Reklama

Reklama

See for Me

Trailer

Obsahy(1)

Bývalá lyžařka Sophie (Skyler Davenport) s poruchou zraku má za úkol pohlídat kočku v obrovské luxusní vile, zatímco majitelka jela na dovolenou. Ještě první večer ale bude muset čelit trojici agresivních zlodějů, kteří si dům vytipovali kvůli obrovskému trezoru, a jediná věc, jenž Sophii dává šanci, je aplikace „See for Me“. Díky ní se totiž může spojit s operátorem, který může přes kameru sloužit jako její oči. (Houbiczska)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Variace na klasický snímek Čekej do tmy (1967) není úplně špatná, ba co dím, napětím nešetří. Sophie je sice v domě, který nezná, ale má pomoc v podobě mobilního telefonu a služby pro nevidomé. Pro mne byl asi největší problém, že hlavní postava není vyprofilovaná jako čistě kladná. Je to parchant, co se nebojí krást a využít pak svoji slepotu, aby nebyla v podezření. Když se jí snaží mladá žena na telefonu pomáhat a správně navigovat, tak blonďatá (sic!) blbka Sophie má svoji hlavu, tudíž dělá zbytečné chyby. V jistých momentech se film pohybuje za hranicemi fantazie, leccos si divák musí domyslet. Dobře, asi se nemusí ukázat vše, ale já si nebyl jistý, zda ty venkovní šoupačky došla pak zavřít, nebo ne. Vizuál a napětí jsou jednoznačně nejlepší, i když jsem si občas přál, aby ji pořádně sejmuli... 2,5* ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"See For Me" má dobré elementy a má aj svoje veľmi typické elementy. Ak vám otvorene poviem, že ide o home invasion film so slepou dievčinou, tak viete presne čoho sa dočkáte. Toto nie je "Don´t Breathe", kde sme sa dočkali zaujímavého zvratu. Toto je film presne podľa čísel. Alebo teda aspoň väčšinu svojej stopáže. Povedzme si teda najprv tie zaujímavejšie elementy, ktoré na filme oceňujem. Apka "See For me" mi príde užitočná a Kelly, ktorá sa s našou hrdinkou Sophie spojí je podľa mňa zaujímavá. A priam by som si prial, aby sme sa toho mohli o nej dozvedieť viac. Pretože zistíme o nej nejaké veci, ktoré by mohli jej postavu urobiť zaujímavejšiu, keby sa to ale reálne využije. Už len jej reakcie ku koncu niečo naznačujú, no chcel by som vedieť o nej viac. Sophie je okey, no najzaujímavejšie je na nej, že nie je taká nevinná ako väčšina obetí v týchto filmoch. Nechcem spoilovať, no jej rozhodnutia vedia byť celkom unikátne. To je pre mňa zaujímavé. No možno sme sa toho tiež mohli dočkať trošku viac. Zvyšok filmu je ale všetko čo ste videli v minulosti. Viete ako to bude pokračovať, ako to dopadne, aký bude motív aj kto bude postavou, ktorá za tým všetkým stojí a to je tak trošku klasický thriller, akých sme videli milión. Toto sú práve tie elementy, ktoré ma nebavili. Lebo keď sa viac sústredil na ten zvyšok, tak som bol s tým viac okey. Povedal by som úprimne, že napriek nižšiemu ratingu ma napríklad z tohto typu filmov viac bavil minuloročný "Masquerade", ktorý mal aspoň skutočne kreatívny a zaujímavý zvrat, ktorý pre mňa zmenil celý film. Toto je proste staré, známe, ktoré sme videli už miliónkrát. Ale tie pozitívne elementy oceňujem. Hodnotenie: C ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Home Invasion subžánr začíná být vyčpělý jako Exorcismus a See for me naštěstí přinese něco nového, ale stačí to? Na lepší průměr ano. Slepá dívka hlídá kočku v opuštěném sídle, které napadnou 3 zloději, kteří mají v plánu ukrást skrytý sejf. Jediná pomoc hlavní hrdinky je veteránka Kelly, která ji pomůže skrz novou appku See for Me. Film má docela rychlý spád, hezký vizuál, pár menších zvratů a docela dost napětí- což jsou plusy. Mínusem jest dost nesympatická hlavní hrdinka, opět absence gore a fakt, že se to celé drží až moc při zemi. Nápadem se snaží být film lehce invenční, ale pořád tu chybí něco, co by film vykoplo alespoň na lepší nadprůměr. Film však nejspíš nikoho výrazně neurazí, kdo Home Invasiony má rád, tak See for me patří k těm zajímavějším za poslední dobu. Příběh 3/5, Akce 2/5, Humor 0/5, Násilí 1/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 2/5, Herci 3/5. 6/10. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Vlastne som si to pustil len z recesie. Snažil som sa nič neočakávať, lebo veď už len ten námet je v podstate myšlienkové "sci-fi", nad ktorým zostáva rozum stáť. Ja by som si totiž ako miliardár z chatrče tiež najal na stráženie škrečka beznohú brunetu. Veď hádam by ho ukecala, aby sa vrátil, keby jej náhodou zdrhne. No a to navádzanie - "TENOKLOK" :D :D Vám to jebe úplne .. ()

Houbiczska 

všechny recenze uživatele

Když pominu fakt, že zaměstnat slepou holku na hlídání domu je sám o sobě nápad jak z jiného vesmíru, té vší nesmyslnosti hraje navíc do karet, že zrovna tu noc jdou barák vyloupit zloději a vlastně celý následný průběh děje (nebudu spoilerovat), tak i přesto je to ve výsledku celkem napínavá béčková jízda, od které bych ani nečekal, že se tak budu bavit. Má to slušnou atmosféru, přiměřenou stopáž, pořád se na plátně něco děje a v rámci home invasion filmů to celkem vybočuje celým dějem, který by divák nečekal a který vystupuje z klasického stereotypního motivu tohoto subžánru. I přesto, že když se nad filmem zamyslím, je to neskutečně naivní ptákovina, která je jak vystřihnutá ze scifi komiksu, tak jsem se slušně bavil a ikdyž podobné kousky často nemusím, tak tady klidně tu úctyhodnou, zábavnou trojku dám. Překvapivě slušná sranda. ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama