VOD (1)

Série(2) / Epizody(6)

Minisérie zkoumá život v současném britském vězeňském systému z pohledu dvou zcela rozdílných mužů. Mark Cobden (Sean Bean) je učitel, manžel a otec, který při nehodě zabije nevinného člověka. Sžírá ho pocit viny a svůj čtyřletý trest proto bez váhání přijme. Je daleko od rodiny a netuší, co ho v drsném novém prostředí čeká. Musí se rychle naučit, jak přežít. Eric McNally (Stephen Graham) je vězeňský dozorce. Starostlivý a čestný muž se ze všech sil snaží chránit své svěřence, což je mnohdy náročný úkol. Věznice se potýká s nedostatkem personálu a rostoucí napětí vyvolává každodenní konflikty. Když jeden z nejnebezpečnějších vězňů odhalí jeho slabinu, Eric musí volit mezi svými zásadami a láskou k rodině. (HBO Europe)

agentmiky

Absolutní povinnost pro všechny milovníky poctivé kinematografie! Od BBC je člověk zvyklý na nějaký vyšší level kvality, takže jsem od Time očekával velké věci. A mohu s čistým svědomím říct, že se jedná o excelentní seriálový zážitek, možná jeden z nejlepších za poslední roky. To hlavní herecké duo to vyzdvihuje do neskutečných výšin, jak Sean Bean coby učitel odsouzený ke 4 letem za mřížemi, tak i Stephen Graham coby bachař. Oba podali bezchybný výkon vybroušený do posledního detailu, věřil jsem jim naprosto všechno. Příběhově taktéž nadstandardní, v rámci zápletky to dokáže překvapit slušnými zvraty, nepříjemně dusivá atmosféra se dá místy doslova až krájet. A hlavně to divákovi slouží jako menší nahlédnutí pod pokličku vězeňského chodu v Anglii. A ten závěr lahůdkový, parádní ve všech ohledech. Fakt mohu doporučit všem, podobných žánrovek moc nevzniká, notabene takto brilantních. Za mě 9/10 ()

Ex_Machina

Ktorý učiteľ si rád nevypije? Ale teraz vážne. Smutný príbeh o ľudskej tragédii. Príbeh o dvoch dobrých mužoch. Jeden sa snaží bojovať za múrmi väzenia so svojim zničeným životom, no najmä so svojim svedomím, rôznymi indivíduami a väzenským systémom. Druhý musí kvôli záchrane syna riskovať svoju kariéru a slobodu. No to čo ich spája je, že obaja sa pokúšajú v ťažkých životných situáciách zachovať si svoju tvár. ()

vyfuk

Tak jednoduché, prosté a účinné. A krátké především. Do tří dílů se vešlo, co mělo být hned s dvěma silnými příběhovými linkami, které obě nabízí dobrou kritiku a vhled do vězeňského systému asi nejen v Británii. Není k tomu, co dodat. Styl vyprávění nemusí být tak silný a za vše záživný, ale byl srozumitelný a jasný od začátku do konce. A to se skvěle cení. ()

petikacka

Takový obyčejný příběh z vězení, který není naprosto obvykle točen a přitom by byl zajímavý. Příběhy vězňů, potažmo bachařů, které se tu jen tak jakoby ledabyle objasňují, tuto mini sérii naprosto umocňují a dělají ji o to více netradiční a tím i o to více geniální. Netřeba popisovat děj...To se musí vidět...A má to sílu a věrohodnost a Sean to zahrál sqěle. Za mě 95% ()

Snorlax

Nezpochybnitelná je kvalita hereckých výkonů, o scénáři už to říci nemohu. Ať již to je pětisekundový výcvik učitele na obávaného zabijáka, nebo rychlé podlehnutí bachaře, ale především bych se pozastavila nad mimořádnou laskavostí hlavního bosse celého křídla, který ochotně a nezištně nabídne pomoc šikanovanému učiteli. Tady už chyběl jen kouzelný prsten. Mohl nás odčarovat z té pohádky o vězení. Já bych se s jistou dávkou pohádkovosti i smířila, ale to by si minisérie nesměla hrát na opravdovost, když se nám snaží předvádět drsné kousky. Zajímavá je psychologická linka, která celkem solidně rozpitvává pocit viny a přijetí trestu. ()

• Natáčelo se v bývalé věznici Shrewsbury, která svému účelu sloužila až do roku 2013. Poté věznici odkoupila skupina developerů, která chtěla věznici přestavět na byty, restaurace, tělocvičny a bydlení pro studenty. To ale bylo místními úřady zamítnuto. Od roku 2020 je z bývalé věznice turistická atrakce. Po uzavření věznice zde bylo natočeno několik filmů a seriálů. (Rollo_Tomasi)
  • Závěrečná scéna v kavárně na molu se natáčela v pavilonu Southport Pier v Merseyside. Merseyside je metropolitní hrabství a ceremoniální hrabství v anglickém regionu Severozápadní Anglie. (Rollo_Tomasi)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Rok 2021 proběhl z hlediska kinematografie v o něco menší nejistotě než rok 2020, kdy byly v důsledku virové epidemie zavírány kinosály a filmové premiéry se houfně odsouvaly, což trvalo až do… (více)