Reklama

Reklama

See for Me

všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Bývalá lyžařka Sophie (Skyler Davenport) s poruchou zraku má za úkol pohlídat kočku v obrovské luxusní vile, zatímco majitelka jela na dovolenou. Ještě první večer ale bude muset čelit trojici agresivních zlodějů, kteří si dům vytipovali kvůli obrovskému trezoru, a jediná věc, jenž Sophii dává šanci, je aplikace „See for Me“. Díky ní se totiž může spojit s operátorem, který může přes kameru sloužit jako její oči. (Houbiczska)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (5)

maddy 

všechny recenze uživatele

Podľa popisu deja "blind girl in a secluded mansion defends herself against the invaders to survive" som čakal lacnejšiu kanadskú verziu Don't Breathe obrátenú naruby a aspoň malé osvieženie do dnes už absolútne vyčerpaného (sub-)žánru home invasion. Bohužiaľ, výsledkom je len ďalší podpriemerný home invasion thriller, v ktorom sa prvých 30 minút nič zásadné nedeje a ktorých dokonca zvládne vybudovať v divákovi priam až nesympatie k hlavnej postave. A ďalšiu hodinu ponúka iba rutinnú, nevzrušivú naháňačku bez jediného akokoľvek napätého momentu, kde sa absolútne nevyužíva prostredie obrovského domu, v ktorom to celé odohráva a reálne sa tu pohybujeme v podstate iba v troch miestnostiach. See for Me má síce pripravených pár zvratov, ale aj tie pôsobia skôr nedôveryhodne, a miestami až hlúpo (celá sekvencia s policajtkou), a k tomu zbytočne sentimentálny záver, ktorý divák vidí už tak sto minút vopred. Vo výsledku tak nič nové na poli home invasion, kde slepá hlavná hrdinka neprináša do deja nič nové, resp. režisér s týmto nápadom ani nijako zaujímavo nepracuje. V jadre to je totiž tuctový home invasion a rovnako také je aj jeho prevedenie. Tuctové, nevzrušivé, bez nápadu, bez napätia. PS: stráženie mačiek na jednu noc je vážne niečo začo niekto aj zaplatí? Mačka nemôže ostať sama doma a fakt ju musí na jednu noc niekto strážiť? Alebo len scenáristovi došli nápady a nevedel čo si počať pokiaľ by v dome bol pes (kde by to stráženie a venčenie dávalo väčší zmysel)? CELKOVO: 4/10 ()

Houbiczska 

všechny recenze uživatele

Když pominu fakt, že zaměstnat slepou holku na hlídání domu je sám o sobě nápad jak z jiného vesmíru, té vší nesmyslnosti hraje navíc do karet, že zrovna tu noc jdou barák vyloupit zloději a vlastně celý následný průběh děje (nebudu spoilerovat), tak i přesto je to ve výsledku celkem napínavá béčková jízda, od které bych ani nečekal, že se tak budu bavit. Má to slušnou atmosféru, přiměřenou stopáž, pořád se na plátně něco děje a v rámci home invasion filmů to celkem vybočuje celým dějem, který by divák nečekal a který vystupuje z klasického stereotypního motivu tohoto subžánru. I přesto, že když se nad filmem zamyslím, je to neskutečně naivní ptákovina, která je jak vystřihnutá ze scifi komiksu, tak jsem se slušně bavil a ikdyž podobné kousky často nemusím, tak tady klidně tu úctyhodnou, zábavnou trojku dám. Překvapivě slušná sranda. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Home Invasion subžánr začíná být vyčpělý jako Exorcismus a See for me naštěstí přinese něco nového, ale stačí to? Na lepší průměr ano. Slepá dívka hlídá kočku v opuštěném sídle, které napadnou 3 zloději, kteří mají v plánu ukrást skrytý sejf. Jediná pomoc hlavní hrdinky je veteránka Kelly, která ji pomůže skrz novou appku See for Me. Film má docela rychlý spád, hezký vizuál, pár menších zvratů a docela dost napětí- což jsou plusy. Mínusem jest dost nesympatická hlavní hrdinka, opět absence gore a fakt, že se to celé drží až moc při zemi. Nápadem se snaží být film lehce invenční, ale pořád tu chybí něco, co by film vykoplo alespoň na lepší nadprůměr. Film však nejspíš nikoho výrazně neurazí, kdo Home Invasiony má rád, tak See for me patří k těm zajímavějším za poslední dobu. Příběh 3/5, Akce 2/5, Humor 0/5, Násilí 1/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 2/5, Herci 3/5. 6/10. ()

fugazi 

všechny recenze uživatele

Výbornej napínák! Nepřináší sice nic novýho, ale technicky a režijně to nemá chybu a těch 90 minut je vyšponovanejch do maxima… 7,5/10 ()

Reklama

Reklama