Série(2) / Epizody(6)

Minisérie zkoumá život v současném britském vězeňském systému z pohledu dvou zcela rozdílných mužů. Mark Cobden (Sean Bean) je učitel, manžel a otec, který při nehodě zabije nevinného člověka. Sžírá ho pocit viny a svůj čtyřletý trest proto bez váhání přijme. Je daleko od rodiny a netuší, co ho v drsném novém prostředí čeká. Musí se rychle naučit, jak přežít. Eric McNally (Stephen Graham) je vězeňský dozorce. Starostlivý a čestný muž se ze všech sil snaží chránit své svěřence, což je mnohdy náročný úkol. Věznice se potýká s nedostatkem personálu a rostoucí napětí vyvolává každodenní konflikty. Když jeden z nejnebezpečnějších vězňů odhalí jeho slabinu, Eric musí volit mezi svými zásadami a láskou k rodině. (HBO Europe)

hanca.uh

Mám toho Štěpána Grahamového fakt v oblibě, výborný a zajímavý herec, skvělý byl i v Bod varu a Pečovatelce. V seriálu tady tyhle 3 epizody stačí, není to tam nijak rozvláčnělé a má to svoje fajné vězeňské drsné tempo (teda asi ne tak drsné jako v realitě, ale to mi nevadilo). A i když děj směřuje tam, kam si asi myslíme, že půjde, tak pořád je to dobrá podívaná na skoro 3 hodiny. Za mě na výbornou. ()

Anosompozer

Váhal som, ale dám tomu päť. Sám som strávil jednu noc v cele, takže, (ale naozaj len malilinko) som pocítil aké to je stratiť slobodu. No a túto skúsenosť mi tvorcovia seriálu dali znova možnosť prežiť. Brrr... Je to krásne memento ako si zbytočné neskurviť život, a to nie len sebe, pretože táto téma okolo alkoholu za volantom bola, je, a bude asi vždy aktuálna. ()

alienable

Bezpochyby velmi kvalitně zpracovaný komorní drama. Stephen Graham je pro mě velkej objev, Sean Bean je tradičně výbornej. Jenomže jsem se neubránila pocitu, že to vykrádá a chce bejt Shawshank...no a neni to Shawshank. Slabší 4, ale dávám 3. ()

potok.009

Doporučený zdroj pro předmět Penologie (z lat. poena, trest je součást právní vědy, jež se zabývá výkonem trestu. Zkoumá účinnost různých druhů trestu, podmínky výkonu trestu, praktické otázky vězení, možnosti alternativních trestů, prevenci, recidivu apod.) ()

slatkakuca

Celý seriál si divák klade otázku, jak by se zachoval ve všech přítomných postavách, včetně poslední scény. BBC to prostě umí. ()

OsahuKimina

8/10 Hutná a ponurá sonda do surového, Britského vězeňského prostředí s pravděpodobně nejdepresivnější rolí kariéry Seana Beana v kůži vynikajíc ztvárněného, zpytujícího vězně. Podobných filmů a seriálů bylo již k vidění tolik, že Čas s ničím novým nepřekvapí, ale stále je to skutečně kvalitní, vtahující drama o obyčejném učiteli a vězeňském dozorci, kterým se jejich životy naprosto vychýlí z jejich dosavadních směrů života. Tři epizody pronikavě vstupují do lidské mysli s tématem o smutné, ale spravedlivé, kruté spravedlnosti a ceny odpuštění za následky životních chyb a rozhodnutí i přes to, že můžete být dobrým člověkem jak chcete. Zákon platí pro všechny, byť bohužel ne stejnou měrou. ()

MarekTulen

Tak tohle jsem nečekal, že zrovna tohle bude tak povedený. Tenhle seriál má vše co má mít seriál, který se odehrává ve vězení, ať už vynikající příběh, působivé prostředí, dramatický soundtrack nebo i výborné postavy. Abych řekl pravdu, možná mě i mrzí že to má jen 3 epizody, sice ano, nemusí se s tímto seriálem zabít několik hodin, ale pokud by bylo třeba dalších 5 sérií stejně dobrých jako toto, bral bych. Doporučuji. <3 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD