Adolpha Eichmanna, nacistu a tvůrce Hitlerova „konečného řešení", zodpovědného za zavraždění 6 miliónů lidí, hledá izraelská tajná služba. Nalezne ho v Argentině a pečlivě připraví plán únosu do Izraele. Eichmann má být postaven před soud a odsouzen za své zločiny proti lidskosti. Únos se vydaří, cesta do Izraele je však plná nástrah a překvapení. Po stopách spravedlnosti se vydává skupina nacistů... Začíná prapodivný závod. (Video-Spoj)

sunfreedom

Přiznám se, že hodnocení je do jisté míry ovlivněno kvalitou záznamu. Jako základní obrázek o celé akci to asi postačí, ale že by to bylo nějak zásadně dobře zpracované, to se asi říct nedá. Mimo jiné to trpí tím, co většina filmů z tohoto prostředí - přílišné přehrávání emoci izraelských agentů. Myslím, že při emoční stabilitě jakou ve fimlu předvádí, by se do Mossadu nikdy nedostali :) ()

Volodimir2

Film bol natočený podľa románu Isser Harela (od roku 1952 až do 1963 šéf izraelského Mosadu) „Mosad: Operácia Eichmann“. Vyjadruje skutočnosti, ktoré sa odohrávali pri zadržaní a únose Adolfa Eichmanna z Argentíny do Izraela a je tým najpovolanejším, nakoľko on priamo velil všetkým veľkým operáciám Mosadu. Išlo o najodvážnejšiu operáciu izraelskej tajnej služby na bývalého vysokého funkcionára nacistickej ríše zodpovedného za holokaust. Harela bol výborným organizátorom, operácia v Argentíne prebiehala v dôslednom utajení a v neskutočne ťažkých podmienkach. Nakoniec 15 ročné pátranie hlavného nacistického organizátora vyhladzovania Židov sa skončilo. Súdnictvo v Izraeli nepozná trest smrti, jedinou výnimkou sú tresty pre vojnových zločincov. Eichmann bol prvým a posledným odsúdeným v Izraeli na tento výnimočný trest. Rozsudok nad Eichmannom nebol pomstou za zločiny, ale vierou v spravodlivosť za všetky jeho obete s túžbou, aby sa o jeho zločinoch dozvedel celý svet. Eichmann 4.11.1938 pricestoval aj na Slovensko, kde sa podieľal na príprave nariadení k odsunu Židov a osobne sa stretol aj Jozefom Tisom, ktorý toto nariadenie podpísal. Po 15.marci sa presídlil do Prahy, kde sa taktiež podieľal na deportácii Židov. O Eichmannovi je mnoho filmov a mám pocit, že nám ďalšie filmy už nemajú čo ponúknuť. Pre mňa najlepším filmom je tento „Tajomný dom na Garibaldi Street“. A ďalšie filmy: Krátka pamäť (1979), Adolf Eichmann- nacistický utečenec (1994), Hitlerovi muži (1996, 2. diel Eichmann Adolf – likvidátor), Muž, ktorý chytil Eichmanna (1996), Eichmann, Muž ktorý nechal ísť vlaky (2003), Eichmann (2007), Nacistickí pohlavári: Himmler a Eichmann (2008), Lovci nacistov (2009, 9. diel Hon na Adolfa Eichmanna), Hon na nacistov (2010, 3. diel Adolf Eichmann), Eichmannov koniec (2011), Eichmann v televízii (2015) a predpokladám, že ich je omnoho viac. Pripravuje sa americká verzia Operation Eichmann z roku 2018 (remake obdobného filmu z roku 1961). ()

Dale

Väčšinu času dosť nudný film, ktorý sa snaží kulminovať napätie až v samom závere, no aj to príliš nevyšlo. Navyše od jednej z najvýznamnejších tajných služieb som čakal trošku inú akciu, lebo občas pôsobili ako začínajúci súkromní detektívi. Proste taký obyčajný priemerný TV film. ()