvapující a skončí to přesně tak, jak čekáte.   Verdikt: Solidní řemeslo, jenž exceluje na poli napětí, CGI zvířat a lekaček. Postavy jsou sympatické a není problém si k nim najít cestu. Otrlejší verze Jurského Světa, která se nebojí ukázat víc drsnější pojetí a kdyby to nebyl příběh dvou postav, na poli filmů s dinosaury by neměl konkurenta. Je proto až ostudou, že film provází šablonovitá cestička bez nějakých inovací. I s tímto ale nemám problém nadhodnotit, jelikož film rychle odsýpal a já si ho užil. Kino doporučuji. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Jakožto milovník dinosaurů a skalní fanoušek Jurských parků jsem vždy rád, když se na obzoru objeví nějaký film s těmito přerostlými ještěry, který nespadá pod výše zmíněný "vesmír" (viz trilogie Jurský svět, u níž mě opravdu nadchnula pouze jednička) - a že je takových snímků opravdu málo. 65 má rozhodně lákavý námět a zaujme i tím, že se na produkci podílel mj. i Sam Raimi. Výsledný produkt sice původní očekávání trochu sráží, nicméně se stále drží v průměru a díky přiměřené stopáži téměř nestíhá nudit. Účel vesmírné mise je sice odbytý a rodinná linie mi přišla jalovější, nicméně film se naštěstí primárně koncentruje na boj o přežití na Zemi před 65 miliony let. (Spoiler alert!) Scény s dinosaury byly uskokojivé, zejména sekvence z jeskyně, v níž tvůrci nápaditě využili "senzor pohybu", a závěrečná konfrontace Millse s jakýmsi hybridem T-Rexe a komisaře Rexe. Jde sice o předvídatelný kousek, kde je člověku již z názvu a nejpozději s prvním záběrem na nebe jisté, v jakém momentu se Země nachází, avšak v kině jsem se při sledování veskrze bavil a těch devadesát minut bylo naprosto adekvátních. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Hutný námět a velmi snaživý Adam Driver bohužel nestačí zachraňovat neskutečně tuctovou režii a nenápaditou práci se scénářem, která splňuje jen to holé dramaturgické minimum, aby se tomu dal říkat survival thriller. Snímek je to relativně krátký a některé scény z traileru v něm dokonce chybí, přesto i tak působí vycpaně a pár komediálně laděných scén za doprovodu hudby jako z Looney Tunes je opravdu na pozdvihnutí obočí. Téhle zápletce by slušelo béčkovější, drsnější, eRkové zpracování, klidně s méně dinosaury a více nočními scénami, kterými by se dala schovat nedokonalost efektů, ale tvůrčí ambice ukázat co nejvíc se zde bohužel skloubily se schopnostmi vyprávět co nejmíň a nejméně zajímavě, a nejsem si tím pádem jistý, čím a na koho to má ve finále vlastně udělat nějaký dojem. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (2)

  • Adam Driver (Mills) je bývalý mariňák, toto je první film v jeho filmové kariéře, kde využívá svůj výcvik se zbraněmi ze své staré kariéry. (KGBelik)
  • Natáčení začalo 16. listopadu 2020 v New Orleans. V lednu 2021 se natáčelo také v Národním lese Kisatchie ve Vernon Parish v Louisianě a v jižním Oregonu, včetně lokací v Gold Beach a Powers. (LukasFilm)

Související novinky

Reklama

Reklama