Epizody(3)

Minisérie zkoumá život v současném britském vězeňském systému z pohledu dvou zcela rozdílných mužů. Mark Cobden (Sean Bean) je učitel, manžel a otec, který při nehodě zabije nevinného člověka. Sžírá ho pocit viny a svůj čtyřletý trest proto bez váhání přijme. Je daleko od rodiny a netuší, co ho v drsném novém prostředí čeká. Musí se rychle naučit, jak přežít. Eric McNally (Stephen Graham) je vězeňský dozorce. Starostlivý a čestný muž se ze všech sil snaží chránit své svěřence, což je mnohdy náročný úkol. Věznice se potýká s nedostatkem personálu a rostoucí napětí vyvolává každodenní konflikty. Když jeden z nejnebezpečnějších vězňů odhalí jeho slabinu, Eric musí volit mezi svými zásadami a láskou k rodině. (HBO Europe)

vyfuk

Tak jednoduché, prosté a účinné. A krátké především. Do tří dílů se vešlo, co mělo být hned s dvěma silnými příběhovými linkami, které obě nabízí dobrou kritiku a vhled do vězeňského systému asi nejen v Británii. Není k tomu, co dodat. Styl vyprávění nemusí být tak silný a za vše záživný, ale byl srozumitelný a jasný od začátku do konce. A to se skvěle cení. ()

Pajky3

Time mě zaujal hlavně obsazením, Sean Bean a Stephen Graham v hlavních rolích jsou dostatečně lákadlo a podle očekávání jsou jejich výkony na vysoké úrovni. Jinak je to těžké a zároveň komorní drama, které se zaměřuje na ukázání toho, jak britský vězeňský systém funguje a jak jednoduché je, ho ohnout. Dvě hlavní postavy v daném prostředí fungují a jejich motivy i cesta jsou dostatečně zajímavé, aby to minisérii utáhlo. ()

*CARNIFEX*

Bohatá konverzačka zo žalára o princípoch a pravidlách “za plotom”. Divák sleduje osudy (nie len) dvoch ľudí z opačného brehu rieky, pričom všetko je podané tak reálne, akoby človek sedel vedľa jednej či druhej osoby. Bez pádu na riť, no na mini sériu z väzenského prostredia viac než slušný zážitok. ()

Arsenal83

Už dávno som nevidel tak kvalitne spracovaný seriál, ktorý má len máličko akcie a veľa dialógov, lenže práve tie dialógy majú takú veľkú myšlienku, že oni samotné stačia na divácky zážitok. Téma viny a odpustenia, rozhodovania sa medzi dobrom a zlom, ako vyviaznuť zo situácie, kedy nemáte na výber. A to všetko je zavŕšené vynikajúcimi hereckými výkonmi a keď si vezmem, že tu bolo minimálne desať stálejších postáv, je neuveriteľné, ako to všetci dokonale a verne zahrali. Ani jedna rola nebola vybraná slabšie, všetko k sebe dokonale ladilo. A Sean Bean bol absolútnym vrcholom a očakávam minimálne pre neho nejaké ceny. ()

agentmiky

Absolutní povinnost pro všechny milovníky poctivé kinematografie! Od BBC je člověk zvyklý na nějaký vyšší level kvality, takže jsem od Time očekával velké věci. A mohu s čistým svědomím říct, že se jedná o excelentní seriálový zážitek, možná jeden z nejlepších za poslední roky. To hlavní herecké duo to vyzdvihuje do neskutečných výšin, jak Sean Bean coby učitel odsouzený ke 4 letem za mřížemi, tak i Stephen Graham coby bachař. Oba podali bezchybný výkon vybroušený do posledního detailu, věřil jsem jim naprosto všechno. Příběhově taktéž nadstandardní, v rámci zápletky to dokáže překvapit slušnými zvraty, nepříjemně dusivá atmosféra se dá místy doslova až krájet. A hlavně to divákovi slouží jako menší nahlédnutí pod pokličku vězeňského chodu v Anglii. A ten závěr lahůdkový, parádní ve všech ohledech. Fakt mohu doporučit všem, podobných žánrovek moc nevzniká, notabene takto brilantních. Za mě 9/10 ()

• Natáčelo se v bývalé věznici Shrewsbury, která svému účelu sloužila až do roku 2013. Poté věznici odkoupila skupina developerů, která chtěla věznici přestavět na byty, restaurace, tělocvičny a bydlení pro studenty. To ale bylo místními úřady zamítnuto. Od roku 2020 je z bývalé věznice turistická atrakce. Po uzavření věznice zde bylo natočeno několik filmů a seriálů. (Rollo_Tomasi)
  • 1. leden je 509. den Markova pobytu ve vězení. To znamená, že Mark nastoupil do vězení 10. srpna před 2 lety (pokud nebyl mezi nimi přestupný rok). (Rollo_Tomasi)